-
Posts
11760 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by GoniaP
-
Kochani, to ja może się wtrącę i wyjaśnię jak ja tę sytuację rozumiem. Mamy diagnozę - przełyk olbrzymi. Przełyk olbrzymi, zakładając, że nie jest to choroba wrodzona (a tu się to w zasadzie wyklucza) musi mieć [B]przyczynę[/B]. Przyczyn może być wiele np. achalazja mięśnia zwieracza przełyku, ciało obce, zapalenia, nowotwory, miastenia, niedoczynność kory nadnerczy. I teraz, wśród wymienionych, możliwych przyczyn, u Champa mamy potwierdzone istnienie ciała obcego w żołądku - FAKT. Decydujemy się więc na badania endoskopowe, czyli kolejny krok diagnostyczny, który mamy nadzieję, pozwoli ocenić stan "zniszczeń" w przewodzie pokarmowym psa. Może zdarzyć się tak, że lekarz będzie w stanie nieinwazyjnie usunąć ciało obce i stwierdzi, że to jedyna przyczyna choroby Champa, i że po jej usunięciu psiak będzie w stanie w miarę normalnie funkcjonować, (choć schorzenie przełyku jest w zasadzie nieodwracalne) ale już zawsze pozostanie psem specjalnej troski. Może się jednak okazać, że spustoszenie wywołane długotrwałą chorobą jest tak wielkie, że dalsze życie psa będzie pasmem cierpienia i udręk zarówna dla psa, jak i jego opiekunów. Mimo, iż Champ będzie przygotowany do zabiegu (odżywiony, nawodniony, na wspomagaczach) może również nie przeżyć niezbędnej podczas badań endoskopowych narkozy. Jeszcze jedna możliwośc, to że lekarz nie będzie w stanie usunąc ciała obcego i kolejnym krokiem, który pozostanie to operacja - w jego stanie ryzykowna. Wiele więc zależy od tego co lekarz ustali podczas badania, i na ile Champ ma w sobie życia i woli walki. Nie ma chyba wśród zgromadzonych na tym wątku osoby, która nie chciałaby "udowodnić" Champowi, że życie może być piękne, inne, że żyć i kochać z wzajemnością MOŻNA. To całkiem naturalna chęć "wynagrodzenia" cudownemu psu przeszłych cierpień i zaniedbań. Ja wciąż wierzę w to, że to się uda! Champ ma wokół siebie wspaniałych ludzi. Dzięki łańcuszkowi ludzi dobrej woli, Champ zostanie zbadany przez jednego z najlepszych lekarzy w Poznaniu - dr. Wąsiatycza. Podczas gdy jego klinika nie cieszy się dobrą opinią wśród psiarzy, to jednak on sam jest autorytetem i w zasadzie można się pokusić o stwierdzenie, specjalistą światowej klasy. Myślę, że On wyda wiarygodną opinię o stanie Champa i szansie, którą być może jeszcze ma.
-
Biedna Rycia. Ja tak przeżywałam Parówę, łzy krokodyle wylewałam, a w sercu czułam taką pustkę i miałam takie poczucie winy, jak bym własne dziecko z domu wyrzuciła... Teraz Parówa uśmiecha się do mnie ze zdjęć, widzę, że jest szczęśliwa i jestem spokojna. Tobie też Rytko takiego spokoju za jakiś czas życzę. A Sabie - szczęścia.
-
Na dzień dobry serwuję Wam zdjęcia rtg: zdjęcie robione w dniu przyjęcia do kliniki [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/160/7234bed17d466db8med.jpg[/IMG][/URL] zdjęcie z wczoraj zaraz po podaniu kontrastu [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/160/4c5839ed81f53529med.jpg[/IMG][/URL] zdjęcie 1h po podaniu kontrastu [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/160/6f98878294e5e6bdmed.jpg[/IMG][/URL]
-
Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR
GoniaP replied to MARCHEWA's topic in Już w nowym domu
Czyli co zostało ustalone w sprawie suni? -
Żeby dopełnić obrazu, potrzebne są dalsze badania, w tym krwi, hormonów i endoskopowe. Wyniki tych badań będzie trzeba położyć na szali być albo nie być.... :( Dziękuję, że jesteście i że wierzycie.
-
Champ nadal będzie diagnozowany i przede wszystkim wzmacniany. Jestem na razie załamana. Jak się czegos nowego dowiem, od razu dam Wam znać.
-
[quote name='NaamahsChild'] p.s. czy bierze on jakieś leki rozluźniające mięśnie przełyku?[/QUOTE] nie......................
-
Nie wiem :(( Psy z tym schorzeniem karmi się często i na znacznym podwyższeniu lekkostrawnym ale treściwym pokarmem, żeby jedzenie trafiało do żołądka siłą grawitacji. Żadna operacja w tej chwili nie wchodzi w grę, bo pies jest za słaby i nie przeżyłby żadnej narkozy.
