-
Posts
26019 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by supergoga
-
Zapraszamy na ogromny bazar dla psów i kotów - zbieramy na operacje Pikusia z chorym stawem. To nasz bazarek http://www.dogomania.com/forum/topic/333943-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-dla-ps%C3%B3w-i-kot%C3%B3w-ponad-100-rzeczy-dla-pikusia-z-animalii-do-0612/ A to link do wątku o Pikusiu http://www.dogomania.com/forum/topic/333776-piku%C5%9B-z-chor%C4%85-%C5%82apk%C4%85-czeka-na-operacj%C4%99-i-nowy-dom/ A to sam Pikuś – smutny i przestraszony, taki jesienny.
-
Pikuś - z chorą łapką czeka na operację i nowy dom
supergoga replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
W pierwszym poście wykaz Pikusiowych bazarków. Serdecznie zapraszamy. -
Zapraszam na bazarek - kolejny dla Pikusia który zbiera na operacje stawu. Na bazarku ciuszki męskie, damskie, młodzieżowe, torebki, podusie itp. Sporo ładnych rzeczy. To nasz bazarek http://www.dogomania.com/forum/topic/333878-ciuszki-meskie-damskie-torebki-poduszki-na-operacj%C4%99-pikusia-z-animalii-do-20112015/ I przykładowe rzeczy: I wątek Pikusia z jego zdjęciem. http://www.dogomania.com/forum/topic/333776-piku%C5%9B-z-chor%C4%85-%C5%82apk%C4%85-czeka-na-operacj%C4%99-i-nowy-dom/ Serdecznie zapraszamy - zaproście też znajomych, bardzo proszę. Musimy pomóc psiakowi, aby miał komfort życia.
-
Pikuś - z chorą łapką czeka na operację i nowy dom
supergoga replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Bardzo, bardzo dziekuję - już jest koncie Pikusiowym. Wierzę że uda się i uzbieramy! -
Pikuś - z chorą łapką czeka na operację i nowy dom
supergoga replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Bardzo bardzo dziekuję w imieniu Pikusia. Przyda sie każda złotówka. Kochana jesteś. -
Różne legowiska, materace, pontony dla psów i kotów. Różne kolory, wielkości, wzory - wszystkie nowe. Serdecznie zapraszamy na nasz bazarek http://www.dogomania.com/forum/topic/333871-legowiska-materace-dla-ps%C3%B3w-i-kot%C3%B3w-nowe-r%C3%B3%C5%BCne-dla-pikusia-z-animalii-do-28112015/ To przykłady Bazarek przeznaczony na zbiórkę środków na operacje chorego stawu niewielkiego Pikusia z Fundacji Animalia. To jego wątek http://www.dogomania.com/forum/topic/333776-piku%C5%9B-z-chor%C4%85-%C5%82apk%C4%85-czeka-na-operacj%C4%99-i-nowy-dom/ A to sam Pikuś Zaproście, proszę Was bardzo, znajomych - zajrzyjcie na bazarek. Pikuś potrzebuje naszej pomocy. Sami nie damy rady. A spanka są super.
-
Zapraszamy na bazarek - pierwszy z serii bazarków dla psiaków i ich właścicieli - kubeczki z rasami psów oraz kości smaczki. Do przesyłek - niespodzianka dla psiaka. bazarek dla Pikusia z Animalii, który zbiera na operacje chorego stawu. To nasz bazarek http://www.dogomania.com/forum/topic/333857-kubeczki-z-psami-ko%C5%9Bci-smaczki-dla-pikusia-z-animalii-do-22112015/ Np.
-
Mandalor - Kasper - szczeniak wyrzucony z auta ZNALAZŁ DOM!
supergoga replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
KASPEREK, NARESZCIE BEZPIECZNY - ZNALAZŁ WŁASNY DOM. MAMY NADZIEJĘ, ŻE ZOSTANIE W NIM NA ZAWSZE. -
~ Wiejska zaniedbana Amisia zamieszkała w Ostródzie :)
supergoga replied to malagos's topic in Już w nowym domu
Jaka cudna. Taka w typie Kropki, która moja córka adoptowala z naszej Fundacji. Podobna waga (tylko u naszej...nadwaga), budowa, tylko kolor inny - nasza krówkowata jest. Ale Ami pełna uroku i ja juz nie wiem czego ludzie szukają. Takie cudo czeka. -
Pikuś - z chorą łapką czeka na operację i nowy dom
supergoga replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Pikus jest bardzo jesienny i niestety w jesiennym nastroju. Ani jednego pytania o tego smutaska. -
Pikuś - z chorą łapką czeka na operację i nowy dom
supergoga replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
No nie miał. I nikt nawet o niego nie pyta. Bo on taki wycofany i trzyma się z boku. -
Zapraszam na bazarek z zestawami pięknych kartek świątecznych, częściowo hand made, część zapachowa - ogólnie duży wybór. http://www.dogomania.com/forum/topic/333777-kartki-%C5%9Bwi%C4%85teczne-pi%C4%99kne-zestawy-dla-chorego-pikusia-z-animalii-do-10112015/ To kilka przykładów Bazarek przeznaczony jest na opłacenie dotychczasowego leczenia i planowanej operacji Animaliowego pieska Pikusia. To jego wątek - odwiedźcie proszę Pikusia i jego bazarek http://www.dogomania.com/forum/topic/333776-piku%C5%9B-z-chor%C4%85-%C5%82apk%C4%85-czeka-na-operacj%C4%99-i-nowy-dom/ A to sam Pikuś – smutny i przestraszony.
-
Pikuś – kolejna psia tragedia, kolejny porzucony kiedyś, dawno, niczyj pies – bez prawdziwego domu i chyba prawdziwego dzieciństwa. Błąkał się kilka lat – może całe życie. Kulał na łapkę, widać było że sprawiała mu ból. Ponieważ Pikus nie rzuca się w oczy – jest zwykły, brązowym kundelkiem i nie wita radośnie każdego człowieka – nikt przez te lata nie zwrócił na niego uwagi. Az łapka było coraz gorzej. Wreszcie zaświeciło światełko w tunelu Pikusiowym – znalazła się dobra dusza, która zabrała Pikusia i przekazała psiaka pod naszą opiekę. Pierwsze co trzeba było zrobić – to zawieźć pieska do kliniki. Diagnoza to silne nie leczone zmiany zwyrodnieniowe stawu, które usztywniają kończynę i sprawiają silny ból. Badania, zdjęcia rtg no i seria blokad w zmieniony chorobowo staw z pobytem w klinice kosztowała nas 600 zł. Mieliśmy 2 wyjścia: albo blokady pomogą, albo Pikusia czeka operacja, której koszt może dojść do 1000 zł. Minęło już kilka tygodni i wyrok: operacja. Niestety blokady pomogły tylko na krótko. Pies kuleje nadal, odciąża nogę – wyraźnie sprawia mu ból. Pikuś, zwykły, niewyróżniający się niczym, rudy piesek, jest nieśmiały, niezbyt wylewny w okazywaniu uczuć, ale pozbawiony agresji. Taki wycofany psiak. Nie szuka kontaktów z innymi psami, nie garnie się do człowieka – widać że jeszcze się boi. Cos złego musiało go spotkać i sadzę, że dopiero we własnym domu powoli zacznie się otwierać. Teraz mieszka z innymi psiakami domu tymczasowym i czeka, a my z nim, na własny dom. A my zbieramy środki na opłacenie kosztów operacji Pikusia, która wreszcie uwolni go od bólu i pozwoli normalnie, godnie żyć. Bazarki dla Pikusia Karteczki świateczne: http://www.dogomania.com/forum/topic/333777-kartki-%C5%9Bwi%C4%85teczne-pi%C4%99kne-zestawy-dla-chorego-pikusia-z-animalii-do-10112015/page-2#entry16624406 Zebraliśmy 88,50 zł Kubeczki i kości http://www.dogomania.com/forum/topic/333857-kubeczki-z-psami-ko%C5%9Bci-smaczki-dla-pikusia-z-animalii-do-22112015/#entry16636216 Zebraliśmy 124 zł Legowiska różne http://www.dogomania.com/forum/topic/333871-legowiska-materace-dla-ps%C3%B3w-i-kot%C3%B3w-nowe-r%C3%B3%C5%BCne-dla-pikusia-z-animalii-do-28112015/ Zebraliśmy 620 zł Ciuszki męskie, damskie, młodzieżowe, torebki, poduszki http://www.dogomania.com/forum/topic/333878-ciuszki-meskie-damskie-torebki-poduszki-na-operacj%C4%99-pikusia-z-animalii-do-20112015/page-2#entry16640466 Zebraliśmy 47 zł Ponad 100 rzeczy dla psów i kotów: http://www.dogomania.com/forum/topic/333943-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-dla-ps%C3%B3w-i-kot%C3%B3w-ponad-100-rzeczy-dla-pikusia-z-animalii-do-0612/ Zebraliśmy 1477,05 zł Filcowe cuda, piękne obrazki, kubki, koszulka - super pomysły na prezenty http://www.dogomania.com/forum/topic/333946-filcowe-cuda-obrazki-koszulka-s%C5%82owem-super-rzeczy-dla-pikusia-do-06122015/ Zebraliśmy 79 zł
-
Owczarkowaty czarny Orion - tak długo już czeka na DOM
supergoga replied to Ajula's topic in Już w nowym domu
Od dawna cisza była ma Orionowym wątku. Dlatego z wielkim smutkiem pisze, że nasz Orion umarła w ramionach swojej opiekunki w hoteliku. Umarł godnie, bo to był godny i dumny pies. Wielki żal, że nie zdążyliśmy znaleźć mu nowego domu, że do końca życia miał status psa bezdomnego. Był niczyj. Jednak miał w tym wszystkim szczęście - trafił do hoteliku, w którym był kochany, miał dobra opieka i był żegnany z płaczem z bólem w sercu. Orion to nasz najstarszy podopieczny któremu nie udało się poszukać miejsca na ziemi. Stąd taki smutek i żal - ma w naszej pamięci specjalne miejsce. Mam nadzieję, że WMNN nie pogniewa się, jeśli wstawię tą ostatnia fotkę wykonana przez Nią. -
Nowa Pani Gildy bardzo mi się spodobała. jest rzeczowa, konkretna, zdecydowana właśnie na tą sunię. Nie przeraziły Jej moje czarne scenariusze. Ja obawiałabym sie tylko sytuacji, gdyby Gilda cierpiała na ciężki syndrom lęku separacyjnego, objawiający sie wyciem - sąsiedzi! Ale w razie czego zostawiłam kontakt do siebie i zaproponowałam pomoc naszego zoopsychologa, behawiorysty. Ale miejmy nadzieję, że nie będzie potrzebny, Gilga - możesz powoli pakować walizki, jak sądzę.
-
Mandalor - Kasper - szczeniak wyrzucony z auta ZNALAZŁ DOM!
supergoga replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Kasperek dochodzi do siebie po usuwaniu ropnia (miał już raz oczyszczane miejsce, a teraz konkretnie zadziałaliśmy). Jest kontaktowy, uwielbia się uczyć. Jest tez nachalny do innych psów, koniecznie namawia do zabawy, mimo że one nie mają ochoty na szaleństwa ze smarkaczem. Niestety w sprawie domu cisza - teraz nawet nawiedzonych telefonów nie ma. Szkoda że dzieciak nie ma własnego domu. -
Mandalor - Kasper - szczeniak wyrzucony z auta ZNALAZŁ DOM!
supergoga replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Myśle, że Straż Miejsca sprawdziła, ale na pewno nie miała. Nie wywalałby na ulicy , chociaż...? Szkoda że tam nie ma kamery aby znaleźć numer tego auta. Z drugiej strony gdyby Ci ludzie którzy sie zatrzymali od razu pognali za nim aby spisać numer - Kasper też już by nie zył, jak sunia. -
Zapraszam serdecznie na bazarek - Markowa tania szafa całoroczna i torebkowo. Markowe ciuszki po bardzo niskich cenach - w idealnym stanie. Bazarek przeznaczony na utrzymanie Mando - Kasperka , szczeniaka wyrzuconego razem z mama z jadącego auta - malec został wówczas niestety sierotą w dodatku bezdomną. teraz pod opieka Fundacji Animalia w hoteliku czeka na dom. Wątek psiaka http://www.dogomania.com/forum/topic/333517-mandalor-kasper-szczeniak-wyrzucony-z-auta-razem-z-mam%C4%85-szuka-domu/ I nasz bazarek ciuszków markowych. http://www.dogomania.com/forum/topic/333537-markowa-tania-szafa-ca%C5%82oroczna-i-torebkowo-dla-mando-kaspra-z-animalii-do-12102015/?p=16584719 Przykładowo:
-
Mandalor - Kasper - szczeniak wyrzucony z auta ZNALAZŁ DOM!
