-
Posts
26019 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by supergoga
-
Zapraszam na bazarek książkowy - dla haszczaka Marcelka, po 8 latach od adopcji odstawionego do schroniska. Na bazarku książki o: psach, kotach, innych zwierzakach, roślinach, ziołach, poradniki i do czytania... To wątek bazarkowy http://www.dogomania.com/forum/topic/333363-ksi%C4%99garnia-o-psach-kotach-ro%C5%9Blinach-i-mn%C3%B3stwo-innych-dla-marcela-husky-z-animalii-do-2309/ Serdecznie zapraszam, zajrzyjcie chociaż, zaproście znajomych - zarówno na ten jak i na prezentowy.
-
Zapraszam serdecznie na kolejny bazar - Prezentowo z serii Mydło i Powidło. Sporo nowych, bardzo oryginalnych przedmiotów - idealnych na prezenty na różne okazje. Bazarek przeznaczony jest na pokrycie kosztów leczenia i utrzymania Marcela, podopiecznego Fundacji Animalia, psa husky, który po 8 latach od adopcji został oddany do schroniska - niedowidzący i zagubiony. Link do bazarku: http://www.dogomania.com/forum/topic/299025-prezentowo-cuda-r%C3%B3zne-dla-marcela-husky-kt%C3%B3ry-po-8-latach-straci%C5%82-dom-do-23092015/
-
2007r. Do podpoznańskiego przytuliska dla psów i pod opiekę Fundacji Animalia trafia młodziutki husky - nazwaliśmy go Marcel. Pogodny, zgodny z psami, przyjacielski do ludzi - nie potrafiliśmy zrozumieć, kto pozbył się tak pięknego psa. Wydawało się, że ma szczęście - czekał niedługo, po weryfikacji domów nowi właściciele zostali wybrani. Przyjechali poznań psa, poszliśmy razem na spacer - były rozmowy i nic nie wskazywało na taki finał. To zdjęcia z ostatniego dnia Marcelka w schronisku - nasze pożegnanie. Po adopcji były jeszcze wiadomości, - wszystko było super. Nadszedł sierpień 2015r. Minęło 8 lat. I nagle na ziemię sprowadza mnie telefon od znajomej działającej w jednym ze schronisk dla zwierząt niedaleko Poznania - właśnie trafił do nich husky - oddany razem z książeczką zdrowia w której znaleziono umowę adopcyjną. Naszą. Stąd telefon do mnie i natychmiastowa decyzja o zabraniu psa pod nasza opiekę. Od razu konieczne było zawiezienie psa do kliniki weterynaryjnej - sprawiał wrażenie niewidomego, kiepsko sie poruszał, był w złej kondycji. W klinice - seria badań - na szczęście wyniki ogólne były w normie. Jednak psiak był odwodniony i mimo, że nie całkiem niewidomy, to jednak w poważnym stopniu niedowidzący. Cóż - niepełnosprawny pies widać był przeszkodą. Może wymieniono go na nowszy model. To jeszcze ustalimy. Na razie najważniejszy był Marcel. Kilka dni w klinice i kolejna wiadomość - zaburzenia neurologiczne, możliwe że w związku z niedowidzeniem i niepewnością... i na razie tyle. To Marcel w klinice, zagubiony i taki bezradny. Dzięki Sforze Husky (dziękujemy Wam pięknie) Marcel znalazł dom tymczasowy. Powoli wraca do formy, oczy może nie widza, ale otwarte szerzej, widać na pysku większa pewność. Ufff - jest bezpieczny. Najważniejsze teraz to znalezienie mu nowego, odpowiedzialnego