Jump to content
Dogomania

akucha

Members
  • Posts

    19364
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by akucha

  1. Wskaż post, gdzie odbywa się to "zbiorowe palenie na stosie". Porusza nas masowe wywozenie psów, bo to ma miejsce od lat. Znikanie psów, nawet tych z dogo, brak informacji o ich dalszych losach. Wielu dogomaniaków przechodzi obojętnie wobec niewyjaśnionych przypadków zaginięc czy śmierci wywozonych psów. Ot, wypadki przy pracy. Liczy się końcowa statystyka. Nie przemawiają do nich konkretne fakty, bo nie dotycza ich psów. Czy to normalne? Dlaczego piętnowani są ci, którzy ośmiela się zabrać głos i wskazać negatywne przygłady adopcji zagranicznych? Mozna się domyslać, ba... czasami nawet sa na to dowody, że zjawisko zorganizowanego - nie zawsze bezinteresownie - wywozu polskich psów, zatacza coraz szersze kregi. PWP milczy lub kontroluje, bo wielu z nas bierze w tym udział. Nie twierdze, że osoby te nie działają ze szlachetnych pobudek. Wiekszośc pewnie tak, ale nie ogarniamy juz tego. Czy to jest rzeczywiście pomoc? Posty Wolny Pies potwierdzaja to, co wielu z nas myślało od dawna. Osobiscie znam tylko pozytywne przypadki adopcji do Niemiec. Ale przeprowadzały je osoby kompetentne i odpowiedzialne, członkinie oficjalnych stowarzyszeń, działajacych na rzecz pomocy bezdomnym zwierzetom. Były to pojedyncze adopcje, gdzie strona niemieckia pokrywała wszystkie koszty finansowe. Sonikowa, podaj link do watku charta.
  2. Koniecznie trzeba na was w konkursie Krakvetu głosować. "Maluch" potrzebuje zjeść! Ładne z niego psisko.
  3. Padałm, po kim ona ma te uszy? Co to za mix? Wystawiona na eOferty, przygarnijzwierzaka.
  4. Chciałam tylko przypomnieć, że od 3 lat próbowała powiedzieć o tym dogomaniakom ARKA. Nie zapomnę, jaką rozpętano przeciw niej nagonkę i jakimi słowami ją lżono. Wszystko oczywiscie w imię "dobra" zwierząt. Kulisy niemieckich adopcji Pajuni opisywała Irma na watku zaginionego do dziś Perraszka, i kilku innych userów. Gdzie oni dzisiaj są?! Zostali zbanowani, inni odeszli z dogo rozgoryczeni, zniesmaczeni, oszukani. Nowym użytkownikom warto przypomnieć, że było juz kilka wątków o kulisach procederu handlu zwierzetami z dogo przez buszujace tu do dziś prywatne posredniczki z Niemiec. Wątki te szybko wyleciały w wirtualny KOSMOS. Były niewygodne, bo zawierały pełną dokumentację niecnego procederu; skany dokumentów, korespondencji ze strona niemiecką, zdjęcia, screeny pousuwanych i edytowanych w pośpiechu postów. Jednak trochę nas jeszcze na tym forum zostało, pamiętamy jak było! I będziemy przypominać. Informacje podane przez Pies Wolny powinny otrzymać przede wszystkim schroniska. Podsyłajmy tym, z którymi współpracujemy. Ja za chwilę to zrobię. Możliwe, ze te relacje za chwilę znikną z dogo, jak to często bywa. Porobiłam screeny, jesli komuś będą potrzebne piszcie na PM.
  5. Wystawiona na eOferty, przygarnijzwierzaka.
  6. Wystawiony na allegro, eOferty, przygarnijzwierzaka.
  7. Prawda, o fundację Pajuni i opiekunkę psów, którą zatrudniła w swoim przytulisku. Nic nowego, czy kogos jeszcze to dziwi? To, co napisał Pies Wolny... szok!
  8. Bazyliszek :cool3: A gdzie opowidanko? Co u was słychać? Ja ciekawa, a tu nic :obrazic:
  9. To się zdarza przy zapaleniu ucha, może minąć, ale lekkie zachwiania mogą pozostać. Ale cóz to znaczy przy jego urodzie i złotym charakterze :lol:
  10. No kto?! - BRĄZOWA - szefowa nasza, bęc!!!! :eviltong:
  11. Śliczna jest, dałam ją na eOferty i przygarnijzwierzaka
  12. Dzięki :lol:, ale BUZIAKI Tobie sie należą, natrzaskałaś jej ogloszeni, to teraz MASZ :multi::multi::multi:
  13. Citeczka-błyskawica w akcji :evil_lol: Fajne chłopaki, drugi smutasek taki.
  14. Uroczy, taki słodki i chudziutki. Dalam go na eOferty i przygarnijzwierzaka.
  15. Dostałam sms-ka od Brązowej, że Gracja została zaadoptowana :multi:
  16. [quote name='Bila']Majuta:crazyeye::loveu::lol: [url]http://images6.fotosik.pl/522/4a29dc9f5df2677e.jpg[/url] [url]http://images8.fotosik.pl/81/5bdc774ed1a1e517.jpg[/url][/QUOTE] :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: SZOK, co? Ale sie rozbrykała! A może ona ściemniara jakaś? Przyjęła pozę na "babcię", bo jej tak wygodnie?
  17. Ogromnie sie cieszę :lol: :multi: Zobaczcie ciotki: GRUNT TO DOBRE WYCHOWANIE! [URL=http://img403.imageshack.us/i/50542607.jpg/][IMG]http://img403.imageshack.us/img403/681/50542607.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img142.imageshack.us/i/66864865.jpg/][IMG]http://img142.imageshack.us/img142/4042/66864865.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://img403.imageshack.us/i/41792210.jpg/][IMG]http://img403.imageshack.us/img403/5392/41792210.jpg[/IMG][/URL] Ale fajne fotki. Jaka ona slodka jest! Gapcio taki zasłuchany :loveu:
  18. :evil_lol: A bez mózgu to one do niczego.
  19. Zarąbiaste są. Głowonogi takie. Pluszaki normalnie :loveu:
  20. No zobacz, jesli ona z Iławy, to raczej na trójmiejskie nie trafiła. Podejrzewam, że wypatrzyla ją na eOfertach albo adoptuj zwierzaka. Muszę tam sopociaki powrzucać. Sabunia tam już jest, razem z Kają ja wrzuciłam na próbę. I serduszko czeka. Wszystkie idą, a ona siedzi :-(
  21. [quote name='Maupa4'] Cześć Akucha :loveu: A zdjęcia wschodu i zachodu ... masz ? :cool3: [/QUOTE] A nie mam. To integracyjny wyjazd był. Okazało sie, że zachody były za wcześnie, a o wschodach zapomnieli :diabloti: Pochmurno było i wietrznie. Mam mewy,wrzosy na wydmach i stopy plażowiczów (fajny temacik :evil_lol:).
  22. Proszę: [url=http://www.allegro.pl/item735017934_ludzie_hipopotamki_w_schronisku.html]Ludzie! HIPOPOTAMKI w schronisku! (735017934) - Aukcje internetowe Allegro[/url] Wrzucę jeszcze w 2 miejsca.
×
×
  • Create New...