Jump to content
Dogomania

SuperGosia

Members
  • Posts

    1667
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by SuperGosia

  1. Spis wystaw międzynarodowych i krajowych znajdziesz na [URL="http://www.zkwp.pl"]www.zkwp.pl[/URL] - zakładka wystawy, tak też są regulaminy hodowlne (zakł. bodajże regulaminy). Psa wystawia się zazwyczaj od 15 m-ca życia, ale można i wskazne jest, by zrobić to przynajmniej raz wcześniej, żeby obyć się (pies i Ty) z ringiem i ogólną atmosferą. O trymowanie spytaj w odpowiednim dziale "pielęgnacji". Koszt wystawy międzynarodowej to od 80 do 120 zl w Polsce. Krajowe tańsze - od 65 zł.
  2. Prawda :multi: 1x/tydz. Mozna tez kupic w aptece Oeparol (bez recepty) i podawac 1 kapsulke dziennie - przy okazji mozna tez stosowac na sobie - polecam ;) UWAGA! Jesli zauwazy sie u psa luzne stolce, nalezy pozostac przy zoltku.
  3. Ja moge komus wystawic jamnika (z wyjatkiem KM, bo z takowym ide i bede wystawiac) za kawke :evil_lol:
  4. [quote name='Flaire']W tym wieku powinnaś zdecydowanie zacząć od profesjonalnego zdjęcia kamienia u weta, a potem wprowadzić program higieny jamy ustnej. Zakażenia dziąseł na skutek kamienia to niebezpieczna sprawa, bo mogą się przenieść gdzie indziej.[/quote] Popieram w calej rozciaglosci. Najlepszy plyn czy najdrozsze gryzaki-scieraki nie usuna calkowicie kamienia ani nie wylecza dziasel. 8-letni jamnik to jeszcze nie stary pies, one sa raczej dlugowieczne.
  5. [quote name='JASMIN']Oj tam przydałby się jakiś znak rozpoznawczy choć nie wiele osób z DGM chyba się tam wybiera.. No chyba, że chcą zrobić niespodziankę i się wcześniej nie deklarują :cool1:. [/quote] Nas nie bedzie na 100% :cool1: Najlepszym znakim rozpoznawczym jest pies lub... numer katalogowy :evil_lol: Ja kobitke kiedys po ilosci mopsow rozpoznalam :lol:
  6. [quote name='Zabajka']A skoro interesujesz się landseerem to może by tak.... nowofundland....?:cool3: Wiesz różnica nie tak duża....;) a i kolorów więcej do wyboru....he he he ela[/quote] Oj, nie wiem czy niuf przypadkiem nie potrzebuje wiecej zajecia, niz jego brat cioteczny ;) Poza tym stawiam tu raczej na mala popularnosc Landseerow, niufa to by mi pewnie ktos zaraz ukradl, a Landseeery to jeszcze dlugo beda mialy opinie wielkich kundelkow :evil_lol:
  7. Nio, jeszcze troche czasu uplynie zanim sie pobudujemy i kupie takiego kochanego olbrzyma. Na razie blok i dwa male pieski, ktorych jest wszedzie pelno :evil_lol: Odnosnie strozowania, to wlasnie chodzilo mi o rase, ktora jest wielka, ale nie nadmiernie agresywna - u mnie takiej byc nie moze z wielu wzgledow.
  8. Zabajka, widzisz jak napisaam maila do jednej z 3 znanych mi polskich hodowli Landseerow opisujac warunki, w jakich mieszkalby pies - to mi odpisali, ze sa jak najbardziej odpowiednie :roll: Hodowla, oczywiscie ZK. Z tego, co udalo mi sie z trudem znalezc i przeczytac, to Lanseer jest psem tolerancyjnym dla innych zwierzakow (patrz avatar :evil_lol: ), lubi dzieci i... nadaje sie na psa strozujacego, aczkolwiek atakuje tylko razie potrzeby, a dlugo wczesniej ostrzega (co jest dla mnie b. wazne). Zreszta - ten pies jest tak wielki, ze mysle, iz wystarczy, ze sie pokaze i ew. amator mojego dobytku sie troche zastanowi... Dzis pozno i nie chce mi sie szukac, ale w ksiazce o opisach ras, ktora mam napisano, ze ten pies moze mieszkac na dworzu... Tak wiec nie wiem teraz sama, co o tym myslec. Oczywiscie - znajac siebie - pies wlazilby wszedzie, ale chcialabym jednak, zeby pelnil nocami funkcje stroza (oczywiscie po zapewnieniu odpowiednich warunkow).
  9. [quote name='oktawia6']Dziękuję Ci Gosiu;) jeszcze raz-oby w dobre ręce trafiła i na odpowiedzialnych opiekunów-mam nadzieję, że ją uprzednio wysterylizowali[/quote] Na "oko" byla za mala na sterylke. Ale - oby trafila w odpowiedzialne, kochajace rece.
  10. Troche sie popytalam wsrod znajomych hodowcow z ZK. Dowiedzialam sie, ze srednia porodow (w przypadku hodowli mi znanych, czyli westie, AST i jamnikow) to 3 krycia. Maksymalnie suka u jednej ze znajomych osob byla kryta 4-krotnie :multi: Albo znam malo hodowcow, albo dobrze sobie znajomych dobieram ;)
  11. [quote name='karolayna']jak to juz nie ma?:roll:[/quote] Nie ma, zostala adoptowana.
  12. Dodzwoniłam się. I jest tak jak Ci pisałam w PW, Oktawio6 :evil_lol: . Pieska już nie ma na Paluchu. ADOPCJA NIEAKTUALNA.
  13. [quote name='oktawia6'] Super Gosia !!! Nie zebrałabyś w razie co ze mną na Paluch po info lub jak chociaż telefonicznie czy ona tam jeszcze jest? W razie co coś by się zorganizowało dla Oraska:roll: Daj znak koniecznie, jesteś z Warszawy jak ja i zauważyłam, że też masz serce dla zwierząt:loveu:[/quote] Napisaław Ci PW. I nawet się próbuję dodzwonić - na razie bezskutecznie :mad:
  14. [quote name='oktawia6'] [IMG]http://www.psy.warszawa.pl/2006/images2006/nowepsy2006/2006-04-01/1014_06.jpg[/IMG] [/quote] O boshe :placz: Pewnie sie nie sprzedala za 300 zl :angryy: :mad: :angryy:
  15. To wlasciwie, ile razy Waszym zdaniemmaksymalnie suka z uprawinieniami moze miec szczenieta? (mnie ten problem na szczescie nie dotyczy, bo mam samce ;) ale jestem b. ciekawa - statystycznie wychodzi, ze wlasnie 6x, bo kryta pomiedzy 2-gim, a 8-mym rokiem zycia...) A moze ktos tutaj ma taka suke (i sie przyzna :evil_lol: ) i wypowie sie na temat jej kondycji, zdrowia, itp.
  16. SuperGosia

    Kleszcze!!!

    [quote name='WŁADCZYNI']Wydaje mi się że fiprex intensywniej pachnie;) Godzinę temu zakropliłam i "na oko" to różnicy nie widzę. Tylko tę tubkę się niewygodnie otwiera-miałamproblem z odcięciem "łebka".[/quote] Faktycznie, "ten" spiacy ze mna w lozeczku wieczorem po zakropleniu troche smierdzial :evil_lol: Na szczescie tylko jedna noc :multi: Flaire - jesli okaze sie, ze Firpex jest tak samo skuteczny - to mysle, ze warto zaoszczedzic te pare groszy na inne potrzeby. W tym topicu sa wypowiedzi wlascicieli, ktorych psy - pomimo zabezpieczenia Frontline'm powbijaly sie kleszcze (zreszta sama sie zetknelam z takimi przypadkami)- zaden srodek nie daje 100% pewnosci. Co do "oszczedzania na zdrowiu psa" - hmmm... pewna starsza pani z okolicy ma 3 kundliczki ze schroniska (ktore kocha nad zycie) i mysle, ze dla niej roznica cenowa w obu preparatach ma jednak jakies znaczenie. Wypowiem sie jeszcze w tym topicu za jakies 3 miesiace i podziele swoimi spostrzezeniami, co do dzialania Fiprexu ;)
  17. [quote name='ewaka'] ps. a tak a propos to czy szorstkowłose jamnki nie mają własnie takiej siersci, żeby im w zimie się lepiej polowało? Ach, zapomniałam, ze wasze jamniki nie wiedzą co to polowanie....[/quote] Jamniki sa psami krotkonoznymi, wiec nie poluja w zimie. Sezon konczy sie jesienia, a zaczyna wiosna. Jest tu pare wlascicieli psow uzytkowych i zaden z ich psow (dodam, iz mowa byla o jamnikach, a nie kundelekach podobnych do jamnika,ktore moga miec nie wiadomo jaki podszerstek) nie mieszka na zewnatrz. Bedac na wystawie - poglaszcz ktoregos z jamniorow - nawet tych uzytkowych - i sama ocen, czy taki pies sie nadaje na dwor.
  18. SuperGosia

    Kleszcze!!!

    ... no, bo jesli nie ma roznicy, to po co przeplacac :evil_lol: Do tej pory zabezpieczalam psy Frontline'm, teraz pierwszy raz zastosowalam Fiprex. Podobno sklad specyfikow jest bardzo podobny, a roznica w cenie - znaczna na pewno. Jestem ciekawa Waszych opinii...
  19. Na 8 wystaw nie sprawdzano nam dokumentow tylko jeden raz. I na tej wlasnie wystawie widzialam beztrosko spacerujacego po hali handlarza ze szczeniakem (dogowatym) na rekach :angryy: Nota bene, na Litwie, jakos "przemycili" szczeniaka, ktory - na moje oko - mial nuzenca :angryy: :angryy: :angryy: Lysial i caly pysk mial obsypany. Ucieklismy w poplochu na drugi koniec hali. Dodam, iz byl to raczej piesek rasowy :-(
  20. [quote name='Dinusia'] niestety na ta wystwae wpuszczaja wszystkie psy i nawet ksiazeczek nie sprawdzaja... :([/quote] Bardzo niefajnie :shake: Ciekawe, co w potwierdzeniu zgloszenia napisza odnosnie wymagan, co do wejscia na teren wystawy - ale pewnie to, co zwykle sie pisze. A z egzekwowaniem, to juz inna parafia... A potem dotychczas zdrowe psy choruja po wystawach :angryy:
  21. [quote name='ursus']Do klasy pośredniej i wzwyż potrzebne jest xero rodowodu.......... jak mógł zrobić wystawy bez rodowodu?? coś to dziwne.......... [/quote] Wlasnie nie "zrobil" ani jednej ;) Ale zycze powodzenia przyszlym wystawcom!!!
  22. [quote name='Dinusia']Mozna spokojnie ;) ja ostatnio bylam i ludzie byli z psami... przeciez to otwarta wystawa na dworze i przez zadna brame sie nie wjezdza tylko pytaja sie czy bedzie sie wystawiac i jesli nie do jedziesz dalej na parking do lasu a jesli tak to stajesz na parkingu dla wystawcow ;)[/quote] Na wystawe maja wstep TYLKO psy ujete w katalogu. "Przemycajac" psa na wystawe i piszac o tym na forum dajecie "przyklad" handlarzom, ktorzy potem petaja sie po terenie wystaw ze swoimi - nierzadko chorymi - zwierzetami. Dlatego zakaz wpuszczania psow nie zgloszonych na wystawe powinien byc bezwzglednie egzekwowany przez kazdy oddzial. Nie ma - usmiechne sie do pana/i i wejde z dwoma psami zamiast jednego :shake: Kazdy pies powinien miec zaswiadczenie o stanie zdrowia od weta (co kosztuje). Ja juz przerabialam chorobe przywleczona z wystawy (a dwom kolezankom pochorowaly sie psy w domach bezposrednio po wystawach), czego innym nie zycze. Nie ma znaczenia, ze Wasz pies jest akurat zdrowy - handlarz powie to samo, dlatego jestem za egzekwowaniem tego przepisu bez zadnych wyjatkow.
  23. Psiarko, bo jak sie "testuje" nowego fryzjera, to sie siedzi te 2-3 godziny i patrzy mu na lapki. Dopiero przy drugiej lub trzeciej wizycie mozna ew. psa zostawic. Mialam nieprzyjemnosc zobaczyc "strzyzenie" YT, gdzie "fryzjerka" po prostu rzucala psem, zeby stal spokojnie. Cud, ze taki maluch nie zostal polamany, ale traume bedzie mial niezla :angryy: Jesli pies jest po strzzeniu pokaleczony, jak york autorki topicu, to jest duze prawdopodobienstwo, ze przy okazji zarobil pare ciosow :shake: W 2 salonach w-wskich, ktore polecam wyzej na pewno nie bije sie psow.
  24. [quote name='Madzia_19']A jeśli do czasu wydawania psom metryk pies będzie już miał rodowód? i te wszystkie wpisy?[/quote] Doczytalam;) W takim wypadku mozesz zazadac 3 kart ocen (do wgladu) z 3 rozych wystaw (w tym miedzyn. lub klubowej) od 3 roznych sedziow po skonczeniu przez psa/suke 15 mies. W przypadku psa musza byc 3 oceny doskonale, suki - bdb. I nie kryc bez karty krycia!!!
  25. Wzor umowy - do przerobienia oczywiscie - na [URL="http://www.mastineum.pl"]www.mastineum.pl[/URL] Dopoki suka nie ma rodowodu z odpowiednia adnotacja nie radze kryc!
×
×
  • Create New...