Jump to content
Dogomania

Alicja

Members
  • Posts

    51706
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Alicja

  1. [quote name='Ania!']U mnie to samo, składki płać ale potem i tak tylko prywatnie. Ale to chyba boli bardzo?[/QUOTE] boli , ale da się żyć aczkolwiek komfort niewielki ;) [quote name='zuzolandia']Się Ci namieszało znowu ..masakra.....no ale ponoc nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszło wiec mozliwe że bd idealnie za 3 podejsciem.... Co do ogolnego stanu naszej słuzby zdrowia wypowiadac się nie bd bo to jakis matrix ..... Wznosic modły trza do byle kogo aby można było omijac te instytucje szerokim łukiem jak najdłużej się da .. Buziam Alusiowa;-)[/QUOTE] buziam :) teraz to albo do 3x sztuka albo to ostrzeżenie by się nie operować :hmmmm: [quote name='qmu']no jesien macie piekna a Ozulek jak sie ladnie w to wszystko wkomponowuje :) prosze wymiziac odemnie pieseczka :) A Alusi zyczymy z Negrinka udanego bezbolesnego zabiegu i powrotu do zdrowka :)[/QUOTE] Ozzulek wymiziany :) fotami jesiennymi to was zasypię bo mam multum ;) zabieg w styczniu więc jeszcze spoko ;) [quote name='Asiaczek']Mimo wszystko - miłego dnia:) pzdr.[/QUOTE] wzajemnie :) [quote name='Gioco']Po półrocznym oczekiwaniu na decyzję i wypłatę renty, w czwartek otrzymałam już połowę należnego mi świadczenia. Z racji prowadzenia działalności gospodarczej co miesiąc odprowadzam do ZUS haracz na fundusz zdrowotny. Zaś leczę się prywatnie, wspomagając kredytem na opłacenie operacji ponieważ nasz NFZ nie refunduje udziału w zabiegu, który musiałam mieć już dwukrotnie, lekarza z innego kontynentu. Zdecydowanie jestem za indywidualnymi kontami :-)[/QUOTE] no ja też wolałabym aby było osobiste konto , skoro i tak oprócz składek sama placę za prawie wszystkich lekarzy mój TZ np , 5 lat temu miał operację ortopedyczną, przez 5 lat raz tylko miał robione badania , morfologia i to co potrzeba ...i dopiero teraz w tym miesiącu , po 5 latach wypadek w pracy , szycie rogówki , powiek , kontrole , opatrunki ... na oddziele zostać nie mógł bo przyjęc nie ma :) , co 2gi dzień w szpitalu , na własny koszt ... same krople 90 zł ... myślę , ze nie wykorzystał ani 1/10 tego co ma potrącane przez cały okres zatrudnienia
  2. [quote name='Beti-Buba']No i co tam jeszcze w sprawach domowych i remontowych?Kompoty ,ogórki zrobione? Chętnie jeszcze przeczytamy o remontach,operacjach itd. ŚMIAŁO:eviltong: TEMAT GŁÓWNY POCZEKA..................[/QUOTE] nie do ciebie pisałam tylko do andzia 69 , osiołku co czytać ze zrozumieniem nie potrafisz i cytatów nie dostrzegasz
  3. [quote name='andzia69']powiem, powiem - tylko nie wiem, kiedy przyjedziesz :) może w następnym stuleciu :) :)[/QUOTE] plany były dzwonić na ten rok , ale tak się pometłały , ze do dziś nie idzie rozplątać , nic już nie planuję ...teraz to kurde chyba tylko spontan działa ... czekałam na komisje lekarską, teraz zmienili mi termin w szpitalu , 3raz przekładam remont łazienki ... więc nawet Ozzyemu nie obiecuję , ze pojedzie
  4. Bazylek pięknie się prezentuje :) 95 powiadasz ...ja mam z 300 ale nie ma kiedy poprzeglądać :)
  5. [quote name='Vectra']Czytaliście na FB , policja w Holandii poszukuje zwyrodnialca ... który wrzucił do wody , psa w kennel klatce .... pies się utopił Psem był staffik , staffik z polski - pomijając rasę i kraj pochodzenia , to się słabo robi , co musiał przeżyć ten pies , zanim umarł. [URL]http://www.telegraaf.nl/binnenland/21992997/__Doodsstrijd_verdronken_hond__.html[/URL][/QUOTE] poraża ... nie sposób sobie tego wyobrazić ...temu chamowi co mu to zrobił wypada życzyć co najmniej takiej samej śmierci