domu już do końca życia. W tym temacie także pomagają bardzo a w zasadzie całkowicie dziewczyny ze Sfory Husky - specjaliści od wyszukiwania takich domów. Nie chce na razie komentować zachowania tych, którzy po 8 latach wywalają jak śmiecia własnego psa. Bo co? Bo starszy, bo chory... człowiek tez może na starość zachorować, i co, synek odda tatę??? Tego tematu tak nie zakończymy. na razie zbieramy środki na leczenie i utrzymanie Marcelka, robimy bazarki i trzymamy kciuki! Trzymajcie z nami, pomóżcie nam! Bazarki dla Marcelka - prosimy, zajrzyjcie, zaproście znajomych! Zapraszamy! http://www.dogomania.com/forum/topic/299025-prezentowo-cuda-r%C3%B3zne-dla-marcela-husky-kt%C3%B3ry-po-8-latach-straci%C5%82-dom-do-23092015/ http://www.dogomania.com/forum/topic/333363-ksi%C4%99garnia-o-psach-kotach-ro%C5%9Blinach-i-mn%C3%B3stwo-innych-dla-marcela-husky-z-animalii-do-2309/ Zebraliśmy na bazarku 222 zł - bardzo dziękujemy! Darowizny dla Marcela: Monika F. - 61,65 zł - Marcel dziękuje
-
Taksa - chwila jamniczej radości :D - jak dobrze że jesteś :)
supergoga replied to anica's topic in Już w nowym domu
Będzie dobrze. Kciuki zaciskane. Trzymajcie się... -
Misiek jest piękny. W typie mniejszej wersji collie, bezowy, kudłaty. Ma chyba około 3-4 lat. Łagodny i ogromnie spragniony człowieka. Ostatniej zimy został znaleziony przez właścicieli Domu Wypoczynkowego PAULINA w Poroninie ul. Kośne Hamry 15 B, gdy leżał pod płotem potrącony przez samochód, który jak to zwykle bywa nie zatrzymał się z pewnością, bo psu nie udzielił pomocy. Psiak został zabrany do weterynarza, wyleczony i teraz jest sprawnym i kochanym przyjacielem. Problemem jest tylko to, że nie ma gdzie się podziać. Pani Katarzyna, właścicielka domu – nie ma serca trzymać go tam, gdzie jest (widać na zdjęciach), w małym wydzielonym kawałku koło drewutni. Nie może przebywać w domu, bowiem zwykle jest tam sporo gości, biegających dzieci… Nawet na noc nie może być wypuszczany, bowiem na sporym odcinku posesja nie ma ogrodzenia – ogromna szeroka brama jest otwarta. Naprzeciwko ośrodek obozowo-kolonijny – mnóstwo dzieci na kilku obozach na raz (wiem bo właśnie tam pracuje w wakacje moja córka i odwiedzając ja mieszkałam w Paulinie i poznałam Miśka. Miśkowi potrzebny dom z podwórkiem, ogrodem, ciepła buda – bo grube futro ma. Gdy podchodzi się do płotu – psiak ogromnie się cieszy, na zdjęciach próbował pakować łeb w nasze ręce. Misiek wychodzi na spacery na smyczy – ale zawsze jest problem aby wszedł do swojej samotni, tam jest sam, rzadko kto ma czas tam iść i go pogłaskać. Zapiera się bo chciałby jeszcze i przede wszystkim – z człowiekiem. Nie mogłam go zabrać, miałam pełne auto – nie miałam jak i gdzie. Proszę pomóżmy mu jakoś razem. Czy jest ktoś z okolic, kto mógłby pomóc mi ogarnąć temat, popilotować. Telefon do p. Katarzyny z Domu Wypoczynkowego: . 785 924 582; 18 207 48 08 Czy uda nam się poprawić jego dolę?
-
Proszę o zamknięcie wątku -sunia w typie Leonbergera ,14 m-cy,obecnie w BDT
supergoga replied to Bgra's topic in Leonberger
Będę zaglądać. Fajna sunia -
Mamy do odstąpienia: 1. Vetmedin 10 mg do 06.2016 Preparat stosuje się u psów do leczenia zastoinowej niewydolności serca powstałej w następstwie schorzeń mięśnia sercowego (kardiomiopatia rozstrzeniowa) lub wad zastawkowych zastawki dwudzielnej i aorty (niedomykalność zastawek). 2. Vetmedin 2,5 mg – do 06.2017 Preparat stosuje się u psów do leczenia zastoinowej niewydolności serca powstałej w następstwie schorzeń mięśnia sercowego (kardiomiopatia rozstrzeniowa) lub wad zastawkowych zastawki dwudzielnej i aorty (niedomykalność zastawek). 3. Vetmedin 5 mg – do 07.2017 Preparat stosuje się u psów do leczenia zastoinowej niewydolności serca powstałej w następstwie schorzeń mięśnia sercowego (kardiomiopatia rozstrzeniowa) lub wad zastawkowych zastawki dwudzielnej i aorty (niedomykalność zastawek). 4. Cardisure Flavour 10 mg – do 03.2017 T o samo co vetmedin 10 mg 5. Hydrocirtisel 60 ml – do 08.2015 Hydrokortyzon, do smarowania wysypek na tle alergicznym 6. Novalgin Filmtabletten 500 mg – do 10.2017 Przeciwbólowe, odpowiednik naszej pyralginy, stosować ostrożnie! 7. Cortavance 0,584 mg/ml spray – do 01.2017 Spray sterydowy do stosowania na skórę przy wysypkach alergicznych 8. Reneel NT – do 02.2019 Homeopatyczny, wspomagająco przy zapaleniach dróg moczowych 9. Mylepsinum 250 mg/tabletkę – do 03.2017 Na padaczkę 10. Dimazon Tabletten 40 mg – do 08.2016 To furosemid, moczopędny 11. Betaloc ZOK 25 – do 07.2017 Tabletki o przedłużonym uwalnianiu. Stosowany w nadciśnieniu tętniczym, chorobie niedokrwiennej serca, leczenie objawowe, przewlekłej niewydolności serca, zaburzenia rytmu serca. 12. Propalin Syrop 40 mg/ml – do 14.11.2015. Nietrzymanie moczu związane z niewydolnością cewki moczowej suki.
-
Jeszcze jeden bazar różności dla Majora z Animalii - wysyłka razem z innymi rzeczami z 3 pozostałych bazarków. Coś dla psiaków, ciuszek, ozdoby, piękna porcelana i srebrne kolczyki. To Majorek jeszcze w okresie rehabilitacji Nasz bazarek http://www.dogomania.com/forum/topic/147934-ciuszek-srebrne-kolczyki-cos-dla-ps%C3%B3w-i-do-domu-dla-majora-do-2907/ i na przykład Serdecznie zapraszamy
-
Ostatni na razie bazarek dla Majora Mydło i Powidlo 5 - czyli różne różności. Nowe i nie tylko, prezenty i użytkowe rzeczy. Ponad 80 ciekawostek. Zapraszam- zajrzyjcie proszę. Musimy zapłacić fakturę Majora. To Majorek To bazarek http://www.dogomania.com/forum/topic/147875-myd%C5%82o-i-powid%C5%82o-5-kolejny-bazar-r%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-dla-majora-do-2907/ Przykładowo:
-
Major - owczarek z Animalii - ZNALAZŁ SWÓJ DOM NA ZAWSZE
supergoga replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Na jedno ucho niestety nie. Drugie - hmmm, może troszkę. Ale fakt, że trzeba na niego bardzo uważać. Poza tym pokochał zabawy - chyba wreszcie nic go nie boli. -
Zapraszamy na kolejny bazarek dla Majora - tym razem torebeczki i buty super firmowe w niskich cenach. To nasz Majorek, już szczęśliwy http://www.dogomania.com/forum/topic/147871-torebki-buty-markowe-w-super-cenach-dla-majora-z-animalii-do-2907/ Przykładowe fotki: Serdecznie zapraszamy!
