Jump to content
Dogomania

mag.da

Members
  • Posts

    3225
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by mag.da

  1. Sonia nie jest dzikuską tylko trochę się boi na początku obcych osób (jak do nas przyjechała, to nawet posikiwała przy dotyku, teraz już tego nie robi). Do mnie przybiega, skacze na mnie, nie mogę kucnąć przy niej, bo zaraz mi siedzi na głowie ;) Erki się obawiała na początku, a potem już skok na głowę wykonała :evil_lol: Ona boi się uwięzi - przytrzymywania za obrożę, dopinania smyczy, trzymania jej na smyczy. Nie jest raczej typem takiego przytulaska nakolankowego. Najbardziej lubi, żeby jej rzucać piłkę - to jest jej świat. Najlepszy byłby dla niej dom z ogrodem, ale z możliwością mieszkania w budynku, bo sierść ma króciutką. Sonia będzie spora, a szczek ma już teraz taki niski, groźny więc na domowego stróża by się nadawała ;) Dina jest na 1 str. Aksa jeszcze: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/155/92355520.jpg/"][IMG]http://img155.imageshack.us/img155/4484/92355520.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/51/74471919.jpg/"][IMG]http://img51.imageshack.us/img51/6168/74471919.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/809/36699749.jpg/"][IMG]http://img809.imageshack.us/img809/9392/36699749.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/528/52539251.jpg/"][IMG]http://img528.imageshack.us/img528/6062/52539251.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/827/55848202.jpg/"][IMG]http://img827.imageshack.us/img827/6418/55848202.jpg[/IMG][/URL] tu widać, że jest niewielka: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/840/24334731.jpg/"][IMG]http://img840.imageshack.us/img840/6608/24334731.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"] [/URL]
  2. [quote name='savahna'] Trochę info by sie przydało.....;) [/QUOTE] Aksa jest młodziutka, ma ok. 1,5 - 2 lata. Niewielka, trochę wydłużona, na niezbyt wysokich nóżkach, waży ok. 10 kg. Bardzo uległa w stosunku do człowieka - wystarczy spojrzeć na nią, a już pokazuje brzuszek :) Do psów w zabawie również uległa i zgodna, ale swojego legowiska i miski umie bronić ;) Idealnie zachowuje czystość. W pomieszczeniu cicha, nie niszczy, na zewnątrz, z innymi psami lubi poszczekać. Umie chodzić na smyczy, ale i bez smyczy bardzo się pilnuje i trzyma blisko człowieka.
  3. [quote name='savahna'] Przepraszam,że trochę nie w temacie, ale....Filipek to zmeżniał co mag.do? [/QUOTE] Ano zmężniał. I z zachowania też. 9-ty miesiąc mu idzie :roll:
  4. Tak, to prawda, Aksa nawet niechętnie oddala się od domu na spacerku - pobiegnie kawałek na siku i zaraz tańczy wokół mnie, popiskuje i "prowadzi" mnie pod drzwi. Muszę ją zachęcać, żeby choć trochę pospacerowała. Może po przeprowadzce do hoteliku, przy innych psach się rozrusza, ale na razie tak jej najlepiej: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/716/aksay.jpg/"][IMG]http://img716.imageshack.us/img716/6388/aksay.jpg[/IMG][/URL]
  5. [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/412/13107695.jpg/"][IMG]http://img412.imageshack.us/img412/8380/13107695.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/710/91731540.jpg/"][IMG]http://img710.imageshack.us/img710/9554/91731540.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/4/67864365.jpg/"][IMG]http://img4.imageshack.us/img4/7509/67864365.jpg[/IMG][/URL]
  6. Aksa: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/638/53073380.jpg/"][IMG]http://img638.imageshack.us/img638/3364/53073380.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/444/52864440.jpg/"][IMG]http://img444.imageshack.us/img444/9120/52864440.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/442/47964145.jpg/"][IMG]http://img442.imageshack.us/img442/3079/47964145.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/259/88604084.jpg/"][IMG]http://img259.imageshack.us/img259/2179/88604084.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/402/16413310.jpg/"][IMG]http://img402.imageshack.us/img402/6312/16413310.jpg[/IMG][/URL]
  7. A Sabcia już nie ma tego zwisającego końca obróżki, który na zdjęciach jeszcze widać - odgryzła, bo po co miał tak dyndać :diabloti:
  8. [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/341/42389036.jpg/"][IMG]http://img341.imageshack.us/img341/580/42389036.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/543/67995571.jpg/"][IMG]http://img543.imageshack.us/img543/2351/67995571.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/442/59702271.jpg/"][IMG]http://img442.imageshack.us/img442/2894/59702271.jpg[/IMG][/URL]
  9. U Sabci kolejny kroczek do przodu - podchodzi do wyciągniętej ręki polizać dłoń, ale nadal tylko przy innych psach - sama nie podchodzi. Rozszczekała się też - dziamgocze na powitanie i stróżuje przy furtce. Pierwsza wszystko słyszy i oszczekuje :lol: na dowód, że podchodzi do dłoni (drugi ryjek to Korgi): [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/853/97269049.jpg/"][IMG]http://img853.imageshack.us/img853/124/97269049.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/511/36049086.jpg/"][IMG]http://img511.imageshack.us/img511/1157/36049086.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/521/30910709.jpg/"][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/3128/30910709.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/3/62654072.jpg/"][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/1126/62654072.jpg[/IMG][/URL]
  10. Druga Ameliówka szaleje z psami aż miło, do mnie podchodzi coraz częściej, ale tylko na chwilkę i tylko w towarzystwie psów - sama jeszcze nie podejdzie.
  11. Na wieczorne bieganie Saba wybiegła z boksu w poskokach i z merdającym ogonkiem :) Nadal trzyma dystans do mnie, ale widać, że chce robić to samo, co inne psy, tylko jeszcze się boi - raz podeszła razem z nimi do mnie i obwąchała moją dłoń - króciutko to trwało, ale to i tak kroczek do przodu ;)
  12. Przenoszę Filipa na ten wątek, bo taki z niego szczeniaczek, jak ze mnie baletnica :roll: Niestety, po ostatnim pakiecie ogłoszeń znowu nie było ani pół telefonu o niego :placz: Nie wiem, co z nim jest nie tak... [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/443/76771090n.jpg/"][IMG]http://img443.imageshack.us/img443/2376/76771090n.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/546/20297033.jpg/"][IMG]http://img546.imageshack.us/img546/5495/20297033.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/718/89992329.jpg/"][IMG]http://img718.imageshack.us/img718/4865/89992329.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/11/75109648.jpg/"][IMG]http://img11.imageshack.us/img11/8238/75109648.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/705/20979424.jpg/"][IMG]http://img705.imageshack.us/img705/5280/20979424.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"] [/URL]
  13. z Filipem - zalotnikiem: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/810/36326613.jpg/"][IMG]http://img810.imageshack.us/img810/4610/36326613.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/46/92687538.jpg/"][IMG]http://img46.imageshack.us/img46/61/92687538.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/696/60483630.jpg/"][IMG]http://img696.imageshack.us/img696/3010/60483630.jpg[/IMG][/URL] i solo: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/687/22588891.jpg/"][IMG]http://img687.imageshack.us/img687/6567/22588891.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/705/52411223.jpg/"][IMG]http://img705.imageshack.us/img705/3097/52411223.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/696/50756146.jpg/"][IMG]http://img696.imageshack.us/img696/9523/50756146.jpg[/IMG][/URL] Saba sama wraca do budyku, co mnie bardzo cieszy, bo miałam obawy, że będę ją musiała jakoś zaganiać i dodatkowo tym stresować. Ale widocznie czuje się tam bezpiecznie :)
  14. Dzięki za wszelkie rady ;) Sabunia ma towarzystwo innych psiaków - wszystkie z dobrym nastawieniem do ludzi, łaknące kontaktu. Mam nadzieję, że to właśnie one przekonają ją, że człowieka nie trzeba się bać ;) Sabcia biegała dziś z nimi luzem (na ogrodzonym wybiegu oczywiście). Moja obecność na wybiegu nie przeszkadzała jej w kontaktach z psami, nie paraliżowała jej, ale cały czas trzymała do mnie dystans. Dwa razy nawet zapędziła się za psami, które biegły do mnie na mizianie, ale jak zorientowała się, gdzie biegnie, to zatrzymała się w pewnej odległości. grupowe zapoznawanie się: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/832/75084492.jpg/"][IMG]http://img832.imageshack.us/img832/7553/75084492.jpg[/IMG][/URL] najbardziej przypadły sobie do gustu z Diną, więc teraz będą mieszkać razem: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/214/22780935.jpg/"][IMG]http://img214.imageshack.us/img214/6599/22780935.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/805/20003616.jpg/"][IMG]http://img805.imageshack.us/img805/2153/20003616.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/249/64214793.jpg/"][IMG]http://img249.imageshack.us/img249/5730/64214793.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/228/75598398.jpg/"][IMG]http://img228.imageshack.us/img228/640/75598398.jpg[/IMG][/URL]
  15. [quote name='divia_gg']Magdo a ta sunia po aborcyjne to ile moze miec? Bo znajomym zaginela suczka jakies 3 tyg temu, ale ona chyba jeszcze przed cieczka byla. Bynajmniej tak mowili, bo mieli ja ciachac wlascie przed cieczka jeszcze i nie mowila nic znajoma zeby ja miala. Wlasnie taka nieduza czarna sunia. Ile moze miec? Bo ta ich nie miala roku, moze z 6 - 7 miesiecy ma. No a poza tym sliczna jest ta posterylkowa mala. Jakie uszyska:)[/QUOTE] Aż tak młodziutka to nie jest - ma już trochę osadu na kłach i sutki wyglądają tak, jakby już karmiła. Wydaje mi się, że to mogła być druga jej cieczka. Może 1,5 - 2 lata mieć.
  16. Miałam telefon z trasy Toski po jakiejś godzinie podróży - było dobrze, oby do końca była taka grzeczna ;)
  17. [quote name='erka']Sunieczka z ul.G.Morcinka po sterylce aborcyjnej już u mag.dy. Ona ma wrócic po zdjeciu szwów na ulicę, ale szkoda jej bardzo, jak tylko mag.da zrobi jakies fotki, to bardzo bym prosiła o ogłoszenia dla niej, może uda się jakis dom znaleźc. [/QUOTE] Sunia czuje się dobrze, zjadła, była na spacerku. Trochę speszona nowym otoczeniem, ale nie dzikuska, nawet nieźle szła na smyczy. Jest nieduża, waży ok 10 kg. Na razie mieszka w kociarni i zachowuje się grzecznie, jest cichutka, zachowuje czystość. poglądowe na razie: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/17/38617933.jpg/"][IMG]http://img17.imageshack.us/img17/795/38617933.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/707/50583622.jpg/"][IMG]http://img707.imageshack.us/img707/1841/50583622.jpg[/IMG][/URL] [quote name='divia_gg']No zupelnie inna jest niz jak ja jej zdjecia robilam. U p. Dabrowskiej byla wystraszona bardzo:( A na tych zdjeciach jest duza, chyba trzeba bedzie jakis punkt odniesienia ustalic:) bo naprawde wydaje sie duza, a ona przeciez mala jest:) Ona juz po cieczce? erko od razu mowilam ze to jagodko-malinkowy stfor jest:) Moze jakas siostra czy cos...[/QUOTE] Jeszcze będę jej robić fotki, bo na razie sunia nadrabia czas, kiedy była na uwięzi i prawie się nie zatrzymuje ;) Waży ok. 10 kg. tu z Toscą: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/833/32121459.jpg/"][IMG]http://img833.imageshack.us/img833/2325/32121459.jpg[/IMG][/URL] i z Filipsem ;) [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/846/172jo.jpg/"][IMG]http://img846.imageshack.us/img846/3906/172jo.jpg[/IMG][/URL] i jeszcze jakieś takie mi się zaplątały: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/829/75819647.jpg/"][IMG]http://img829.imageshack.us/img829/6461/75819647.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/266/57812542.jpg/"][IMG]http://img266.imageshack.us/img266/3329/57812542.jpg[/IMG][/URL] [quote name='PaSja Hera']Ja proponuje Aksa:)[/QUOTE] Dwie są do nazwania, to może Aksa dla tej posterylkowej, a ta z Nowin Dina?
  18. I jeszcze Sońka w pozycji wystawowej :p [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/577/62748536.jpg/"][IMG]http://img577.imageshack.us/img577/9713/62748536.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"] [/URL]
  19. Sunia z Nowin - widziałam, że Savahna dawała propozycje imion dla niej, ale nie mogę teraz znaleźć: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/190/18901813.jpg/"][IMG]http://img190.imageshack.us/img190/6619/18901813.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/194/11934787.jpg/"][IMG]http://img194.imageshack.us/img194/849/11934787.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/13/65397602.jpg/"][IMG]http://img13.imageshack.us/img13/2661/65397602.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/706/56603960.jpg/"][IMG]http://img706.imageshack.us/img706/2285/56603960.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/843/67362751.jpg/"][IMG]http://img843.imageshack.us/img843/5651/67362751.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/802/23194856.jpg/"][IMG]http://img802.imageshack.us/img802/3456/23194856.jpg[/IMG][/URL]
  20. Saba się boi, ale kiedy podchodzę do niej powolutku, w kucki, bokiem, to nie ucieka, tylko zamiera w bezruchu. Można ją pogłaskać. Dziś w czasie takiego głaskania założyłam jej obróżkę - nie panikowała, spokojnie czekała, aż zapnę. Może jutro spróbuję jej założyć szelki. Dostała do boksu Korgiego, on jest zrównoważony i spokojny, to może będzie miał na nią dobry wpływ. Mam na nią podgląd z kamery więc wiem, że jak ja wyjdę, to czuje się w boksie swobodnie - wchodzi do legowiska, je, pije, obgryza gryzaki. Sprawdza też, czy aby nie można się jakoś wydostać z boksu :roll: Jeśli ktoś ma jakieś rady, jak najlepiej postępować z Sabcią, żeby jej pomóc, a nie zaszkodzić, to bardzo proszę się podzielić ;) [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/13/91194717.jpg/"][IMG]http://img13.imageshack.us/img13/9180/91194717.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/7/sabb.jpg/"] [/URL]
  21. Mogę zapytać Lenkowej Pani skąd wytrzasnęła takie cudo. :lol:
  22. :cool3: :cool3: :cool3: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/833/dsc00032iw.jpg/"][IMG]http://img833.imageshack.us/img833/6113/dsc00032iw.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/849/dsc00037i.jpg/"][IMG]http://img849.imageshack.us/img849/6670/dsc00037i.jpg[/IMG][/URL]
  23. Wysłałam na maila, to co mam, ale niezbyt te fotki... Rzeczy zostaną w Kielcach i będą cały czas do odbioru w tych godz., co podałam ;)
  24. Zrobiłam po jednym zdjęciu tych rzeczy, wyślę na maila, ale może chciałabyś zrobić po swojemu, jakieś dokładniejsze fotki na bazarek - to wszystko jest od dziś do odbioru u mojego TZ-ta w pracy - 9.00 - 17.00.
  25. [quote name='savahna'] Edit: Zapomniałam napisac,ze sie baaardzo cieszę z domu Zuli (chyba nic nie pokreciłam i ona w dt?). Nawet nie wiedziałam,że cos sie kroi. Oby szybciutko się zaaklimatyzowała.[/QUOTE] Nic nie pokręciłaś, Zula w DS - oby tylko windę oswoiła szybciutko ;) TZ Jaagi przywiózł wczoraj fanty na bazarek - dam je jutro swojemu TZ-towi do pracy, będą do odbioru na Barwinku (pon.-pt, 9.00-17.00) Węgielkowa - Twój transporterek też jutro pojedzie do Kielc ;)
×
×
  • Create New...