  6. Widziałam na FB , Gratulacje :)
  7. O dżisys , to znów piszą donos(y) i do wos ?? DA są piękne , mój Ozzulec ma teraz taką szczylówę do zabawy .
  8. [quote name='justysiek']aaaa, współczuję, będzie potem bolało :( a to się robi w całkowitej narkozie czy w znieczuleniu w kręgosłup?[/QUOTE] w kręgosłup ... ja już coraz bardziej mam dość tego ...no bo raz zwialam ze szpitala , bo mój lekarz zlecił inny zabieg a ordynatorowi usrało się ze nie , że usztywni na zawsze płytką , no więc spakowałam manele i poszłam do domu , po 3 latach mój lekarz zmienił szpital i teraz pracuje z jednym z lepszych ortopedów u nas , więc po zastrzykach z kwasu zdecydowalam kolejne podejście no i doopa .... czyli co do 3 x sztuka :hmmmm:
  9. [quote name='Asiaczek']Moja pani doktor - niestety juznie praktykuje. Mam jaką młodą glisdę i powinnam przenieśc się do kogoś innego, ale mi sie ni echce. pewnie jak cos mocno zaboli w moim zdrowiu, to to zrobię:) pzdr.[/QUOTE] moja jedna poszła gdzies indziej a teraz ma fajną lekarkę w sumie od kilku lat [quote name='justysiek']Aluś co masz za zabieg bo przegapiłam?:oops:[/QUOTE] muszą mi uruchomić palec w nodze , bo mam sztywny , nie mam stawu i kość trze o kość , to taka przypadłość ,,sztywny paluch,, , mam to w obu stopach ale póki co najpierw muszę jedną nogę spróbować uzdrowić a potem się zobaczy dalej
  10. [quote name='Vectra']To nie są gruczoły :diabloti:[/QUOTE] no dokładnie a z teściową :cool2:
  11. :lol::lol::lol: https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1381648_643926358972780_1152352986_n.jpg co do wystaw , to przy onkach jest harmider jak na romskim weselu :diabloti: ...poza tym , nie wiem jak to możliwe ale jeszcze w tych czasach najwięcej jest tam wystawców w kreszowych dresach :lol:
  12. [quote name='Asiaczek']Płaciłam przez całe swoje zawodowe zycie składki regularnie. I co teraz mam...? Czekanie po pól roku albo dłużej na jakikolwiek zabieg, operacje czy normalna wizyte u specjalisty... To jakis horror ze snu wariata, a nie normalne leczenie. Pzdr.[/QUOTE] Asiu , ja już płacę 30 lat ... dobrze , ze chociaż mam taką lekarkę , ze raz w roku , bez proszenia daje mi skierowanie na badania krwi i moczu i dopisuje to co potrzebuję a może mi refundować ...
