Jump to content
Dogomania

mag.da

Members
  • Posts

    3225
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by mag.da

  1. Mała od razu przyssała się do cyca :p [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/85/83630347.jpg/"][IMG]http://img85.imageshack.us/img85/7118/83630347.jpg[/IMG][/URL] mamuśka zadowolona :) [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/811/25271864.jpg/"][IMG]http://img811.imageshack.us/img811/9247/25271864.jpg[/IMG][/URL] Mam nadzieję, że mała nie dostanie jakiegoś rozstroju żołądka, bo podobno napoili ją mlekiem na tej wsi. W lecznicy została odpchlona i odrobaczona Milbemaxem - Roszpunko, a wetka nie mówiła nic, żeby jej siemię lniane podać przy tym odrobaczaniu? Żeby nie było, jak ze Szpilką...
  2. Jest trochę zagubiona, jeszcze niezbyt ufna. Smyczy nie dała sobie dopiąć, ale na szczęście sama wraca z wybiegu do boksu więc na razie nie ma konieczności, żeby chodziła na smyczy. Reszta suczek ją oszczekuje, a ona w odpowiedzi warczy na nie, więc bezpośredniego kontaktu na razie nie mają. W boksie chyba czuje się bezpiecznie, mogę ją pogłaskać, nie ucieka przede mną. Na wybiegu sama do mnie nie podejdzie. To dopiero pierwszy dzień, musi ochłonąć, przyzwyczaić się do nowego otoczenia ;) Zostawia kropelki krwi więc to chyba jeszcze nie koniec cieczki - całe szczęście, że akurat Filip i Korgi pojechały, bo byłby sajgon. No i że jest zimno, bo mój jamnior nie wychodzi spod kołdry i jeszcze się nie kapnął, że cieczka pod nosem :diabloti:
  3. Pewnie myślałaś, że Dinka większa, bo ona wychodzi na dużą na zdjęciach. Obie ok. 10 kg, tylko Dinka ciut wyższa, a Aksa ciut dłuższa :evil_lol: Nie mogę Dince zrobić normalnych zdjęć, bo to jest owsik :roll:
  4. Dinka: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/259/38507760.jpg/"][IMG]http://img259.imageshack.us/img259/8730/38507760.jpg[/IMG][/URL] z Aksą: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/208/11389371.jpg/"][IMG]http://img208.imageshack.us/img208/7560/11389371.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/406/68900631.jpg/"][IMG]http://img406.imageshack.us/img406/6013/68900631.jpg[/IMG][/URL]
  5. [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/85/66193802.jpg/"][IMG]http://img85.imageshack.us/img85/28/66193802.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/718/75666399.jpg/"][IMG]http://img718.imageshack.us/img718/4290/75666399.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/36/39794324.jpg/"][IMG]http://img36.imageshack.us/img36/7204/39794324.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/411/89600068.jpg/"][IMG]http://img411.imageshack.us/img411/4706/89600068.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/20/77435077.jpg/"][IMG]http://img20.imageshack.us/img20/4048/77435077.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/502/21189940.jpg/"][IMG]http://img502.imageshack.us/img502/2936/21189940.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/39/89613472.jpg/"][IMG]http://img39.imageshack.us/img39/8242/89613472.jpg[/IMG][/URL]
  6. Sunia bez imienia - mile widziane propozycje. niczym sarenka: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/703/54352162.jpg/"][IMG]http://img703.imageshack.us/img703/7200/54352162.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/573/61545059.jpg/"][IMG]http://img573.imageshack.us/img573/861/61545059.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/46/38651254.jpg/"][IMG]http://img46.imageshack.us/img46/5733/38651254.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/141/71932224.jpg/"][IMG]http://img141.imageshack.us/img141/2616/71932224.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/196/54656846.jpg/"][IMG]http://img196.imageshack.us/img196/9606/54656846.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/689/38267013.jpg/"][IMG]http://img689.imageshack.us/img689/584/38267013.jpg[/IMG][/URL]
