-
Posts
3225 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by mag.da
-
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Jak na razie nie udało się złapać suni ze szpitala, tylko szczeniorek złapany. Jeszcze do 19-tej ma portier próbować. A z jeszcze "lepszych" wieści - za chwilę dojedzie do mnie Korgi, zwrot z adopcji :roll: -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[quote name='divia_gg']Magdo aktualne? [/QUOTE] Tak, aktualne. Jutro TZ ma po pracy jeszcze spotkanie w Kielcach i będzie wracał do domu dopiero ok. 19-tej, to mógłby sunię odebrać, gdyby udało się ją gdzieś przetrzymać do tego czasu. Nie musiałybyście specjalnie z nią jechać. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Sunia od menela ma w książeczce Sonia. Faktycznie na początku była przestraszona, rozpłaszczona, ale już się trochę zapoznałyśmy i nie jest źle ;) Jest płochliwa, ale na cmokanie przychodzi, merda ogonkiem, sama podstawia się do głaskania :) [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/832/47496425.jpg/"][IMG]http://img832.imageshack.us/img832/3534/47496425.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/842/42607987.jpg/"][IMG]http://img842.imageshack.us/img842/238/42607987.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/571/72800172.jpg/"][IMG]http://img571.imageshack.us/img571/6494/72800172.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/443/55551524mp.jpg/"][IMG]http://img443.imageshack.us/img443/135/55551524mp.jpg[/IMG][/URL] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Filipkowi właśnie wykupiłam pakiecik na bazarku :) -
SZCZENIĘTA Z KIELC - szukają domków. Aktualizacja str.1.
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[quote name='savahna'] W trosce by mag.da nie uwiazała Filipka na łańcuchu ogłosiłam go na mazowieckie. [URL]http://warszawa.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-FILIP-mlody-gladkowlosy-lagodny-radosny-pies-docelowo-sredni-W0QQAdIdZ321137565[/URL][/QUOTE] Filipek bardzo dziękuje :loveu: Dziś wykupiłam mu następny pakiecik, to poproszę, żeby dziewczyna zrobiła mu na małopolskie i świętokrzyskie może ;) -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Mam nadzieję, że ta biedna sunia szybko zapomni o tym koszmarze, który przeszła :-( -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Czarna kicia ma już zdjęte szwy po sterylce, mogłaby jechać do domu. [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/16/tn25z.jpg/"][IMG]http://img16.imageshack.us/img16/4720/tn25z.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/27/tn27d.jpg/"][IMG]http://img27.imageshack.us/img27/254/tn27d.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/822/tn28.jpg/"][IMG]http://img822.imageshack.us/img822/8825/tn28.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/36/tn23c.jpg/"][IMG]http://img36.imageshack.us/img36/1145/tn23c.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/692/tn20yg.jpg/"][IMG]http://img692.imageshack.us/img692/306/tn20yg.jpg[/IMG][/URL] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Już nie trzeba mapki - erka jedzie po sunię ;) -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
