-
Posts
11461 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ayshe
-
[img]http://img376.imageshack.us/img376/1763/imgp0210cx9.jpg[/img] [img]http://img140.imageshack.us/img140/8779/imgp0211zo1.jpg[/img] [img]http://img239.imageshack.us/img239/8735/imgp0213yp4.jpg[/img] [img]http://img258.imageshack.us/img258/9802/imgp0261pg2.jpg[/img]
-
[img]http://img300.imageshack.us/img300/5917/imgp0189dj3.jpg[/img] [img]http://img50.imageshack.us/img50/5171/imgp0191sz4.jpg[/img] [img]http://img300.imageshack.us/img300/6863/imgp0184kz2.jpg[/img] [img]http://img300.imageshack.us/img300/9436/imgp0207nq3.jpg[/img]
-
[img]http://img300.imageshack.us/img300/9383/imgp0192fa8.jpg[/img] [img]http://img162.imageshack.us/img162/1961/imgp0193sc5.jpg[/img] [img]http://img162.imageshack.us/img162/1951/imgp0194sn6.jpg[/img] [img]http://img87.imageshack.us/img87/3765/imgp0202yz8.jpg[/img]
-
[img]http://img89.imageshack.us/img89/7163/imgp0257ts6.jpg[/img] [img]http://img89.imageshack.us/img89/2113/imgp0255gh3.jpg[/img] [img]http://img179.imageshack.us/img179/2742/imgp0259kl2.jpg[/img] [img]http://img179.imageshack.us/img179/2779/imgp0258dm0.jpg[/img]
-
[img]http://img89.imageshack.us/img89/6928/imgp0324qf8.jpg[/img] [img]http://img258.imageshack.us/img258/9208/imgp0328zx6.jpg[/img] [img]http://img89.imageshack.us/img89/3508/imgp0331pd3.jpg[/img] [img]http://img49.imageshack.us/img49/6836/imgp0330ai9.jpg[/img]
-
swiezutkie fotki-szira i praca na pozorancie [IMG]http://img135.imageshack.us/img135/476/imgp0251fc2.jpg[/IMG] [IMG]http://img135.imageshack.us/img135/4007/imgp0325qb9.jpg[/IMG] [IMG]http://img135.imageshack.us/img135/8590/imgp0243hr6.jpg[/IMG] [img]http://img258.imageshack.us/img258/7770/imgp0335pl1.jpg[/img]
-
superowca zatrzymana:haha: [img]http://img72.imageshack.us/img72/3218/imgp0142dr6.jpg[/img] osiek pozbawiony wolnosci:kciuki:-obaczyla pozoranta8),jak nic nei iwdiz tez tak lata :grab: [img]http://img179.imageshack.us/img179/359/imgp0167hu9.jpg[/img] troche pracy osia na pozorancie [img]http://img300.imageshack.us/img300/600/imgp0201ng7.jpg[/img] [img]http://img300.imageshack.us/img300/1295/imgp0265cs4.jpg[/img]
-
ooosiek-laaataaamy jak gooopek:stupid:-neverendingstory:splat: [img]http://img212.imageshack.us/img212/4679/imgp0123ho5.jpg[/img] [img]http://img238.imageshack.us/img238/5209/imgp0132ua5.jpg[/img] gonimy cheia-superowce:sweetCyb: [img]http://img238.imageshack.us/img238/6476/imgp0135rz7.jpg[/img] prosze zwrocic uwage,szanowni ogladajacy,na mine rozanielonego wilczaka:evil_lol: [img]http://img87.imageshack.us/img87/5199/imgp0140eb1.jpg[/img]
-
cd surykata i cheia oooooo wlaaazles do mojego dooolka:-x [img]http://img87.imageshack.us/img87/7914/imgp0124nd5.jpg[/img] nie wdziecz sie-nic z tego-to moj doolek:baddevil: [img]http://img87.imageshack.us/img87/4971/imgp0126pz9.jpg[/img] musisz tu stac?:motz: [img]http://img210.imageshack.us/img210/1253/imgp0129bz5.jpg[/img] znowu tu jestes?aaaagrrrrr-wypad0X [img]http://img99.imageshack.us/img99/3203/imgp0131wk9.jpg[/img]
-
kochani ale wymagajcie badan dna od hodowcy.to takie minimalne:roll:./naprawde nie zaszkodzi;).dnato standart w rasie i jako standart powinnno byc akceptowane.brakdna to lenistwo podobnie jak brak egzaminu ipo1 czy koerungu.sv naprawde jest baaardzo liberalna organizacja.:diabloti:.ostatnio zwlaszcza.:eviltong:
-
Znaczenie skrótów PT, IPO, PTT - czyli Rodzaje Szkoleń Psów
ayshe replied to Martyna&Zara's topic in Owczarek niemiecki
ipo to sposob na realizacje ona i budowanie go na wsyzstkich popedach.nie potrzeba potem zeby byl hodowlany.;) -
teraz juz widze ale zaba szwankuje i dzisiajfotek zdaje sienie bedize:roll:
-
dziewczyny-z racji niemalze sedizwego wieku:diabloti:-prosze o mniej emocji. a co to za hodowla isztar?
-
[quote name='Berek']" Naprawdę wielu ludzi, zwlaszcza mlodych, bardzo lekko traktuje tę tematykę. "Chcę robic agility, obedience, no i moze ratownictwo... i jeszcze dogoterapię!" Bo dogoterapia to też temacik dyżurny i niestety za wielu kompletnych laików się na to deklaruje. :evil_lol:[/quote]piekne podsumowanie watku.:p.
-
a ja nie widze fot tylko krzyzyki:placz:
-
egzamin rh jest trudniejszy od ipo?hmmmm.wydaje mi sie ze nie ma tu trudniejszy czy latwiejszy.;).do wszystkiego trzeba sie przylozyc.i kwestia tylko jak bardzo sie chce i jakiego ma sie psa.to czy cos jest latwe czy trudne jest pojeciem wzglednym. a moze dyskusja czy pies ratowniczy moze miec mondio albo ring?:lol:oto dopiero dylemat bo ipo to przeciez glownie podporzadkowanie w trzech dzialach .baaardzo schematychne,ordnungowe zeklabym nawet:loveu:[ co akurat,ow porzadek regulaminowy mnie urzeka:diabloti:].aczkolwiek tforczosc w sportach ipo/schh/vpg jest ograniczona do dziergania elementow.
-
solid gold jest ok. canis nie nadaje sie do karmienia.eukanuba i rc nei nadaja sie do karmienia nimi onow.troche przedobvrzone sa a onki to minimalistycznie powinny byc karmione zeby nie przyspieszac wzrostu.onek powienien rosnac powolutku -to nie molos. purina pro plan athletic jest ok.byle nie za dlugo i nie za czesto.czyli worek i przerwa.
-
[quote name='LALUNA'] Dla mnie o wiele gorszym jest to ze ktoś nie zamierza startowac w IPO a próbuje na siłe zaczynac z psem, od wejscia z pracą na agresje bo obudził sie ze chce zdac testy lub IPO z doroslym psem.[/quote]no fakt.;) Laluna ja po prostu mocno rozdzielam ratownictwo sportowe i cywilne.moze dlatego ze ja to ratownictwo cywilne mocno "odpokutowalam".po prostu za cienki bolek jestem zeby wytrzymac presje,rowniez moment tego ze mimo wszystkich sil nie zdazylam.bo pies dal rade.ale po prostu nei udalo sie i znajdujesz osoby ktorym juz pomoc nie mozesz. jesli bym chciala miec psa ratownika cywilnego to robilabym go tylko do tego.no nie iwem...moze z onkiem wolalabym zrobic hgh do hodowli niz ipo.natomiast ratownictwo sportowe typu RH -luz.tylko adrenalina sportowa.zaginionym jest pozorant.wszystko jest poddawane wymiernym ocenom.jest regulamin....moge sobie zdac ipo a potem piac sie po szczebelkach ratownictwa sportowego-inny sport. Laluna-ja nie pisze ze lupowe ipo i ratownictwo cywilne sa niemozliwe do pogodzenia bo to bylaby nieprawda.wszysko mozna.:cool1:.sportowe ipo do zawodow i ratownictwo cywilne dla mnei nie jest mozliwe do pogodzenia ze wzgledu na wymogi sedziow dot.agresywnej pracy psa.te wymogi sa stale podwyzszane.taki trynd;).moim zdaniem pies nie ma prawa zaatakowac czlowieka bez rekawa.nasze psy pracuja tak ze beda grozic,oszczekiwac,moga byc strzelane batem ale pozoranta bez rekawa nei zlapia.poza moja rabnieta suka ktora wychodzi zeby zniszczyc czleka ktory ja atakuje..ale juz ja teraz mam duuzo czasu i bedizemy teraz sobie piescic to lupowe ipo i dopieszczac....:)
-
bosiuuu krwiozercze migotki atakujom:evil_lol:. ps.przypominam:dawaaaaj,cooo jeeest,ty zdziroooooo:D aaaaaaa paaadlam[albo za duzo prochow wzielam:D]. nie mowiac juz o wsiokowych eksterierach,mieciuchach itd...:D
-
[quote name='LALUNA']Ayshe, ale Ty mówisz cały czas o równoległym trenowaniu jednego i drugiego. Ale co powiesz o jednrazowym zrobieniem egzaminu IPO na łup i nie wracamy do tego a zajmujemy się wyłącznie ratownictwem. Czy w tej sytuacji można miec dobrego psa ratowniczego? Przecież wiesz, ze IPO niektórzy robia po półtora miesieczynym szkoleniu. I szczególnie jeżeli ktos to robi na zabawe, to rozwinięty popęd łupu jest atutatem w szkoleniu psa ratowniczego.[/quote]no tak.w sumie caly czas jakos sie odnosze do pracy nad jednym i nad drugim-tak jakos zasugerowalam sie poczatkiem watku.napisalam tez ze mozna zrobic ipo lupowe do egzaminu i dalej probowac ratownictwa.mierzi mnie jadnak robienie ipo po lebkach byle tylko zdac egzamin[jak zwykle pisze tu monotematycznie w moim przypadku-o onach:roll::evil_lol:].i tu mam taki ambaras...chce robic na powaznie ratownictwo.do tego kupilam sobie ona X.no ale tak sobie mysle ze fajnei by bylo miec to ipo do hodowli[albo hgh?:evil_lol:].tylko egzamin.no ale powaznie do tego podchodze i nie miesiac-1,5 tylko chce robic to od malego i uczyc psa....mam wrazenie ze wtedy jedno odbywaloby sie kosztem drugiego bo powaznie podchodzac do ratownictwa cywilnego tez fajnie by bylo;) cwiczyc od malucha.gorny wiatr-stozki a tu tkanie ipowskie....ja po prostu nie wyobrazam sobie robienia czegos po lebkach.no dobra,ok,zrobilam ten egzamin ipo i teraz juz tylko ratownictwo.ale mi sie tak mysli ze czas poswiecony ipo byl "ukradziony"ratownictwu .jakbym chciala odwrotnie tez byloby tak samo. jestem generalnei zwolennikiem zdecydowania sie na cos choc rzecyzwiscie nei wykluczam ze ktos jest bardizej normalny ode mnei i robi egzamin ipo a potem ratownictwo i jest szczesliwy.ja jestem strasznie zero-jedynkowa za co przepraszam:cool3::lol:.
-
kazdy ma wlasny sposob zywienia psow;).ja lubie solid golda ale nigdy na nim nie trzymalam szczneiat bo wole innego rodzaju zywienie onow.
