Jump to content
Dogomania

ayshe

Members
  • Posts

    11461
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ayshe

  1. ayshe

    Odchudzanie

    ja to joge macham.jak niemacham to od razu zaluje zem len.:oops:.bo gnaty sie zastoja i diupa pozniej.przebieg znaczy sie duzy.:cool1:
  2. puli -no zamysilo mnie moje dziecie:loveu:. to na fotce to nie zyjaca juz Kaprys FILIGRANOWA PANIENKA shs chocolate.myszy sa zarabiste.fajne zwierzatka.:loveu: stan zamysienia utryzmuje na stalym poziomie ponad 20 myszonow,ktorymi sie opiekuje a dostaje je na hodowlana emeryturke.cala radocha zajmowania sie tymi ciekawskimi,inteligentnymi,wesolymi tuptusiami:p. mysle ze stephanitz nie mialby nic przeciwko bo popieral kazda hodowle zwierzat rasowych a ja mam same rasowe myszki.
  3. lisica-wiaz drugiego psa. planuj trening. pracuj nad czyms glownym wracajac ciagle do "tematu przewodniego"przeplatajac je cwiczeniami np na drive,szybkosc itd. nie pracuj z psem luzem tylko warunkuj wyrazne wykonanie optymalne komendy. wiem ze trudno tego pilnowac. bo po prostu prowadze treningi:diabloti: i wiem jak trudno ludziom wymagac optymalnego wykonania .jest to jednak niezbedne. mozna sobie odpuscic na moment jesli pies uczy sie kontaktu,trzeba go wogole zainteresowac praca z przewodnikiem a przewodnik jest zielony,to sa po prostu priorytety wtedy. jak juz przewodnik wie jak ma pracowac trzeba "czyscic"smieci. idealem jest oczywiscie wziasc psa ktorego sie ksztaltowalo pod siebie i zaczac prace. niestety nie ma tak dobrze i kazdy na czyms sie uczy. jesli pies ma juz uksztaltowany drive na ktorym warunkujesz [co nei znacyz ze kiedykolwiek mozna zaprzestac ksztaltowania]to nie zasmiecaj komend.polecenie=dokladnie tak,warunkuj punkt nie widelki[odtad-=dotad jest nadal np hier].potem kuupe czasu trzeba poswiecic na...czyszczenie komend.:roll::p. lisica-to nei jest krytyka bron boszsz bo uwazam ze pokazanie swojej pracy na forach internetowych to wymagapo prostu heroicznej odwagi:cool3::diabloti:.tylko moj punkt widzenia dot.tego co widze.
  4. ayshe

    Odchudzanie

    :placz::placz:odpada w moim przypadku-mam rozwalone kolana[wspomnienie po jezdziectwie i wspinaczce+obecna waga=kompletna tragedia:-(].waze 68 kg co przy 156cm wzrostu robi ze mnie kulke:cool1:.mam 20 kg ponad.po prostu dooopa:shake:.dotarlam do dna:oops:.
  5. :oops:jej dziewczyny...milo mi za zaproszenie ale my teraz wykorzystujemy snieg do przeszukiwania za "zaginionymi'... szczerze mowiac ostatnio przebakiwalismy w gsd zeby zrobic nalot dorplant i rewirowi jak sie odsniezy wiosennie i wyschnie nieco. tylko my jestesmy troszku rabnieci wiec nie wiem czy mozna taki nalot zrobic kiedys?:cool3::diabloti:
  6. no to uff ze sie zrozumialysmy:p
  7. ayshe

    Odchudzanie

    mch- o ty okrutna kobieto:cool3::evil_lol:...jak moglas mi przypomniec o tym ze sie turlam:placz:...
  8. dorplant-napewno najlpeij jak sie pracuje z ludzmi i ich psami,pracuje tez "wlasnorecznie"z roznymi psami,startuje ze swoimi i rrobi je,pozoruje...bo to daje wielorakie doswiadczenia. ale jestem zdania ze niestety nie mozna wszystkiego robic tak samo dobrze.ze wzgledu na priorytety chociazby. np treningi z wlasnym psem/psami,to setki km przejechanych do roznych pozorantow,szkoleniowcow,na starty... to utrudnia poswiecanie czasu na prowadzenie cudzych psow.co z kolei utrudnia pozorowanie na placach tylko chociazby[juz nie mowie o zawodach].pod takim katem na to patrzylam. po prostu sa priorytety. zeby czlowiek niewiadomo jak sie gimnastykowal to cos MUSI postawic na drugim czy trzecim miejscu. skoro tak to rowniez lepiej robi jedno a nieco gorzej[co nie znaczy zle]drugie.chocby i tylko z tego powodu ze czas nie jest z gumy.
  9. no moje ...osiek linieje jak wsciekly[juz okrywe zrzuca]a surykat zaczyna. obie maja teraz cieczke. babcie w reichu nie linieja i nic linienia nie zapowiada.:cool3: ech te swieze podmuchy z nordsee:evil_lol::evil_lol::evil_lol:. smieje sie ze mieszkaja przy stadzie to sie do owiec upodobnily i trzeba je bedize strzyc jak cala reszte.:cool3::evil_lol:.
  10. dziekuje Korciaste w imieniu moich suczek. shado brak mi kazdego dnia. uwazam ze to cholernie niesprawiedliwe ze zycie toczy sie dalej a jego juz nie ma. to tak jakby zycie nie zauwazylo ze odszedl.w smierci kogos bliskiego wlasnie to jest najgorsze. a kazdy moj pies jest dla mnie kims bliskim.
  11. do tego ryczal i warkotal jak niebywale grozny pies:lol:
  12. ayshe