supergoga replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Niestety na razie nie pyta o niego nikt logiczny - nawet nie napiszę kto dzwoni, bo to jakiś horror. -
Zapraszam na kolejny bazarek Animalii - prezenty świąteczne, ozdoby, różności - dla wyrzuconego z auta razem z mama szczeniaka Mandalora - Kasperka. Mama nie przeżyła - malec mieszka w hoteliku i czeka na dom. Watek psiaka http://www.dogomania.com/forum/topic/333517-mandalor-kasper-szczeniak-wyrzucony-z-auta-razem-z-mam%C4%85-szuka-domu/ oraz nasz bazarek http://www.dogomania.com/forum/topic/333518-kolejne-prezentowo-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-dla-szczeniaka-wyrzuconego-z-samochodu-do-11102015/
-
Mandalor - Kasper został znaleziony 02.09.2015 przy trasie pomiędzy Pniewami i Podpniewkami, z dala od zabudowań. Był przywiązany krótkim fragmentem smyczy do płotu, z zaciśniętą obroża aby nie mógł się uwolnić. 2 metry od niego, na skraju drogi, leżała potrącona przez samochód suczka, prawdopodobnie jego matka. Zwłokami suczki zajęła się Straż Miejska, zaoferowali również zabranie malucha do schroniska, jednak to nie jest miejsce dla psich dzieci – trafił do Fundacji Animalia. Mando - Kasper od razu został zabrany do weterynarza w Pniewach, który starannie zbadał szczeniaka, odrobaczył, zabezpieczył przeciwko pchłom. Podczas wizyty okazało się, że maluch ma ropień pod żuchwą. Doktor oczyścił miejsce oraz podał antybiotyk. Szczeniak urodził się prawdopodobnie w maju tego roku, waży 11,5kg, ma wszystkie ząbki mleczne. Jest pogodny, bardzo garnie się do człowieka, podczas spaceru wesoło zaczepia wszystkich dookoła. Na smyczy nie wyrywa się, chociaż potrafi się zapierać gdy widzi nieznane mu rzeczy typu schody. Po prostu potrzebuje czasu, nauki i zachęty. W samochodzie pies ideał, albo ogląda świat za szybą, albo leży i grzecznie śpi. Przejechał łącznie 80km i nie było problemów z chorobą lokomocyjną. Malec będzie średnim psem, około 25-35kg, obecnie przebywa w tymczasowym. Będzie gotowy do adopcji po szczepieniu i ponownym odrobaczeniu. W międzyczasie zadzwoniła do nas osoba, która widziała całą sytuację. Oba psy zostały wyrzucone z białego terenowego samochodu, odległość była zbyt duża by odczytać tablice rejestracyjne. Pani, która była świadkiem zdecydowała się ratować zwierzęta niż gonić zwyrodnialca, dzięki temu prawdopodobnie Kasper żyje, ponieważ biegał jak oszalały po całej drodze a nikt z przejeżdżających nie reagował. Suczka żyła jeszcze chwilę, natomiast odeszła po kilkunastu minutach. Świadkowie przywiązali małego do płotu, żeby nie wybiegł na drogę, dzwonili na straż miejską, policję, próbowali uzyskać pomoc w pobliskiej miejscowości, gdzie krótko mówiąc zostali wyśmiani - to przecież tylko psy. Byli w podróży służbowej, dostali zapewnienie od Straży Miejskiej, że lada moment pojawi się na miejscu, dlatego ponieważ byli bardzo spóźnieni na spotkanie służbowe i czekał ich długi powrót do domu po zabezpieczeniu malucha odjechali. Straż nie pojawiła się jednak po chwili a po około 20-25 minutach, w międzyczasie psy zauważył nasz wolontariusz. Reszta jak w dalszym opisie. Nie powiem jakie słowa mi się cisną na usta – suczka prawdopodobnie po wyrzuceniu z auta została od razu potracona przez ten sam albo kolejny samochód – może chciała biec za swoimi ludźmi, nie wierząc, że zostawili ja i synka i odjechali bez niej. To bardzo boli. Mandalor – z wolontariuszem w drodze do domu tymczasowego I już bezpieczny w domu tymczasowym – Mandalor – Kasper, który przypomina z wyglądu a podobno i z zachowania karelskiego psa na niedźwiedzie. Bazarki dla Mando - Kasperka Prezenty i różności niespotykane i oryginalne: http://www.dogomania.com/forum/topic/333518-kolejne-prezentowo-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-dla-szczeniaka-wyrzuconego-z-samochodu-do-11102015/page-3#entry16584714 Zebraliśmy 308 zł Markowe ciuszki i torebki http://www.dogomania.com/forum/topic/333537-markowa-tania-szafa-ca%C5%82oroczna-i-torebkowo-dla-mando-kaspra-z-animalii-do-12102015/ Zebraliśmy 256,50 zł