-
Jestem po kolejnej konsultacji z lekarzem Champa... :( :( :( Psiunio cierpi na schorzenie zwane przełykiem olbrzymim. [B][B][I]Przełyk olbrzymi u psów [/I][/B][/B] [B][I]Autorzy: dr n. wet. Wojciech Łopuszyński, prof. dr hab. Zbigniew Nozdryn-Płotnicki, lek. wet. Aleksandra Struzik, lek. wet. Piotr Dębiak, lek. wet. Jacek Kutrzuba [/I][/B] [B][/B][B][I]Terminem przełyk olbrzymi (megaoesophagus, dilatatio s. ectasis oesophagi) określa się patologiczne, nadmierne rozszerzenie przełyku połączone z utratą napięcia i zwiotczeniem jego ścian, prowadzące do gromadzenia się pokarmu w jego świetle. Rozszerzenie to może się rozwinąć w wyniku osłabienia czynności ruchowej przełyku jako skutek zaburzeń aktywności perystaltycznej jego mięśni lub zwężenia albo całkowitego zamknięcia jego światła. [/I][/B] [URL="http://www.magwet.pl/gfx/articles/e51/e51_zapowiedzi_ryc9.jpg"] [IMG]http://www.magwet.pl/gfx/articles/e51/e51_zapowiedzi_ryc9_s.jpg[/IMG] [/URL] Po wprowadzeniu kontrastu i zdjęciu kontrolnym, kontrast utrzymuje się w tym przełyku i nie przesuwa się do żołądka. Niestety ciało obce nadal tkwi w żołądku, wczoraj było niewidoczne bo cały przewód pokarmowy był zgazowany.
-
Poszło na Twojego maila. Trzymam kciuki!
-
Wpadam, żeby napisać, że możesz Rytko podpisać z nowym domkiem umowę fundacyjną.
-
Skoro nikt nie ma nerwowej głupawki jak ja, żegnam się na dziś. Chyba wezmę sobie tabletkę na sen, bo wczorajszą noc miałam absolutnie do tyłu... Jedna z nocnych wizji to glisty psie zamiast włosów na głowie mojego TZta :evil_lol: Jest tu jakaś wróżka? A może psychiatra? Czarno siebie widzę za 100lat :diabloti: Zasypiając będę wysyłała dobre fluidy Champowi, proszę wszystkich o to samo....
-
[quote name='Helga&Ares']Majga, co dolega Remikowi?[/QUOTE] Jak to co? Jest napaleńcem :painting:
-
A tu jeszcze parę zdjęć z odwiedzin innej ciotki i innego wujka. [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/158/37c380598091867bmed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/158/e7e0eb373fba20cemed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/158/96b6b94d3bf9035cmed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images8.fotosik.pl/158/bb1c1878c4bcc93emed.jpg[/IMG][/URL]
-
[FONT=Arial][SIZE=2]Jestem po rozmowie z wetem Champa... Na dzisiejszym rtg wet nie stwierdził obecności wczorajszego cienia sugerującego istnienie ciała obcego w jelitach. Prawdopodobnie Champ to wydalił w wymiotach lub kale. Widać było jedynie treść w żołądku i silnie zgazowane jelita na całym przebiegu. Wet wrócił do pierwszych zdjęć, na których widoczne były ok. 7cm złogi kostne w jelitach i w żołądku. Masakra :( Prawdopodobnie te kości pokaleczyły żołądek i jelita, stąd wymioty i ból przy ich większym obciążeniu. Dziś te wymioty to było raczej "ulewanie". Poza tym pies je z apetytem , jeżeli nie zje na raz za dużo to nie wymiotuje, merda ogonem na widok michy i na spacerze ... normalnie się wypróżnia i ma miękki brzuch. W wymiotach nie ma krwi ani "fusów". Zostały mu dziś podane leki osłaniające jelita i żołądek, oraz leki stymulujące perystaltykę - jutro będzie wnikliwie obserwowany po jedzeniu. Niestety lekarz sądzi, że "pokaleczone" jelita nie muszą być jedyną przyczyną odruchu wymiotnego po przeładowaniu żołądka treścią większa niż 100 ml...choć jest szansa że to jedyna przyczyna. Jesli wymioty nadal będą się utrzymywać będą badania przede wszystkim przełyku i hormonów tarczycy. Lekarz nie wyklucza innych schorzeń. Ponadto pojawił się zielonkawy wyciek z nosa... Champ jest na surowicy, więc prawdopodobnie to pochodna wymiotów - i to jutro będzie obserwowane. Najbardziej martwię sie tym, że wiemy "coś", ale tak naprawdę nie wiemy nic. A życie Champa nadal jest zagrożone :( [/SIZE][/FONT]
-
WYŻEŁ SUNIA w schronisku MA DOM /dziękuje wszystkim
GoniaP replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
[quote name='__Lara']:/ Goniu, a możesz napisać jakie mamy ew. domki do wyboru?[/QUOTE] Zrobię zestawienie dotychczasowych, ale wybaczcie, nie dziś. Na tapecie mam Champa i inne, Sarunia musi poczekać bo nie daję rady czasowo ze wszystkim. -
Dziewczyny, nie było żadnego zabiegu, były powtórne badania. Czekam na relację lekarza.
-
kolejny raz oszukany , przywróćmy mu wiarę w ludzi .
GoniaP replied to Tymonka's topic in Już w nowym domu
Ocelot zadzwoń proszę do mnie na 785 03 03 03 lub podaj mi na pw swój numer. Chcę pogadać. -
Ludziska, dziękuję, że jesteście, że się martwicie razem z nami, że wysyłacie pozytywne fluidy i próbujecie tchnąć w nas ducha optymizmu, wreszcie, że wspieracie Champusia finansowo. Jest to dla nas ogromnie ważne, bo nie czujemy się sami w walce o Champa, z resztą sami nie dalibyśmy rady. Zakulisowo dzieje się jeszcze więcej, dostaję dziesiątki maili w sprawie psiunia z naprawdę ciepłymi słowami - to dodaje sił! Tak jak Wy, i ja z niecierpliwością czekam na choćby strzępki informacji o Champie...
-
WYŻEŁ SUNIA w schronisku MA DOM /dziękuje wszystkim
GoniaP replied to jusstyna85's topic in Już w nowym domu
Bardzo proszę o kontakt Justynę! Mam masę ofert na sunię i czas podejmować decyzje! Jestem w głupiej roli jako ten pośednik, więc proszę o wsparcie! Mój tel: 785 03 03 03 - dla przypomnienia. -
Dobranoc Champ - martwię się o Ciebie.
-
Cytuję dr. Ciborowskiego za Jego zgodą: [I]Champ. Pies trafił do lecznicy w stanie znacznego wyniszczenia. Daleko posunięte zaniki mięśniowe , zmiany zapalne skóry i liczne symetryczne wyłysienia na skórze, uszkodzenie pazura. Pies pije i je chętnie. Niestety przy większym obciążeniu żołądka wymiotuje. Odruchy wymiotne pojawiają sie również podczas wstawania , czy chodzenia. Przystąpiliśmy do badań diagnostycznych , pobrano krew do badań - wyniki biochemiczne i morfologiczne o dziwo w granicach norm. Miał robione testy na pasożyty wewnętrzne - nie stwierdzamy. Pobraliśmy wymaz ze skóry i zeskrobiny. Badania bakteriologiczne i mykologiczne w toku , zeskrobiny wynik ujemny - mimo to pies dostaje środki przeciw ektopasożytom. Ogniska zapalne na skórze leczymy obecnie amoxycyliną z kwasem klawulanowym - w oczekiwaniu na wyniki. Prześwietlenie klatki piersiowej nie wykazało zaburzeń, zdjęcie przewodu pokarmowego - sugeruje obecność ciała obcego w przednim odcinku jelita cienkiego lub żołądka. Jutro wykonamy ponowną projekcję by skontrolować obecność podejrzanego o ciało obce cienia. Jeżeli ten stan się utrzyma , pies będzie musiał być poddany operacji.[/I]
-
Otwock- pogryziony LABRADOR śpi na śniegu - juz u jamora !
GoniaP replied to idusiek's topic in Już w nowym domu
[quote name='Basia i Barni']co u psiaka?[/QUOTE] [URL]http://tiny.pl/hmmq7[/URL] -
[quote name='gameta']Ewidentny refluks. I wrzody ...[/QUOTE] A ja mam nadzieję, że to nie raczydło....
-
Kana, Majga, E-S, cieszę się, że się cieszycie, bo ja cieszę się też :) Mam nadzieję, że i Champ doceni nasze starania! [quote name='agnieszka24']Zamówiłam dla Champa kubraczek z tego wątku [URL]http://www.dogomania.pl/threads/126514-CiEPA-E-ZIMOWE-KUBRAKI-DLA-PSA-W-BEZDOMNYCH-KTOA-JESZCZE-CHAE-TNY[/URL] Specjalnie dla niego będzie uszyty cieplejszy, w większym rozmiarze. Kubraczek jest na guziki, więc będzie można go dopasować :) Proszę o podanie na pw adresu do wysyłki.[/QUOTE] Dziękuję Agnieszko! Helga wyśle Ci adres do wysyłki!