-
Posts
11461 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ayshe
-
11 psów zagryzło 57.letnią grudziądzankę -"GW" 22.08.08
ayshe replied to lewkonia's topic in Rasy 'agresywne'
boszsz co to jest?:-o:angryy:co ten czlowiek z rekawem robi?:angryy:bo pozorantem go nie nazwe:mad:....kompletnie popierniczona praca....ale szkodatych psow...wlscicieli nie bo trzeba byc nie w pelni rozumnym zeby nie widziec co sie dzieje z psem.ten facet z rekawem zlamal chyba wsyzstkie zasady pozorowania i pracy z psami na rekawie.do tego ten rottek...no nie....jak mozna cos takiego robic tym psom?rrrany... -
mam zdanei zbiezne ze zdaniem Zofii. niestety takie zycie shida.:diabloti:. jak ja zrobie se ona do agility:diabloti::diabloti: to nie moge oczekiwac ze bede oceniana lagodniej niz np border bo to on i agility czyli mam problem z szybkoscia[no inna predkosc niz mali np:evil_lol:].jesli bym startowala w obi to wiem ze jakmali zrobi hier jakblyskawica a moj on dokladnei ale po prostu galopkiem to niemoge miec wontow do tego ze dostane nizej punktacje. startuje i startujac godze sie np na to co zrobi pozorant:diabloti:.blad pozoranta[niewielki zebym zostala zrozumiana,blad powiedizalabym ..lekkie uchybienei techniczne a nei blad regulaminowy itd]moze powodowac duze zjechanie punktacji.taki przyklad.estonia piekny kraj.fajny pozorant.fajne zawody,male,bez presji wielkiego sportu;).fajny sedzia.i blad pozoranta na czolowce spowodowal ze sunia mali po prostu przeleciala rekaw.wygralam z ta suka mimo ze wiedzialam ze byla lepsza.tu akurat malina polegla na swojej...dynamice:lol:.zdarza sie.gdyby byla nieco mniej dynamiczna nei byloby problemu.ale byla.no to nie moznamiec pretensji ze ot malina i jakby to powiedizec...zaszybka byla.wiec powinna miec fory?:evil_lol:.absurdalne. nie mozna inaczej oceniac.jesli mam psa ktory ma problem z czyms[ainny z czyms innym]to muszepo prostu...zakasac rekawy i starac sie zniwelowac to cus.zapisujac sie nazawody zgadzam sie na ocene mojego psa.rowno z innymi.po to jesty ocena punktowa.a sedzia robotemnie jest.jeden ceni jedno a drugi co innego w ogolnym wrazeniu psa.
-
czekam cierpliwie na odp na pytanie dlaczego hodowla jest polecana dlatego ze jestem ciekawska:p. mch-zgadzam sie.:prowniez zadalam to pytanie. nie pieje peanow:roll:.uwazam tylko to co napisalam odnosnie hodowli.i czekam na umotywowanie polecenia axusi.bo musi miec powod polecania hodowli.wiec mysle ze go poda. ja moge powiedizec ze polecam:cool3: hodowle de-bes.dla osob chccacych ona do wspolnego spedzaniaczasu,bezwykreconejpracy sportowej.dlaczego?bo jest to hodowla ktoraznam[ale nie osobiscie-sadze po owocach pracy i jakpracuja]od baaardzo daaawna.hoduja wg sv.pracuja ze swoimi psami.niesa to uzytki ale psy poprostu wiedza co to cwiczak.klapkowscy to bardzo profesjonalni i otwarci ludzie.po prostu to przyzwoita i dobra hodowla. a miloscia wielka palam do hodowli ...conneforde:loveu:.zasuper realizacje koncepcji hodowlanej,kocham ich za to ze mam dwie suki po ich psach,zaoschy ktora mi wytrzasneli w sumie spod igy[ale to osobiste uczucia:lol:],za to ze maja naprawde pomysl na ona irealizuja go konsekwentnie bez uleganiu