frruzia
Members-
Posts
513 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by frruzia
-
hm zdrapałam polską naklejkę i chyba jednak też ma fluor kryjący się pod tejemniczą nazwą phoskadent tak się domyślam, bo w necie nic dokładnie o tym nie ma, więc juz trochę zgłupiałam, szkoda że nie podali ile tego by porównać czy tyle samo co w paście dla dzieci, napisali tylko że produkt w pełni przyswajalny
-
mi pani weterynarz powiedziała że kamień u psów jest sprawą indywidualną może to zależeć od wody, jedzenie, składu śliny itp. jeden będzie miał miał przez całe życie piękne zęby innemu żadne kości, gryzaki itp nie pomogą tylko regularne szczotkowanie, mojej właśnie tylko czyszczenie pomaga na paście którą kupiłam nic nie ma o tym że ma fluor tylko mączkę kostną
-
Co jest złego w psach nierodowodych?
frruzia replied to Rumcajsowa's topic in Grupa 'Extra' - Kundelki
chyba zostanę przykundelkach widzę że trzeba mie niezłą wiedzę jak się chce kupić rasowego i nie zostać nabitym w butelkę ;) -
Co jest złego w psach nierodowodych?
frruzia replied to Rumcajsowa's topic in Grupa 'Extra' - Kundelki
ok rozumiem myślałam że można zrobić tak, że jak piesek ma jakąś wadę to metryczki nie musi dostawać, że to indywidualna decyzja hodowcy -
wiele karm się reklamuje że są robione tylko z takiego mięsa które być też spożywane przez ludzi, ale skoro w ludzkich parówkach też są odpadki? z drugiej strony przecież gdyby się wydało że taka karma dodaje też jakieś ścięgna jelita itp to byłaby niezła afera i straciliby sporo klientów, zastanawiam się czy opłacałoby się im tak oszukiwać?
-
Co jest złego w psach nierodowodych?
frruzia replied to Rumcajsowa's topic in Grupa 'Extra' - Kundelki
ale jeśli jesgo rodzeństwo jest wystawiane to może piesek był tańszy bo miał jakąś wadę? może dlatego hodowczyni nie wyrabiała mu rodowodu? Może jestem naiwna ale myślę że nie należy oceniać jeśli nie zna się dokładnie szczegółów -
pewnie że może jeśc owoce, myżlę że w niewielkich ilościch nie powinny jej zaszkodzic
-
może to zależy od przewodnika?
-
słyszałam o tym jak byłam we Francji to właśnie chcieli ze Stanów taką "psią fermę" przenieść do Francji, podobno specjalnie hodowane do doświadczeń zastanawiali się co zrobić, bo to nieetyczne a z drugiej strony iluś tam ludzie miałoby pracę (tak tłumaczyli zwolennicy), ale nie wiem na czym w końcu stanęło
-
i tak źle i tak nie dobrze moja po gotowanym miała jeszcza taki dziwny śluz czy jakby błone na kupce
-
ja gotowałam zimą ale zawsze było cos nie tak to niestrawiony makaron, to kawałki marchewiki w kupie (mimo że przetarta) to biegunka, bąki itd, przeszłam znowu na suche cóż, pozostaje nam tylko żywić się energią z kosmosu :roll:
-
eukanuby nie kupuje właśnie przez te doświadczenie, ale tu wyczytałam, że purina też takie robiła mam nadzieję, że teraz jak jest w nestle to już takich doświadczen nie robią, o royalu też nic nie słyszałam, przestraszyła mnie jeszcze ta wiadomość o dodawaniu do karm padłych psów czy kotów, ciekawa jestem jak ma się do tego prawo europejskie, bo chyba po tej aferze ze wśkiekłymi krowami już zakazali dodawać takie rzeczy do karm? Mam nadzieję. Jak nie to trzeba będzie pokombinować z gotowanym.
-
ale nie każdy weterynarz jest taki jak ty, ja naszą sąsiadkę próbowałam namówic na wysterylizowanie suni zachwalajac jak to teraz figa ma dobrze ale ona pytała się swojej pani weterynarz, która jej powiedziała że potem zdarza się że suki nie trzymają moczu i jak można upilnowac to lepiej nie kastrowac no i ja nie mam tu żadnej siły przebicia mimo że mówiłam, że to bardzo rzadko się zdarza i głównie u suk sterylizowanycj przed peirwsza cieczką a poza tym to można leczyc itp. ale to wet jest tu autorytetem nie ja
-
ok dla mnie to właśnie nie jest za dużo, ale zależy jak na to spojżeć
-
ale przecież karmienie droższymi karmami w sumie wcale dużo drożej nie wynosi, wystarczy dobrze poszukac w necie i można zawsze na jakaś promocje się załapac, nam ostatnio udało sie kupic 18kg pro planu jagnięcina z ryżem za 180 zł, wychodzi nam 3 zł na dzień gdy sprawdzałam ile kosztowałoby karmienie pedegree wyszło ok 2,5 zł, w skali miesiaca to na prawdę nie wielka różnica
-
Co jest złego w psach nierodowodych?
frruzia replied to Rumcajsowa's topic in Grupa 'Extra' - Kundelki
no dobra a właściwie to co te numerki na uszach oznaczają? tatuaże nie są modne tego lata, ja mojej zafunduje kod kreskowy -
to spróbuj cofania albo kręcenia sie w kółko, może jeszcze byc np. slalom między nogami ale chyba ci się nie zmieści ;)
-
Co jest złego w psach nierodowodych?
frruzia replied to Rumcajsowa's topic in Grupa 'Extra' - Kundelki
a ściślej mówiac to po tatuażu :evil_lol: -
Co jest złego w psach nierodowodych?
frruzia replied to Rumcajsowa's topic in Grupa 'Extra' - Kundelki
martavantos po zdjęciach reczywicie trudno przyznac czy pies jest rasowy, w rzeczywistości często też, ja jestem laikiem odnośnie rasowości psów i na oko nie umiem powiedziec czy pies jest rasowy, mogę tylko stwierdzic czy mi się podoba czy nie, dla mnie takim wyznacznikiem rasowości jest rodowód, a to czy pies jest ładny czy nie to juz zupełnie inna bajka możesz się obrazic jeśli ktoś powie że masz brzydkiego psa ale nie że masz skundlonego -
Co jest złego w psach nierodowodych?
frruzia replied to Rumcajsowa's topic in Grupa 'Extra' - Kundelki
ja mam kundla i wcale nie jest mi przykro z tego powodu, chyba większym wstydem jest dac nabrac się pseudohodowcy i z uporem maniaka twierdzic że sie ma psa rasowego bez rodowodu niż miec kundla -
wiele osób by się ucieszyło że ich pies sprawdza się jako sróż, tylko nie rozumiem czy chcesz aby wszystkich wpuszczał do domu? Czego od niego oczekujesz? Na razie to przede wszystkim dobrze zabezpiecz podwórko, bo możecie miec nieprzyjemności nawet jak pies pogryzie kogoś na waszym terenie a nie ma żadnych ostrzeżeń że zły pies itd
-
Ania Carmen a próbowałaś komendy fe lub zostaw? ja moją próbuję uczyc że ma biegac tylko za tym co ja jej rzucam i że innym psom nie wolno nic zabierac i jak krzyknę zostaw to skutkuje, oczywiście w nagrodę muszę ja jej coś rzucic
-
trochę krótko, ale się niektóre zrelaksowały w tym studio :lol:
-
ale co to za program? u mnie w gazecie nic nie ma tylko jakis koncert to to?