frruzia
Members-
Posts
513 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by frruzia
-
jak dajecie skorupki jajek bo jakos nie moge sobie tego wyobrazic, tak cale czy jakos rozdrabniacie w mlynku czy jakims tluczkiem?
-
autorytetu i szacunku nie zdobywa sie sila ale konsekwencja, cierpliwoscia i cwiczeniem z psem posluszenstwa, pies nie bedzie sie nas sluchal tylko dlatego ze pokazujemu mu ze jestesmy od niego silniejsi
-
a tak jeszcze mi się przypomniało, że można też podwijać psu fafle na ząbki gdy chce ugryzć wtedy boli go gdy gryzie i rozumie że nie jest przyjemnie gryzć pana
-
Ale nie wszystkie psy to dzikie dziekie bestie które dążą tylko do tego aby dominować nad człowiekiem zbyt drastyczne karcenie takiego małego może doprowadzić do tego, że zacznie się bać naszej ręki, karcenie w przypadku gryzienia owszem, ale musi byc dostosowane do wieku i wielkości szczeniaka łatwo przesadzić, chyba lepiej ostro krzyknąć fe i przerwać zabawę to mojemu psu wystarczyło, klaps był w ostateczności, ale każdy szczeniak jest inny i do każdego trzeba znależć inny klucz
-
o matko co za drastyczne metoty z tym dominowaniem, nie przesadzajmy o ile dobrze przeczytalam to psiak ma dopiero 7,5 tygodnia chyba troche za wczesnie zeby chcial dominowac, chyba wiekszosc tak mlodych psiakow gryzie bo chce sie bawic w ten sposob, najlepiej powiedziec np fe i przerwac zabawa,
-
dzięki za odpowiedz, nie chce, zeby psiunia dostała jakiej rewolucji żołądkowej po surowym mięsku, tam gdzie kupuje w poniedzialki jest nieczynne, wiem mam nadzieję mięsko mają raczej świeże
-
mam male pytanko do was, czy mozna dawac psu surowe mięso np. dzien po zakupie czy takie mieso juz nie jest swieze i czy jesli zamroze surowe mieso to czy po rozmrozeniu moge dac surowe czy lepiej je podgotowac? Ja mojemu psu gotuje ale czasem daje jej surowe ale tylko w dniu zakupu, bo nie wiem ile takie mieso moze lezec zaby psu nie zaszkodzilo.
-
myslalam, ze nuzyca wystepuje tylko u zle odzywianych psow, Figa je glownie sucha wiec niby niczego jej nie brakuje, nie drapie sie tez na calym ciele tylko pociera lapka to oko, wczesniej mial tam mala ranke jakby sie zadrapala o jakas galaz, skora na calym ciele wyglada normalnie tylko wlosy jej wychodza w wiekszej ilosci, jak bede na kontroli a nie bedzie poprawy to poprosze weta by sie dokladniej temu przyjzal
-
oj nie straszcie mnie, ze grzybice tak trudno sie leczy, wlasnie wracam od weta, bo zauwazylam, ze suni powypadaly wlosy wokol oka i ze pociera oko lapka, poswiecil ja fioletowa lampka i stwierdzil, ze to grzybica, wymazu nie robil, bo krostek ani ranek zadnych nie ma. Ja myslalam, ze to moze uczulenie, bo od 2 m-cy je nowa karme, za trzy tygodnie idziemy na kontrole oby szybko pozbyla sie tego paskudztwa
-
a ja bardzo polecam książkę "Mój pies świadczy o mnie", wydaje mi się, że autor ma beardzo zdrowe podejście do psów w przeciwieństwie do pani Fennel i Fishera, którzy uważają, że każdy problem psa wynika z jego zapędów do dominacji.
-
mam pytanko a czy nie mozna tego siemienia od razu do jedzenia wrzucac i wszystko razem gotowac? przeciez i tak wszystko razem sie potem miesza?
-
jamnik pasterski niezle!! :fadein:
-
a moze to takie błędne barany jak kiedys byli bledni rycerze?
-
owce tak sobie same chodza? tak bez owczarka? toz to skandal a gdzie straz miejska? :roll:
-
kiedys bylam na spacerze z Figa i moim chlopakiem i na polance rzucalam Fidze patyki obokjakis facet tez bawil sie ze swom psem i nawiazala sie gadka szmatka w pewnym momencie zwrocil uwage ze Figa taka dobrze wychowana bo i siada na rozkaz i patyki przynosi i pyta sie mojego chlopaka " jak PAN to zrobil ze ona taka grzeczna?" facet od razu zalozyl ja baba to sie nie znam na szkoleniu psow i bardzo sie zdziwil jak mu odpowiedzialam ze to ja szkole psa
-
chodzilo mi o to ze pisalas ze gdy wychodzi z twoim chlopakiem to jest grzeczna moze ona uwaza ze powinna cie bronic? moze wyczowa ze on jest silniejszy? czasem ciezko dojsc co tak naprawde w tych psich lebkach sie dzieje :wink:
-
a moze to nie z zazdrosci tylko czuje sie szefem i uwaza ze to ona moze decydowac o tym ktorego pieska mozesz poglaskac a ktorego nie, a to ty masz byc przewodnikiem i ty masz decydowac czy jakis obcy pies moze podejsc blizej czy nie. moze z twoim chlopakiem czuje sie pewniej?
-
no to cwicz cwicz a my trzymamy kciuki
-
sorki chodzilo mo o gotowane
-
ja daje suche troche z lenistwa troche z braku czasu studiuje na dwoch kierunkach i nie mam czasu biegac po zakupy dla psa i jeszcze gotowac wolny czas wole poswiecic na spacer z psem, ale wiem ze suche psom bardziej smakuje bo jak czasem jej ugotuje to tak miske potem bardzo dokladnie wulizuje :P
-
mam pytanko skoro RC jest produkowany na Ukrainie to dlaczego na opakowaniu jest napisane, ze we Francji? Moze ja zawsze kupuje jakies stare?
-
hej Poznaniacy gdzie chodzicie na spacerki ze swoimi psami, bo mi juz brak pomyslow, w parku solackim za duzo ludzi, nad rusalka nie mozna bo to chodza i pilnuja zeby psy byly na smyczy (niedawno nawet o 8 rano na straz miejska sie natknelam), w lasku golecinskim tez bardzo czesto na patlole sie natykam i na nic zdaja sie argumenty ze wkolo zywej duszy nie ma, pies ma byc na smyczy, albo ja mam pecha albo uwzieli sie na psy ostatnio, na cytadeli jest podobnie
-
zazwyczaj wszystkie szczeniaki sa takie towarzyskie potem im to przechodzi
-
anielica co z psem? jakies postepy? nie dajesz znaku zycia
-
ja karmie RC ale soi nie dopatrzylam sie w skladzie, przy porownywaniu skladu i dawek warto tez zwrocic uwage na liczbe kalorii po przeliczeniu mialam wrazenie, ze eucanuba troche zaniza dawki