Jump to content
Dogomania

bric-a-brac

Members
  • Posts

    13929
  • Joined

  • Days Won

    1

Everything posted by bric-a-brac

  1. [quote name='chita']w mazowieckim jest kilka domow do wynajecia za 500-800zl, moze zadne haciendy ale prad, woda no i ogrodzenie jest, cholera moze warto to przemyslec... http://otodom.pl/dom-nowy-swietochow-90m2-4-pokoje-600-pln-id9710534.html http://otodom.pl/wynajme-dom-o-niskim-standardzie-z-wyposazeniem-id9693037.html Pani Jolu... może jednak to jest jakieś rozwiązanie? Chociaż na rok, dopóki u siebie nie postawi Pani czegokolwiek? Pytanie tylko który właściciel zgodzi się na wynajęcie takiej ilości zwierząt... Raczej jeden na sto. A trzeźwemu inaczej już nie będę odpisywać, choć bardzo mnie korci.
  2. [quote name='alehandro']a skąd wiesz, że siedzi w klatce? Byłaś tam? kłapiesz tu jęzorem i kłapiesz, wnosisz tyle co zabłocony bucior na dywan, ani sensu ani pożytku. Żal, że do twojego nędznego hoteliku nikt go nie da? Ciagle tylko piszesz o kasie, ty hotelujesz za darmo?[/QUOTE] Bo takich informacji udziela tu wolontariuszka, założycielka wątku, która w fundacji zajmuje się psem. I tak, siedzi w klatce!
  3. [quote name='anula42']pogubilam się juz w tym wszystkim-watek rozpoczął sie 11 maja i do dziś nie wiem na czym stanęło (albo jestem niekumata), cały czas trwają dyskuje o "być albo nie być" tego psa, każdy przedstawia swoje racje a ja dalej nie wiem co dzieje się z psem? czy w tym schronisku nikt nie interesuje się jego dalszym losem? nikt nie potrafi podjąć decyzji?[/QUOTE] Stanęło na tym samym co 11 maja. Czyli że AFN ma dla tak niebezpiecznego psa opiekunkę nastolatkę i nie raczy napisać na wątku ani jednego postu. Ja nie piszę tego przeciw Kasi, ja jej szczerze współczuję, że jako osoba tak młoda próbuje sprostać sytuacji, której nie sprosta, bo do prowadzenia sprawy takiego psa trzeba doświadczenia i wiedzy, której (choćby nie wiem jak była zaangażowana) nie miała szansy w swoim życiu zdobyć. Co się dzieje z psem? Siedzi w kojcu i nikt go nie wyprowadza ani nie odwiedza. Bo niby jak? Ja bym nie wlazła do kojca. Pewnie żadna z dogomanek też nie. A szkoleniowca dopiero psu zafundują jak im się komplet deklaracji zbierze... o zgrozo.... nie tak powinna działać fundacja wg mnie. Bo zanim zbierzecie deklarację, to ten pies już zdziczeje kompletnie w tym kojcu. Już poza racjonalnymi przesłankami, na podstawie których wyraźnie widać, że pies nie będzie adopcyjny o ile w ogóle ktoś zapanuje nad nim (w co śmiem wątpić). On cierpi, a Wy na to patrzycie i czujecie się lepsi, że dajecie mu szansę. To jest szansa? To że spędzi życie w kojcu? Nawet jak już zbierzecie grubą kasę i [B]dopiero wtedy[/B] fundacja zawiezie psa do szkoleniowca czy behawiorysty, to i tak ten pies zawsze będzie tykającą bombą. Nigdy nie będzie pewności co do jego zachowań, więc i tak będzie dozgonnie hotelowany. Nie warto stawiać dwóch obozów opinii przeciw sobie... Warto się naprawdę zastanowić czy to w czym zaciekle tkwimy jest słuszne. I sprawiedliwe wobec innych psów, którym możemy pomóc i innych ludzi, którzy staną na drodze kodiego.