modom i widizmisie innych. i jak zwykle polecam kirschental.za pasje,za super psy,za pasace ony i propagowanie pasienia z onami,za wlasny styl pracy i ogromny profesjonalizm pracy hodowlanej.za uczciwosc hodowlana i koncepcje pasacego eksteriera.za nie banie sie laczenia linii,odwage polaczona z ogromem wiedzy.i kocham ich za wszystkie odpowiedzi udizelane mi przy dlugich onkarzy rozmowach.a ja wiem ze jestem upierdliwa i pijawa ze mnie okrutna.:p za laske kirschental ktora pozostaje dla mnie idealem suki ona.:loveu:
-
tak myslalam ze to dopiero poczatek drogi mlodej sunki.:p
-
szybko sie uporacie ze wszystkim czego wam zycze.:p
-
no dobra...zajrzalam na strone hodowli Isztar[swietna reklama skoro ja nawet nei wytryzmalam;)]. suka z naprawde odbrej hodowli uzytkow naszych poludniowych sasiadow.szkoda ze tylko ipov.ed i hd zrobione,przydalby sie koerung.hoduja uzytki-fajnie bo coraz iwecej jest hodowli uzytkow[no taka moda tez jest swoja droga:cool1:]. fajnei ze cos robia z psami to naprawde wielki,wielki plus. moim zdnaiem przydalby sie koerung suce no i chociaz to ipo1 bo ipov to naprawde nieco malo ambitnie.zdanie egzmainu ipo1 nei jest przeciez jakims nieslychanym wydarzeniem;).at ak to nei mam zadnych doczepow do hodowli.wolalabym bedac nabywca szczeniaka udac sie jednak np do vigor.wyszkolenie suki i sprawdzenie tego na zawodach to naprawde duuzy plusik:cool3:.mysle jednak ze hodowczyni Isztar pracuje ze swoja sunia i niedlugo podwyzszy wyszkolenie czarnuli:p. no i teraz jak wiem o czym mowato pytnaie do axusi-dlaczego polecasz Isztar?moze warto wiedizec to co ty zapewne wiesz polecajac hodowle?jesli tak to chyba juzp owinno to byc napisane jak hodowla wyszla na forum publicznym.uwazam ze warto wspierac dobrych hodowcow.napisz dlaczego podkreslasz poleceniem akurat ta hodowle?:)
-
startujacy osiek:diabloti: aaaale bylo fajosko:multi:. w czasie opatrywania sie pozoranta:diabloti: i przyszywania paluszka:cool3: tak zawsze wyglada osiek po 10 godzinach doprowadzania wszytkich do skaraju zalamania nerwowego:evil_lol:[poradnik"jak nagrabic sobie u kazdego w 5 sek"autorstwa osia juz niebawem w sprzedazy;)] oto osiowy zezwlok-po 2 godiznach wylaczenia siadomosci zezwlok ozywa i znowu gryzie:mad::placz:
-
i zakonczenie ośkowych lotow:lol::lol:..... ...i ladowan:lol:
-
wiszacy porabany osiek:lol: i dalsza dzialalnosc ośka:roll::evil_lol:-pogromcy schweikertowskich smyczy:mad: cdn;)
-
łosiek weekendowo:razz::evil_lol: nadciagajaca ośkowa zaglada:razz::diabloti:
-
no niezle.trzeba biec do weta.szybko sie z tym uporacie.:p
-
ovipl-zakladaj galerie i chwal sie wychowankiem:p. ellute to wspanialy pies:loveu:.dziewczyny nie mozna porownac przecietnego eksteriera repa do pracy takiego psa jak ellute.:cool3:.nie te progi.;) mnie podoba sie praca kilku eksterierowych repow bo pracuja po prostu dobrze.ale nie kusze sie o porownanie takich psow z uzytkami klasy ellute.:cool1:.eksterier ma przede wszystkim byc sliczny,jak zlapie rekaw na czolowce i zostanie przy pozorancie po aus to juz naprawde duzo:diabloti:. ps.sorry zrobilam sie zlosliwa.:oops: .....ostatnio.:cool3::evil_lol:
-
Dwa psy jeden dom- jak pogodzić ???