  7. i jakieś takie jeszcze: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/13/25244880.jpg/"][IMG]http://img13.imageshack.us/img13/4477/25244880.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/713/25878065.jpg/"][IMG]http://img713.imageshack.us/img713/322/25878065.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/257/78914009.jpg/"][IMG]http://img257.imageshack.us/img257/2155/78914009.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/521/37369827.jpg/"][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/9057/37369827.jpg[/IMG][/URL] Sabcia nabrała już do mnie zaufania na tyle, że założenie szeleczek nie było dużym problemem. Oczywiście na początku czuła się w nich skrępowana, były próby przegryzania, ale szybko się z nimi oswoiła. Teraz już Sabunia wita mnie zawsze w podskokach z merdającym ogonkiem, a od niedawna opiera się łapkami na moich nogach i łapie za ręce :p Za nogawki też łapie :eviltong: Czyli kolejne kroczki do przodu. Tu widać, jak stoi oparta o moje kolano: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/842/81720290.jpg/"][IMG]http://img842.imageshack.us/img842/393/81720290.jpg[/IMG][/URL]
  8. Sabulinda zaszelkowana: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/263/10552975.jpg/"][IMG]http://img263.imageshack.us/img263/5417/10552975.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/502/42351624.jpg/"][IMG]http://img502.imageshack.us/img502/6271/42351624.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/64/99707666.jpg/"][IMG]http://img64.imageshack.us/img64/4599/99707666.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/189/53917140.jpg/"][IMG]http://img189.imageshack.us/img189/779/53917140.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/823/57760824.jpg/"][IMG]http://img823.imageshack.us/img823/3593/57760824.jpg[/IMG][/URL]
  9. [quote name='erka'] Eruane z ewelinką_m złapały sunię koczującą na Bocianku. Okazało się,ze jednak nie jest ciężarna, za to ma cieczkę.To jeszcze bardziej skomplikowało sytuację, no i przedłuży pobyt suni w hotelu, bo trzeba czekać na zakończenie cieczki, a potem co najmniej 3 tyg.,zeby ja wysterylizować .[/QUOTE] sunia jeszcze pod wpływem sedalinu: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/21/14799983.jpg/"][IMG]http://img21.imageshack.us/img21/6285/14799983.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/641/67976903.jpg/"][IMG]http://img641.imageshack.us/img641/4931/67976903.jpg[/IMG][/URL] [quote name='erka'] Węgielkowa złapała sunię na Św. Katarzynie, ale nie tą, której fotki robiła wcześniej, bo nie za bardzo się dała, tylko inną malutką sunię, też w ciąży. [/QUOTE] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/838/90773802.jpg/"][IMG]http://img838.imageshack.us/img838/1056/90773802.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/840/36144445.jpg/"][IMG]http://img840.imageshack.us/img840/5640/36144445.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/23/78054828a.jpg/"][IMG]http://img23.imageshack.us/img23/1462/78054828a.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/207/76888923.jpg/"][IMG]http://img207.imageshack.us/img207/2822/76888923.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/845/77134759.jpg/"][IMG]http://img845.imageshack.us/img845/2852/77134759.jpg[/IMG][/URL]
  10. [quote name='erka'] Mag.do, czy masz jakieś wieści o Korgasku?[/QUOTE] Same dobre wieści :p Korgasek bardzo się spodobał, państwo są nim zachwyceni. Bardzo dobrze odnosi się do suni rezydentki - ona na razie trochę się boczy na intruza, ale pewnie niebawem się przekona do kawalera. Dziś już zostali z sunią sami na kilka godzin i był grzeczny, nic nie zbroił. Oby tak dalej ;)
  11. Nie wiem, czy ktoś poznaje tego jegomościa :p [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/265/81242460.jpg/"][IMG]http://img265.imageshack.us/img265/1047/81242460.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/573/71748810.jpg/"][IMG]http://img573.imageshack.us/img573/687/71748810.jpg[/IMG][/URL] Wszystko u niego ok, teraz jest Kajtkiem i już się zaaklimatyzował na dobre - oszczekał nas przez bramę :diabloti: Ale potem poznał i już był chętny na mizianki :loveu:
  12. [quote name='erka'] Być może jutro też inny psiaczek odfrunie od mag.dy, ale na razie nie zapeszam;).[/QUOTE] :diabloti::diabloti::diabloti::diabloti::diabloti: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/254/13529145.jpg/"][IMG]http://img254.imageshack.us/img254/5948/13529145.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/818/67343914.jpg/"][IMG]http://img818.imageshack.us/img818/3540/67343914.jpg[/IMG][/URL] z całym swoim dobytkiem: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/803/64695062.jpg/"][IMG]http://img803.imageshack.us/img803/7943/64695062.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/525/28940500.jpg/"][IMG]http://img525.imageshack.us/img525/102/28940500.jpg[/IMG][/URL] Jeszcze się nie cieszę za bardzo, bo zobaczymy, jak się chłopak zaaklimatyzuje. Dzisiaj był trochę znieruchomiały, ale powinien się rozruszać, oby tylko nie za bardzo ;) Domek fajny mu się trafił, fajni państwo i mam nadzieję, że wszystko będzie ok ;) I taki kumpel do towarzystwa: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/39/96269605.jpg/"][IMG]http://img39.imageshack.us/img39/3131/96269605.jpg[/IMG][/URL]
  13. [quote name='andzia69']no nic...w razie w to chłopaki wyjeżdżają ok. 9-10...będzie czas na ew. ustalenia...Co do sterylizacji Soni - minęlo już ze 3 tyg. od szczepienia? bo nie wydaje mi się... Erka - nie mam jeszcze umowy na Reksia (może jest u tz Mag.dy w sklepie?)...a u ciebie był Pusio i Czoko od Muki? - czy mnie się coś pomerdało - miałaś 2 maluszki i nie wiem już które u kogo były...Muki umowy też nie mam...[/QUOTE] Sonia dopiero 4 dni temu miała powtórkę szczepień. Umowę na Reksia mam w domu, to podam jutro erce. [quote name='erka'] Kicia czarna dalej bez domu, pani zrobiłą kocią próbę, która niezbyt pozytywnie się zakończyła. [/QUOTE] Coś nie ma szczęścia ta kocinka, już druga adopcja nie dochodzi do skutku :roll: A jest na prawdę świetna, gdybym tylko mogla mieć kota, to by została u mnie. Przytyło jej się, teraz to już 3 kg kota :p: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/51/55580681.jpg/"][IMG]http://img51.imageshack.us/img51/2089/55580681.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/88/84005716.jpg/"][IMG]http://img88.imageshack.us/img88/7231/84005716.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/269/13428127.jpg/"][IMG]http://img269.imageshack.us/img269/4594/13428127.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/412/61356563.jpg/"][IMG]http://img412.imageshack.us/img412/9324/61356563.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/20/78492752.jpg/"][IMG]http://img20.imageshack.us/img20/9827/78492752.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/851/81553470.jpg/"][IMG]http://img851.imageshack.us/img851/3369/81553470.jpg[/IMG][/URL]
  14. [quote name='erka']Z Toscą jest jeszcze ten problem,ze podobno niszczy w domu, rozpracowała w krótkim czasie , na drobne kawałeczki, duży kosz wiklinowy, w którym spała.[/QUOTE] A coś poza tym koszem zniszczyła? Bo te kosze, to są bardzo zachęcające do obgryzania. Moje psy nie mają skłonności niszczycielskich, a taki kosz też kiedyś rozniosły na drobne kawałeczki.
  15. U mnie tak jest, że psy żyją tylko na parterze, choć nie mają przeciwwskazań do chodzenie po schodach. A to dlatego, że właśnie całe życie domowe toczy się na parterze, bo tu jest kuchnia, telewizor, komputer itd. chyba większość domów jest właśnie tak zbudowanych, że ta "dzienna" część jest na parterze. Na górę idziemy tylko spać, a psy nie śpią z nami więc nie mają potrzeby tam wchodzić. Myślę, że to nie są jakieś wydumane warunki nie do spełnienia ;)
  16. No nie spodziewałam się, że Tosca może sprawiać takie problemy. Chyba rzeczywiście kluczową sprawą jest to, że wszyscy wychodzą na długo z domu i sunie są same. Chociaż właśnie towarzystwo drugiego psa powinno jej pomagać w takiej sytuacji.
  17. Łohoho, jakie tu wieści :crazyeye: Szansa na domek dla Minki i domowy tymczasik dla Sabuni - super, trzymam kciuki, żeby rozmowa dobrze poszła :multi: A Sabunia socjalizowała się dziś u mnie na kolankach :p
  18. Sonia była wczoraj na szczepieniu - ma już komplet, łącznie ze wścieklizną. Waży 17 kg, ma ok. 6 mies., docelowo oceniona na powyżej 25 kg :p
  19. haha, czyli obie stróżujące :evil_lol: A Sabcia znowu najchętniej cały dzień siedziałaby na zewnątrz.
  20. [quote name='wegielkowa'] Mag.do, a Sabulinda bawi się z koleżankami i Rezydentem?[/QUOTE] Tak, bawi się, a nawet się rozdokazywała i próbuje dominować - upatrzyła sobie Aksę, która jest bardzo uległa i co jakiś czas próbuje ją "ustawiać". Do Filipa, Korgiego i Soni ma respekt, bo są większe :p Dinę odganiała od miski :diabloti: Do mnie podchodzi coraz częściej, daje się chwilę posmyrać po pyszczku - mam na myśli na wybiegu, bo w boksie mogę ją wygłaskać całą, choć na razie raczej nie sprawia jej to przyjemności ;) Myślę, że Sabcia powinna zamieszkać w domu z ogrodem - jest bardzo czujna i szczekliwa, jak coś usłyszy, to podnosi taki alarm, że żaden intruz nie wejdzie :evil_lol: No i najlepiej w towarzystwie drugiego zrównoważonego psa. A Minka w porównaniu z Sabcią, to już całkiem domowy pies, z tego co widzę :lol:
  21. Zgadza się, preparat na robale przyjechał do mnie razem ze Szpilką, w odmierzonych dawkach i z rozpiską, jak podawać. Jeśli dobrze pamiętam, to były 2 dawki po 1,5 ml do podania przez 2 kolejne dni + siemię lniane "na poślizg" i tak dostała: [quote name='mag.da'] Malutka Szpilka jeszcze wystraszona, ale już z coraz bardziej zainteresowana otoczeniem. Gosiu, czy Ty ją zdążyłaś wczoraj odpchlić? Bo jeszcze znalazłam na niej pchły i nie wiem, czy to niedobitki jakieś, czy nie była odpchlona? Za uszkami i pod szyjką ma wyłysienia, być może to właśnie od pcheł. [B]Dziś dostała pierwszą porcję Drontalu junior na odrobaczenie, jutro powtórka.[/B] [/QUOTE] Wydaliła wtedy glisty, ale tylko kilka, żadnego kłębowiska :shake: Trzymam kciuki, żeby szybko doszła do siebie malutka :kciuki:
  22. [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/836/45779732.jpg/][IMG]http://img836.imageshack.us/img836/7292/45779732.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/843/84039884.jpg/][IMG]http://img843.imageshack.us/img843/7517/84039884.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
  23. [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/190/61595871.jpg/][IMG]http://img190.imageshack.us/img190/4415/61595871.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/11/40083428.jpg/][IMG]http://img11.imageshack.us/img11/4870/40083428.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/69/54191188.jpg/][IMG]http://img69.imageshack.us/img69/3217/54191188.jpg[/IMG][/URL] Sonia: [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/249/24144403.jpg/][IMG]http://img249.imageshack.us/img249/276/24144403.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/225/75003989.jpg/][IMG]http://img225.imageshack.us/img225/5742/75003989.jpg[/IMG][/URL]
  24. [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/41/87441434.jpg/"][IMG]http://img41.imageshack.us/img41/5048/87441434.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/839/12834835.jpg/"][IMG]http://img839.imageshack.us/img839/7343/12834835.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/841/14558476.jpg/"][IMG]http://img841.imageshack.us/img841/7539/14558476.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/713/57675851.jpg/"][IMG]http://img713.imageshack.us/img713/6863/57675851.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/841/24247847.jpg/"][IMG]http://img841.imageshack.us/img841/6852/24247847.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]
  25. [quote name='Linssi']Erka, pytal ktos o Korgiego? bo ma juz 2 obserwatorow z Kielc...[/QUOTE] Chyba nie, nic erka nie mówiła. Czarna kicia jeszcze nie pojechała, ale coś się dla niej kroi podobno. Dina też do ogłaszania, tylko chyba erka miała na myśli, że jeśli jest coś pilniejszego, to ona chwilkę może poczekać, bo i tak jeszcze sterylka przed nią. Filip nieustająco do ogłaszania: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/692/69699727.jpg/"][IMG]http://img692.imageshack.us/img692/2143/69699727.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/853/15068870.jpg/"][IMG]http://img853.imageshack.us/img853/2074/15068870.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/848/94753080.jpg/"][IMG]http://img848.imageshack.us/img848/4282/94753080.jpg[/IMG][/URL] Dina: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/267/87376008.jpg/"][IMG]http://img267.imageshack.us/img267/3669/87376008.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/534/46797771.jpg/"][IMG]http://img534.imageshack.us/img534/6131/46797771.jpg[/IMG][/URL]
×
×
  • Create New...