OK, dzięki za wskazówki - jak możesz, to mapkę chętnie przyjmę ;) Zobaczymy, może jeszcze erka kogoś spoza dogo wynajdzie :) -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[quote name='divia_gg']Kurcze. Ja koncze o 15.30 i nie dam rady [B]jutro[/B] wyjsc wczesniej...A na pewno nie na tyle zeby byc z powrotem na 16...Chyba ze ktos juz ode mnie zlapana sunie przewiezie do Kielc. Ja bym dzisiaj ja mogla zgarnac, a jutro o ktorej by tam pasowalo ktos by wzial ja ode mnie? Zawsze to ode mnie duzo blizej niz z tych Mostow. No i nie daj Boshe by gdzies sie skryla..Chyba ze ta kobieta ja do siebie na chwile znow wezmie...No nie wiem juz sama. Z mojej strony moge ja wziac dzis, a kros ja moze odebrac jutro ode mnie... Linnsi ja codziennie przemierzam ta trase i to jest masakra. Ja teraz godzine wracam do domu z pracy, a przeciez blisko miasta mieszkam. Normalnie pol godziny, a teraz 2x dluzej...[/QUOTE] Gosiu, ale to o dzisiaj chodzi - dziś nie dasz rady jej do Kielc podrzucić? W razie czego Paweł te pół godz. dłużej mógłby w pracy zaczekać. Jak nikt nie będzie mógł pojechać, to Paweł pewnie pojedzie do tych Mostów po pracy, tylko z Barwinka, to chyba musiałby jechać przez Morawicę, a tam na wylotówce, to pewnie z godzina stania w korku, jak nie dłużej. W drugą stronę przez miasto - to samo albo i gorzej :shake: A w dodatku właśnie zauważyłam, że zostawił tel. w domu więc jakby nie mógł znaleźć tego miejsca w Mostach, to nawet nie będzie mógł zadzwonić :roll: -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[quote name='eliza_sk']Erko, jeśli to Mosty z gm. Chęciny, to zgłoście sprawę do Pani Ewy Jokisz z Urzędu, to na prawdę cywilizowana gmina - [B]tylko pewnie w życiu nie zgodzą się na taką stawkę, o jakiej kiedyś mówiła mag.da dla jakiegoś psiaka od divii[/B]. Jeśli zlecają nam zajęcie się jakimś psem i akurat mamy msce, to stawka nie przekracza 10 zł - chyba 8 lub 9 zł - musiałabym sprawdzić.[/QUOTE] Zostałam wywołana personalnie więc muszę się odnieść. Elizo, tamten pies był duży, dlatego stawka była wyższa, ta sunia jest niewielka, więc stawka byłaby odpowiednio niższa. Natomiast, co do porównywania Waszych stawek dla gminy z moimi – jest to bezzasadne, ponieważ Wy prowadzicie Stowarzyszenie non profit, a ja działalność gospodarczą. W moim przypadku, ze stawki 8 zł – po odliczeniu podatków (23% VAT i 19% dochodowy) - zostaje dokładnie 5,27 zł za dobę, czyli 158 zł na m-c. W tej cenie jest wyżywienie - karmię Britem – 80 zł za worek + dodatki (puszki, smakołyki) - duży pies zjada ok.2 worki, czyli ok.160 zł – tak więc cała opłata za hotelowanie wystarczyłaby jedynie na zakup karmy. Być może dla Stowarzyszenia jest to wystarczający zwrot kosztów, ale niestety przy działalności gosp. te koszty są znacznie wyższe - sam ZUS to ponad 900 zł za m-c, do tego bieżące opłaty, prąd, woda, teraz również ogrzewanie, podatek od nieruchomości i inne „drobiazgi” – środki czystości, zniszczone legowiska, miski, dojazdy do weta, za które nie pobieramy zwrotu, a przede wszystkim koszty inwestycji – w naszym przypadku budowa i wyposażenie budynku - to ok. 50 tys. zł. O wynagrodzeniu za własną pracę nawet nie wspominam. Czyli de facto hotelowanie dużego psa za 8 zł z wyżywieniem i fakturą, byłoby BDT, a przy raptem 6-ciu miejscach w hotelu mogę sobie pozwolić tylko na jednego tymczasowicza - obecnie jest nim Filip. O ile pamiętam, w hotelu Waszego Stowarzyszenia miejsce dla dużego psa kosztowało 15 zł – dlaczego więc ja miałabym brać od gminy 8 – 9 zł? Żeby gmina mogła wypełniać swoje ustawowe obowiązki moim kosztem? U mnie ceny "dogomaniackie", czyli 8-15 zł są dla wolontariuszy - gminy nie są wolontariuszami. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
O matko, Linssi, co się stało? Samochód? Jutro miał być biedak zabrany :-( AgataP takie podstawowe info o Novi jest na 1 str. Dziś pojechała na sterylkę razem z Zulą. Malagos, niestety druga sunia albinkowa jeszcze nie złapana. Ta pierwsza ma jutro być sterylizowana. -
SZCZENIĘTA Z KIELC - szukają domków. Aktualizacja str.1.
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Savahna, mam ten sam problem z internetem, tylko że mnie się NIGDY nie udaje zmieścić w limicie :roll: :evil_lol: Ale dziś 10-ty więc można szaleć od nowa :-D [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/593/10103633.jpg/"][IMG]http://img593.imageshack.us/img593/7867/10103633.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/263/39953766.jpg/"][IMG]http://img263.imageshack.us/img263/9133/39953766.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/836/46013583.jpg/"][IMG]http://img836.imageshack.us/img836/3203/46013583.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/543/10066637.jpg/"][IMG]http://img543.imageshack.us/img543/7711/10066637.jpg[/IMG][/URL] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/267/tn14z.jpg/"][IMG]http://img267.imageshack.us/img267/7018/tn14z.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/9/tn16x.jpg/"][IMG]http://img9.imageshack.us/img9/9383/tn16x.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/444/tn17.jpg/"][IMG]http://img444.imageshack.us/img444/1322/tn17.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/192/tn19.jpg/"][IMG]http://img192.imageshack.us/img192/5500/tn19.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/210/tn20u.jpg/"][IMG]http://img210.imageshack.us/img210/1240/tn20u.jpg[/IMG][/URL] Filip ma z nią przerąbane :diabloti: - ten mały potwór ma jakieś ADHD :shock: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/835/tn18f.jpg/"][IMG]http://img835.imageshack.us/img835/9729/tn18f.jpg[/IMG][/URL] Jak sklecę jej jakiś opis to wstawię na 1 str. - tylko jeszcze imienia nie mamy. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[U][URL=http://imageshack.us/photo/my-images/11/tn4c.jpg/][IMG]http://img11.imageshack.us/img11/3717/tn4c.jpg[/IMG][/URL] [/U] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/406/tn5o.jpg/"][IMG]http://img406.imageshack.us/img406/2252/tn5o.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/851/tn6q.jpg/"][IMG]http://img851.imageshack.us/img851/5951/tn6q.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/850/tn8b.jpg/"][IMG]http://img850.imageshack.us/img850/272/tn8b.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/35/tn9oe.jpg/"][IMG]http://img35.imageshack.us/img35/5656/tn9oe.jpg[/IMG][/URL] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Pozdrowienia od Lenki - wszystko u niej w porządku :p [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/809/tndsc00018.jpg/"][IMG]http://img809.imageshack.us/img809/4874/tndsc00018.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/522/tndsc00014.jpg/"][IMG]http://img522.imageshack.us/img522/1569/tndsc00014.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/190/tndsc00019.jpg/"][IMG]http://img190.imageshack.us/img190/4632/tndsc00019.jpg[/IMG][/URL] A teraz Lenka w miniaturce :lol:: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/266/tn2ch.jpg/"][IMG]http://img266.imageshack.us/img266/319/tn2ch.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/27/tn3tk.jpg/"][IMG]http://img27.imageshack.us/img27/4215/tn3tk.jpg[/IMG][/URL] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Korgi pojechał dziś do domu. Domek z ogrodem w Piekoszowie, młode małżeństwo z 2 dzieci, mały roczny piesek do towarzystwa :) -
SZCZENIĘTA Z KIELC - szukają domków. Aktualizacja str.1.
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[quote name='wegielkowa']Hrabiostwo 'Z Daleszyckich Kniei" na łańcuch chcesz wiązać:crazyeye:? [/QUOTE] Do Gucia dotarło, że skończy na łańcuchu i szybciutko poszedł do domu :diabloti: Jeszcze Filipowi muszę przemówić do rozsądku :mad: [U][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/148/tn29z.jpg/"][IMG]http://img148.imageshack.us/img148/2200/tn29z.jpg[/IMG][/URL] [/U] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/153/tn28w.jpg/"][IMG]http://img153.imageshack.us/img153/4332/tn28w.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/828/tn41g.jpg/][IMG]http://img828.imageshack.us/img828/6923/tn41g.jpg[/IMG][/URL] W środę Filip został zaszczepiony na wściekliznę, czyli ma już komplet. Waży 16 kg i według oceny wetki docelowo może dojść do ok. 22 kg. Czyli taki ciut większy średniak ;) -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Jeszcze kilka wczorajszych fotek Zuli. Dzisiaj się już rozpadało więc o nowe zdjęcia będzie ciężko :roll: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/841/tn19.jpg/"][IMG]http://img841.imageshack.us/img841/5500/tn19.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/255/tn21q.jpg/"][IMG]http://img255.imageshack.us/img255/5447/tn21q.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/525/tn24z.jpg/"][IMG]http://img525.imageshack.us/img525/511/tn24z.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/26/tn25.jpg/"][IMG]http://img26.imageshack.us/img26/7923/tn25.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/24/tn20f.jpg/"][IMG]http://img24.imageshack.us/img24/8127/tn20f.jpg[/IMG][/URL] z Filipem: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/72/tn26.jpg/"][IMG]http://img72.imageshack.us/img72/4906/tn26.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/822/tn17j.jpg/"][IMG]http://img822.imageshack.us/img822/7053/tn17j.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/291/tn18.jpg/"][IMG]http://img291.imageshack.us/img291/6062/tn18.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/840/tn6yp.jpg/"][IMG]http://img840.imageshack.us/img840/6728/tn6yp.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/94/tn7wl.jpg/"][IMG]http://img94.imageshack.us/img94/4655/tn7wl.jpg[/IMG][/URL] I jeszcze rekonwalescentka na koniec ;) [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/607/20725711.jpg/"][IMG]http://img607.imageshack.us/img607/4240/20725711.jpg[/IMG][/URL] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Kolaczka była nazywana Zula i nawet reaguje na to imię. Do mnie przekonała się bardzo szybko - jest przyjazna, wylewna, czasem aż za bardzo - koniecznie chce polizać prosto w usta :evil_lol: Pilnuje się na spacerach, umie chodzić na smyczy, jest posłuszna. Pani mówiła też, że u nich chciała wchodzić do domu więc prawdopodobnie była domową sunią. Psy na razie trzyma na dystans, nie atakuje, ale jak za bardzo chcą się zaznajamiać, to odgania szczeknięciem i kłapnięciem. Zwłaszcza Filipowi się obrywa, bo on najbardziej namolny :lol: Ale to pierwszy dzień więc pewnie ze strachu - pani mówiła, że lubi się bawić z psami. Jest średniej wielkości - ciut większa od Filipa i masywniejsza. Od owczarka colie mniejsza. Od ostatnich zdjęć dość jej się przytyło: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/9/tn3a.jpg/"][IMG]http://img9.imageshack.us/img9/777/tn3a.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/560/tn12.jpg/"][IMG]http://img560.imageshack.us/img560/5635/tn12.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/846/tn2m.jpg/"][IMG]http://img846.imageshack.us/img846/4001/tn2m.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/843/tn4r.jpg/"][IMG]http://img843.imageshack.us/img843/3496/tn4r.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/197/tn15a.jpg/"][IMG]http://img197.imageshack.us/img197/9379/tn15a.jpg[/IMG][/URL] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Tak, noc bez przygód, fartuszek w całości, rana sucha ;) Trochę słaby apetyt ma chudzielec, ale pierwszy dzień po zabiegu to raczej normalne. Czuje się chyba dobrze, pospacerowała trochę, merda ogonem, nie wygląda na cierpiącą. Gucio został, ale jeszcze sprawa nie przesądzona do końca, bo bał się dziecka i trochę je oszczekiwał - zobaczymy, jak będzie dalej. -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Tak, jak erka już napisała - w czasie zabiegu okazało się, że jest problem z krzepliwością krwi. I dlatego też rana może się trudniej goić i może pojawić się krwawienie, a wtedy trzeba będzie pokazać sunię w lecznicy i dać dodatkowe leki. Dlatego dt w Kielcach choć na 2-3 dni byłby wskazany - byłaby na miejscu, no i w domu można sunię lepiej dopilnować - ja jak zwykle boję się, czy w nocy nie zdejmie sobie fartuszka i nie uszkodzi rany. No, ale nie udało się nic załatwić tak na szybko. Byłam jeszcze teraz u niej - chyba wszystko ok - merda ogonem, przeszła się trochę, wysikała, rana nie krwawi - może będzie dobrze, a ja zamartwiam się na zapas ;) -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
Może jeszcze tu widać, że jest mała. Bez problemu można ją nosić na rączkach, co zresztą bardzo lubi ;) [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/845/23060476.jpg/"][IMG]http://img845.imageshack.us/img845/2164/23060476.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/11/22532344.jpg/"][IMG]http://img11.imageshack.us/img11/828/22532344.jpg[/IMG][/URL] -
ALARM-Kielce - prosimy o pomoc w ogłoszeniach, info i foto str.1
mag.da replied to mag.da's topic in Już w nowym domu
[quote name='Zuzka2'] A kotek mały z mamą nadal do wydania?Wysłałam go już chyba 60osobom... [/QUOTE] Tak, nadal czekają...