Jump to content
Dogomania

SuperGosia

Members
  • Posts

    1667
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by SuperGosia

  1. [quote name='lonka']Myśle że jak masz na miejscu wystawe to pewnie że trzeba wystawić się:cool3: Przynajmniej twój piesek sobie przypomni co sie robi na wystawie;)[/quote] No właśnie - Tysiek będzie się musiał wreszcie porządnie skoncentrować dłużej, niż jedną minutę :evil_lol:
  2. [quote name='lonka']Nu to sobie poradzimy:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: Ro zumiem że zglaszasz swojego do Warszawy:razz:[/quote] Wiesz, co - tyle osób mi odradzało, że zgłaszam :evil_lol: Ubrova się na pewno do włosa na karku przyczepi, ale - albo zrozumie jaka jest sytuacja, albo nie :p Przeważyło to, że mam na tą wystawę przysłowiowy rzut beretem :lol: Jak się nie uda dostać doskonałej przez popodgryzania, to trudno, płakać nie będę. Ale już się denerwuję i bardzo chciałabym, żeby ta sędzina po ludzku do nas podeszła. Na razie nie mam niemiłych wspomnień z wystaw i oby tak dalej :cool1:
  3. [quote name='lonka'][FONT=Arial Black][B][I]Supergosia [FONT=Courier New]ja mam parasolke,namiociku nie mam:shake: Bardzo mi przykro:roll: [/FONT][/I][/B][/FONT][/quote] Lonka, właśnie dziś kupiłam... parasolkę :cool3: To już my dwie parasolki :evil_lol:
  4. [quote name='Laleczka']Witam! Czy możecie mi powiedzieć o różnicach w posiadaniu pieska i suczki shih tzu .Która płęć jest kochańsza?:roll:Tak ogólnie o wadach i zaletach suczki i pieska???Bardzo będę wdzięczna za każdą odpowiedź!!![/quote] Pieski sprawiają wrażenie weselszych ;) Generalnie płeć, wyjąwszy ruję u suk nie ma aż takiego znaczenia.
  5. [quote name='lonka']Z przygotowaniem to czym moge to pomoge:lol:A z wystawianiem to moge podac namiary profesjonalistów:evil_lol:doskonale ciebie rozumiem bo za kazda wystawa tak samo emocjonalnie podchodze:evil_lol::diabloti:[/quote] Lonka, kolega wystawia od 10 lat ;) Zreszta znaja sie z moim psem jak "lyse konie" i jeden wie, ze nie moze u tego wujka za bardzo fikac, a drugi, iz nie moze ani na chwile rozczulic sie z powodu podawania lapy przez psa, bo to mojego Tysia stary numer - dac lape, zeby czegos nie wykonac :evil_lol: Musze kupic jakis lekki stoliczek, bo ten co mamy w domu to jest "stacjonarny" i wazy z 10 kg :p A'propos wystawy, to czy ktos mily, kto bedzie w W-we znajdzie troche miejsca w namiociku ;)? Plizzzzzz.... Zapraszam rowniez na nasza stronke na nowe zdjecia naolejowanego Tyska w galerii: [URL="http://www.geniussaeculi.prv.pl/galeria/galeria_cin.html"]http://www.geniussaeculi.prv.pl/galeria/galeria_cin.html[/URL]
  6. [quote name='lonka']Nie bardzo rozumiem twojego pytania?:crazyeye:czy gdzieś jest napisane ze własciciel musi wystawiac psa?[/quote] Nigdzie :evil_lol: Ja tez w lipcu oddaje Tyska na ring swojemu koledze. Drugiego psa wystawiam sama, ale tu jednak - na razie - poprosilam o pomoc kogos, kto podejdzie do tego mniej emocjonalnie :evil_lol: Lonka, jakby mi sie lapy tak trzesly, ze nie bede mogla utrzymac grzebienia ;) , to pomozesz? Juz sie tak boje, ze :shake:
  7. SuperGosia

    Kokardki

    [quote name='jaszczurka']Moj silk wazy 4.5kg czyli gorna granice a jest za chudy. Chcialabym zeby wazyl 5. Jak go kupilam wazyl 3.80 i po obceciu klakow - o matko...chodzacy szkielet... Czyli wychodzi na to, ze przy wielu pieskach czytajac opisy ras nalezy sobie pare kilo doliczyc hehe[/quote] Heh, podobno ja powinnam wazyc 68 kg wg. tabeli :evil_lol: Od dzis zaczynam sie zywic wylacznie paczkami :diabloti: A Twoj psiak, jak podrosnie, to mu waga troche skoczy do gory - przewaznie tak jest ;)
  8. Wyrobienie rodowodu kosztuje 30 lub 35 zl + skladka za zapisanie sie do ZK (nie pamietam ile), na 100% jest to koszt mniejszy niz 130 zl. Nawet mniejszy niz 100 zl. Taszczenie rodowodu na wystawy w kl. szczeniat i mlodziezy nie jest obowiazkowe, mozna nie zabierac. Brac od klasy posredniej/otwartej. Przygotowanie psa krotkowlosego: kapiel, wyczesanie, wyczyszczenie uszu, ew. przemycie oczu, przyciecie pazurow. Czyszczenie uszu + pazury najlepiej ze 3 dni przed wystawa. Katalog to spis psow bioracych udzial w danej wystawie. Ty tez tam bedziesz, jak zglosisz psa ;) W katalogu znajduja sie tez informacje na temat umiejscowienia ringow, godzin sedziowania, spis nagrod i sponsoro, skrocone regulaminy oceniania psow na wystawie, reklamy hodowli i reproduktorow. Zeby zglosic psa musisz wypelnic zgloszenie na wystawe pobrane z [URL="http://www.zkwp.pl"]www.zkwp.pl[/URL] , wyslac z wymaganym dokumentami (czyli xero rodowodu jesli go masz do kl. szczeniat lub mlodziezy, od posredniej/otwartej obowiazkowo), zaplacic i czekac na potwierdzenie z oddzialu. Wskazane potwierdzenie telefoniczne, czy przyjeto psa.
  9. SuperGosia

    Kokardki

    Jaszczurko, mnie tez sie "wczesniejsze" ONki bardziej podobaly, ale to juz kwestia gustu ;) Teraz wole od nich "proste" biale szwajcary. Co do wagi, to tez wszystko zalezy od budowy psa - sa podobnie jak ludzie drobno i grubo kosciste + umiesnienia. Ja patrze np. wilkiem na zaglodzone jamniki krolicze, ktore wygladaly by o wiele lepiej, gdyby wazyly tylko 1 kg wiecej, ale wlasciciele obawiaja sie, ze tyjac ten jeden kilogram pies przekroczy obwod 30 cm w klacie, a przeciez tak wcale nie musi byc. Moj pies (miniatura) zgodnie ze wzorcem powinien wazyc 4 kg, wazy 5,25, a obwod klaty ma OK. Kiedys, w trakcie choroby wazyl te idealne 4 kg i wygladal jak szkielet :shake: Zreszta zapraszam Cie na swoja strone do obejrzenia ww. jamnika i ocenienia, czy jest gruby :evil_lol: Pies m byc przede wszystkim zdrowy, w dobrej kondycji i dobrze wygladac. 4 kg to w przypadku budowy mojego piecha to zbyt malo, zeby sie dobrze prezentowal. Co innego pies spasiony, a co innego grubokoscisty samiec, ktorego sam szkielet wazy 2,5 kg. Jesli chodzi o Shih moj psiak jest spory, wazy 7 kg i... w ogole tego nie widac (podejrzewam, ze wiekszosc tego, to kudly :evil_lol: ). Zalamuje sie jak gdzies czytam, ze dorosly "Szit-Tsu" wazy 3,5 kg, bo on tyle wazyl jak mial 4 miesiace. Jak takie skarlowaciale suki rodza po 3-4 szczenieta mozemy sie tylko domyslac... U nas wieksze psiaki zaczal preferowac np. p. Krol. No i bardzo dobrze :lol:
  10. SuperGosia

    Kokardki

    [quote name='filonek_bezogonek']powroce do tematu 2. jesli nie mozemy ich nabyc to polecam gumki silikonowe ktore zaklada sie na warkoczyki robione w zakladach fryzjerskich za 50 sztuk placi sie ok 1 zl ( do nabycia w hurtowniah z piedolami do wlosow w roznych kolorach) [/quote] Proste i genialne :multi: Dzieki Filonku :) Te "psie" gumeczki, np. Arii dosc czesto pekaja i pies potem wraca ze spaceru z niezlym balaganem na "twarzy" :evil_lol:
  11. SuperGosia

    Kokardki

    [quote name='jaszczurka']Dlaczego toleruje sie odchodzenie rasy od wzorca? Hodowczyni australianow napisala mi, ze niektore samce moga wazyc 11kg - a teraz fragment wzorca: [B]WZROST i WAGA:[/B] [..] Waga: najlepsza waga dla samca to ok. 6, 5 kg. Suki są lżejsze.[/quote] Jesli nie ma okreslone gornej granicy wagowej i stana obok siebie 2 samce rownie piekne, sedzia wybierze lzejszego. Zreszta - wzorce sie zmieniaja (a ja w tej rasie nie siedze) - spojrz na ONka sprzed lat, a dzisiejszego garbuska. Jesli chodzi o jamniki, to konczy sie preferowanie tych "nizej zawieszonych" i chodzi tu o wzgledy zdrowotne tej rasy, tak samo bewdzie sie odchodzic od miniaturyzacji dochodzacej do karlowatosci u ras ozdobnych - juz widac efekty nawet na naszych ringach zaczynaja wygrywac psy normalnych rozmiarow, a nie mini-mini majace potem np. kosmiczne problemy przy porodach. [quote]Wiec ciekawe co tam na prawde decyduje - rzeczywiste i stale wymogi wobec jakies rasy czy po prostu obecna moda?[/quote] Coz, te pieski przyozdabia sie tak od lat... Nie ja to wymyslilam. Ale rowniez nie zyczylabym sobie takiej sytuacji, ze staje w konkurencji z samcem rownie ladnym jak moj i przegrywam tylko dlatego, ze nie mam kokardki :evil_lol: Poza tym mowie po raz n-ty- psu nie dzieje sie zadna krzywda, jesli pochodzi sobie w kokardce.
  12. SuperGosia

    Kokardki

    Jaszczurka, przeczytaj caly temat, a szczegolnie to, co napisalam na temat wystaw ;) Moj pies tez lazi gdzie chce, a inni wlasciciele rasowych Shih tez sie ze mnie smieja i pukaja w czolko (oczywiscie nie wszyscy). Pare osob twierdzi, ze sie bedzie nie nadawal potewm do wystawiania. Nio, to zobaczymy :P
  13. SuperGosia

    Porod u Yorka :)

    [quote name='Gandzia']Jej rodzice nie są miniaturkami ale pewnie tam gdzieś w pokoleniu jakać miniatura się poajwiła.[/quote] Bardzo interesujace :diabloti:
  14. Jesli sie bardzo kocha rasowe i dobre eksterierowo psy mozna miec same reproduktory ;) Ja mam jednego, drugi jeszcze "rosnie" w sensie, iz na razie nie licza mu sie oceny z wystaw. Miec szczeniaki = duzo radosci, ale i masa klopotow nie wspominajac o nerwach. Osobiscie - mooooze kiedys jak sie z miasta wyprowadze i bede miala wiecej czasu na opieke nad mama i maluchami. Obecnie odpada.
  15. [quote name='Aga_j']Wystawa odbyla sie 21 maja w francuskiej miejscowosci Dollard des Ormeaux w Quebecu[/quote] A mowi sie, ze my mamy beznadziejne jamniki :evil_lol: :diabloti: :evil_lol:
  16. SuperGosia

    Kokardki

    [quote name='Evelina']Zawsze rozbawiaja mnie np wyfiokowane pudle i nie potrafie powstrzymac sie od smiechu na ich widok [/quote] Pudla to mozna ciac na federala i luzzz moze isc na wystawe ;) Zadne lakiery nie beda potrzebne. Ludzie, ktorzy maja wystawawowe pudle maja do wyboru 3 fryzury. Wlasciciele Shih Tzu czy YT - jesli chca wystawiac - nie. Oczywisacie jak ktos jest "paszkudny", to bedzie cial te rasy i rozmnazal bez wystaw i nie dosc, ze na pielegnacji zaoszczedzi, to jeszcze na szczeniakach zarobi :angryy: Ty sie smiejesz z pudla ostrzyzonego "na lwa" na wystawe, a ja sie wsciekam jak widze na allegro "pundelki" po 300 zl, ktore nigdy tak nie beda ostrzyzone. Bo i po co? "Pundel" nie pudel, ciach go maszynka i po sprawie. Dlatego mysle, ze - nawet jesli cos nas smieszy - czasem warto zastanowic sie, czy drugiej osobie, ktora wklada wiele serca w utrzymanie swojego psa w dobrej kondycji, dba o niego, pielegnuje szate - nie bedzie przykro. Od razu mowie - mnie nie jest... Shih to moj pierwszy dlugowlosy pies; nikt mnie nie ostrzegl przed niektorymi detalami psow tej rasy, choc gadalam z roznymi hodowcami ponad pol roku (m.in. o mozliwosci wypadniecia galki ocznej - nikt o tym nie wspomina, ani o tym jaka meka czeka przyszlego wlasciciela podczas wymiany wlosa na dorosly). Ale stalo sie - mam i dbam - co zrobic - nie zyczylam sobie takiej pracy, ale wykonuje ja i codziennie robie psu kitke, czesze 2x dziennie i tak bedzie jeszcze przez pol roku, potem moze bede mogla czesac rzadziej. Dlatego podziwiam i szanuje ludzi, ktorym sie "chce" samym z siebie, a nie ida na latwizne i siegaja po nozyczki. Na zakonczenie dodam, ze moje poprzednie psy nie nosily ani ubranek chroniacych siersc, ani gumeczek czy tym bardziej kokardek, bo tego nie potrzebowaly. Ale Shih tego wymaga, wiec bedzie mial spinane wloski, w zime chodzil w plaszczyku, a na wystawe przypne mu kokardke. Przynamniej dopoki go bede wystawiac, a mam nadzieje, ze troche bede.
  17. SuperGosia

    Kokardki

    [quote]Na za dlugie kudly jest jedna najskuteczniejsza rada. Nozyczki :evil_lol:[/quote] Evelina - wystosuj do FCI pismo, by zezwolili na wystawianie strzyzonych psow ras tj. Shih Tzu, YT, maltanczyk, Australian Siky Terrier, LA i jeszcze paru. Ja sie chetnie podpisze i zaloze sie, ze inni wlasciciele dlugowlosych ozdobek tez. Zaoszczedzimy w ten sposob sporo czasu, pieniedzy i pracy (tak, tak - pielegnacja takiego malego gnojka, to praca - jesli ktos nie wierzy, niech odwiedzi jakis psi salon i sobie popatrzy ile czasu, cierpliwosci + wysilku wymaga przygotowanie takiego psa na wystawe). I dajcie juz spokoj, dziewczyna zapytala sie nie o kopiowanie, tylko o gumke z kokardka, ktora ani psu nie przeszkadza ani nie robi krzywdy. A jesli razi postronnych moga zawsze odwrocic glowe i sie nie patrzec. Zazraz dojdziemy do tego, ze dobrane kolorystycznie obroza i smycz tez jest fanaberia (no bo jest, pies i tak ma to gdzies, a nosi takie, bo sie podobaja wlascicielowi).
  18. [quote name='karolayna']ale suńka nie moja :evil_lol: tylko lonki:loveu: ja mam psiaka: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5BURL=www.fotosik.pl%5D%5BIMG%5Dhttp://images2.fotosik.pl/77/f3964d2cdbe42fde.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D"][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images2.fotosik.pl/77/f3964d2cdbe42fde.jpg[/IMG][/URL][/URL][/quote] Karolayna, jaka data jest na fotce, bo rozczytac nie moge???
  19. Gracjana, planujemy na Litwe, do Vilna na CACIBowke 5 sierpnia. Info ponizej ;) [quote name='SuperGosia']Asiaczku tu masz link, a w nim link:lol: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=23627"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=23627[/URL] Natomiast jak otworzysz ich strone glowna i klikniesz w wystawy (Vilno CACIB 5.08), to tam sie pokaze tez proponowana obsada sedziowska. Na drugi dzien sa klubowki, ale nie wszyskich ras :placz:[/quote]
  20. SuperGosia

    Kokardki

    [quote name='puli'] A Nugatowi byłoby ślicznie z kokarda:evil_lol:[/quote] Aaaaa, w to nie watpie ;) Jak sie kiedys trafimy na wystawie, to moze moj gnojek mu (niechetnie, bo zazdrosnik jest) pozyczy :cool3: :evil_lol:
  21. SuperGosia

    Kokardki

    Puli ;) w przypadku Shih to nie zda egzaminu :evil_lol: Jak byl maly i nie moglam mu spiac kitki, to bez przerwy mial te nieszczesne oczka zaropiale, czerwone, pomimo codziennego przemywania i smarowania wloskow pod i nad slepkami. One w ogole maja galy wrazliwe, bo plytko osadzone w oczodolach :shake: Ale coz, taka rasa... Moge tez dodac, iz jak sie na psa z takimi kudelkami i go nie strzyze, to trzeba to-to spinac, bo jak pisiul pochyli glowe nad miska... :evil_lol: To tak odnosnie yorkow, ktore maja "normalne" oczta.
  22. SuperGosia

    Kokardki

    [quote name='ASICA']albo dogom:evil_lol: [/quote] Dogom i seterom wlos nie podraznia galki ocznej, nie prowadzi do czestego lzawienia, podraznien, stanow zapalnych oka, itd.
  23. SuperGosia

    Kokardki

    Psiarka ;) Przejrzyj sobie allegro, sa tez gumki w Karusku. W sklepach sa drogie lub bardzo drogie. Wystawowa kokardke mozna w nich kupic o 15 zl w gore.
  24. SuperGosia

    Kokardki

    [quote name='puli']Biorąc pod uwagę upodobania psa,to nie wierze,że mu się "śliczne" kokardki podobają.Owszem,spinanie włosów jest czasem konieczne i jeżeli ktos chce przy okazji zrobić z psa papugę to proszę bardzo.Ja tego nie zrobię na pewno. Yorki zostały wyhodowane jako psy myśliwskie,a że traktuje się je jak zabawki to już całkiem inna rzecz.Dobrze,ze nikomu nie przyczodzi do głowy wiązanie kokardek np.seterom.[/quote] Puli... :crazyeye: Przeciez doskonale wiesz, ze niektore rasy wystawia sie w takich ozdobkach i nie jest to wymysl Psiarki. Jakbym poszla na wystawe ze swoim Shih, a jego kucyk bylby zwiazany gumka-recepturka, to by sie na mnie wszyscy wlacznie z sedzia popatrzyli jak na wariatke albo "bide" z wsi "zabitej dechami" lub tez prowadzaca rozmnazanie, ktorej sie nie chce 20 zl (tak, tak - sa i drozsze) na kokardke wydac. Moj pies na codzien lata w zwiazanych biala gumeczka wlosach na czubku lebka, ale na wystawe czy do zdjec na www zakladam mu kokardki (patrz avatar - nio, chyba nikt normalny nie pomysli, ze pies tak calymi dniami biega ;)). Moglabym tu napisac, ze inne wymogi wystawowe i zabiegi z nimi zwiazane tez sie nie musza psom podobac... np. kilkukodzinne suszenie suszarka lub trymowanie. A taka kokarde to zazwyczaj pies ma gdzies; nie czuje jej i w ogole nie zwraca na nia uwagi. Laikom odpowiadam, ze niektorym psom (Puli o tym wspomniala) spina sie wlosy, bo wlaza im w oczy i je podrazniaja - tak jest w przypadku niestrzyzonych Shih Tzu i nie ma to nic wspolnego z ubieraniem psa jak lalki.
  25. [quote name='Asiaczek'][B]SuperGosia[/B] - na razie jest nas 2, ale może jeszcze ktos do naszego składu dobije. Obecnie trwa intensywne myslenie u osób chętnych do jazdy. Spoko. Ja jadę na pewno. pzdr.[/quote] Nio to wypelniam zgloszonko ;) i jestesmy w stalym kontakcie.
×
×
  • Create New...