  4. [quote name='TEnTRZEZWY']A może ktoś włączy myślenie? Pani Jola już dawno wiedziała, że musi opuścić ten dom, pamiętam podgrzewanie atmosfery bo musi już opuścić, bo to , bo tamto. I co nie zabezpieczyła się? Jeśli nie zabezpieczyła zwierzaków na tą ewentualność to znaczy, że jest totalnie nieodpowiedzialna i powinna sobie odpuścić przetrzymywanie ich a po prostu zaangażować się w pomoc w którejś z fundacji, tam zawsze są potrzebni ludzie z doświadczeniem. Niedawno ufundowaliście jej samochód. Teraz jeszcze jej dom wybudujcie, a p. Jola nadal będzie wynajmować swoje mieszkanie w Warszawie. Nie mówię, że jej się przelewa, ale wiele z Was ma mniej.[/QUOTE] [quote name='TEnTRZEZWY']Na samochód było zbierane jakiś czas temu( 5 miesięcy temu? Nie pamietam) Rok temu był wielki szum bo p. J. ma się wyprowadzić i co zrobiła żeby zabezpieczyć zwierza?. A o mieszkaniu wiem, bo....rodzice mieszkali obok. A na zwykły rozum: p. J. stara sie o kredyt w jaki sposób może go otrzymać? Na swoją emeryturę? jej córka tez dyrektorem nie jest, a zwykłą robotnicą więc na jakiej podstawie bank przyzna im kredyt?[/QUOTE] Jestem wieczorem i widzę, że kogoś tu chyba wyrzuty sumienia od środka cisną i musiał przyjść się wyładować. Po pierwsze, "trzeźwy", gdybyś był trzeźwy włączyłbyś trzeźwe myślenie. Bo nigdzie nie ma mowy o finansowaniu domu, mowa jest o pomocy w trudnej sytuacji, w jakiej znalazły się zwierzaki z opiekunką. Taki jak Ty, "trzeźwy", pewnie oddałby psy do schronu i poszedł mieszkać w mieszkanku. Pani Jola jednak ma serce i czuje się za swoje stado odpowiedzialna. I guzik kogokolwiek obchodzi czy ma mieszkanie i co z nim robi. I Ciebie tez nie powinno. Do mieszkanie nie zabierze kilkadziesiąt zwierząt. Z tym zabezpieczeniem to też zejdź na ziemię... Kiedyś wynajmujący już straszyli, ale jednak nie mieli serca, udało się pozostać. A teraz postawili sprawę jednoznacznie. Nie można się zabezpieczyć przed tym, że ktoś daje zaledwie miesiąc wypowiedzenia kobiecie z tyloma zwierzętami. I co Cię tak boli ten kredyt i podstawy jego przyznania? Zazdrościsz? Nie sil się na odpowiedź. Jeśli jesteś nieżyczliwy, po prostu przechodź obojętnie, a nie przychodzisz i komuś próbujesz jeszcze bardziej usrać sytuację. A resztę dogomanii przepraszam za ton... aż niesmak mnie bierze jak mam iść na FB przeczytać co koleś nawypisywał... edit: [quote name='TEnTRZEZWY']Nie mówię, że jej się przelewa, ale wiele z Was ma mniej.[/QUOTE] Jak dla mnie, za to co robi powinna mieć o wiele więcej niż ja. Niestety dla ludzi z takim zaangażowaniem pomagającym zwierzętom los jest zawsze mniej łaskawy niż dla takich wygodnych jak ja np. EOT
  5. Wkleiłam w drugi post, zadzwonię zaraz do p.Joli, że na początku wątku będę wklejac jakieś bieżące pytania, oferty, bo nie wiem czy będzie miała czas czytać tyle stron... Jakbym coś pominęła, to krzyczcie, żeby dokleić.