  13. [quote name='Asiaczek']Hahaha, nie znam zapachu nadpsutej pieczarki, ale nadal twierdzę, że ta "ryba" to gruczoly. Bo cieczka sama w sobie nie pachnie. No, dla nas nie pachnie, bo dla samczyków to pachnie, czasami az w nadmiarze:) pzdr.[/QUOTE] z tym się nie zgodzę , miałam sukę która pachniała , może nie tak intensywnie jak pisze Ewa , poza tym tak jak rasy ludzkie wydzielają pot o różnej intensywności zapachowej tak i psy rózny zapach wydzielają , to samo jest z częstotliwością cieczek , jedne mają 1x w roku , inne 3 . Nie da się wszystkiego pod linijkę wsadzic
  14. :lol: [url]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/Asiaczek1/ZmianarozmiaruIMG_6046_zps501ea46f.jpg[/url]
  15. [quote name='Asiaczek']... a mnie mówili, że ten zapach to nie zapach cieczki, tylko rozlizanych gruczołów okoloodbytowych:) pzdr.[/QUOTE] gruczoły to jadą nadpsutą pieczarką , taką zaparzoną , zczerniałą , podchodzacą wodą :lol: znam ten smród bo Kama sama sobie czyściła a Ozzy miał wiecznie z tym problem zęby gubią powiadasz ...brzmi optymistycznie :lol:
  16. [quote name='Asiaczek']No tak.... było, jest i bedzie. a nie powinno... dlatego juz dawno stwierdziłam, że najlepiej by bylo, aby wsie ludzie mieli swoje karty, gdzie zbierane bylyby środki finansowe, czyli tam bylbyodprowadzany podatek zdrowotny. I gdy przychodzi jakis problem, to - rach-ciach- wiemy ile mamy i na co nas stac. Płacimy i wymagamy. Jasne i klarowne.... wiadomo, że nie ma systemu idealnego, ale takie karty rozwiązałyby wiele problemow właśnie takich ludzi, jak Ty. To Ty bys wybierała szpital, lekarza (no, może nie do końca...) i.... płacila za to uczciwe pieniądze a nie jakies wymyslone stawki z NFZ. Pzdr.[/QUOTE] ano dokładnie .... bo ja poza rodzinnym i ortopedą to wszystkich innych lekarzy , czyli okulista 2x w roku po 150 zł , endokrynolog 2x w roku po 150 zł i ginekolog 100-120 zł raz w roku chodzę prywatnie od samego początku , do tego dentysta ... więc z moich składem niewiele wykorzystuję , a w takich sytuacjach jak teraz to mnie wqrw bierze niezły
  17. [quote name='Asiaczek']No to ja nie wiem, czy to dobrze czy xle, że musisz czekac do 17 stycznia... To prawie 3 miesiące oczekiwania. A wolnego Ci starczy potem na rehabilitację? pzdr.[/QUOTE] dla mnie źle , zupełnie nie po mojej myśli , wszystkie plany idą w łeb ....nie ma to jak leczyc się w państwowych szpitalach ...gdzie złodzieje w ministerstwie wydzielają na zdrowie ludzi kasę a sami w swoim rządowym mają dla siebie , rodzin i znajomych wszystko na już na teraz
  18. [quote name='Luzia']współczuję, ja to nawet nie myślę o żadnym zabiegu, chyba że mi się kolana posypią już całkowicie, teraz nie wyobrażam sobie :shake:[/QUOTE] ale jak masz problem z kolanami to idź do lekarza i sie zapisz na zabieg bo czeka się kilka lat :diabloti::evil_lol:
  19. [quote name='Luzia']nie ma to jak polska służba zdrowia, człowiek całe życie składki odprowadza a potem musi lata czekać na zabieg :roll: Długo potem trwa rehabilitacja po takim zabiegu?[/QUOTE] podobno po 8 tygodniach miałam się poruszać już sama , a o rehabilitacji to sobie z NFZtu będę musiała pewnie bajki pisać , chyba że wezmę zlecenie od lekarza przed operacją i sobie w grudniu kolejkę na nowy rok zrobię bo będą zapisy ... ...cholera ja w czerwcu nad morze chcę jechać ..... grrrr
