-
Posts
11461 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ayshe
-
moze dlatego Vectra ze nie da po prostu porownywac sie takich ras jak ttb i onki?:razz: to zupelnie inne swiaty ktore stworzylismy my,ludzie. jedno jest pewne:zaden pies stworzony do wykonywania jakichs zadan nie powinien zostac nich badz ich substytutow. bo sa klopoty . kazdy wybiera taki typ psychiki skorelowany z rasa jaki mu odpowiada. gorzej jak kieruje sie tylko wygladem.
-
no fajny pyszczak...:cool3::p mch-a ty to widze tyz glooodzisz bieedne pieeeski:diabloti::evil_lol:
-
po 1 odstaw eukanube . zmien na koebersa np. czy inna bardizje dostosowana do onkow karme.
-
nie pisalam ze zawodnicy na siebie naskakuja;). tylko ze ciesze sie ze nie jestem polskim zawodnikiem ktory musi zyc w polskim piekielku . startujesz-zle nie startujesz-zle robisz szkolenia-zle. nie robisz-zle paaaranooja:diabloti:
-
GAMA z Leśnego Potoku czyli mój "mały" Pierun :P
ayshe replied to Wyjątek's topic in Owczarek niemiecki
wyjatek-treningi beda w weekendy ale o 18! cos mi wywala pw dlatego tu pisze. mama nadizeje ze doczytasz.:cool3: -
uczyc sie od szkoleniowcow zpoza polski ale czas chyba na tworzenei wlasnej kadry i korzystanie z tej ktora jest i chce cos robic. w wiekszosci przypadkow neistety ciesze sie ze nie jestem polskim zawodnikiem.:cool1: jak sobie poczytam to oddycham z ulga ze to nei moj swiat na szczescie. naskakiwanie nasiebie w tak malusim swiatku jak polskie ipo to naprawde zenujace jest. pieciu zawodnikow na krzyz i wiecej nei bedzie jak ludize poczytaja co sie dizeje.
-
jaki sliczny goffniarz:loveu:
-
no co:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:... ps.o posty znowu hopsakujom:cool3:
-
i nawadniamy sie sniegiem-ooosiek:loveu: [URL="http://img16.imageshack.us/img16/9093/da5c13ff42f548cc.jpg"][IMG]http://img16.imageshack.us/img16/9093/da5c13ff42f548cc.jpg[/IMG][/URL] ooosiulkowa mamusi coreczka w dooomku-kochaj mnie i psitul:loveu: [URL="http://img25.imageshack.us/img25/2792/img7614.jpg"][IMG]http://img25.imageshack.us/img25/2792/img7614.jpg[/IMG][/URL] dziewczyny-dzieki za fotki:p
-
i znowu surykat na wewnetrznej flance pilnuje krawedzi tj lekko z przodu i zawezajaco. osiek jak widac pilnuje krawedzi drugiej flanki -zewnetrznej. [URL="http://img4.imageshack.us/img4/5461/c7c1eb56d02ccfb1.jpg"][IMG]http://img4.imageshack.us/img4/5461/c7c1eb56d02ccfb1.jpg[/IMG][/URL] zewnetrzna wymaga uwijania sie bo trza byc zawsze nieco z przodu szirkoowcy-ooosio:lol: widac jak obserwuje szirkoowce wybierajac moment zawezenia i obiegu [URL="http://img4.imageshack.us/img4/3360/d1f0f38f2ce00f08.jpg"][IMG]http://img4.imageshack.us/img4/3360/d1f0f38f2ce00f08.jpg[/IMG][/URL] moment wejscia w skret do obiegu [URL="http://img16.imageshack.us/img16/5774/d730f6eda4e14a45.jpg"][IMG]http://img16.imageshack.us/img16/5774/d730f6eda4e14a45.jpg[/IMG][/URL] owca bedzie hamowac-surykat przygotowuje sie do zawezenia a osiek do obiegu.zabezpieczanie z obu stron po wewnetrznej i zewnetrznej [URL="http://img147.imageshack.us/img147/4247/d227e5b51cef4bc3.jpg"][IMG]http://img147.imageshack.us/img147/4247/d227e5b51cef4bc3.jpg[/IMG][/URL] pelnia obiegu-osiek [URL="http://img4.imageshack.us/img4/1536/de27f15e3464132f.jpg"][IMG]http://img4.imageshack.us/img4/1536/de27f15e3464132f.jpg[/IMG][/URL]
