-
Posts
13361 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Vectra
-
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
Vectra replied to evel's topic in Foto Blogi
proszę nagraj jak rzucasz ok ? chętnie popatrzę. potem ja nagram jak ja rzucam i porównamy nasze rzuty , ale na pewno nie efektywność łapania przez psa. -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Vectra replied to Amber's topic in Foto Blogi
ale jak się nauczyć rzucać frisbee ? z książki czy czytając w necie ? bo raczej ja uczę się rzucać , rzucając :diabloti: tylko praktyka czyni mistrza :grins: i obstawiam , że nawet profesjonalny rzucacz , rzucając dyski moim psom ... to na fotach byście widzieli to samo , co obecnie. -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Vectra replied to Amber's topic in Foto Blogi
za pracę dostaję kasę , za zabawę NIE :diabloti: dlatego różnica w nazewnictwie jest dla mnie spora ;) jak widać , do tego też można się czepić. Bo już był tu epizod , na temat zabaw i pracy. -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
Vectra replied to evel's topic in Foto Blogi
a wiesz co Evel , tak z całym szacunkiem , bo Twoja suczka jest delikatna w konstrukcji. Gdyby biegła z moim którymś psem za dyskiem , to nie powąchała by nawet smrodu jego łap. I w dyskusji była mowa , o bezpieczeństwie. Bo nikt nie jest debilem , by celowo swojemu psu kuku robić. Leczenie połamańca raz że jest bardzo kosztowne , dwa to bardzo mało przyjemnie. Szczególnie u psów których nie trzeba namawiać do podnoszenia dupy za frisbee. I znam wiele psów , które nie widziało na oczy piłki czy frisbee .... ze zdezelowanymi kośćmi , po operacjach więzadeł i innych części szkieletu. Dziewczynki , nie róbcie z siebie niedowidzących o innych , bo pierdzielicie bzdury. Każdy pies który ma wymuszony ruch fizyczny , a taki jest aport. Jest tak samo narażony na kontuzje. I nie da się tego przewidzieć. Bo prócz samego skoku , jest jeszcze zryw i hamowanie. Tu też zależy jaka jest nawierzchnia , jakie podłoże , co w tym podłożu jest. Nie jesteś w stanie , tak jak nikt na tym świecie. Zagwarantować 100% bezpieczeństwa w czasie zabawy. Co nie oznacza , że tylko kilka osób z dogo , tak dba o to bezpieczeństwo. Absolutnie nie widzę by któraś z Was , bardziej dbała o to niż ja czy setka innych osób. Pies do ewolucji jak już , musi być przygotowany do tego doskonale fizycznie. A siedzenie na dupie i podawanie łapki , absolutnie nie przygotowuje kośćca , do przyjmowania bodźców i nie uczy organizmu amortyzacji skoków. -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Vectra replied to Amber's topic in Foto Blogi
ale zawsze się znajdzie powód , żeby się czepić ;) -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Vectra replied to Amber's topic in Foto Blogi
potrzebuje tani , bzyczący salolocik czy coś co lata i jest zdalnie sterowane. Mam ochotę pofiksować staffiki na lotomat :evil_lol: nie może być drogie , bo Klamka ma skłonność do miazgi robienia :( -
Szatańska galeria - czyli popaprane championy z przeklętych rewirów
Vectra replied to Vectra's topic in Foto Blogi
żadnych białych staffików , w moim domu :mad: koniec i kropka :grins: -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Vectra replied to Amber's topic in Foto Blogi
znacie kogoś , to zna się na zdalnie sterowanych , latających zabawkach ?? samolociki , helikopterki ? :diabloti: -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Vectra replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Amber']Bosze drogi, to ja już nie wiem co mam rooooobić?! :placz: :evil_lol:[/QUOTE] pociąć się szarym mydłem :diabloti: -
Zuzu, Raven, Hunter i koty plus inne potwory. Zapraszamy
Vectra replied to evel's topic in Foto Blogi
napisz w ogłoszeniach , że jest agresywna. Będą kolejki :diabloti: -
no to powiem Wam , kleszczowy sezon rozpoczęty. Właśnie zdjęłam z siebie , spacerowicza :angryy:
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Vectra replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Amber']Mam nie rzucać dysku, bo robię to źle, pies skacze źle i na pewno poodpadają mu nogi. Nie mówiąc o tym, że jest chory. Sorry ale... nie :diabloti:[/QUOTE] masz rzucać dyski , ma biegać i musi to robić. Bo te psy to kochają i bieg dla nich jest ważny jak oddychanie. -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Vectra replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Unbelievable']już mówiłam, że staffiki są trochę bardziej umięśnione, mają trochę inną budowę, i trochę inną odporność na... no, na wszystko ;)[/QUOTE] wiele ras ma atletyczną budowę ciała :) warto przeanalizować , do czego pies został stworzony , jaki rodzaj pracy ciałem musiał wykonywać i czy była do tego potrzebna siła :) Na tym polegała selekcja hodowlana w procesie tworzenia ras. Charakter ważny był , ale budowa ciała bardziej. Już nie sam eksterier idealny , tylko specyfika budowy. Staffik tak czy siak , nie był ideałem jak widać ;) wynaleziono lepszą wersję , jeszcze bardziej odporną czyli Pitbulla. I nie mylić z amstaffem , bo to inna bajka :) Kano miał zderzenie czołowe z fiatem punto , które leciało setką ... auto poszło do kasacji , pies nie miał żadnych obrażeń. Jeśli idzie o konstrukcje tej rasy , jest taka noooo toporna i wytrzymała. Tu pomińmy sraczki i bóle głowy ;) bo to akurat nie ma nic wspólnego z budową i siłą rasy. -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Vectra replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Unbelievable']powodów może być milion pięćset, od choroby, złego suplementowania, zbyt dużego obciążania, źle przeprowadzanych treningów, po przetrenowanie psa, czy czysty przypadek. Pytanie po jakim czasie pies taki "połamałby sobie gnaty" gdyby źle skakał.[/QUOTE] takie samo prawdopodobieństwo wypadku jest u amatorów zabaw z psami :) u mnie tyle lat skikają i tfu tfu - wszystkie w jednym kawałku ;) no i skaczą przecież źle :) -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Vectra replied to Amber's topic in Foto Blogi
to czemu w takim razie , psy profesjonalistów w rzucaniu ;) łamią gnaty ? -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Vectra replied to Amber's topic in Foto Blogi
jeśli idzie o niebezpieczeństwo , to u mnie dochodzi jeden czynnik. Ważny i najbardziej niebezpieczny. Rywalizacja kto złapie aport ;) i to bardzo nakręca psy. Więc gdybym nie zwracała uwagi na bezpieczeństwo , to by latały wszystkie razem i wtedy zapewniam , że z każdej zabawy zeskrobywała bym zwłoki. Pewno pary psów , bądź trójki ... są dobrane nieprzypadkowo. I kolejna rzecz , tu była wspominana ... stopień wyciszający. To u mnie się to nazywa - kultura zabawy :) Bo żeby dwa czy trzy świry , umiały się bawić razem i reagować podczas fiksacji na pewne bodźce , to to samo z psów nie wypływa ;) Zabawy z jednym psem , to serio są wakacje nad morzem. Przy kilku debilach , gdyby nie umiały reagować na hasła , mogła by być masakra. Więc tak dalej , gdyby był na filmie Jari i jamnice razem za tym frisbee , to bym sama Amber opintoliła :) A krzywdę , to on sobie jak widać robi , pląsając przy wiśle ;) :evil_lol: -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Vectra replied to Amber's topic in Foto Blogi
Rinuś , nie o tym ta rozmowa. Tylko o różnicach w rasach psów i skakaniu i spadaniu. Prawda , że gdyby Twój Brutus spadał jak moje staffiki , to by nie było co zbierać. Dlatego laby pewno inaczej spadają. A takie spadanie jak u Jariego , który nie jest psem otyłym .... no cóż , każdy widzi co chce widzieć. Już pisałam , nie porównuje się ras psów :) -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Vectra replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Unbelievable'] ja lubię pieski, ale nie lubię jak uprzykrzają życie. Mi i innym. A że bardzo lubię powiedzenie "nie rób innym co tobie niemiłe", czy też "jak kuba bogu, tak bóg kubie", to staram się ich trzymać.[/QUOTE] dlatego masz borderka i małego terrierka i już. nie przypominam sobie , by komuś moje psy uprzykrzały życie. a w kwestii dobermana , to już inna bajka. I nie porównuj tego do terrierka. Inna rasa inna psychika inne predyspozycje. I tobie to Kano by urwał łeb przy samej dupie , jak kilku śmiałkom na tym świecie , którzy chcieli być mądrzejsi. Doberman to pies jednego pana i nie ma opcji by "obcy" miał prawo nim rządzić. I żadne szkolenie tego nie zmieni.Tak samo jak chciejstwo. Bo tak ta rasa ma wkodowane od pokoleń w mózg. I nikt tak nie okazuje tego jedno panowania , jak dobek. Nie miałam rottka, więc nie wiem. -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Vectra replied to Amber's topic in Foto Blogi
ale pies nie może trenować tak serio dzień dnia , bo musi się organizm regenerować. ale pies aktywny nie usiedzi na dupie i temu wymyśla się takie rozrywki , by był wilk syty i owca cała. tu są genialne jaja i boomery. Ja swoim psom robie raz na kilka dni post , ale to nie znaczy że leża i pachną. Rozumiem , że nie każdy mieszka w lesie i nie zawsze ma możliwości. Ale ja to rozumiem. mając psa/y które kochają aktywność fizyczną , czemu mam im tego zabraniać ? są psy które mogą spokojnie żyć , biegając od przypadku , bo taki mają charakter i zapotrzebowanie. Moja Lalka nie jest psem który dzień dnia musi , jak ma ochotę to lata jak wściekła .. są dni że leży i się opala. Ja psów do niczego nie zmuszam. Teraz w końcu ciepło mamy i słońce i sucho i teraz dopiero ich akumulatory są naładowane. I nie umiem im odbierać tej frajdy. Mnie serio bawi zabawa z psami i nieraz mnie boli brzuch ze śmiechu. I nie wyobrażam sobie spinać pośladków przy tej zabawie. Są nauczone tego , czego wymaga dana zabawa :) i starczy. I nie muszą więcej , bo moja droga życiowa jest taka. A jak psy chcą więcej , to serio potrafią powiedzieć , zakomunikować - że chcą coś nowego , weselszego. Trudno zmusić psa do czegoś czego nie lubi ;) moje psy wielbią aportować. A ile jest tu na dogo płaczu , że piesek nie chce przynosić koziołka i ile jest lamentów i porad. Pytanie zasadnicze , czy pies musi lubić ? wg mnie nie musi. Jeśli nie lubi aportu , może polubi inny rodzaj zabawy. I jest ich tyle , że dla każdego psa coś się znajdzie. -
coś mi tu nie pasuje ,tylko nie wiem co :diabloti:
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Vectra replied to Amber's topic in Foto Blogi
