Jump to content
Dogomania

ayshe

Members
  • Posts

    11461
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ayshe

  1. osiek[ktory zezarl mi w nocy komorke i okulary:mad:-nudzilo sie zdaje sie dizecku:cool1:] biegajacy za joshem. nie ma tu zadenj taktyki.łosiek biega zapasajac kazdego psa,jak piesnie biega-łoś drze ryja mu nad uchem[dlaczego nei biegasz?:evil_lol:]jak delikwent zostawi pilke-łoś natychmiast ja kradnie :roll:.no chyba ze ma swoja.:lol: tutaj jest moment biegania wkolko josha i nadzieja ze moze da siemu podprowadizc pilke albo chociaz josh sie ruszy.:cool3: znowu rzep sie przyrzepil:cool3: jezor prowadzi łosia:lol: krazacy osiek:loveu:
  2. łoś przesladujacy psy na polach bede pierwsza[niewiadomo do czego]-baba jest baaardzo cierpliwa dizewczynka:evil_lol: biegam jak goopek i doprowadzam wszystkich tym do rozpaczy i zmeczenia emocjonalnego:roll: josh,łoś,surykat,whoo i baba-baba ma wlasne sprawy zwizane z pilka,josh czeka az mamcia wymachnie ta pilke w koncu,surykat jak zwykle zdeterminowana:razz:,łoś w pogotowiu jakby trzeba bylo kogos popasac i powkurzac:evil_lol:,whoo zastanawia sie czy warto podejsc do zarcia czy moze wypsnie sie mamci pileczka trudno powiedizec o co tutaj kaman :evil_lol: cdn:cool3:
  3. padle zwloki łosia:evil_lol: cdn:cool3:
  4. surykat[goopie sa te male fotki:cool1:] oschy-mama dala mi cos okraglego ze sznurkiemi to sie ćlamie w pysku:multi::evil_lol:] mamusi paputek:loveu:
  5. zdjecia z polowy lipca oschy i moje dziecie:evil_lol: pierwsza zabawa gryzakiem:cool3: surykat
  6. oczywiscie fotki mi nei wyszly zbyt rewelacyjnie:oops: oblezona gosia[szira,chita,oschy i max] latamy jak goopki http://img395.imageshack.us/img395/504/img0816yu6.jpg migotka ze zdobycznym patysiem http://img228.imageshack.us/img228/745/img0817ws3.jpg przeszkodki aporcikowe reszta jest bleee:( --------- Druga i trzecia fotka jest nieregulaminowa, więc zamieniłem na linki / Anashar
  7. ayshe

    Dysplazja

    w onach SV prowadzi tezobliczanie wspolczynnika odziedziczalnosci dysplazji-ZW. a tu sa zestawienia SV dot.onow [img]http://img370.imageshack.us/img370/2074/hdstatistiked0.jpg[/img]
  8. :evil_lol:i nie kombinuje ,zostawiony na chwile bez zadan do wykonania, jak tu wymyslec cos durnowatego:evil_lol:
  9. radze zakupic ksiazki nie pisane przez kogos nieznanego.nieiwem co to zaksiazka.jaki jest autor? wszystkie wiadomosci o onie sa w "biblii"onkarza-w dziele M.v.Stephanitz. tu jest temat o ksiazkach: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=33885[/URL] i o onach [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=24684[/URL]
  10. warczy i dziamie bo szwendaja sie napeeewno nietak jak on by sobie zyczyl.weszlasw swiat ona a to swiat pelen pasji i glupich pomyslow:evil_lol:,pasienia co sie da,umilowania zadym,chceci pracy z czlowiekiem zawsze i wszedzie i nigdy dosyc:p...a jak zaczneisz z nim pracowac to staniecie sie tandemem.:p
  11. ayshe

    Karma Kober's

    bewidog np...grau...luposan...i koebers.porownaj sklad zeskaldemkarmy po ktorej sa pikne kooopki...npproplan:cool3: i ta polka oraz wyzej.
  12. ayshe