-
szira czeka na kulke-moje babolce na owcoszire:cool3::multi: [URL="http://img147.imageshack.us/img147/6683/9f70512e2561d5d9.jpg"][IMG]http://img147.imageshack.us/img147/6683/9f70512e2561d5d9.jpg[/IMG][/URL] surykat w trakcie pilnowania flanki [URL="http://img4.imageshack.us/img4/51/bac622a758e76c8c.jpg"][IMG]http://img4.imageshack.us/img4/51/bac622a758e76c8c.jpg[/IMG][/URL] zabieg na zwezeniu flanki-przyblokowanie sziroowcy [URL="http://img16.imageshack.us/img16/7817/a99f56e4b6f784bc.jpg"][IMG]http://img16.imageshack.us/img16/7817/a99f56e4b6f784bc.jpg[/IMG][/URL] osiek musi sie wyrabiac na tylach bo ogania zewnetrzne krawedzie calej flanki [URL="http://img16.imageshack.us/img16/4702/c6cb195a9134a7ba.jpg"][IMG]http://img16.imageshack.us/img16/4702/c6cb195a9134a7ba.jpg[/IMG][/URL]
-
jak doprowadzic szire do rozstroju nerwowego?:cool3::diabloti: szira biega za sniezkami,znacyz probuje bo glownie nie moze:cool3: tu w akcji blokowania surykat [URL="http://img147.imageshack.us/img147/8137/1eb20b4cf1ab78b3.jpg"][IMG]http://img147.imageshack.us/img147/8137/1eb20b4cf1ab78b3.jpg[/IMG][/URL] osiek zabezpiecza przod wiec musi szerszym kolem sie przmeiszczac:evil_lol:caly czas kontrolujac pozycjie owcosziry zeby ja przyblokowac od przodu [URL="http://img147.imageshack.us/img147/176/2af251fa39955e63b.jpg"][IMG]http://img147.imageshack.us/img147/176/2af251fa39955e63b.jpg[/IMG][/URL] i poniewaz szira wraca wiec znowu zabepieczanie z przodu:cool1: [URL="http://img147.imageshack.us/img147/9559/6cd4292b0a50f1d8.jpg"][IMG]http://img147.imageshack.us/img147/9559/6cd4292b0a50f1d8.jpg[/IMG][/URL] blokada-osiek na hamulcu bo ona przod a surykat tyly.:roll::evil_lol: [URL="http://img16.imageshack.us/img16/1519/7ae6158f389c8055.jpg"][IMG]http://img16.imageshack.us/img16/1519/7ae6158f389c8055.jpg[/IMG][/URL] na oganianiu mozna sie zsapac:evil_lol:surykat na wewnetrznym a osiek na zewnetrznym.ciezko jest panowac nad sziroowca jak ta ciagle zawraca bo kulki jej mamcia rzuca to w jedna to w druga a moje biedne :diabloti: sunie musza ciaaagle pastuchowac. [URL="http://img147.imageshack.us/img147/3329/9b36e85568a88ecd.jpg"][IMG]http://img147.imageshack.us/img147/3329/9b36e85568a88ecd.jpg[/IMG][/URL]
-
absolutnie podpisuje sie pod postem sajo.tak to wlasnei wyglada:p ruda.pracujesz z glowa i z jakimis zalozeniami treningowymi.jak cos wprowadzasz to musi miec to jakis okreslony cel. ja lubie gappayeale tylko w wybiegiwaniu psa.oraz jak mam nakrecic jakiegospsa na pilke.gappaye sa lubiane przez psy bo sie glamia idobrze odbijaja. natomiast w pracy serio preferuje kwadratowe carizekrotkie jutowe rolowane gryzaki schweikerta,hst,okragle carize.w takiej kolejnosci.nie uzywam pilek gappay do pracy z powodu owego glamania wlasnie.wole bardoz twarde pilki.mam