-
wtrace....:diabloti: Marga-sv to ogromna,gigantyczna organizacja.zajmujaca sie polityka hodowli ON.ogromny wplyw na nia maja hodowle ringowe.i hodowcy psow na ring.problemem tych psow jest to ze maja byc dlakazdego-pies dla kazdego jest dla nikogo.:cool1:psy sa kiepsko obciazalne przezp ozoranta,nie mowiac juz o prey drive. niewielejest eksterierow w wojsku czy policji bo sa drogie i coraz bardizje fuj jesli chodzi o psychike-glownei chodiz o pracy na obronczym i o obicazalnosc wlasnie. niemcy kupuja psy w czechach bo sa tansze.;).zadnego tu nei ma podtekstu.poza tym maja wiekszy dolew ddr-takie psy maja nieco inna psychike niz sztandarowe sv arbeity baardzo mocno lupowe.po prostu czesi zwracaja uwage na co innego.chodzi o styl pracy psow ktory bardizje pasi bundeswehr'ze.i cena jest okazyjniejsza;).co nieznaczy ze nie sluza psy z niemiec.;) wymagania sv to naprawde podstawa dla rasy on.sa bardzo malusie-minimalne wlasnie.ja do zkwp nei naleze.w sv bylam 12 lat.teraz jestem szczesliwym czlonkiem sv2000:loveu:.liberalizm-precz:diabloti:.
-
[quote name='Mrzewinska']Ratownictwo prawdziwe to nie tylko pies, ale i jego przewodnik. Dlatego moim zdaniem, jesli ktos sie zastanawia -IPO czy ratownictwo realne, to dla mnie to zastanawianie sie jest wystarczającym powodem, aby od prawdziwego ratownictwa trzymal sie z daleka. Tam moga sie sprawdzic ludzie, ktorzy doskonale wiedzą, co chca robic, a nie pytaja o porady co wybrac na forach internetowych. Zofia[/quote] popieram.co innego ratownictwo sportowe a co innego realne ratowanie ludzi.lupowe ipo i ratownictwo sportowe-dobra,jak ktos ma tyyyle czasu i nie zajedzie psa:cool1:.ratownictwo cywilne to zupelnieinna bajka i kompletnie inna waga.mysle ze gro osob nie zdaje osbie sprawy ile pracy i odpowiedzialnosc spoczywa na przewodniku i psie w ratownictwie cywilnym.ipo jest bardzo pracochlonne i im dalejw las tym wiecej drzew;):cool3:.natomiast to jest sport.ratownictwo cywilne to zupelnie inna planeta.,co innego jest kladzione na szali pracy z psem-nie punkty.ja baardzo szanuje przewodnikow psow ratowniczych[psyoczywiscie tez].bo ja peklam psychicznie jako przewodnik po 6 realnej akcji.zakonczonej dla mnei traumatycznym przezyciem.
-
suki hodowlane w hodowli armaka nie maja ipo.:cool1:.jesli chcesz onka-wspieraj hodowle ktore pracuja z onkami,zdaja chociazby te egzaminy.zeby suki mialy chociaz to ipo1.to naprawde minimum,podobnei jak koerung.sprawdz hodowle de-bes.;)egzamin ipo i koerung to naprawde nic wielkiego-ale trzeba pojsc i zdac.fajnei by bylo zobaczyc matke na jakims filmiku zeby zobaczyc jak pracuje.to samo u ktorego mile widizane byloby ipo3.bardzo na to trzeba zwracac uwage przy eksterierach podobnie jak na to zeby nie byly w hipertypie.wystawy sa dodatkiem do posiadania onka.owczarek niemeicki to rasa uzytkowa-nie ozdobna .najpierw cwiczak potem ring.
-
sa bardzo ok.nawet te male ,dla mniejszych psow trzymaja ladnie parametry ogniw tj ogniwa sa proporcjonalnie mniejsze alenadal sensownie pracuja.na psie wygladaja ok.no i sa nie do zdarcia:evil_lol:.generalnie firma nadal trzyma poziom.bardzofajne sa tezobroze lancuszkowe zpodwojnym lancuszkiemo malych oczkach na podgardle i standardowymi "krowimi"oczkami dalej.ale ot juz takie spacerowe obroze chociaz mozna je blokowac i uzywac dla bardziej delikatnych psow.daja kontakt potrzebny do ewent.korekt ale tez i wiekszy komfort delikatnemu psu.