-
Posts
4052 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Macia
-
Kropka szczęśliwa w swoim nowym domku!!! :)
Macia replied to necianeta89's topic in Już w nowym domu
Domyślam się, że to dla tej maludy mam porobić ogłoszenia? Czekam na dane i zaczynam. Proszę też o informację jakie województwo wybierać jeśli jest taka konieczność. -
Trochę już podczytuję ten wątek i w końcu mam czas żeby się odezwać. Sama mam BDT od około 3 lat. W tym czasie było u mnie ok. 35 psów i jeden jest aktualnie. Jest to tymczas dla szczeniaków ponieważ sama mam 3 dorosłe suki w tym kalekę (dorosłe były tylko 4 psiaki). Zaczęło się od wygłodzonego Kostka ze schroniska, a potem już poszło. Mam szczeniory przede wszystkim z naszego schroniska ponieważ mieliśmy parwo i każdy szczeniak zabrany=uratowany. Trafiają też do mnie szczeniaki znalezione. Razem z Anią (Lacia) radzimy sobie same finansowo, wspierane przez mieszkańców. Egzekwujemy też od gmin, by płaciły za psy znalezione na ich terenie. Jakoś nam idzie bez większych długów. W tej chwili siedzę w Anglii, brakuje mi moich zwierzaków (są z rodzicami) więc mogę pomóc choć ogłoszeniami. Tak więc chętnie poogłaszam psiaki. Naprawdę mam sporo czasu tutaj i przynajmniej tak pomogę. Proszę o zgłaszanie, którym psiakom porobić ogłoszenia.
-
Dry Bed to takie posłanka, które nie mokną, np. [url]http://www.futrzakowo.pl/kategoria52.html[/url] Są dosyć popularne i faktycznie działają. Co do cewnika to się nie dziwię, nie jest to łatwa decyzja. U nas zawsze było wysikiwanie ręczne, ale też pęcherz nie jest już w porządku.
-
U psów bywa niestety gorzej niż u suk. A myśleliście o założeniu cewnika chociaż żeby trochę "rozepchać" cewkę? Choć kilka dni? Bo jak jeszcze pojawi się zapalenie to gorzej. My to robiliśmy u kota. Mocz będzie sam wyciekał, ale teraz to i tak bez różnicy. U nas to pomogło, bo piasek nie zatykał cewki. U mojej suki stosujemy jeszcze karmę specjalistyczną na piasek/kamienie w pęcherzu i jest dobrze. Co do zasikiwania to może dry bed? Sami nie używamy, ale podobno jest super.
-
My wysikujemy ją 3 razy dziennie. Nie ma problemów, już się przyzwyczaiła. Spokojnie całą noc przetrzyma i nie mamy już raczej mokrych niespodzianek. Niestety z wiekiem pojawiają się problemy z piaskiem w pęcherzu i bakteriami. Trzeba liczyć się z tym, że przez ręczne wysikiwanie pojawiają się problemy ze strukturą pęcherza, nie kurczy się on już tak dobrze. No i u nas niestety amputowana została jedna łapka. One coś takiego mają w sobie te kaleki, że wszystko tak spokojnie znoszą. Ja zawsze mówię, że Frajerka wychodzi z założenia, że skoro tak się o nią troszczymy to widocznie jest tego warta. Chyba coś w tym jest. Trzymam kciuki za chłopaka.
-
Zapisuję się u Krecika. Również mam w domu kalekę od momentu, gdy mój pies zaliczył bliskie spotkanie z samochodem 4 lata temu. Mimo operacji i rehabilitacji nie chodzi (dla ciekawych: [url]http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=7718[/url] ). Znane nam są też problemy z moczem i piaskiem. U nas nawet elektroakupunktura nie dała rady, ale Krecik jest dzielny i na pewno będzie chodził na 4 łapkach. Na pewno będę śledzić temat.
-
DONA rednose-ka ... po 2 latach w końcu w swoim domu!!