tez taka srednia pilke gappaya-jesttwarda i sie nie glamie.ale ja gdzies zapodizalam albo pozyczylam na wieczne oddanie.:cool1: do pracy z szybkim nagradzaniem zaprecyzje preferuje kwadratowe cariz i gryzaki schweikerta[bezsznurka robia mi dobra orbote przy prezentacji aportu],dobrze mi sei po prostu na tym pracuje. do pracy dynamicznej[dobiegi,voraus,obiegi,przerzuty]uzywam hst. osiowi jest absolutnie wszysko jedno na cyzm pracuje.chita pracuje tylko na gryzakach i nagrodach.ma swojego gappaya jako zapchaj gebe i do zwyklego rzucania ale tutaj jest problem sznurkow bo ona natychmiast przecina kazdyi dlatego nie praucje z nia na pilkach bo nerwicy dostawalam. ps.dorplant-wiesz ze rady korespondencyjne to nie szkoleniowiec na placu;).oj zostanie napewno duuuzo dla was.zawsze cos zostaje.nie ma tak dobrze.:evil_lol:
-
lisica-pamietaj ze on musi byc naprawde dynamiczny zeby nie sknocic doskoku. u niewielu to wyglada rzeczywiscie fajnie.mali czyodb zrobi to o wiele lepiej bo niej est taki dlugi jak on. ale rzeczywiscie taki doskok ma wiele plusow np szybkosc i brak zerwanego kontaktu wzrokowego. ja jestem przeciwnikiem schematow z posluszenstwa bo mnie ot po prostu wnerwia jak pies orbi schemat nie czekajac na polecenie. jakprzewodnik sie uczy to lepiej pracowac tak zeby wiedzial CO robi z psem bo potem okazuje sie ze uwarunkwal np schemat 2-4kroki i nagroda albo zawsze siad albo tradycyjny-hier/fuss.potem jak ise pracuje nad koncowka hier to mozna dostac nerwicy.:evil_lol: schematy ktore zawodnicy wbijaja psu do glowy nei sa tym samym co negatywne cschemtay podczas treningow u uczacych sie przewodnikow. zawodnik wie CO warunkuje i nagradza.poczatkujacy przewodnik niebardzo. uczy sie tego. nie mialam nigdy problemow z szybkosciakomend mimo zenie orbie schematow .bo po prostu wymagam szybkosci to raz a po za tym w momencie pracy pod zawody laczy sie komendy w schemat:razz: na start.i to caly suprajs.natomiast w okresie pozastartowym glaszcze szczegoly nie schematy. ale ot indywidualne sprawy jak kto trenuje. najwazniejzym przykazaniem jest nie lazic z psem przy nodze po niewiadomo ile i nie zanudzac psa ciagle ytymi samymi cwiczeniami bo nie kazdy ma taki drive ze to wytryzma.;)
-
14ruda-no to co robisz wynika zplanu treningowego,plan z tego co wykonalas juz a co masz od orboty+stale ksztaltowanie psa. cos jak protokoly sladowe.wypelniasz,wypelniasz a po miesiacu patrzysz i dopiero rzuca ci sie po oczetach prawidlowosc jakas...:cool3: maszjakis cel np niech too bedize dynamika kontaktu,praca nad plaszczyznami. no to to robisz glownei w sekwencjach poczatkowo np10sek.podczas tych sekwencji wymagasz optymalnego wykonania i po nagradzaniu psa praucjesz nad np.brakiem sciany przewodnika,napieciem psa na zostan,wogole kwestia lupu jako takiego...pracujesz wiec nad kilkoma rzeczami ale trening ma przewazneie dwa glowne cele.i one sie caly czas przeplataja. nigdy nei walkujesz jednego tematu.robisz cos optymalnie i zmieniasz temat.dzieki temu masz swiezego zaangazowanego psa a i ty nie wpadasz w rutyne. ruda-nie zauczaj psa stalych schematow-a takim schematem jest rowneiz nagradzanie psa za 2-4 krokii oraz np zaczynanie od siadu. pies bowiem zaucza sie schematu i ten schemat warunkujesz-i dlatego jest suprajs. :evil_lol:
-
pamietaj ze jutro czeka cie rajd z osiem bo gufffniarz dzisiaj nie mial treningu i mam jej dooooosc jesooo ale tak doooosc ze ukatrupie i wywiesze za okno.niech kruszeje.:roll::mad: i trza osia jutro puszczac i chyba nie iwem czy albercikom zaufam ,uff,ufff,ze dadza rade i osio rypnie o ziemie saltem.:mad:. wiec gosiu....raki proponuje ,raki....:cool3::lol:
-
goska-i tak ci jutro nic nie pomoze:diabloti:.cycuch-lizuch:loveu: jasne ze najlepiej rozruszac.a poza tym i tak po 5 sek.juz nic mnie nie boli bo mi adrenaline podnosza tak ze generalnie bez nogi tez by dalo rade.:evil_lol:. alberciki przeca techniki nie zrobia:eviltong::evil_lol:.
-
chita jest zatwardizlaym morderca .tj jak cos dorwie ot nie przepusic.ale myszy olala calkowicie.najwyrazniej stwierdzila ze mama jest goopem i ona nic na ot nie poradzi[znaczy sie zarcie karmi i po niej zarcie lazi:cool3::evil_lol:].osiek po chwilowej fascynacji i zbieraniu szczeki z podloza tez ma w diupie myszy. jak juzpisalam shadowski nie bardoz jej wogole zauwazal.:roll: chyba mam tepe jakies psy:lol:
-
:diabloti:pozorowanie?:cool3::evil_lol: mam dzisiaj po prostu wisielczy humor. wczoraj musialam leciec do anklam zawiesc mojemu durnemu mezowi papiery ktore jakims cudem wyladowaly w mojej cessnie.:-o:cool1:. pomijajac fakt ze moje dizecko kategorycznie odmowilo lotu do niemiec:mad: i musialam wracac do warszawy.no dobra.przelklam:angryy:. dizsiaj w nocy jak zwykle wybralam sie na trening.kolo wismar dowiedzialam sie ze lotnisko[male,wsiowe]jest zamkniete i najblizsze to mam prawie 200km od tego cholernego pcimia.a mowilam zeby dom kupic blizej a nie gdzie psy tylkami szczekaja:mad:. wiec zawrocilam do wismar polazlam na durny,nadmorski :cool1: spacer z psami i wrocilam do warszawy. jestem po prostu padnieta,wnerwiona,psy mam napakowane jak nie wiem co bo niet treningu bylo i chyba po prostu normalnie tylko sie uchlac na smutno:razz::diabloti:.
-
koty sa ladne ale ja ich nie kapuje i pewnie by skonczyly w kolcach:evil_lol:;).
-
niedaleko neugalmsbull mieszka kobitka ktora robi sweterki itd na super krosnach. dajemy jej welne z owiec. ale rowneiz zrobila kiedys skarpetki z psiej siersci[ma takiego shelti a teraz to chyba juz dwa:evil_lol:].szczeka mi opadla jak mi powiedziala ze to z sheltiakowych kudlow.
-
to prawda.zyja krotko.i czesto niestety z powodu nowotworow odchodza. ale moj dom juz nie bylby taki sam bez myszorow. w reichu tez zamysilam dom:evil_lol:. trudno nie lubic tych maluchow. ale ciezko sie je zegna.bardzo.
-
fajne som tkaie zwierzatka. jakmyszwlazla na chite kiedys to chita z obrzydzeniem pratzyla na mnie:mamo WEZ to ze mnie:cool1:suki uwazaja myszy za nieodpowiedizalne ufoludki a shado zauwazal mysz jak mu sie juz na nochal wspinala.:roll::lol:
-
nie ma to jak wspolnota porabancufff:loveu: