Jump to content
Dogomania

ayshe

Members
  • Posts

    11461
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ayshe

  1. [quote name='mch']karmic tylko na treningu np ? :evil_lol:[/quote] dokladnie tak:diabloti: chcesz jesc?se zapracuj:cool3::diabloti:
  2. wyeliminowac niebezpieczna sytuacje czyli zero biegania psa przy plocie. psa zagonic do roboty i wybiegiwac np na pilke. onki bez pracy z czlowiekiem,bez moznosci wspolpracy z czlowiekiem "dziczeja"psychicznie i kompletnie im odbija.pies reaguje normalnie na swoja sytuacje zyciowa-znalazl sobie po prostu zajecie. onka nie ywstarczy tylko wziasc na spacer i niech sobie pobiega.taki onek ktory realizuje sie[bo innego nie mial wyjscia]w pilnowaniu terenu wychodzac poza teren moze byc bardzo agresywny. w koncu znalazl sie na terenie "wroga"i nalezy szurac do kazdego kto sie napatoczy. trzeba go zmeczyc psychicznie.nie tylko fizycznie. slady,posluszenstwo podczas nawet wybiegiwania za pilka. sterylka nie pomoze na pilnowanie terenu u onka. nie zaszkodzi napewno ale nie jest sposobem na eliminacje zachowan agresywnych do ludzi.bo u onka nie do konca odpowiada za to testosteron.;).
  3. ruda-hmmm... dbajo kazde cwiczenie.jesli robiszdo mnie to wykoncz je,dajnagrode ale po nagrodzie uwazaj zeby pies nie spadal z napierania na komende nastepna.przy zarciu to latwe[niuchanie po ziemi to stracone sekundy].zarcie jest bardzo dobre bo uczy psa stabilnej pracy a i pies potrafi byc niezle dynamiczny na jedzonku. jednakna od mnie dbalabym albo o tempo albo o koncowke.nie pozwol psu przychodzic smetnym truchtem bo to potem ciezko odrobic jest.a jakpracujesz nad koncowka to niech pies wytryzmuje najpierw krotka prezentacje czyli niech troche wysiedzi.uwazaj tez z krokami do tylu.to rodzaj naprowadzania a naprowadzanie przy warunkowaniu psa trzeba najszybciej wyeliminowac.jest niezbedne na poczatku [znaczy mozebyc niezbedne]alepotem sama czynnosc-jak najmniej "smieci".nie klep psa po nagordzeniu-w przypadku do mnie to bezcelowe.mozna psa pocmyrac jak prezentuje do mnie.ale klepanie opozycyjne jest ...no kontrowersyjne dla mnie.co innego przy nodze. dbaj o kazda komende.kazda czynnosc.czynnnosc przewodnika musimiec sens.jeslijest nieprzemyslana i bezcelowa to jest szkodliwa. wracaja kolowo do cwiczenaiglownego-twojego celu treningu danego dnia.przeplataj je z2-3 innymi cwiczeniami nieco latwiejszymi juz dla psa.o drugim psie juz wiesz,i o lince tyz.;) reszte napisza ci pewnie inni.:p trening wyglada tak: [URL]http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=JEBFrGRUGxo[/URL] to "moj"styl,oczywiscie starke pfoten tutaj bred[i jego opadajaceokulary :D]z awolem.bardzo lubie starkepfotenowcow :D.to dla mnie rodzaj wzoru i milo sie znimi pracuje i jeszcze milej mi oglada.po prostumoje klimaty. :D.oczywiscie awol nie poraza dynamika a bred nei jest miszczem ale i tak ich lubie.ten styl pracy.
  4. stosuje fiprex dla moich psow od dwoch lat. jestem bardzo zadowolona i zadnych problemow moje psy nie mialy.
  5. łooosiek:roll::evil_lol: pooscig :cool1: [img]http://img7.imageshack.us/img7/10/76920268.jpg[/img] [img]http://img7.imageshack.us/img7/3660/osioposcig2.jpg[/img] [img]http://img7.imageshack.us/img7/3110/59256141.jpg[/img] [img]http://img7.imageshack.us/img7/7827/92334922.jpg[/img] [img]http://img7.imageshack.us/img7/8066/64230433.jpg[/img]
  6. cd lanseruffki:cool3::lol: [img]http://img14.imageshack.us/img14/8949/bualbert.jpg[/img] konwoj [img]http://img14.imageshack.us/img14/1672/bukonwoj.jpg[/img] jeszcze zostal mi osiek ale to pozniej.:cool1:
  7. i na koniec gimnastyka szmatowa:evil_lol: [img]http://img14.imageshack.us/img14/4323/szogunszmata2.jpg[/img] [img]http://img14.imageshack.us/img14/3874/szogunszmata3.jpg[/img] [img]http://img14.imageshack.us/img14/5810/szogunszmata.jpg[/img] gsdowy lanser czyli bu:evil_lol: [img]http://img14.imageshack.us/img14/77/bualbert2.jpg[/img] [img]http://img14.imageshack.us/img14/9773/buchwytalbert.jpg[/img]
  8. koncowka konwoju [img]http://img14.imageshack.us/img14/5174/szogunkonwoj2.jpg[/img] spadaj booraku:evil_lol: [img]http://img14.imageshack.us/img14/715/szogun.jpg[/img] i chwyt z wypuszczenia [img]http://img14.imageshack.us/img14/7990/szogun1.jpg[/img] [img]http://img14.imageshack.us/img14/3919/szogun3.jpg[/img] [img]http://img14.imageshack.us/img14/3364/szogun2.jpg[/img]
  9. cd szoguna[gdzie mam to rozjasnianei i tak mi nei wychodzi:roll:] po aus [img]http://img14.imageshack.us/img14/2017/poaus.jpg[/img] [img]http://img14.imageshack.us/img14/9188/aaus.jpg[/img] konwoj [img]http://img14.imageshack.us/img14/8637/szogunkonwoj.jpg[/img] [img]http://img14.imageshack.us/img14/9771/szogunkonwoj1.jpg[/img] [img]http://img14.imageshack.us/img14/567/szogunkonwoj3.jpg[/img]
  10. cd szogunowego poscigu [img]http://img23.imageshack.us/img23/3272/111orq.jpg[/img] [img]http://img23.imageshack.us/img23/3045/1111epn.jpg[/img] [img]http://img23.imageshack.us/img23/3047/122ots.jpg[/img] [img]http://img23.imageshack.us/img23/4349/1222t.jpg[/img]
  11. ano:evil_lol:. szogun z niedizeli czekajac na ruch:cool3: [img]http://img23.imageshack.us/img23/5140/szogun4.jpg[/img] zdjeciasa ciemne,ania mnie zabije alepo prostu rozjasnienie sozguna na sniegu to jakas mogila dla mnie wiec bedize roznie:evil_lol: ruszyl:multi: [img]http://img23.imageshack.us/img23/8697/51475796.jpg[/img] mam go:cool3: [img]http://img23.imageshack.us/img23/7231/75363443.jpg[/img] [img]http://img23.imageshack.us/img23/4003/90151347.jpg[/img] [img]http://img23.imageshack.us/img23/5128/54293713.jpg[/img]
  12. cd timona-chwyt z wypuszczenia [img]http://img23.imageshack.us/img23/5327/timonchwyt.jpg[/img] [img]http://img23.imageshack.us/img23/5646/timonchwyt1.jpg[/img] konwoj [img]http://img23.imageshack.us/img23/8237/timonkonwoj.jpg[/img] i zaplatal siejeden szogun z soboty-wyskok do chwytu [img]http://img23.imageshack.us/img23/3328/szogunmotylik1.jpg[/img]
  13. fotki z niedzieli-zima:angryy: znowu. timon poscig. [img]http://img23.imageshack.us/img23/29/timonposcig2.jpg[/img] [img]http://img23.imageshack.us/img23/6971/timonposcig1.jpg[/img] [img]http://img23.imageshack.us/img23/5734/timonposcig3.jpg[/img] [img]http://img23.imageshack.us/img23/5707/timonposcig.jpg[/img]
  14. koncowka osia kontra szmata [img]http://img22.imageshack.us/img22/9549/osioszmata92.jpg[/img] [img]http://img22.imageshack.us/img22/3199/osioszmata93.jpg[/img] fotki z dizsiaj-jutro.:p
  15. cd.soio kontra szmata no jak rany przeciez byla na gorze i co w takim wypadeczku robi na dole?:roll::cool1: [img]http://img22.imageshack.us/img22/8461/osioszmata6.jpg[/img] teraz sie skupie,normalnie sie skupie i bede cffana:cool1: [img]http://img22.imageshack.us/img22/8459/osioszmata7.jpg[/img] ekhem...no to wyglada na desperacje:evil_lol: [img]http://img22.imageshack.us/img22/588/osioszmata8.jpg[/img] no mam:p [img]http://img22.imageshack.us/img22/3057/osioszmata9.jpg[/img] [img]http://img22.imageshack.us/img22/2144/osioszmata91.jpg[/img]
  16. osio kontra szmata:cool1: przypadek pierwszy:rrany nic nie widze -kto zgasil swiatlo?:cool3: [img]http://img22.imageshack.us/img22/6798/osioszmata1.jpg[/img] przypadek drugi:pudlo:evil_lol: [img]http://img22.imageshack.us/img22/9177/osioszmata2.jpg[/img] przypadek trzeci:przelecialo moze zlapie po prostu za ta tasiemke jak rrany:roll: [img]http://img22.imageshack.us/img22/3140/osioszmata4.jpg[/img] przypadek czwarty:zaczynam sie wnerwiac:mad: [img]http://img22.imageshack.us/img22/8223/osioszmata3.jpg[/img] [img]http://img22.imageshack.us/img22/6568/osioszmata5.jpg[/img]
  17. cd osia kontra motylik[jestem juz padnieta kompletnie i wklejam nie po kolei] [img]http://img22.imageshack.us/img22/2636/osiomotylik2.jpg[/img] [img]http://img22.imageshack.us/img22/7846/osiomotylik3.jpg[/img] [img]http://img22.imageshack.us/img22/6165/osiomotylik4.jpg[/img] [img]http://img22.imageshack.us/img22/5724/osiomotylik.jpg[/img]
  18. ooosio:loveu: [img]http://img22.imageshack.us/img22/6425/osio.jpg[/img] osio kontra motylik:p [img]http://img22.imageshack.us/img22/8300/osiomotylik000.jpg[/img] [img]http://img22.imageshack.us/img22/4036/osiomotylik00.jpg[/img] [img]http://img22.imageshack.us/img22/8982/osiomotylik1.jpg[/img]
  19. cd szogun ostatnia fotka z oo [img]http://img5.imageshack.us/img5/968/szogunoo2.jpg[/img] i aaaam:p [img]http://img12.imageshack.us/img12/1467/szogun6.jpg[/img] [img]http://img9.imageshack.us/img9/9444/szogun5.jpg[/img] motylik-moment wkladania uzebienia w jute:evil_lol: [img]http://img12.imageshack.us/img12/1441/szogunmotylik.jpg[/img]
  20. cd.szogun nagroda:evil_lol: [img]http://img5.imageshack.us/img5/5703/szogunwysl.jpg[/img] [img]http://img5.imageshack.us/img5/3420/szogunwypuszcz1.jpg[/img] [img]http://img5.imageshack.us/img5/7052/szogunoo1.jpg[/img] [img]http://img5.imageshack.us/img5/8404/szogunoo.jpg[/img] [img]http://img5.imageshack.us/img5/625/szogunoo4.jpg[/img]
  21. cd szogun podporzadkowanie w obronie [img]http://img5.imageshack.us/img5/5885/szogunsocjal4.jpg[/img] [img]http://img5.imageshack.us/img5/3504/szogunsocjal6.jpg[/img] [img]http://img5.imageshack.us/img5/3988/szogunsocjal7.jpg[/img] [img]http://img5.imageshack.us/img5/9083/szogunsocjal.jpg[/img] i nagroda:cool3::multi: [img]http://img5.imageshack.us/img5/8720/szogunoo3.jpg[/img]
  22. szogun revier [img]http://img5.imageshack.us/img5/7456/szogunrevier1.jpg[/img] [img]http://img5.imageshack.us/img5/7243/szogunrevier.jpg[/img] przejscie do podporzadkowania [img]http://img5.imageshack.us/img5/9805/szogunsocjal1.jpg[/img] [img]http://img9.imageshack.us/img9/9079/szogunsocjal5.jpg[/img] [img]http://img5.imageshack.us/img5/4903/szogunsocjal2.jpg[/img]
  23. cd whoo zdjecia jak pies zlapal szmate sa niefajne bo nudne.najfajniejsze sa tepozostale...poprostu mozna pasc:evil_lol::evil_lol::evil_lol: o kurna chiba za daleko sie franca machala:mad: [img]http://img5.imageshack.us/img5/4865/whooszmata5.jpg[/img] maaam:multi: [img]http://img5.imageshack.us/img5/9828/whooszmata4.jpg[/img]
  24. whoopie- na motyliku [img]http://img5.imageshack.us/img5/7555/whoomotylik.jpg[/img] oraz gimnastyka rekreacyjna czyli szmata:evil_lol: pudlo:cool3::evil_lol: [img]http://img5.imageshack.us/img5/4935/whooszmata3.jpg[/img] pomysl-przytrzymam lapami :cool3::evil_lol: [img]http://img5.imageshack.us/img5/8339/whooszmata1.jpg[/img] [img]http://img5.imageshack.us/img5/4443/whooszmata.jpg[/img]
  25. panna migotka,sziroowca vel owcoszira czyli szira podporzadkowanie w obronie [img]http://img255.imageshack.us/img255/9755/szirasocjal.jpg[/img] i nagroda- wjjaaazd:cool3::cool1: na oo [img]http://img201.imageshack.us/img201/1431/sziraoo.jpg[/img] i pyszczenie :lol: [img]http://img201.imageshack.us/img201/4481/sziraoo1.jpg[/img] [img]http://img201.imageshack.us/img201/8295/sziraoo2.jpg[/img] [img]http://img201.imageshack.us/img201/8816/sziraoo3.jpg[/img]
×
×
  • Create New...