    Odchudzanie

    ja daje orjien polowe dawki .dla formy dostaja karnityne i pro pel.czasem vsl.no i elektrolity. generalnie musze uwazac na chite bo ona ma tendencje do tycia.jak shado zle juzsie czul to zaniedbalam chite,nie pilnowalam sie i zapaslam ja[tluszczyk na zeberkach:oops:].zjechala do stanu normalnego w dwa tygodnie. osiek to jest ciagle jak szkielet bo toto wszystko spala.:roll:.
  13. takie zachowanie jest normalne.:evil_lol: u mnie surykat dla ktorego pozorant jest do zabicia:razz::diabloti: ma generalnie rekaw pod ogonem.kladzie go i ryczy na pozoranta.w zwiazku z tym ja podchodze biore ja za fraki i pozorant moze sie juz ruszyc. mam wrazenie ze surykat traktuje rekaw jako substytut:"dobra,dobra wiem ze musze w to cus..ale jak juz to cus mi dalesto teraz rusz sie tylko frajerze:cool3::diabloti:". no coz....surykat niestety taki juz jest ze pozorantow kocha ale na swoj sposob:evil_lol:. natomiast osiek bierze rekaw i znosi z placu.po czym biegnei zobaczyc czy ten pan cos jeszcze ma,jak pan lezie do JEJ:lol: rekawa to wtedy szybciutko juz znowu jest przy nim wiec i tak trzeba ja wywiesic albo wyausowac:roll:. na gsd mamy rooozne objawy rekawowe.:evil_lol:
  14. :diabloti: dr.H.R.:loveu: ale rzeczywiscie trudno znalezc taka osobe ktora w trech tych "fachach"bylaby wybitna.:cool1: to chyba niemozliwe.jak sie prowadzi treningi to juz trudno pozorowac,jak sie pozoruje ciezko znalezc czas na treningi,jak sie trenuje to juz wogole kicha... co nie jest ujma.chyba najwazniejsze to nie byc mistrzem we wszystkim tylko zachowac do siebie dystans.;).
  15. i jak widac zywy w narodzie:shake:. mam psa z rodowodem[i to jakim:razz:].suka wyglada jak piszpan onek.i do tego ma klapciate ucho. ale wiem ze to on.a nie niewiadomo co. w psach z papierem nie hcodzi o wybitnosc tylko o kupienie psa okreslonej rasy,po zwierzetach ktore przeszly sito hodowlane[chocby minimalne].rodowod to potwierdzenie pochodzenia genetycznego a nei tego czy pies bedzie medalista czy nie.wiekszosc ludzi kupujacych psy rasowe ma gdzies medale i wystawy.chcac ona kupuje ona a nie dorabiam teorie ze zwierze bez pochodzenia czyli biala karta genetyczna jest onem. to strasznie snobistyczne.kupic psa bez rodowodu i mowic ze jest okreslonej rasy.bo kupilam taniej?hmm..cos mi tu kwestia kasy zalatuje.:evil_lol: roznic moze nie odstrzegasz na swoim psie lae pochodowac na nim pare pokolen beagli bez rodowodu i byly by mocno rzucajace sie w oczy:lol:.rozmnazacz ma gdzies zasady hodowlane.hoduje zeby rodizly sie szczeniaki.naiwniaki zawsze sie znajda co chca torche grosza zaoszczedizc a bajerowac psem "rasowym"opowiadajac rozne zaslyszane bzdety o tym np.ze psy takie sa zdrowsze.zyja dwa razy dluzej?hmmm...on zyje ok 12 lat.pokaz mi ona nierodowodowego ktrory zyje dwa razy dluzej:evil_lol:.cyzli co?24 lata?hmmmm...cud bosski.a wystarcyz tylko nie wydawac rodowodu i ciach...metuzalemy same....:evil_lol:
  16. marta23t-cale moje zycie juz od wielu lat jest podporzakowane psom. owce mam wlasne ale w domu w reichu.tak latam neugalmsbull-warszawa jak nawiedzona.:evil_lol:. tak staralam sobie ulozyc zycie zeby spedzac je tak jak chce.czyli z psami.:multi:.
  17. jesoo puli jaka zarabista fota:loveu::evil_lol: jeden mop nad drugim:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
  18. jestem fascynatem,kocham ony,pol zycia z nimi spedzilam i nadal mam niedosyt.powolalam do zycia duuzo miotow.poznalam mnostwo onow. i Natka-jakze jestem daleka od idealizowania onow.:diabloti:. ale pisanie ze sa kalekie,be itd to po prostu klamstwo.wynikajace badz z niewiedzy o stanie populacji badz z wlasnego widzimisie opartego na wlasnym guscie. czasem bzdury ktore czytam o onach powoduja u mnie nieme zdumienie. natomiast na szczescie mnie nie znasz to nie wiesz ze jestem mooocno daleka od idealizacji on.:razz::diabloti:.baaardzo daleka.ony maja rozne problemy ale nie jest nimi kalectwo i niedoleznosc oraz jakas niesamowita ilosc dysplazji wyrozniajaca ony poza inne rasy.:roll:.to jest mitologia.a tak jak nie sa szarikami i cywilami tak i nie sa kalekie ani zdegenerowane. ony moga sie nie podobac,mozna ich nie lubic,mozna miec wyidealizowane ich wspomnienia z dziecinstwa/mlodosci. ony to ogromna populacja.glownym problemem rasy jest ogromna ilosc w tej ogromnej populacji ludzi ktorzy nigdy nie powinni hodowac nawet pchel.promujmy dobrych hodowcow,wymuszajmy na hodowcach nasza wiedza solidna prace hodowlana.to ludzie hoduja psy.jesli dopuszczaja od rozrodu suki w hieprtypie,interesuje ich tylko ring i lokaty na wystawach to nie kupujmy onow od nich.zeby on byl onem to trzeba pamietac o tym co napisano na poczatku wzorca rasy: owczarek niemiecki jest psem uzytkowym. jak ktos chce psa w typie ddr-kupi sobie takiego,uzytka sv-prosze bardzo,uzytka czeskiego-prosze bardzo,eksteriera-prosze bardzo. kazdy moze miec problemy-bo pula genetyczna rasy jest jedna.swiat nie jest czarno-bialy.to bedzie zdrowe a to chore.gorzko moze zabolec ta prawda jak szukajac tego superhiper zdrowego ona kupi sie psa w typie niemalze pierwotnym i pies ow bedzie chory.a eksteriery-degeneraty obok-zdrowe. uwazajcie na zaszeregowania i po prostu trzeba myslec.nie tworzyc mity o rasach.
  19. [quote name='suche']Rzeczywiście "paskudna linia" to moja prywatna ocena, ale nie tylko moja. Co do wilków, ja nie twierdzę że wilk to idealny On-ek i w ogóle idealny pies. Co więcej wilk to nie pies i różnią się znacznie. Jedna nie ulega wątpliwości, że wilk jest przodkiem psa. Skoro jednak wiadomo, że w kłusie wilk jest świetny co zostało "uzyskane" w wyniku milionów lat ewolucji to dlaczego tego nie wykorzystać?? Dlaczego człowiek ma tworzyć ( jak sama zauważyłaś, my ludzie często jesteśmy bardzo omylni) nowy moedel psa kłusującego ( po co zmieniać coś co już jest dobre)? Dodatm tylko, że jako dziecko uwielbiałam ON-y i marzyłam że jako osoba dorosła takiego psa będe miała, bo to ideał. Niestety kiedy dorosłam, ten ideał nie przypomina już ani trochę tego z dzieciństwa ( choć nawet gdyby przypominał, wybrałabym już inną rase, :lol:) Nie jestem Hodowcą jednak i mam nadzieję, ayshe, że masz 100% rację i rasie nie dzieje się większa krzywda niż innym. Patrząc jednak na ON-y mijane na ulicy ( bo takie miałam na myśli mówiąc że nie widziałam jeszcze normalnego ON-a, w necie zawsze jak się ładnie poszuka to coś fajnego się znajdzie). Osobiście cieszę się bardzo, że zostały zatwierdzone BOS-y, bo właśnie to jest dla mnie idealna linia dle psa tego typu, tylko kolor nie ten :([/quote] ciesze sie ze wybralas nowa rase:diabloti:.typ bosa jest oczywiscie rzeczywiscie idealny dla ...bosa:evil_lol:.nie dla ona. jak ja bylam dzieckiem to ony tez wygladaly inaczej.sv-inaczej a ddr-inaczej.pamietam doskonale ddry,pamietam dokonale zmiane typu i podzial na linie.ddry sa nadal i maja sie swietnie.linie odbrze prosperuja,sa laczone z sv czasem,np dla poprawy prey drive. suche-moze ldatego ze ten model psa klusujacego jest wydajniejszy w pracy dla czlowieka niz wilk?zapewnima cie ze on jest wydajniejszy np w pracy przy stadzie niz wilk.on pracuje przy stadzie min.200owiec.przewaznie na 1 psa.czasem pracuja w grupach jak pasterz ma wiecej psow niz owiec;).chodzi o brak zmeczenia.psy to nie wilki.nie ma czego porownywac.czlowiek juz daawno temu przejal inicjatywe ksztaltowania psow w rasy tak zeby spelnialy rozne funkcje dla czlowieka. po co zmieniac swietna nature?hmmm...a po co miasta,prad i ..internet?wszystko sie zmienia.psy tez.
  20. rano spacerek na siusiu-koopke[5.00] psy dostaja po tym wyjsciu posilek. przedpoludniem trening[w poniedizalki i piatki lece na trening owce-pozorant-ok.4-5 godzin psy maja robote] wtorek-czwartek-podporzadkowanie sroda-praca wechowa weekend-praca wechowa i czasem troche pozoranta[2-3chwyty] okolo 12 psy dostaja drugi i ostatni posilek. potem maja ruch na terenie[6ha]luzem z moimi podopiecznymi onami ktore sa w opiece paliatywnej,czekaja na nowy domek itd. potem wracamy do domu odpoczywam troche[bo moje ssa po chwili zawsze jak nowe wiec po powrtocie autobusem[ok40min.]juz absolutnie znowu swieze[w przeciwienstwie do mnie:roll:]. potem jedziemy na plac[ok18.30]podczas ktorego moje psy przezywaja frustracje:evil_lol: z powodu tego ze inne psy cos robia a one nie.frustracja osia wyglada tak:biegam dookola drzewa,tylek mnie na wirazach wyprzedza i dre jape],u surykata:leze pod drzewem z mina cierpietnika i zaklinam zeby cos podlazlo za blisko:cool3::diabloti: to wyskocze z ryjem.wracamy do domu i tak konczy sie nasz zwykly dzien.czasem jest inaczej ale przewaznie tak. :p
  21. bonsai-fajnie.ciesze sie.takich psow sa setki tysiecy:loveu:.onek to ogromna populacja. im glebiej w las tym wiecej drzew.:cool3:.
  22. suche-popatrz sobie na ony na bszs.zwlaszcza jak biegna bez smyczy przy wystawiajacym to pogadamy na temat tego czy te psy nie sa stworzone do klusa:evil_lol:. wilki?rozmawiamy o psach a nei o wilkach. szympansy tez sa lepiej od czlowieka przystosowane do zycia i wydajniejsze prawda? ale w miescie raczej sobie nie poradza. co to za porownanie? zubra to krowy. natura selekcjonuje wilki. zwierzeta domowe czlowiek wg wlasnej wizji. chyba nie piszemy o tym co lepsze bo czlowiek tylko bawi sie w boga.i popelnia mase bledow.jest omylny. bo nei jest bogiem tylko go udaje.wilki nie pracuja na sladzie schh,nie pasa owiec,nie pracuja na pozorancie.nie poradza sobie.co to za porownanie?:evil_lol: paskudna linia to twoja prywatna ocena.dla mnei wilki maja paskudna linie.i pewnie chwyt na rekawie do doopy i sladu nei wytkaja....o czym my piszemy? wydawalo mi sie ze o tym iz ludzie,hodowcy,powinni poslugiowac sie w hodowli zdrowym rozsadkiem,etyka,nie kasa.bo jak mysla tylko o kasie i trofeach wystawowych to przestaje liczyc sie etyka.rasa to dziedzictwo pokolen.nie wlasny folwark. chyba o tym jest ten temat a nie o tym czy onek jest wstanie klusowac przez wiele km.jest.co to za problem?moje ponad 10 letnie babcie eksterierki onkowe tak pracuja.przy stadize owiec.spia przy stadzie i oganiaja je.calymi dniami.czy wilk bylby w stanie pracowac z czlowiekiem?nie.co to wyzszosc swiat bozegonarodzenia nad wielkanoca czy dyskusja doroslych ludzi?merytoryczna dodam.:cool3:
  23. to chyba zalezy od tego z jakiego powodu zaczyna sie hodowac zwierzeta.;)
  24. [quote name='moon_light']naprawdę pies z krzywym ogonem może dostać dosk ? .. U doga by to nie przeszło...[/quote]jesli pies jest doskonaly w ruchu,ma swietny typ,budowe to drobna wada pt np najczesciej wystepujace u onkow wady zwiazane z ogonem to bledy drugiej polowy ogona;) nie matakiego znaczenia. wydaje mi sie ze udogow liczya sie szczegoly anatomii...a u onkow glownie ruch. oczywiscie powazne bledy ogona obnizaja ocene ale chyba o takich nie romawiamy wzorzec mowi: ogon siega conajmniej stawu skokowego,jednak nie poza srodek srodstopia.od spodu jest nieco obficiej uwlosiony i noszony jest miekkim lukiem,przy czym w podnieceniu i ruchu moze byc noszony bardziej podniesiony,ale jednak nie powyzej linii poziomej.zabrania sie operacyjnych korektur. w wadach dysk.sa wady ogona ale wady powazne nie skrzywienie koncowki np badz tego typu. ale to chyba oczywiste. tu jest wzorzec i reg.hodowlane. [URL="http://www.schaeferhund.de/site/index.php?id=571"]Verein für Deutsche Schäferhunde (SV) e.V.: Satzungen + Ordnungen[/URL] prittstick-w onach tez ta roznica na normalnym poziomie jest slabo zauwazalna.ale im wyzej tym wieksza. przyklad: przykladowy pierwszy z brzegu eksterier [url=http://www.youtube.com/watch?v=Uk5vlHRPIyE]YouTube - Pitt German Shepherd Schutzhund[/url] [url=http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=UGJhSVTzjt4&feature=relatedw]YouTube - Fuss y sentarse Alemania 05 07[/url] usa czy rosji start eksteriera na mistrzostwach ipo nie budzi sensacji;).tu pare migawek [url=http://www.youtube.com/watch?v=Qz_Xw9-lco0&feature=related]YouTube - russian ipo chamionship. impression[/url] jednak najwyzsza polka to juz ta drobna roznica ktora daje hodowla do roznych celow.ale ot normalne.caly pic polega na tym zeby na hodowcach eksterierow wywierac stala presji dot.wymagan psychicznych.przede wszystkim zwracac uwage kupujac eksteriera na wyszkolenie rodizcow,czy hodowca pracuje ze swoimi psami.a na koncu pytac sie o wystawy.:razz:.bo one naprawde strasznie wazne nie sa w przypadku rasy uzytkowej.;).
  25. dlugie dzwignie musza byc "zadbane"ruchowo.inaczej sie kolebia.lub po prostu psy maja za dlugie podudzia a za krotkie udo.lub slabe,niezwiazane stawy skokowe. tak mial moj osiek[mimo ze arbeit]jak trafil do mnie w wieku roku.w tym wieku stawy skokowe ona i wogole linia gorna jeszcze jest slabo zwiazana.czesto.;) to taki onkowy nastolatek-wszysko mu sie gibie:lol:. onek to pies stworzony do ruchu.wiec ruchem nalezy go wychowywac i ksztaltowac.ruchem wielostronnym. osiek po mniej wiecej 3 tyg zaczal mniej sie kolebac[a widok byl lekko przerazajacy przy braku miesni:roll:].teraz nic jej sie nie kolebie procz jednej komorki w glowie[nooo booo onki maja jednom komoreczke:evil_lol: i ona sie w tej lepetynie tak kolebie i telepie i wtedy on mysli ze mysli:loveu:.do owego kolebania potrzebne sa wibracje czyli darcie ryja:evil_lol:]. ogon krzywy onowi nie przeszkadzaw zdobyciu ocen do hodowli.zwlaszcza ze trza mu jeszcze zrobic koerung,ed,hd,ipo conajmniej jedynke[a u samcow to zalosny lekko poziom i honornie byloby na placu ciagnac wyzej]...itd itp.oczywiscie wypadaloby bo w polsce suki nawet szkolic nie trza.ipo zostalo zniesione dla suk jako obowiazkowe przez....leniuszkow:diabloti:. jesli pies/suka nie ma duzych wad aparatu ruchu/budowy to nie ma problemu jak ogon ma wade.pies oczywisciem usi byc lepszy bo musi zalapac sie na vorzuglich.;). ja tez moge wyjasniac,mowic,rozmawiac na takim poziomie. eksterierom tez niczego nie brakuje ale z dobrym arbeitem nie maja czego szukac na placu.niestety bo ja uwazam ze rasa jest jedna a demokracja w hodowli jest do doopy:diabloti:.wymagania i walenie po tylkach.zamordyzm calkowity i wysokie wymagania dla elity rasy ktora sa zwierzeta hodowlane.do tego obowiazek pracy z onem[ipo/hgh do wyboru:diabloti: a rekreacyjnie moze nawet recytowac inwokacje],i zakup ona na zasadzie chcesz ona?kup se inna rase:diabloti:czyli nie kazdy buc kupuje ona bo to szarik:mad:.no to tyle.:evil_lol:.
×
×
  • Create New...