złap oddech i odpowiedz jeszcze raz , na wcześniejsze posty bo dymi ci się z klawiatury :) Nie wiem po co masz psy ... bo mnie to nie interesuje :) wiem po co ja mam psy , bo je kocham i nie umiem bez nich żyć. nawet jakby mi zeżarły cały dom , będę kochać je tak samo. A dom wybuduje nowy , mocniejszy. -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Vectra replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Unbelievable']na dobki wystarczająco się napatrzyłam żeby stwierdzić, że nigdy w życiu bym takiemu nie rzuciła nic wyżej niż 30cm nad ziemią. Mam inne pojęcie zwinności i sprytu ;)[/QUOTE] o widzisz , a ja patrząc na małe terrierki i borderki , wiem że to absolutnie nie dla mnie zabawki. bo to jest wytrzymałości chusteczki higienicznej. I serio wierz mi , że przy takich ewolucjach jak doberman czy TTB , to by faktycznie w gipsie chodziły ;) lubię psy silne i toporne , ale przy tym bardzo bystre i sprytne , przebiegłe , krnąbrne i myślące. moja miłość do terrierów właśnie narodziła się , na podstawie ich zafiksowancyh umysłów. fokseriery zaczęły , ale TTB to przebiły. owczarek jest dla mnie psem nudnym , mało pobudliwym , za wolnym , za mało sprytnym , nie myśli i nie bzikuje w taki sposób jak potrafi to robić terrier. I moją wypowiedź proszę mierzyć na takich szalach. Nie ma porównania dla tych ras , bo są różne - zupełnie inne i nigdy nic tak samo nie zrobią. To lecimy dalej grać w frisbee , falujące cycki Emilki , to jest dopiero widowisko. PS ja już przywykłam do pytań ... jak suczka w ciąży , karmiąca może biegać ? przecież się jej coś stanie. pytanie moje, a czemu ma nie biegać ? skoro biega całe życie swoje .. a ciąża czy odchowanie szczeniąt to nie choroba. -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Vectra replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Unbelievable']jak już napisałam, jak ktoś tak lubi, to spoko ;) ja nienawidzę[/QUOTE] tylko zasada jest taka , nienawidzi się u siebie w domu. U innych szanuje. A tego szacunki ci nieco brakuje. mi się podoba to co wklejasz filmiki i zdjęcia , u Ciebie u Twoich psów. A u swoich tego nie chcę , nie potrzebuję - temu i tego nie zobaczysz. I naucz się to rozumieć , że świat nie kończy się na czubku twojego nosa. Świat jest piękny , różny i kolorowy. Dlatego nie jest nudny. Dlatego ty masz takie psy , a miliony ludzi na świecie ma inne. Ja np jak widzę , gdy piesek oddaje uśliniony koziołek , zaraz mam wyobrażenie jak Franio ten koziołek miażdży w ryju. I podoba mi się , to jak miażdży , a nie jak nie ślini. Myślę że wiele ludzi , różnych rzeczy nienawidzi , ale kultura osobista jaką mu wpojono w domu. Nakazuje mu być miłym i wyrozumiałym. A wyszczekanie i bycie nad , nie polega na nienawidzeniu :) -
nie możesz umieć, nie robiąc fotek :) jak będziesz mieć aparat , to się naumiesz. trochę teorii , krytyki dogomaniackiej i za parę lat będziesz strzelać okładki do faktów
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
Vectra replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Unbelievable']zupełnie nie zrozumiałaś tego, o czym pisałam, ja o czym innym, ty o czym innym. Spytałaś o wyciszanie, najpierw napisałam o zabawkach, potem o życiu. I tak, zabawa łączy się z wychowaniem, tylko umiejętnie. A staffiki, to trochę inna para kaloszy niż moje psy ;) dlatego nie pisałam o staffikach[/QUOTE] każda rasa , to inna para kaloszy. doberman też jest zupełnie inny niż border i terrier. nie miałam bordera ... innego owczarkowatego tak i temu ci napiszę , są różne bardzo. zaczynając od użytkowości , kończąc na konstrukcji całego psa. Sposobu poruszania , skakania i spadania. Oceniania sytuacji i ważenia kroków. Napatrzyłam się przez prawie 11 lat , na ewolucje wielkiej sarny i serio uwierz , to co widzisz Ty , to jest po prostu coś co porównujesz do innej rasy. Dlatego wydaje Ci się to takie straszne. W psach jest coś takiego , jak balans ciała.