ayshe replied to szalenczozakochani's topic in Owczarek niemiecki
moze ciach ciach i mala pseudohodowla z kryminalista-onanista?:razz::diabloti::diabloti:.niestety wszyscy glupiejemy od osia.rowniez surykat zaczela plasac i zachowuje sie ostatnio jak gupek.do tego kazano jej sie bawic gryzakiem.jawna zniewaga.pozoranta trza unicestwic.wujek z gryzakime to po prostu cos co nie miesci sie surykatowi w malym orzeszku w czaszce co to robi za mozg. zeby bylo na temat:najwazneijsze jest to przy przylaczaniu nowego psa zeby czlowiek panowal nad nimi.inaczej bedize ciagly dym . -
no naareszcie:evil_lol:
-
Dwa psy jeden dom- jak pogodzić ???
ayshe replied to szalenczozakochani's topic in Owczarek niemiecki
:diabloti:.polecam do wrednej suki dolaczenie walnietej suki z adhd ze mali przy niej to wyjatkowo spokojne zwierzatka som:razz::evil_lol:.bezczelnej,pasacej wszystko co sie rusza,gryzacej co pod zab podpadnie i kompletnie bezrefleksyjnej:roll:ktorej dziob sie nie zamyka a tylek wyprzedza w locie jezor:evil_lol:.surykat po 2,5 miesiaca dal za wygrana i glupieje mi przy ośku na potege.:evil_lol:.ale bylo po prostu cieeezko.pierwsze dwa tygodnie to ciagle pilnowanie surykata zeby mi nie rozerwala ośka.ale warto bylo.:multi: -
Znaczenie skrótów PT, IPO, PTT - czyli Rodzaje Szkoleń Psów
ayshe replied to Martyna&Zara's topic in Owczarek niemiecki
ipo to podporzadkowanie.regulamin ipo obejmuje tryz dizaly- -prace na sladzie z mocnym wypracowaniem sciezki sladu i zaznaczeniem przedmiotu/przedmiotow na owej sciezce rozlozonych.piesm a pracowac bardzo dokladnie,mocno naweszajac slad,pracowac dokladnie i intensywnie. -praca z pozorantem obejmujaca cwiczenia sprawdzajace jakosc pracy psa na popedach oraz obciazalnosc psa przy utrzymaniu podporzadkowania[posluszenstwa] -podporzadkowanie[posluszenstwo] obejmujace podstawowe cwiczenia sprawdzajace jakosc pracy z przewodnikiem oraz w trakcie strzalow. -
Dwa psy jeden dom- jak pogodzić ???
ayshe replied to szalenczozakochani's topic in Owczarek niemiecki
przede wszystkim zaden pies nie moze byc poza kontrola tj niema mowy o "zaborczosci"wzgledem zony.po drugie nie doprowadzac do sytuacji kiedy sie ustawiaja.to baardzo samonagradzajace zachowanie.niewidze tu psa ktory bedzie tryzmal wladze;).oba sa zadymiarze.pies-szef ustawia drugiego bez zbednych warkotow i gryzienia.i jest spokoj bo prawdziwy szef to spokojny,opanowany pies.tutaj widze tylko dwoch lubiacych dymic.ja mialam w pewnym momencie 5 samcow[i to 4 kryjacych].omijaly sie po prost udajac ze sie nie widza.kazdy zajmowal sie swoimi pracami zadanymi i wpojony mialy absolutny zakaz interesowania sie cudzymi przedmiotami tudziez ustawianie sie jakiekolwiek[zadnych ogonowna choragiew itd].od ustawiania to ja jestem:diabloti:. oba samce musza przede wszystkim miec poukladane w glowie kto decyduje.decyduja ludzie.nie psy.jesli tu sa problemy to psy beda caly czas dymily do siebie i szukaly okazji do zlapania sie za lby. pierwsze cwiczenie:zadnych dymow do obcych psow.zajecie sie ywlacznei przewodnikiem i jego poleceniami.rowniez pies luzem nie ma prawa podbiegac do zadnego psa.jesli psy reaguja jak im sie podoba na obce psy-tym bardizje beda poza strefa zakazow miedzy soba. suki sa o wiele gorsze.a tez nieco konsekwencji i niema problemow z dolaczeniem doroslej suki do drugiej doroslej nawet jak obie sa fladrami:evil_lol:. -
wlasnie:roll:. osiek ma dwiefunkcje w mozgu. 1.biegamy i gryziemy oraz dziamiemy jak opetane:mad: 2.psitul malusiego osia:lol:
-
ale wzrost lub waga nei ta i inaczej rosna te psy.onek nie ma wzrostu docelowego doga.;).za to szybkio wzrost u onka =duuuzo wizyt u weta jak onek bedize dojrzalym psem.onki wyjatkowo zle znosza karmy z gatunkow"wypasionych".;).za szybko rosna te kosci ktore powinny miec czas na wzrost.za bardzo wyrostki kolczyste a to klopoty z kregoslupem murowane.onek to pies ktory powinien byc trzymany rozsadnie-nei ma wymagan molosa-a juz napewno nei doga.do tego wzrost onka konczy sie szybciej niz wzrost powiedzmy doga a roznicowanie rozwoju kosci dlugich i krotkich jest w przypadku onka baaardzo istotne.
-
bo wymagania sv to nie jest 100% gwarancji na produkt;).trzeba miec jeszcze szczescie i ufac w wyczucie hodowcy ktory powienien dobrac psa pod nasze potrzeby po 2-3 krotnej wizycie w hodowli.jeslismy zieleni.ja nie narzekam.:multi:.nacielam sie tylko raz.tak naprawde zostalam na wlasna prosbe wpakowana w psa ktory byl ciezka szkola zycia[agrecha lekowa,kenneloza,bardoz kiepski lup]. potem dostalam cudne onki.jak juz zwatpilam ze do tego sie nadaje.apotem bylo juz coraz fajnie.a trzy ostatnie moje adopcje to wspaniale,pyszne onkowe charaktery. mnie dzwonek zapala sie wtedy jak ktos mowi ze hoduje super psy.:cool3:.zawsze to zalezy do czego i dla kogo.oraz dochodiz jeszcze piekna pani Genetyka-wyjatkowo kaprysna zniej panienka:cool1:
-
nasze psy na grupie robia slad ipo-fh dolem,rewiruja za przedmiotem na polu gornym,szukaja "zaginionego"gora..najwazniejsza jest praca psa i rozwoj.:p psy doskonale zapamietuja sytuacyjnosc danej pracy.i wiedzac ze szukaja "zaginionego"nie beda naweszaly sladu.co innego jak jest znacznik czy strefa do naweszenia.
-
tez mi sie to rzucilo po oczach:diabloti:
-
ja tez uwazam ze wedrowki cheia do dolka surykata to bylo dzialanie przemyslanie dywersyjne:cool3::evil_lol:.efekt:kobiety mnie gonia:multi::roll::evil_lol:
-
i koncuffka [img]http://img300.imageshack.us/img300/7821/imgp0269dq6.jpg[/img] [img]http://img257.imageshack.us/img257/3581/imgp0266cf9.jpg[/img] i dwie fotki by mimoza[dzieeenki:loveu:] [nie]inteligentna tfarz osia:evil_lol: [img]http://img160.imageshack.us/img160/5415/3d0daf5fd752ad33tv1.jpg[/img] jeszcze mniej inteligentna mina osia:razz::evil_lol:-wersja psitul mamusiu:lol: [img]http://img135.imageshack.us/img135/1504/8b53fb0e3cff64f8oy8.jpg[/img]
-
[img]http://img258.imageshack.us/img258/7267/imgp0263ew5.jpg[/img] [img]http://img300.imageshack.us/img300/7287/imgp0264al0.jpg[/img] [img]http://img300.imageshack.us/img300/6347/imgp0267zu2.jpg[/img] [img]http://img300.imageshack.us/img300/9875/imgp0268ta0.jpg[/img] bardzo dziekuje ani za fotki:loveu: