Jump to content
Dogomania

Mysia_

Members
  • Posts

    40782
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Mysia_

  1. ... oby i tego trzeba się trzymać :) chociaż obie też wiemy, że nie wszystkim się uda....
  2. [quote name='paula_t']To prawda, piękne zdjęcia potrafią zdziałać cuda, ludzie to wzrokowcy, więc to podstawa. Niestety nie mogę zgłosić się na ochotnika, bo fotograf ze mnie beznadziejny, wystarczy popatrzeć na moje bazarki;)[/QUOTE] a może mogłabyś kogoś polecić? :cool3:
  3. [quote name='asiuniab']oj super, jak tylko będę mogła, to też wydrukuję plakacik, tylko ja to nie mam zbyt szczęśliwej ręki, ale zawsze warto próbować:)[/QUOTE] a może akurat tym razem będzie inaczej :razz:
  4. Justyna, jasne, że tak... Po prostu to podkreślenie dużymi literami, że pies jest agresywny tak mnie ruszyło, bo wiem, że w ten sposób można psa bardzo skrzywdzić :-( Za jakiś czas ktoś może zechce go zaadoptować, zacznie wertować ogłoszenia, również wątek na dogo i przeczyta wielkimi literami AGRESYWNY.... No po prostu ten opis wyprowadził mnie z równowagi. A wiem, że są ludzie, którzy chcą mieć własnie takie psy... Jestem niemalże pewna, że Speranza (dzika suczka bez nogi) była trudniejsza, a po tym jak uciekła z naszego schroniska złapał ją po kilku tygodniach prób jakiś zwykły niepozorny facet.... Pogryzła go przy tym, ale on nigdy nie powiedział, że jest agresywna, a pokochał ją strasznie mocno, chociaż wcale bardzo od tego czasu się nie zmieniła :) No i choćby Kulek z naszego schroniska, gryzł prawie wszystkich, miał dom też gryzł, wrócił do schroniska dalej gryzł, kolejni ludzie się na niego uparli... i koniec... ich też gryzie, ale go kochają. Życzę temu psiakowi też wszystkiego co najlepsze i żeby juz nigdy więcej nikt mu nie przypinał łatki agresora :)
  5. nowe zdjęcia :) [img]https://lh3.googleusercontent.com/-wvJRrsDExsk/UGBiuDYuy9I/AAAAAAAA5s0/Bt7uCeehjj4/s640/DSC_0267.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-r-FERrqNdMc/UGBlUGFo--I/AAAAAAAA5vY/I90-hFAlo-I/s640/DSC_0303.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-nOhAlO8gi98/UGBkLXqrNoI/AAAAAAAA5uY/duN_OUfmKoo/s640/DSC_0292.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-PkVM5l1E2x4/UGBkff_pOqI/AAAAAAAA5ug/jDCEA3_vxiw/s640/DSC_0293.JPG[/img]
  6. zawody "kto pierwszy do mamy" :evil_lol: jest Tarki i Stapro :razz: [img]https://lh5.googleusercontent.com/-ImsnNShmCzU/UGBmRfFvDmI/AAAAAAAA5wc/WSfgvjWjK5I/s512/DSC_0320.JPG[/img] Juna i Miga też nie mogą być gorsze :cool3: [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-XPN92_zmm3M/UGBmo_VapBI/AAAAAAAA5wo/As7c3_NZDV0/s512/DSC_0323.JPG[/IMG] Miga uznała, że moze jak dosięgnie głowy to jednak wygra :multi: [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-yYkU8ggDM7U/UGBmsAtGAJI/AAAAAAAA5ww/StLGsXQNTzw/s512/DSC_0324.JPG[/IMG] i jeszcze Dżersej w swoim żywiole czyli krzakach ;) [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-SchyOmxONlE/UGBmtnzikII/AAAAAAAA5w4/RXqUOV-fj8o/s640/DSC_0325.JPG[/IMG] i jego uśmiech :) [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-eBYyVLvB2nc/UGBm1ZsdOHI/AAAAAAAA5xE/bRPa1rudSys/s640/DSC_0326.JPG[/IMG] koniec;)
  7. Granda [img]https://lh3.googleusercontent.com/-vM6F9dpobxk/UGBlawtXryI/AAAAAAAA5vk/mujSncR3Low/s640/DSC_0305.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-Q7MZuePdSJc/UGBl1VnZtII/AAAAAAAA5wE/APPNpFudb74/s640/DSC_0310.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-XDWQ8YlJ-Cg/UGBmQVcF_PI/AAAAAAAA5wU/KWQZwU-ogws/s640/DSC_0313.JPG[/img] Feza [img]https://lh3.googleusercontent.com/-Opo9icfmsFg/UGBlxarlrII/AAAAAAAA5v0/Hb_QZmNImb0/s640/DSC_0306.JPG[/img] Stapro [img]https://lh5.googleusercontent.com/-OwHf1grQU2c/UGBmNf_HhXI/AAAAAAAA5wM/9SuprPST9bg/s640/DSC_0312.JPG[/img]
  8. Dżersej [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-0qjctyO2Hx0/UGBk5BYQ7wI/AAAAAAAA5u8/DmKuyeG-I_E/s512/DSC_0297.JPG[/IMG] Granda [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-MD5neWr61NI/UGBk9hFugcI/AAAAAAAA5vE/g-byy3_BhWE/s640/DSC_0298.JPG[/IMG] Juna [img]https://lh3.googleusercontent.com/-ou_Mz1wylOQ/UGBk_JBuWNI/AAAAAAAA5vM/fd0pRMHH7-E/s640/DSC_0301.JPG[/img] Leon [IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-r-FERrqNdMc/UGBlUGFo--I/AAAAAAAA5vY/I90-hFAlo-I/s640/DSC_0303.JPG[/IMG] Myszora [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-HAFq05KnIUc/UGBlaAqPQ9I/AAAAAAAA5vg/-x__96lOlHQ/s640/DSC_0304.JPG[/IMG]
  9. Dżersej [img]https://lh6.googleusercontent.com/-Qg2HAExskMc/UGBkEitvVzI/AAAAAAAA5uM/616UQhIFsOM/s640/DSC_0291.JPG[/img] Leon [img]https://lh5.googleusercontent.com/-nOhAlO8gi98/UGBkLXqrNoI/AAAAAAAA5uY/duN_OUfmKoo/s640/DSC_0292.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-PkVM5l1E2x4/UGBkff_pOqI/AAAAAAAA5ug/jDCEA3_vxiw/s640/DSC_0293.JPG[/img] Tarki [img]https://lh6.googleusercontent.com/-YYxmkoZFp_g/UGBkfv9jkyI/AAAAAAAA5uk/xGW-zn1ILZg/s512/DSC_0294.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-vCR5rJLyNqA/UGBklg1yGhI/AAAAAAAA5uw/MGN2KSSSHyM/s512/DSC_0295.JPG[/img]
  10. Myszora [img]https://lh5.googleusercontent.com/-DLT6qZCK6EI/UGBjR4pZ4oI/AAAAAAAA5tg/U2XsECoDNKQ/s640/DSC_0282.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-mRgzq1zWikc/UGBkEqBnOZI/AAAAAAAA5uI/WyLt5Ied-gE/s640/DSC_0289.JPG[/img] Granda [img]https://lh4.googleusercontent.com/-18qZjGiohM0/UGBjmBJ3YmI/AAAAAAAA5ts/WyOhVJHTHag/s640/DSC_0284.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-Unz3sIFAMVo/UGBjmnXfsUI/AAAAAAAA5tw/j9dUaZveXsg/s640/DSC_0286.JPG[/img] Dżersej [img]https://lh4.googleusercontent.com/-0X95nPRqQeQ/UGBjr02EkoI/AAAAAAAA5t8/W6jOVsytfIU/s640/DSC_0287.JPG[/img]
  11. Leon [img]https://lh3.googleusercontent.com/-wvJRrsDExsk/UGBiuDYuy9I/AAAAAAAA5s0/Bt7uCeehjj4/s640/DSC_0267.JPG[/img] Granda [img]https://lh5.googleusercontent.com/-cIrhIpWslEw/UGBizUoPSrI/AAAAAAAA5s8/FPDbDWO9ZI0/s640/DSC_0273.JPG[/img] [img]https://lh3.googleusercontent.com/-Bl22JAqIcYs/UGBi3o8Y6JI/AAAAAAAA5tI/KieocDsUaYw/s640/DSC_0275.JPG[/img] Disma [img]https://lh6.googleusercontent.com/-2MsD4zRdPN8/UGBjLkQvcCI/AAAAAAAA5tQ/0pe8ppAyjWU/s640/DSC_0280.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-U17R8CP79O4/UGBjMP8khII/AAAAAAAA5tU/6NvhyLrkXBw/s640/DSC_0281.JPG[/img]