    Odchudzanie

    kupic wysokoenergetyczna karme,ustalic ile powinna wazyc wygladajac jak zdrowy on[czyli chuda jak anorektyk:evil_lol:] i dawac 1/2 dawki.np.suka powinna wazyc 27-28kg.duza suka.dawka karmy patrze a tu na przedizal do 30 kg mam 250 g.to daje 100g.:evil_lol:.25 g na czarna godzine:evil_lol:.schudnie.:cool3:.jak jest bardoz gruba +serce onka to napewno ledwo lazi.oczywiscie jelsi ma blade sluzowki to bym zrobila badania.ajak bede u weta to i tak oslucha psa i zdecyduje.onki maja...onkowe serducha co u nich normalne ze tak powiem.:evil_lol:
  13. ja mam sporo onow adopcyjnych na koncie.w tym jeden hodowlany super o charakterze zagubionego ksieciunia:roll:..bardzo mocno reagowal nastany emocjonalne przewodnika.takmocno ze ...oblewal zawsze testy na bszs:evil_lol:.zyje sobie teraz nad fiordami.szczesliwy ze juz nei musi "stawac na wysokosci zadania".zadnego poza rekreacyjna praca dla zdrowotnosci. potem surykat o wrednym acz mocno zakamuflowanym charakterze.surykat ma trzy cele w zyciu:slad ipowski ktory uwielbia bo jest wprost chirurgicznei dokladna:evil_lol:,pozoranta bo jak mozna nie wp...lic komus kto jej wygraza palka i bynajmniej dla chity to nei jest zabawa z panem z rekawem:diabloti:oraz pasienie czego sie da ale najbardziej lubimy konie i kozy bo stawiaja czynny opor.poza tym lubimy kopac jamy:evil_lol: oraz udawac ze jestesmy mile i wogole ale lubimy oj lubimy byc zolzowatymi wredziochami:diabloti:.nienawidzimy posluszenstwa:cool1:. shado ktory byl psem o pysznej wspanialej osobowosci.prawdziwy boss,ogromne zrownowazenie i wielkie,ogromne serce do pracy.kochal robic wszystko.zupelnei jedynie nie zakapowal funkcji pasienia:roll::evil_lol:.chyba zebym mu rzucila owce:evil_lol:.cudny,wspanialy,niezastapiony pies. no i oschy.wariatka,gryzon,dziamot,glownie robi .funkcja myslenia niezostalawprowadzona.ogromny,gigantyczny instynkt pasienia.robi to caly czas,naokraglo,zamecza tym wszystkich i wszystko co sie da.:evil_lol: wspaniale socjalna,calkowicie bez zadnych akcji do psow[ej no przeciez niemozliwe ze mnie nie lubisz:cool3:]przyjmuje reprymendy jak przegnie z tym jej pasieniem i jest ok.ogromny temperament i zywiolowosc wprost wychodzi jej uszami:evil_lol:.robic musi stale cokolwiek inaczej zamecza otoczenie swoja zywotnoscia i glupimi pomyslami.szybka na pozorancie,z cudnym chwytem,trzeba pozorantow do niej o refleksie jak na maliniaki bo to dynamit.impet,chwyt,wspaniala dynamika pracy.przy tym pieszczoch i przytulak,prawdziwa coreczka mamusi.:loveu: adopcja ona to wspaniala sprawa.a jamam ogromny dlug dla psow tej rasy.nigdy go nie splace za wszystko to co mi daly i daja .za to ze wypelnily mi zycie .bo zycie z onami to najlepsza rzecz jaka moglamnie spotkac.:loveu:
  14. ayshe

    Karma Kober's

    Kober's to bardzo fajna karma.maja tez doskonale suplementy.jak to po tego typu karmach[tak jest tez z tanszym nieco bewidogiem czy drozszym ale zupelnie bezkonserwantow grau'em]koopy sa wieksze . karmy tego typu sa naprawde doskonale dla onow na przyklad.szczegolnie opcje platkowe.
  15. [quote name='moon_light']to ile kosztują owczarkki, skoro 4 yoraski to niska cena :crazyeye:?[/quote]natalia-koszt psa ,wyszkolonego,repa,hd,zw,ed,koerung,wystawy,minimalnie ipo1,dna itd to nie sa male pieniadze.dobry pies kosztuje naprawde duzo.;)
  16. lupi-gdzie galeria,foty i opowiesci?:mad::cool3::lol:
  17. ja nie bardzo rozumiem[ale ja jestem inna:evil_lol:]zachwytu nad psami filmowymi.natomiast psy warte pamieci przemijaja nie zauwazone. trymer i jego dubler to po prostu normalne,wyszkolone psy wykonujace komendy.bardziej podoba mi sie praca planowa psow w komisarzu rexie.:cool3::evil_lol:.to tak jakby uwazac jakiegos aktora [np.T.Cruise]za super goscia po ogladaniu go w "mission impossible":cool3::evil_lol:.co lepsze [a propos mitu szarika vel cywila-wersja onek-donek:diabloti:]to tak jakby stwierdzic na podstawie pana T.C.ze biali mezczyzni sa tacy jak postac przedstawiona w owym filmie:lol:.a do tego ze pan T.C jest po prostu genialnym hero:evil_lol:.
  18. naprawde bardzo dobrych psow hodowlanych sie nei psrzedaje.a jesli repa to starszego i....4 yoraski to niewygorowanacena.natomiast za psa ktory boi sie wymachow i reaguje na takie grozenie[agresja badz lekiem]-zdecydowanie za duzo.nie wnikajac w to czy to nabyte czy wrodzone.;) w pierwszym wypadku dlatego ze ktos spapral psa i za to nie powinien byc extra wynagrodzony ;) a w drugim przypadku-bo po prostu pies reaguje lekowo a jak juz za cos placic duzo kasy to bez takich jazd. ja adoptowalam suke z ktora ktos tam za mocno sobie popracowal i uchylala sie przed szmata[rekaw ok,palka/bat ok].juz sie nie uchyla po dwoch miesiacach pracy.aleona niema zadnych zachamowan.suka mialabyc uspiona.ma rok.
  19. jak on zdal ipo skoro boi sie palki?:evil_lol: moja suka mimo ze byla moocno recznie i noznie traktowana:angryy: nie ma zadnych lekow przed kijami itd.tym bardziej na palke czy...bat:loveu::diabloti:.pies ktory ma szkolenie ipo[raczej niezbedne do kl.uzytkowej;)]nie moze lekowo reagowac na atak palka/kijem.ony z naszej grupy dziamiac szukaja rekawa:evil_lol:.reakcja:strzal z baciora,palka,kij=biegiem do rekawa[gdziekolwiek lezy]dzamanie i wyczekujacy wzrok pelen nadzieji na pozoranta:evil_lol:.ewent.biegnei sie do rzeczonego[jak taki tepy i nie kuma:razz:]caly czas toczac piane z psyka i oszczekujac i znowu do rekawa[moze pacan zakuma ze czekam nie?:mad::evil_lol:]. generalnie napewno zostal popelniony blad albo pies jest po prostu miekki i niewiele mu wystarczylo zeby nauczyc sie bac wymachow.zbudowany pies nie iwdzi zagrozenia w machaniu nad nim czymkolwiek.chyba zeby po to zeby sie w to wgryzc.patyk-skok i mam.:evil_lol: ps.pies nie ocali domu przed zlodziejem ktory sie od danego domu chce wlamac.jesli widzi psa a decyduje sie na wlamanie to poradzi sobie tez z psem.
  20. :multi::loveu::loveu:
  21. mch-mnie to chyba juz nic nie szokuje:shake:.dobrze ze oddal do schronu a nei uwiazal gdzies w lesie.
  22. onki niestety maja kompletnei przerabane:-(.boli mnie to bardzo bo chyba nie ma dla mnei smutniejszego widoku niz onek nie mogacy rozwijac sie w pracy ze swoim przewodnikiem.i patrze na te psy na ulicach...na skwerach....codizennie tak samo wyprowadzane,na siusiu kupke.niepojete jest dla mnie jak mozna psa stworzonego do wykonywania polecen czlowieka kupic sobie i nie pracowac z nim.:angryy:.uwazam ze to znecanie sie nad psem.sa rasy ktore nie potrzebuja tak scislej wspolpracy z przewodnikiem.ale ludzie znalezli sposob.:roll:.z rasy uzytkowej robia ozdobna.:mad:.tyle ze sa ludize ktorzy mowia temu NIE.onek tylko dla osob ktorzy wiedza co oznacza rasa uzytkowa.cha swiadomie miec owczarka niemeickiego.a nie muła o wygladzie owczarka niemeickiego.co to pobiega pol godizny za pileczka i mu styknie.:shake:.te psy stanowia zaprzeczenie rasy owczarek niemiecki. onek to sposob na zycie.cudne zycie:loveu:.
  23. arrakis-pewnie gdizes sa..na plytkach:cool1:. wyjatek-fafloski byl bardzo baaaardzo przytulasnym psem.łoś jest taki sam.niem ialam jeszcze pryztulasnej suni on.no to teraz mam coreczke mamusi.:evil_lol:.
  24. no niestety mialam baardzo pracowity tydzien[czytaj dostawalam we dooope na cwiczaku od pewnego czepliwego pana narodowosci dunskiej:roll:].efekt tej pracy jest po prostu ....cuudny:loveu:.z czego ciesze sie w imieniu surykata jak pijana norka.:multi:. mam nadizeje na luzniejszy tydizen to troche poszperam wp lytkach i znajde cos i madmaxowego i migotkowego i surykatkowo-pustakiewiczowatego.niestety łoś ma nadal malusio fotek.:placz:.
  25. duzo tj jaki procent populacji ma chore nerki czy dysplazje?mozesz podac zrodlo tej informacji?co to znaczy ze maja swira?czy on traktowany jak pies rasy uzytkowej ktora niewatpliwie jest,od hodowcy nie producenta,jest swirem i co to znaczy?ile takich normalnie prowadzonych onow znajoma zna/znala/ktos znal?szlag mnie trafia od takich tekstow. a ttb to mordercy a belgi maja padaczke a dobermanom mozg rozsadza czaszke jak maja dwa lata i wtedy rzucaja sie na wlasciciela....:roll:. a na forum ktorej rasy nei ma psow ktora na cos choruja?:-o
×
×
  • Create New...