Macia replied to Kajusza's topic in Już w nowym domu
Na wątek trafiłam przypadkiem, ale widzę, że sunia jest niedaleko. W Górze? Dzisiaj zresztą jedziemy tam odebrać szczeniaka, który trafił w inne miejsce niż miał. Co do behawiorysty/szkoleniowca to w okolicy raczej nikogo nie ma. Może Asia będzie kogoś znała, ale my po 3 latach działalności w tutejszym schronisku nikogo nie spotkałyśmy, a też sytuacja jest zbyt skomplikowana żeby ryzykować. -
Przepraszam, że dopiero teraz, ale tak to bywa jak ktoś nie umie wstawiać zdjęć. Tak więc jestem prywatnym wstawiaczem zdjęć Laci. Są dość kiepskie, bo z telefonu, pogoda była straszna, mocno padało. W dodatku chłopak na zdjęciach wygląda jak chodząca depresja. Na żywo taki nie jest. [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images49.fotosik.pl/1120/bbab5d1e72a6fff6med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images43.fotosik.pl/1146/ecc9d0c0fbd05055med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images41.fotosik.pl/1113/d201c4283ca84ac3med.jpg[/IMG][/URL]
-
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
Macia replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Narozrabiała więc założyła własne forum i myślała, że ludzie zapomną? Jestem ciekawa co będzie dalej. Jakby był jakiś problem to zawsze można się kontaktować ze szkołą. -
Uwaga!Kto nie wpłacił, kto nie wysłał :) Wyjaśnienia i Czarna lista.
Macia replied to Czarodziejka's topic in Bazarek
Ja również miałam problem z Polari. Kupiła u mnie na bazarku książkę i od razu chciała przesyłkę. Napisałam, że ok, ale po wpłacie. Zgodziła się, ale potem kilka razy jeszcze wysyłała pytania czy dostałam adres i kiedy wyślę. Było to dość męczące. W końcu po kilku tygodniach zapłaciła i od razu praktycznie zanim kasa dotarła na konto już chciała wysyłkę. Książka w końcu została wysłana, ale oczywiście zwrotu za przesyłkę nie otrzymałam, tak samo jak potwierdzenia, że dotarła. Kontakt był bardzo dziwny i od razu mi się nie podobało, ale w końcu zapłaciła więc nie było co oskarżać. Jedynie to, że nie mogłam się rozliczyć dość długo. Domyślam się, że macie jej adres? Bo jakby co również nim dysponuję. -
Sznaucery w schroniskach - informacje bieżące - ZAJRZYJ i pomóż!!!
Macia replied to malawaszka's topic in Sznaucer
Nasz Rufus już w nowym domu. Chłopak trafił do wspaniałego domu dzięki ogłoszeniom. -
Czy jedzie ktoś z Kielc? Szukam kogoś kto mógłby zabrać w drodze powrotnej z Wrocławia jednego szczurka do nowego domu! Proszę o pomoc.
-
Trochę się wetnę w temat, bo go podczytuję, a teraz sama mam pytanie w sprawie odrobaczenia. Czyli radzicie odrobaczyć szczeniaki, które mają mniej więcej 2 tygodnie? Nic o nich nie wiem, zostały znalezione z matką na łące. Mają spore brzuchy i myślę, że mają robaki. Jutro i tak jadę z nimi do weterynarza więc myślę żeby przy okazji je odrobaczyć. Ogólnie sunia nie ma nawet roku. Mamy 4 suczki: biała, biała-łaciata, biszkoptowa z dłuższą sierścią i czarna podpalana. Kluski słodkie.
-
Lista psiaków w wielkiej potrzebie!Prosimy o pomoc!
Macia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Ania sama jesteś stolica wielkopolski :lol:. Ludzi w błąd wprowadzasz. Ale gdyby znalazł się transport to będzie świetnie. -
Lista psiaków w wielkiej potrzebie!Prosimy o pomoc!
Macia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Widzę, że masz znowu napad czarnego humoru... Ja dzisiaj idę w końcu po tą przesyłkę cudną. Może to był jakiś? Ciekawe dlaczego nie dostaniesz auta? -
Lista psiaków w wielkiej potrzebie!Prosimy o pomoc!
Macia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Też się o to boję, ale nie da rady wcześniej widocznie. Oby tyle udało się choć przeczekać... -
Będziemy myśleć, mocno mi te szczeniaki zapadły w pamięć. Miałyśmy mieć od czwartku wolne DT u znajomej hodowczyni dogów (w domu, w pokoju dla szczeniaków), ale możliwe, że w piątek dojdą nowe szczeniory. U nas to koszt 300 zł miesięcznie już z karmą. Na razie wrzucam je na nasz znany portal elka. Zwykle jest spory odzew. Podałam numer do siebie, bo od razu można sprawdzić domy, a sama mam jeszcze 4 szczeniaki.
-
Lista psiaków w wielkiej potrzebie!Prosimy o pomoc!
Macia replied to Klaudus__'s topic in Już w nowym domu
Właśnie się dowiedziałam :lol:. Znowu będzie wesoły autobus. Oczywiście ja jak zwykle bez problemu pojadę.