  20. [quote name='natija']Pieknie się prezentuje:-)[/QUOTE] cieszkamy że sie podoba :) [quote name='Laraine']Jak pięknie, aż się chce iść na spacer :loveu:[/QUOTE] i nadal tak jest , oby jak najdłużej [quote name='maciaszek'][URL]http://images51.fotosik.pl/112/4daa09a8d026bb1d.jpg[/URL] - pies Wam zaległ ;). Piękne kolory, nacieszyłam oko. Ozzulek jaki zadowolony :).[/QUOTE] pies lubi ten pkt programu gdzie robi bachulca ;) [quote name='Asiaczek']Ozzik w swojej najlepszej formie - znowu się sam z siebie wywraca, hahaha/... [URL]http://images55.fotosik.pl/113/976a41c7f3ea0122.jpg[/URL] Kolorki na fotkach - jesienne, ciepłe, cudne:) pzdr.[/QUOTE] Ozzulec jest w dobrej formie bo pogoda mu pasi i pora roku :) [quote name='Bolsbokser']Jesień masz piękną :) [URL]http://images55.fotosik.pl/112/aa3645415b89e174.jpg[/URL] U mnie podobne klimaty, tylko fotek nie mam kiedy robić :([/QUOTE] gdybym musiała chodzić do pracy to na pewno by tych fotek nie było bo po prostu nie miałabym kiedy ich zrobić .... [quote name='Ania!']Moje też, uwielbiam taką jesień. Tylko mi kudłacze liście do domu znoszą w ilościach hurtowych :-P[/QUOTE] na szczęście Ozzy nie nosi ale pamiętam jak Kama znosiła [quote name='zuzolandia']No wybornie cudne te jesienne foty Alusiowa ;-) Jesien wbrew wszystkiemu potrafi byc jednak piękna .......tzn jej poczatki ;-) hihih Buziamy cieplutko ;-)[/QUOTE] no ja jesień i wiosnę bardzo lubię , lata nie a zimę tylko czasami :) Melduję , ze tak szybko się mnie nie pozbędziecie :diabloti: Dziś z samego rańca miałam telefon ze szpitala że mam przeniesiony zabieg na 17 stycznia bo już nie ma kasy na zabiegi , mam też czekać ewentualnie na telefon bo może ktoś zrezygnuje w tym roku to mnie wcisną w te miejsce co będzie ....tak to nadal będę miała 2 nogi :lol:
  21. [quote name='Asiaczek']Ha, przygoda taka nie pierwsza i pewnie nie ostatnia.... U mnie na osiedlu zaroilo się od jorków prowadzanych..... luzem przez panów z brzuszkami. Ale żeby jeszcze smieszniej, to ci panowie to nie jakies dziadki 70-letnie(choc i taki jest, ale prowadza swojego jorkunia na flexie), ale to młode byczki ok. 30-tki... wyglądaja tak smiesznie, idac z ważna miną i nawołując od niechcenia swoje zabaweczki... Żeby oni wiedzieli, jak to wyglada z boku, boziu.... padli by i nie powstali juz więcej, hahaha:evil_lol:[/QUOTE] :lol: u nas też to samo ... poza tym wqrwia mnie tłumaczenie , że ,, on szczeka , bo malutki i sie boi ,, to go qrna zapakuj w słoik jak ma stres i będzie spokój . Ozzy wchował się z yorkiem więc chyba nadal myśli że jest jednym z nich więc nic pluszakom nie czyni , ale znajomych suka chętnie by sobie kapcie na zimę z nich zrobiła :grins: Jednego pana jednak nauczyliśmy prowadzać pluszaka na smyczy ,jak ze 2 razy popyndalał za yorasem jak na warszawskim maratonie , aż pod naszą klatkę bo tamtem uznał , ze Ozzulka cza zjeśc :) Co do agresywności stafików ...no jak nie jak tak :lol:.... przecie do Ali Mielus odwoziły pojeby szczeniaka , bo im dziecko chciał zjeść :diabloti: bo se kurna myślały że szczeniak zęby do szklanki schowa i za dupe dziecka nie złapie
  22. Lubię takie klimaty [url]http://i1262.photobucket.com/albums/ii614/JoannaGS/Asiaczek1/ZmianarozmiaruIMG_6750_zpsf49c24f2.jpg[/url] urokliwe okolice wycieczki i foty też :) :kciuki:
  23. :lol: fantastycznie :) [url]https://lh4.googleusercontent.com/-UdLyR93wMZI/UmQTtZ6a6_I/AAAAAAAAFAU/YPbDIy15MJE/s640/Obraz%20023.jpg[/url]
×
×
  • Create New...