  6. [quote name='anita_happy']Pani Jola już ładnei napisała na fb....chodzi o to, ze w evencie główny nacisk jest na dziaklę..i budowe.. DOPISZCIE, ze Pani Jola ma działke/na pozwolenei na budowe swojego siedliska - stara sie o kredyt, ale w tej podbramkowej sytuacji przeniesienei 20 psów i 15 kotów wiąze się z kosztami na które pani Joli nie stac bidowa kojcy - kupni bud/lub materiału na budy/ do tego Pani Jola ma psy, któe ciagle sa pod oieką wet - ma już i tak dług u weta. ale go sukcesywnei spłaca bo Pani Jola to kobieta z sercem, ale z honorem... Jak by nie była w sytuacji podbramkowej to by o taką pomoc nie prosiła PONADTO GDZIE EJST JAKIES KONTO DO WPŁAT????ja nie widze... UWAGA - Jak ktoś ładnie opisze sytuacje Pani Joli i jej heroiczną walkę z przeciwnosciami losu to i UWAGA to pokaze!!!! Wystarczy wysłać FILMIK do UWAGI!!!!!!!!!!!!!!! i powiedzieć o obecnej sytuacji... ale nie piszcie do UWAGI, ze Pani Jola chce sie wybudowac.. trzeba wyedytować event i KONTO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!musi być widoczne...[/QUOTE] Ja bym prosiła, żeby nikt nie wysyłał nic do uwagi dopóki pani Jola nie potwierdzi, że ma takie życzenie. Konto jest na stronie znajdki w zakładce kontakt, z tego co wiem nie można podawać publicznie konta prywatnej osoby. Dodałam trochę do pierwszego postu, można kopiować na fb.
  7. No, czyli w zasadzie dwa pierwsze punkty odpadają. A kojce... wiecie co, tak na zdrowy rozum, kojec można zrobić 2x2 i można 4x4, albo z wybiegiem.... Nie wiem czy da się to tak sklasyfikować ile kosztuje jeden kojec. Pewnie niektóre psy, które się tolerują będą po 2-3 w kojcu, inne samotnie... Ula, ten banerek to dziecię niech do sygnaturki przeklei ;) Będzie większy i bardziej czytelny ;)
  8. Anita, to jest jakiś konkret, dzięki. Ale do wszystkiego musi się odnieść Pani Jola. Maja602, uwaga i media odpadają... to prywatne przytulisko... nie będę rozwijać myśli, ale chyba każdy wie o co chodzi ;) Poker, bazarek, fajna myśl, ja już na tę chwilę kolejnego nie obrobię... Mam jeszcze jeden do wystawienia, bo mam fanty od Igam, ale czekam aż mi się te pokończą... No i 75zł to droga cegiełka... Olu, zrobisz zdjęcia działki? I obecnego przytuliska, żeby zobrazować ilość zwierząt? [quote name='Kora']Szykuje trzy bazarki dla Joli, udostepnilam na facebooku, wstawilam u siebie na newsach.[/QUOTE] Dziękujemy, Kora! :loveu: Tu się nie pochwaliłaś, ale przeklejam z innego wątku! :Rose:
  9. To i tak mała suma jak za większą sukę... Ciachajcie dziewczyny, umawiajcie. Sterylkowa ma ostatnio przypływ kasy z bazarków. Więc kolejka ruszy.
  10. Dzięki Oli jednej i Oli drugiej, wkleiłam na początek wątku ;) :Rose:
  11. [quote name='Anastazja&Aleksander']dziękuje za szynka odpowiedz, wcale mnie ona nie cieszy ale już będę wiedzieć na przyszłość, w bazarkach gdzie się chce kupić kilkanaście sztuk nie da rady sprawdzać kto ile dal wcześniej, jest to fizycznie nie możliwe, a taki regulamin jest nie praktyczny, mozna kupic mniej ale sprawdzić w ostatnich stronach ile kto dal i po tym można dać nawet o te 1 zł ale będzie poprawnie opisane dam np. 3 zł czyli 1 zł więcej ale napisze swa konkretna kwotę.Nie chce być teraz zlosliwa ale regulamin allegro jest znacznie lepiej określony i nie ma tam takich problemów.[/QUOTE] Nie jesteś złośliwa. Chciałaś dopytać i się upewnić, ok. Sprzedający zwykle czyta cały regulamin, kupujący nie zawsze i to naturalne. Regulamin jest na dogo jest dobrze określony, wg mnie uczciwie. Allegro jest o tyle lepsze, że załatwia problem przebijania systemowo, tzn. aktualizacja bieżącej ceny przebiega w czasie rzeczywistym. Wystawiający bazarki na dogo nie mają takiej mołżiwości, a szkoda ;)