-
Major - owczarek z Animalii - ZNALAZŁ SWÓJ DOM NA ZAWSZE
supergoga replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
A to fotki Majorka z nowego domu. Nam został tylko jeszcze rachunek, powoli spłacamy. Ciszymy się z tego, że udało sie uratować psiaka. Jest wspaniały i przeżywa drugą młodość. -
Zapraszam na wielki ciuchowy bazarek Tania szafa 2. http://www.dogomania.com/forum/topic/147866-tania-szafa-2-kolejny-ciucholand-na-pokrycie-koszt%C3%B3w-leczenia-majora-do-2907/ Na bazarku ciuszki dla Pań, Panów, Młodzieży i Najmłodszych. A także pas ortopedyczny,pończochy, skarpetki otp. Ciuszki całoroczne. Dochód przeznaczany na podopiecznego Fundacji Animalia - owczarka Majora, którego operacja i leczenie przewyższyły nasze możliwości. Zapraszam - a to Major: I kilka ciuszków -na bazarze prawie 150 rzeczy.
-
Zapraszam serdecznie na bazarek legowisk dla psiaków Animaliowych http://www.dogomania.com/forum/topic/147168-legowiska-nowe-dla-psiak%C3%B3w-na-hotelowicz%C3%B3w-animalii-do-07062015/ Wszystkie spanka nowe z metkami. Idealne do prania w pralce - sprawdziłam.
-
Zapraszamy na bazarek książkowo - filmowy dla podopiecznych Fundacji Animalia, czekających na domy w hotelach dla psiaków - potrzebna każda złotówka. Dziękujemy jeśli chociaż zajrzycie, podniesiecie, zaprosicie innych. Prosimy!!! http://www.dogomania.com/forum/topic/147162-ksi%C4%85zki-i-filny-dvd-tanio-i-ciekawie-na-psiaki-animalii-do-07062015/ Na bazarku sporo ciekawych pozycji, m.in.
-
Major - owczarek z Animalii - ZNALAZŁ SWÓJ DOM NA ZAWSZE
supergoga replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Tak, ale operacje były prowadzone gdy Major był nasz - mieszkał długo w szpitalu bo wymagał pomocy i dopiero teraz podpisujemy umowę adopcyjną. Faktura zbiorcza opiewa na 3-4 miesiące wstecz i ostatnia operacje obecną (drugie ucho), stąd my jesteśmy z leczenia psa rozliczeni. Z uwagi na osobę adoptującą otrzymaliśmy połowę zniżki na ostatni zabieg. -
Major - owczarek z Animalii - ZNALAZŁ SWÓJ DOM NA ZAWSZE
supergoga replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Major juz po kolejnej operacji - drugiego ucha. Dostaliśmy na te zabiegi zniżkę - i operacje uszu kosztowały nas w sumie 800 zł. Do tego doliczamy koszt hospitalizacji oraz operacji przetoki i odbytu - podam koszt całkowity - czekam na zbiorcza fakture za niego. Ale wiadomość mam dla Was cudowną. MAJOR MA DOM!!! Zostaje w domu tymczasowym u lekarza weterynarii który zajmował się nim w klinice. Już mowy nie ma o oddaniu psa. Czyli ma najlepsza możliwą opiekę i na bieżąco pomoc w razie potrzeby. Po wszystkich zabiegach, operacjach i lekach Major zdaniem swego Pana zachowuje się jak szczeniak - to naprawdę cudowne wieści. Czekam na fotki i postaram się szybko wstawić jak dojdą. Ogromnie wam dziękuję za wspieranie nas w walce o życie tego psa, za pomoc finansową. Sami byśmy nie udźwignęli. DZIĘKUJEMY!!! -
Grosik, wywieziony na śmierć staruszek - ma własny dom na zawsze
supergoga replied to supergoga's topic in Już w nowym domu
Dzieki za przypomnienie. grosik ma własny dom - mieszka w Karpaczu i jest kochany i jak sądzę szczęśliwy. Ponieważ w międzyczasie inne psiaki do nas przybyły - zapomniałam zupełnie zmienić tytułu. Przynajmniej sprawa groszka dobrze sie skończyła. -
Sara - owczarkowata sunia za Tęczowym Mostem [*]
supergoga replied to What May NN's topic in Już w nowym domu
Już dotarły. Bardzo Ci dziękuję