-
Posts
11461 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ayshe
-
nie da sie porzadnie zrobic.ale do egzaminu a i owszem:evil_lol:.chodzi o napieranie na pozoranta.no i ipo to wszystkie popedy ,praca nad nimi i rozwijanie ich,przechodzenie plynnie od jednego do drugiego.chce podkreslic tylko roznice miedzy ipo do sportu przez duze S a ipo rekreacyjne.to spora roznica i w psach i w pracy z nimi.w ipo rekreacyjnym[ze tak to nazwe]liczy sie glownie praca z psami,egzaminy,czasem zawody ale bez presji na wyniki.nasze psy z gsd nigdy w zyciu by nie oszczekaly czlowieka znalezionego w lesie.wiem bo sprawdzone.fakt ipo nie przeszkadza im w niczym ba one wiedza ze liczy sie tylko rekaw i maksymalnie wkurzone:cool3: tez beda reagowaly tylko na rekaw.do glowy im nie pryzjdzie zeby atakowac,oszczekiwac czlowieka bez rekawa.rowniez pozorant bez rekawa jest normalny i mozna je naprawde wkurzyc a potem nie ma zadnych problemow.to jest priorytet naszej grupy.ale nas wogole nie interesuja szranki sportowe i wyniki.jesli jakis pies mial zachowania negatywne do ludzi to po pracy z pozorantem juz ich nie ma.buduje sie psa.rozwija.nie kazdy kto pracuje w ipo ma ochote startowac i miec ped do osiagania wynikow.sa ludzie ktorzy po prostu chca pracowac z psami i cieszy ich obraz rozwoju swojego psa oraz siebie jako przewodnika. natomiast inna bajka jest ipo na zawody.kiedy psa juz zbudowanego na lupie zaczyna sie budowac na obciazaniu pozoranta-agresja na obronczym.ale to dluga droga i wyboista.i jak pisalam tutaj nie ma absolutnei sensu cwiczyc tez ratownictwa.bo po co?jedno i drugie wymaga wiele wysilku i czasu.tutaj ukierunkowanie psa i skupienie sie na jednym jest po prostu niezbedne.pomijajac juz kwestie osiagniecia oo na naprawde dobrym poziomie i odnajdywaniem czlowieka zaginionego.zgrzyt slychac do chin;)
-
a mi wlasnie siedzenie pod kamyczkiem umozliwia osiagniecie spokoju i zajmowania sie tym co chce robic.bez rozpraszania sie nad niuansami tego swiata i zachrzaniania z kagankiem oswiecenia:cool3::evil_lol:
-
axusia-no jak bedize ok to dlaczego ma nie byc repem?:cool1:i tak ipo1 to minimum.domniemana sytuacja:masz uzytka,ciagnei cie do ratownictwa[teoretycznie to nie ma znaczneia czy uzytek czy nie wazne sa predyspozycje i zeby pies mial w glowie to cos co mu pozwoli pracowac:cool3:],robisz z psem ipo1,pracujesz na ratownictwo,w razie co masz juz minimum a mozesz skupic sie na ratownictwie.albo mozesz pracowac w ipo,albo mozesz pracowac w ratownictwie i olac ipo i repa.albo mozesz pracowac w ipo i olac repa.:evil_lol:.najwazniejsze to miec psa i ustalic priorytety.bo potem dosc trudno lawirowac jak sie nieoceni psa i swoich mozliwosci.potem to juz tylko;) realizujesz plan.na miare swoich i psa mozliwosci wlasnie.
-
nie mozna zmarnowac psa na ratownictwie.;) iop i tak ci do hodowli bedzie niezbedne.ale co innego ipo lupowe z odrobina obronnego a co innego osiagniecie tego czego obecnie oczekuja sedziowie[ale to lepiej kup se maline:evil_lol:]
-
kazdy ma prawo do wlasnego zdania:p.dla mnie wyklucza sie ipo na zawody z ratownictwem uzytkowym.natomiast tak jak miala wspomniana przeze mnie diva [egzamin ipo i praca ratownicza]-nie . ps.ja zrezygnowalam z ratownictwana rzecz ipo;).myslalam o sportowym ratownictwie[a dawno temu bylam tez przewodnikiem psa ratowniczego w austrii]ale stwierdzilam ze prirytetem jest dla mnie schutzhund i kilka startow.kilka srok za ogon to raczej zadnej nie trzyma sie jakosciowo dobrze.:)
-
zima idzie-surykat sie okopuje:evil_lol:
-
nieeenooooo spox tylko radze napic sieczegos...redbulla albo cus..a gosia juz napewno mi kaze z boorkami biec za samochodem.:evil_lol: łoś i surykat -niuf-niuf-a kto tu byl jak nas nie bylo:D dwa babole mamcia daj pilke,daj,widzialam ze masz:) jupiiiii!
-
nie ma to jak zmotywowany pies.:evil_lol:
-
znam psy ktore maja ipo i sa ratownikami.taka sunia byla np.m,atka balto mimozy-diva [*] warto zainteresowac sie dizalalnoscia wlascicielki hodowli wallapampa.de;). ale generalnie ze wzgledu na obciazenietreningowe to albo ipo albo ratownicytwo.zwlaszcza ipo na wysokim poziomie sportowym lub powazne traktowanie czasowe ratownictwa wyklucza sie nawzajem.bo to sa bardzo pracochlonne zajecia dla psa.;).do tego jest teraz silny ped do wydrazniania psa zeby uzyskac inny obraz pracy niz na samym lupowym[na zbudowanym juz psie,i pisze tu o sporcie przez duze S gdziel icza sie wyniki].inne priorytety.:cool1:
-
axusia-ped do walki przeszedl mi jak skonczylam 40 lat.:evil_lol:.po kolejnych 5 jestem jeszcze bardizej wyluzowana:evil_lol:. nic nei zrobisz jesli ludzie nie beda myslec.i posiadac jakas minimalna choc wiedze.na razie wiedza jest taka ze np.ony to szariki a te drugie to wywracaja sie na gorkach:D,lepiej kupic bez rodowodu bo przeciez roznicy nie ma,onek ma bronic wlasciciela i prychac slina z wyszczerzonej paszczy a wogole to wystarczy mu godzinny spacerek dziennie,jak szczeniak ciagnie to trzeba mu kolce zalozyc,pozorant uczy psa atakowania czlowieka i bronienia wlasciciela,pies ze schronu powinien byc wdzieczny a jak nie to wstretny niewdziecznik jezd,wilczur to musi miec z 70 w klebie i kawal bydlaka byc,najlepiej jak bedize mial jeszcze koope futra wtedy dopiero bedize postrach sial i reprezentacyjny bedzie....itditp.no sorry ale to po prostu rece opadaja .... ludzie musza wiedizec jak ma cos wygladac i td.inaczej lykna kazda *******ke ktorauslysza i beda jeszcze przekazywac prawdy ludowe z ust do ust.
-
poczekaj na ten weekend-bedzie fajniej:diabloti:
-
chodzi sie a potem sie czeeeeka.;)i bywa ze poltorej godziny:cool1:.potem latamy jak gooopki na obronie:diabloti:.
-
mozna zajrzec na niemiecka strone. [URL]http://www.koebers.de/[/URL]
-
wszystkiego naj naj dla maxa:BIG::new-bday:.zeby mamusia zawsze odwracala wzrok jak predze do siuskow:evil_lol:
-
to jest najpiekniejszy sposob polecania i rekomendacji jaki spotkalam w swym zyciu:razz::diabloti:.pieeekny po prostu.:evil_lol:
-
nooo wlasnie...stolu nei wziela:razz::evil_lol:...coz za brutalnosc ze strony towarzyszki mimozy:cool3::evil_lol:....
-
juz to widze jak funkcjonowal by taki zwiazek.:evil_lol:.i grupki adoracyjne szkoleniowcow z zkwp,klikerowcowi tych ktorzy maja uprawnienia z innych zwiazkow:evil_lol::evil_lol:.symbioza i dzialanie poprawiajace wizerunek zawodu oraz pietnujaca czarne owce....tiaaaaaa:diabloti:
-
O.niemiecki dotkliwie pogryzł 11-letnie dziecko
ayshe replied to Jenny19's topic in Owczarek niemiecki
ktore rodowodowe?jak pracuja z nimi przewodnicy-jakiepsy maja obciazenie treningowe,kto im pozoruje?mozesz podac po jakich rodzicach?moze byc na pw.;) pies nie jest onem.powinien zostac uspiony.wlasciciel powienien odsiedizec swoje za uczenie psa atakowania czlowieka. -
osiek-biegnem zobaczyc a coz tam sie dzieje:krolik: wiiidze...wiiidze .....cooos wiiidze:icon_roc: cooo tam sie dzieje?:cooldevi: ruszam do akcji:grins:
-
asiu-to po chwili myslenia na to wpadlam ale patrzac z marszu na to zdjecie zadziwil mnie chaos:evil_lol:. dziewczyny na sladach:cool3::evil_lol: chlopcy:cool3::evil_lol:
-
:new-bday::BIG:
-
axusia-nooo czas na dorosla siersciuche u Yass:cool3:.surykat jej nie grozi bo surykat jest specyficzny.ona z wierzchu ma czaprak ale pod spodem ...to jest temat na poemat:evil_lol:.jakbym jej nie wyciagala nadmiaru siersciuchy[a ona ma podszerstek pierunsko gesty]to wygladalaby normalnie.umiarkowanie przesiana. łoś jest baaardzo szczenieca.na moj gust to ona zatrzymala sie na 5 miesiacu zycia.troche czasu zajmie az dorosnie.dlatego pracuje z nia jak ze szczeniolem.:cool1:.taki mam prikaz.zawsze podejmuje sie decyzje o planowaniu treningu wg tego jakiego ma sie psa.łoś jest strasznym dzieciuchem:evil_lol:. i jeszczee jeden surykat:lol:
-
no przeca ladne fotki:razz:.mam pare bardziej ...twarzowych.:evil_lol: surykat czubek:roll: oschy :cool3:-daj,daj,ooopozorancik:multi:
-
przelatujacy osiek:roll: osiek z podprowadzona pilka josha.:razz::diabloti:.dziewczyny gadaja,psy czekaja az cos skapnie z tego omawiania zalet i wad bozity:evil_lol: a osiek zadowolona z rozwoju wypadkow bo mogla zwedzic pilke:lol:. surykat-moze przez przypadeczek zostal ci w reku granulek marny:razz: dwa dooopki:loveu:
-
14,5:roll: wsiok ma. surykat w desperacji:DAAAAJ!:razz:.asia-trzymaj z daleka swoje szczeki i pazury dziewczyny sprawdzaja smak i jakosc nagrodek:evil_lol:-surykat:TU!jestem!DAAAJ!:cool3: surykat dostaje bajdzio malunio jedzonka[50g]reszte dawki dostaje na treningu bo pracujemy na karme/gryzak.wieeeec jest moocno zdesperowana.:evil_lol: łosiek-niebywaly moment kiedy łoś stoi i nic ale to nic nie robi:lol: cd.delektowania sie nagrodami czy dobre cyz nie.nawet josh przyszedl zobaczyc co ta mam je:evil_lol:.noo surykat to normalne ze gdzie jedzenie tam i ona:evil_lol:a oś lata dokola .