  12. [quote name='Anastazja&Aleksander']a ja mam takie pytanie gdzie w regulaminie jest zapis "Regulamin bazarku wyraźnie zakazuje ofert "plus złotówka". przeleciałam regulamin i nie znalazlam takiej informacji, bardzo proszę o pomoc.[/QUOTE] [QUOTE][B][COLOR=red]2. KUPUJĄCY[/COLOR][/B] Osoba kupująca na bazarku musi sama ocenić czy wszystkie szczegóły aukcji jej odpowiadają. Zanim weźmiesz udział w bazarku sprawdź czy koszty wysyłki Ci odpowiadają, później Twoje ewentualne roszczenia nie będą brane pod uwagę. Upewnij się czy osoba Sprzedającego budzi Twoje zaufanie. Po wygraniu licytacji, gdy zlecisz wpłatę za przedmiot poinformuj o tym Sprzedającego, będzie wiedział że przesyłkę należy przygotować do wysłania gdy pieniążki zostaną zaksięgowane na wskazanym koncie. Po otrzymaniu przesyłki poinformuj o tym Sprzedającego w wątku bazarkowym oraz na PW. Jeśli zostałeś oszukany patrz punkt : 6 Należy pamiętać, że przedmioty widoczne na zdjęciach mogą różnić się nieco kolorem od przedmiotu w rzeczywistości. Jest to zależne od jakości aparatu, oświetlenia w czasie robienia zdjęć, ustawień osobistych monitora (każdy może mieć inaczej) jak i rodzaju monitora. Jeśli więc zależy Ci na dokładnym określeniu koloru, bądź jego odcieniu, dopytaj o to Sprzedającego. Unikniesz w ten sposób rozczarowania.[B] Biorąc udział w licytacji zawsze podawaj CO i ZA ILE licytujesz. Posty typu "przebijam o złotówkę" nie są ważne. [/B]Jeżeli Kupujący został ukarany banem - jego oferty na bazarku zostają automatycznie anulowane. Inni użytkownicy licytujący w imieniu zbanowanych będą karani tak samo jakby użyczali konta osobie zablokowanej. Jeśli przez 2 miesiące Kupujący nie zgłosi problemów z otrzymaniem przesyłki uznaje się ją za dostarczoną.[/QUOTE] Wytłuszczoną czcionką fragment.
  13. Ja nie wiem co z wnuczkiem i córką. Więc poczekajmy aż pani Jola da znać... Odniosłam wrażenie, że jednak tylko pani Jola jest gotowa dla dobra zwierząt w takich warunkach egzystować, ale może się mylę... :shake:
  14. Waldi, mam do Was ogromny szacunek. Dobrzy ludzie po prostu jesteście. Czasem aż za dobrzy ;) A przepisy, po prostu takie mamy realia... JA wychodzę z założenia, że zamiast walczyć z wiatrakami, lepiej zrobić coś małego, a konkretnego, zamiast się zamartwiać. Oby udało się przepchnąć ustawę, pod którą własnymi rękami zbierałam podpisy... może coś się poprawi w kwestiach prawnych, oby! A póki co działajmy jak mrówki i róbmy swoje ;)
  15. [quote name='greatmadwomen']zgadzam się tylko ludziom trzeba nakreślić wizję ile kosztuje taki barak i każdy kojec, ile jest potrzebnych itd.[/QUOTE] Ok, to może faktycznie nakreślimy. Kojec... 4x75 plus bloczki plus płyta osb... nie wiem 120zł? Przyczepa kempingowa dla pani Joli 2tys. zł? Barak/blaszak.... ceny są tak przeróżne, że nie wiem. Pani Jolu, niech się Pani odniesie do tych kwestii... Może faktycznie ludziom trzeba tak czarno na białym, może tak bardziej trafia?
  16. Na kojce i barak wpłaty są mile widziane. Tak jak w pierwszym poście napisałam. Konto jest na stronie przytuliska, można wpłacać... ale to już do ludzi należy decyzja jak pomogą. My tu na dogo, czy dzięki Tobie na FB, nakreślamy jedynie sytuację, a każdy sam ocenia jak może pomóc...