  12. Nie chce się tak wtrącać, ale zaglądam na Wasz wątek często... i aż mi krew w żyłach zmroziło :-( Nie piszcie takich pierdół, że pies jest agresywny kiedy wszystkie znaki na Świecie wskazują, że wcale nie jest. Wystarczy, że raz mu się przypnie łatkę "agresywnego" i borok do końca życia domu nie znajdzie. Nie ma psów agresywnych, są tylko agresywni ludzie... To, że pies w warunkach schroniskowych kłapie i warczy nie znaczy, że jest agresywny :-( ostrzega, że się boi i wolałby w tej chwili nie być dotykany... To wręcz dobrze o nim świadczy, bo równie dobrze mógłby komuś w końcu palca odgryźć ;/ Jakby był "agresywny" to by w locie rzucał się na wszystkich ludzi w zasięgu kilku metrów, "polowałby" na nich, a nie warczał :shake: Warunki schroniskowe a domowe są nie do porównania. Jeśli ktoś chciałby mu dać szansę to chyba warto ją wykorzystać. Niech jedzie do bahawiorysty i do hoteliku, super... Ale jaki jest naprawdę i tak wyjdzie dopiero w domu. Tylko nie piszcie o nim, że jest agresywny :roll: ...a i ta silna ręka, myśle, że wcale mu nie jest potrzebna :-(
  13. piękna jest :) Monika, masz może kogoś (jakiegoś dogomaniaka czy cuś) w swojej okolicy kto mógłby zrobić Paurze jakąś bardziej profesjonalną sesję zdjęciową? ;) Zanim się ruszy z porządną akcję ogłoszeniową przydały by się takie zdjęcia, bo dobrze wiemy, że zdjęcia mają ogromne znaczenie :)
  14. ...żeby ktoś się tak tym naszym Kubusiem na poważnie zainteresował....
  15. Jasne Bjutko, ja mogą go tylko zabrać jak nie pracuję, albo mam kogoś do opieki nad nim, więc muszę coś wymyślić mądrego :)
  16. wrzucę też na facebooka :) Ja nie mam póki co na czym wydrukować, ale niech tylko dorwę jakąś drukarkę :)
  17. Efra [img]https://lh4.googleusercontent.com/-kZkyHPQNPd0/UGBiSOoPWPI/AAAAAAAA5sk/t5BCRIVtd5M/s640/DSC_0264.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-IMukCNlpNQA/UGBiPxHOn0I/AAAAAAAA5sc/CnaEAoQx8N8/s640/DSC_0265.JPG[/img] Taro [img]https://lh4.googleusercontent.com/-wTC7xppIDOc/UGBiXrW5pmI/AAAAAAAA5ss/Lea3asix_Os/s640/DSC_0266.JPG[/img]
  18. [img]https://lh4.googleusercontent.com/-28W-z7kCMZI/UGBheana8lI/AAAAAAAA5ro/DHi91VfaMfM/s640/DSC_0253.JPG[/img] Taro [img]https://lh4.googleusercontent.com/-G7csaeUnurI/UGBhgizp6pI/AAAAAAAA5r0/8o4ZIv7YE_M/s640/DSC_0256.JPG[/img] Maksio [img]https://lh6.googleusercontent.com/-PW3PYrtrNRw/UGBh3Sg0VvI/AAAAAAAA5sA/GPeTcHxg_bA/s640/DSC_0258.JPG[/img] Łapcia [img]https://lh5.googleusercontent.com/-vO_JHvcxxTU/UGBh7U73ljI/AAAAAAAA5sQ/d6MW0p8dafY/s640/DSC_0262.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-v0YTpDoymRA/UGBh4ECdn9I/AAAAAAAA5sI/B20nAkZwM4E/s640/DSC_0263.JPG[/img]
  19. Dolc [img]https://lh3.googleusercontent.com/-lHPZwfXSfy8/UGBgp9VD2MI/AAAAAAAA5q0/BSUkMDPq0Xs/s640/DSC_0246.JPG[/img] Taro [img]https://lh4.googleusercontent.com/-qX6KjP2SXgQ/UGBhDDiDSMI/AAAAAAAA5rM/EQ1v9zgF9r4/s640/DSC_0247.JPG[/img] Enja [img]https://lh5.googleusercontent.com/-hN1nWt7LlWs/UGBhCBNQJLI/AAAAAAAA5rI/i07Dk9oHJGk/s640/DSC_0249.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-9YqpPmsQOc4/UGBhEm9SXsI/AAAAAAAA5rY/SPHbMFnuQio/s640/DSC_0250.JPG[/img] Szlemik i Feza [img]https://lh3.googleusercontent.com/-NvzZT8FzgRU/UGBhdoTUU-I/AAAAAAAA5rk/h0G7c9tpty4/s640/DSC_0252.JPG[/img]
  20. [img]https://lh6.googleusercontent.com/-goXJ20pKDck/UGBgP0Q2G0I/AAAAAAAA5qc/XLhhrcXkgzQ/s640/DSC_0237.JPG[/img] Efra [img]https://lh6.googleusercontent.com/-oaum2qrRk1g/UGBgOpoTxPI/AAAAAAAA5qU/l8703SQL1ac/s640/DSC_0234.JPG[/img] Taro [img]https://lh4.googleusercontent.com/-DHC-cti5TJw/UGBgPsBZvyI/AAAAAAAA5qY/O62xNIm8ZW4/s640/DSC_0236.JPG[/img] Sobi [img]https://lh5.googleusercontent.com/-nVg03crjR8w/UGBgpfiflWI/AAAAAAAA5qw/VEby_hQTP2M/s640/DSC_0240.JPG[/img] Szlemik [img]https://lh6.googleusercontent.com/-3gxHeC5UMag/UGBgqQ5osWI/AAAAAAAA5q8/Ou_-Nzl9FOo/s640/DSC_0243.JPG[/img]
  21. Dolc [img]https://lh4.googleusercontent.com/-OCFPMz6txOs/UGBfb_5EyGI/AAAAAAAA5pk/mmlxAIugEgI/s640/DSC_0226.JPG[/img] [img]https://lh4.googleusercontent.com/-JJjfdmtbndI/UGBf1OfHzfI/AAAAAAAA5p4/FFTflpp7tX0/s640/DSC_0230.JPG[/img] [img]https://lh5.googleusercontent.com/-ZVgIyzUmYEU/UGBf1qmO0OI/AAAAAAAA5p8/W_vidnKJreU/s640/DSC_0231.JPG[/img] Sobi i Maksio [img]https://lh6.googleusercontent.com/-PHe8skaBDdI/UGBfbzvqyiI/AAAAAAAA5po/ssr8mRuy_rI/s640/DSC_0229.JPG[/img] Enja [img]https://lh5.googleusercontent.com/-svko-rY9lwA/UGBf13wZ0BI/AAAAAAAA5qE/4BHghOHenqA/s640/DSC_0232.JPG[/img]
  22. Dolc [img]https://lh5.googleusercontent.com/-FHC8zBCw5C8/UGBemPEkTkI/AAAAAAAA5o0/KQHg38iUvDg/s640/DSC_0215.JPG[/img] Maksio [img]https://lh5.googleusercontent.com/-wPRG5oD3h1c/UGBfAdgfEoI/AAAAAAAA5pM/1XQ9P9jYqcg/s640/DSC_0216.JPG[/img] Bernadeta [img]https://lh3.googleusercontent.com/-mimGgj6Wq0Q/UGBfBeh9MQI/AAAAAAAA5pI/iP12lZ6pDAE/s640/DSC_0220.JPG[/img] Szlemik [img]https://lh5.googleusercontent.com/-Fak77e4YzN0/UGBfAU0L5uI/AAAAAAAA5pE/hkH3WC-_lWA/s640/DSC_0224.JPG[/img] Taro [img]https://lh6.googleusercontent.com/-xVJqdlPFNnY/UGBfY_92OwI/AAAAAAAA5pc/TUd7sNFjJqQ/s640/DSC_0225.JPG[/img]
  23. Sobi [img]https://lh3.googleusercontent.com/-wWzMlbxrDhM/UGBeL1MfioI/AAAAAAAA5ok/hAV88y2i2bk/s640/DSC_0198.JPG[/img] Dolc [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-XwHtxLkiQiA/UGBeJgOoKDI/AAAAAAAA5oU/NEYIMJpCIq4/s640/DSC_0202.JPG[/IMG] Maksio i ekipa [img]https://lh5.googleusercontent.com/-IriOVLrYoWE/UGBeJjBajSI/AAAAAAAA5oY/HDniVHSf_vs/s640/DSC_0206.JPG[/img] Maksio sam [img]https://lh5.googleusercontent.com/--YvqTjnhs0k/UGBelp7SlnI/AAAAAAAA5os/Lx4owpWzWNw/s640/DSC_0210.JPG[/img] Efra [img]https://lh5.googleusercontent.com/-J86NnR1ocL4/UGBel7nxkFI/AAAAAAAA5ow/qEMIsXaiDnw/s640/DSC_0212.JPG[/img]
  24. [quote name='Aleksandra Bytom']zawiadamiam że kocurek bez oczka grzeje dupke od tygodnia w naszym domku,jest bardzo chory ale damy rade,kroplóweczki robimy,dzisiaj znowu do weta po antybiotyk,obserwujcie kocięta bo nie wiadomo co to jest a jest zbyt odwodniony na pobranie krwi i sprawdzenie[/QUOTE] bidulek, mocno trzymam za niego kciuki, żeby wyzdrowiał :)
  25. [quote name='Bjuta']No przez kolegów z wybiegu. Z opisu Tarzana wynika, że zaczęła jakaś baba, a reszta się dołączyła. Z suk tam jest chyba Lana? Zastanawia mnie coś takiego. Ostatni u nas zagryziony psiak to Wital, jakoś tak półtora roku temu. A wcześniej - to może tak z pięć lat temu Aspen. Wydaje mi się, że to zawsze się zdarzało na wybiegu - tak? Może te z wybiegu są bardziej sfrustrowane? Nam się wydaje, że mają tam o wiele lepsze warunki, ale za to ich nie zmieniają. Co prawda wybieg Tarzana akurat wychodził na spacery, ale chyba ostatnio był przed wakacjami.[/QUOTE] Mnie teraz nie było w schronisku (mam do środy urlop), ale na pewno udział w tym brała Lena, nie wiem w sumie czy ktoś inny przy tym był, ale prawdopodobnie Keni... Lenę odciągnęli pracownicy... Tarzan pojechał prosto do Kliniki, ale nie można było już jemu pomóc :-( Lena zawsze wydawała się bezkonfliktowa, a tu coś takiego :shake: Niestety Jager odszedł w ten sam sposób, tym razem również suczka, bo Marti, ale też Piorun :shake: Dzisiaj Marti zaatakowała Pioruna i wylądowała w osobny kojcu - chociaż zrobienie takiego graniczy niemalże z cudem :-( Bjutko do zagryzień nie dochodzi tylko na wybiegach, moim zdaniem nie ma reguły... Ostatnie zagryzienie było w szpitaliku, suczka została dotkliwe pogryziona przez Toję i Tokę, tez nie można było jej pomóc :shake: A przecież wychodziły na spacery dwa razy dziennie... Na pawilonie są boksy, które w ogóle z nikim nie wychodzą na spacery i nic się nie dzieje... Mój Filipek został zagryziony kilka lat temu przez psy, z którymi mieszkał w boksie od ponad roku! Wychodziły na spacery raz w tygodniu, nigdy w życiu (przy mnie) jeden na drugiego nie warknął... Sprawcy tego zagryzienie żyją do dzisiaj, to Bodzio i Kruk. Od tego czasu już nigdy nikomu nie zrobili krzywdy, chociaż od tej pory raczej mieszkali z suniami, którym nie mogli zaszkodzić w żaden sposób. Wszystkie psy są dobierane do siebie charakterem, wielkością i pewnymi predyspozycjami, potrafi wiele miesięcy i lat być spokój, a nagle z dnia na dzień... Często dzieję się tak kiedy jakiś pies jest poważnie chory, inne psy to wyczuwają i w pewnej chwili, nie wiadomo dlaczego własnie tej... atakują. Jeśli pamiętacie Cezara (tego wilczastego kudłatego) to do Kliniki pojechał po pogryzieniu, pogryźli go też stali kompani.... Na miejscu w Klinice okazało się, że Cezara z każdą chwilą zabija poważny nowotwór :shake: Moją Kaję zawsze wszystkie psy lubiły, jednak kiedy zaczęła tracić wzrok to zaczęły ją gryźć, nie dopuszczały do jedzenia, nawet do picia, wyganiały z boksu na zewnątrz.... Choćbyśmy wszyscy stawali na głowie, to nigdy nie dowiemy się co dzieję się w głowach tych psiaków i kiedy może się stać jakaś tragedia :-( Szokujące jest rzeczywiście, że tak w krótkim czasie aż dwie takie sytuacje, ale czemu to się stało nigdy się nie dowiemy ... Dla mnie to najstraszniejsza śmierć z możliwych :-(:-(:-(:-( [*]
×
×
  • Create New...