  17. Chita, mnie też to martwi i jest zupełnie poza moimi wyobrażeniami. Zjeść można gdzieś, umyć się u kogoś, ale przez krótki czas, nie przez pół roku... :shake:
  18. O ile dobrze kojarzę to pani Jola mówiła mi, że ma pozwolenie na budowę. Pomysł aby pomóc z drobnych wpłat wybudować dom jest fajny, ale póki co nikt nawet nie dołożył się do kojców, więc nie wiem... To raczej pani Jola osobiście powinna się odnieść, ja tu tylko klikam... A co do konkretów, znacie kogoś, kto [FONT=Comic Sans MS]jeździ na trasie Lublin/Garwolin w kierunku Warszawy/Radzymina samochodem? Minimum większa osobówka, najlepiej półdostawczy/dostawczy? [/FONT]
  19. Mogę jeszcze zauważyć, że te kojce, jeśli powstaną takie dobre z tych paneli, to długo posłużą następnym psom... Pani Jola ma u siebie rotację, ciągle coś przybywa, ale też sporo idzie do adopcji... więc kiedyś one posłużą jeszcze niejednemu psu.
  20. Ale nie chodzi o to, żeby tam dom postawić i wszystko.... Chodzi o KOJCE (lub/i materiały na kojce), o PRZYCZEPĘ/BARAK/BLASZAK oraz o POMOC PRZY PRACACH FIZYCZNYCH, przy samej przeprowadzce i robieniu KOJCÓW.
  21. [quote name='chita']czy na dzialce jest przylacze do wody i pradu czy dopiero trzeba pociagnac? Nie ma nic, trzeba ciągnąć. Dzięki chita, że przyszłaś, masz cudownego psa... filmiki powaliły mnie na kolana! :loveu::loveu::loveu: [quote name='greatmadwomen']co mam odpisać? 1. Agnieszka Anaszewska posted to Przytulisko Znajdki traci swój dom, nie ma gdzie się podziać! Na jakiej zasadzie działa to przytulisko? http://www.facebook.com/AgnieszkaAnaszewska/posts/105248146234913 2.Adrian Pawlata posted toPrzytulisko Znajdki traci swój dom, nie ma gdzie się podziać! Mógłbym pomóc w kwesti pomocy w demontowaniu itd. Ale konkretne informacje prosiłbym wysłać w formie prywatnej wiadomości. http://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=105247262901668&id=100000391814562 Przytulisko jest prywatne... nie ma żadnych dotacji z tego co wiem, pani Jola może się wypowie jak dopadnie do komputera. Panu w kwestii fizycznej można chyba podać telefon do Pani Joli z prośbą o kontakt, ewentualnie niech poda nr, a Pani Jola się z nim jakoś umówi, co gdzie i kiedy itp.
  22. Na pewno się przydadzą, palety to wynalazek wielofunkcyjny, można i pod budę postawić i na deski zużyć. Dzięki!
  23. [quote name='emilia2280']napiszcie do uzytkowniczki chita. moze pomoze z materialami budowlanymi. psie kojce sprzedaje Newzooland na 6 miesiéczne raty 0%, mogé zapytac o znizké, ale to i tak kolo 2tys za kojec chyba nie wchodzi w gré? http://www.newzooland.pl/index.php?cat_id=244 Dzięki, emilio, bardzo cenne informacje! Napiszę do chity. Dzięki! Kojce chyba faktycznie za drogie. Pani Jola wspominała o kwotach niższego rzędu.
  24. [quote name='Aleksandra95']zapisuje.. od mojej szkoły mamy troszkę pieniędzy żeby kupić coś do Pani Joli,ale to starczy na około 3 panele ogrodzeniowe potrzeba jeszcze jednej,aby mógł być jeden kojec !! Dzisiaj z Panią Jolą będę jechała zakupić je i dowiem się ile kosztuje jeden taki panel ! Prosimy o pomoc. :(([/QUOTE] Olu, fajnie, że jesteś na miejscu i pomagasz! Jednak jak ktoś jest blisko, to ma większe możliwości.
  25. http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-niewiadow-n-126b-zobacz-okazj-i1663519908.html http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-roller-r93l32-3-osobowa-i1666289865.html http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-namiotowa-walker-i1667402155.html - większa, ale namiotowa http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-3-5m-idealna-na-dzialke-i1665799074.html - ta jest chyba większa http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-niewiadow-n126-zarejestrowana-i1654245776.html Na allegro patrzę w mazowieckim, najtańsze po 1500 na kup teraz :shake: No i umówmy się, że taka tradycyjna przyczepa jest strasznie mała, to zaledwie, żeby było gdzie spać. Jest też ta większa, ale namiotowa... Pani Jolu, jak Pani zajrzy na wątek proszę przejrzeć i powiedzieć co Pani o tym myśli...
×
×
  • Create New...