Jump to content
Dogomania

Maga100

Members
  • Posts

    1039
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Maga100

  1. [quote name='LAZY'] No zbeirac kupy...wiem, ze to glupie..ale mi wstyd...schylac sie po to gownienko...co mam zrobic? I tak sprzatam! Ale wolałabym przestac czuc sie jak kretynka, tak jakby sie mieli smiac czy wytykac palcami, bo mi sie Lazy w koncu zbuntuje... :oops:[/quote] Ale powiedz szczerze: czy ktoś cię wysmiał? Wierz mi, że ja na początku też się tak czułam, ale szybko minęło. też miałam pretensje do Leona, ze załatwia się przy największej widowni. A teraz mi to zwisa i... jestem DUMNA :cool3: To przecież nasze hasło przewodnie :wink:
  2. [quote name='magda13'] Moja kuzynka sprzatajac na chodniku po swoim psie spowodowałaby wypadnięcie kilku osób z okna, tak się wychylali, żeby zobaczyć co też ona robi :roll: Mieszkam w 30-tys. mieście[/quote] No i szkoda, że nie powypadali :evilbat: U mnie ci, co nie mają psów, wykręcają szyję, co ja tam ciekawego zbieram z trawniczka. Może jakiś skarb? :evilbat: A psiarze, w większości przypadków, NIESTETY, twardo patrzą przed siebie i udają, że nie widzą w ogóle :evil:
  3. [quote name='kinia_w'] Rzucić, rzucić! :evilbat: :evilbat:[/quote] W twarz :D :evilbat:
  4. [quote name='adda']Hi hi, Patka, coztego miałaby podnieść, podać facetowi i powiedzieć, że zgubił? :lol:[/quote] :roflt: :roflt: hahahah, Adda, przecież ja cię PROSIŁAM! :lol:
  5. [quote name='Justi0022']Może i nam by się udało na spacerek załapać :wink:[/quote] Mój mały Leonek i wasze DWA wielkie potfory? :o Przed jednym go jeszcze obronię, ale dwóm nie dam rady :wink: Justi, pewnie! Najwyżej mój pies będzie w ochronnej klatce, wiesz, takiej na rekiny :wink: :D
  6. [quote name='Justa']Oj daga :lol: :lol: :lol:To wcale nie takie łatwe powiedzieć NIE, kiedy Cie takie oczy błagają :fadein:[/quote] Właśnie. Ty wiesz, że pies nie powinien już jeść, a on się na ciebie TAK patrzy... A mój Leon wyżera WSZYSTKO, co znajdzie na dworze. Już sobie nie radzę i chyba będzie kaganiec :( Chciałam tego uniknąć, ale jest coraz gorzej, a boję się trutek.
  7. [quote name='daga10011']:lol: :lol: :lol: ja swojego tropilam jak mi 300 zjadl.[/quote] i wytropiłaś? :o :lol:
  8. Alfik, super! Moze się w końcu uda :D Taa, zdjęcia.... napstrykamy lustrzankami, a potem po wywołaniu wyjdzie z tego 15 zdjęć, w tym na 10 bedzie tylko noga psa :D Lustzranki jednak bardziej nadają się na fotografowanie ludzi, tych można przynajmniej ustawić nieruchomo i kazać się uśmiechnąć :wink:
  9. [quote name='Alfik']Maga jesteś śledzona :o :lol: :lol: :lol:[/quote] Tropiona! :o :D Ale ukrywam się po mrocznych podwórkach, na które nie-mieszkaniec się nie zapuści, a już na pewno nie po zmroku :evilbat: Alfik, zdecydowałam się na te zastrzyki wzmacniające odporność. Nie wiem tylko czym zapłacę :evilbat: Ostatnio worki z pieniędzmi jakoś nie chcą spadać na moją głowę :( [quote name='dbsst'] ale dobrze ze 50 zl jednak zostalo 50 zlotymi ;)[/quote] Nawet nie wiesz, jak ja się cieszę. Niech gówniarz spróbuje jeszcze raz 0X
  10. Jonquil :buzi: :D Właśnie o to chodzi. I prawdą jest, że największa nagonka jest właśnie na psiarzy. Może dlatego, że na nas łatwiej niż na meneli czy dresów. Świata nie zbawimy. Ale fajnie byłoby, gdyby chociaż większość psiarzy sprzątała koopy po swoich psach. Jeden argument mniej w ręku wrzeszczących i pałających świetym oburzeniem na posiadaczy psów, którzy najchetniej w ogóle zabroniliby posiadania zwierząt. Ja sprzatam nie tylko dlatego, ze trawniki są zas...ne, ale robię to też dla siebie, dla swojego świętego spokoju i udało się: okoliczne babcie kompletnie przestały się mnie czepiać, jak Leon wchodzi na trawke pod ich oknem. Wiedzą, ze jakby co, koopa zaraz zniknie w pobliskim koszu. :D
  11. [quote name='magda13'] Zdrowa zasada. Miasto też musi coś zrobić, żeby było czysto.[/quote] Owszem. Ale to na nasze psy ludzie rozsypują trutki i to my i nasze psy obrywają, a nie miasto.
  12. [quote name='Alfik']Dobrze, że się udalo, bo Leonek glodny chodzilby przez tydzień :lol:[/quote] Pewnie, że tak :evilbat: Nie można bezkarnie zjadać pańciowych ciężko zarobionych pieniędzy :evilbat:
  13. [quote name='Jonquil']i jeśli fajnie ci się żyje w kraju, który chętnie całą robotę przrzuciłby na zwykłych ludzi, niech się oni martwią - to super. [/quote] :o Ale ja nie chcę sprzątać czyichś koop, ani nie chcę, zeby ktoś sprzątał po moim psie. Chcę, zeby każdy sprzątał po swoim. To jest przerzucanie roboty na zwykłych ludzi, tak? No w sumie tak :roll: [quote] To nie tak, że jestem przeciwna sprzątaniu, ale przekonywanie innych, że prawo jest super i wszystko jest w porządku też mi jakoś nie leży.[/quote] Gdzie ja coś piszę o prawie? :o
  14. [quote name='LAZY']No i juz dwa razy za mna! Drugi był przy TZcie...jak na mnei patrzal...to obrzydliwe mówil, [/quote] Lazy, przywołaj TZta do porządku :D Mój też się dziwnie patrzy, ale niechby spróbował coś powiedzieć :evilbat:
  15. Przy takich porównaniach, to ja rzeczywiście wysiadam. Nie będę sprzatać, bo inni tego nie robią. Nie będę sprzatać, bo nie ma koszy. Nie będę sprzatać, bo wprawdzie są kosze, ale na śmiecie. Nie będę sprzatać, bo jest za mało koszy na odchody, a przecież nie będę wędrowac z koopą w kieszeni/ ręku. Czy jak masz do wyrzucenia papier, a okolicy nie ma śmietnika, to piżgniesz go na ziemię, czy chowasz do kieszeni? A co poniektórzy wciąż się dziwią, ze na zachodzie tak ślicznie i czysto, a u nas syf i obs...ne trawniki. Ale poczekajmy aż gmina wystawi smietniki na odchody, a obok jeszcze instrukcję, ze to jest śmietnik na odchody. Acha i koniecznie, niech będą zawsze woreczki, no bo inaczej będzie kolejny pretekst do nie sprzątnięcia. Kiedy w koncu nauczymy się dbac o czystośc nie oglądając się na nakazy i robić to, aby po prostu było czysto, a nie dlatego, że można za to dostać mandat?
  16. [quote name='Jonquil']A u nas straż miejska wlepia mandaty za wyrzucanie odchodów do normalnych koszy na śmieci [/quote] U nas też może wlepić. Ale nie wmówisz mi, ze u ciebie się roi od straży miejskiej i nie masz możliwości wyrzucenia do kosza, tak aby nie zobaczyli. Poza tym powtarzam: brudne pieluchy też są wyrzucane do zwykłych koszy i co? [quote] Sprzątać i ryzykować, że wlepią mi mandat za wyrzucenie tego do kosza? czy nie sprzątać i ryzykować mandat za niesprzątanie? [/quote] Nie sprzątniesz - moooże dostaniesz mandat, a koopa będzie leżała na trawniku. Sprzątniesz i wyrzucisz do kosza - mooooże dostaniesz mandat, ale na trawniku bedzie czysto. Dla mnie rachunek jest prosty. [quote] nie sprzątam i nie będę sprzątać dopóki nie będę miała gdzie tego wyrzucać. [/quote] A gminy nie wystawią koszy, dopóki nie będą w tym widziały sensu. Nie chcę cię urazić, z góry wybacz, ale ja uważam, że to jest tłumaczenie siebie, tak jak to, że twój pies nie koopa na widoku publicznym. Poza tym jeżeli rzeczywiście chodzi ci tylko o to, że nie chcesz łamać przepisów wyrzucając kupalona do zwykłego kosza, ale generalnie leży ci na sercu dobro trawników, to w takim razie nieś koopsko do domu i wyrzucaj do kibelka.
  17. Nie no, dziewczyny jestem z was dumna! :bigok: Prawda jest taka, że wszyscy dogomaniacy powinni dawać dobry przykład i sprzątać koopalony. Kinia, ja odkąd mam Leona, mogę z pamięci wyrysować mapę topograficzną z rozmieszczeniem śmietników na moim osiedlu... :D Koma, żebym tylko za długo nie musiała czekać na relację :wink: Zobaczysz, że po pierwszym razie będzie z górki :wink: :P
  18. [quote name='Koma']Bo wiadomo park- mnóstwo ludzisków na ławkach i jakoś tak :-?[/quote] A ja to teraz jestem nawet rozczarowana, jak sprzątam i nikogo nie ma w pobliżu, żeby mnie podziwiał i chwalił :wink: [quote]dzięki za wsparcie :buzi:[/quote] :kciuki: Koma, ja WIEM, że ty zaczniesz sprzątać :D
  19. [quote name='Betina'] Ale trzeba jakoś to przeżyć.[/quote] Psa się ma ze wszystkimi jego zaletami i wadami. Nie można narażać innych na uciążliwości związane z posiadaniem psa. Robimy też to dla siebie: primo - mamy czyste trawniki, secudno- "nieposiadacze" psów spojrzą na nas i naszych pupili przychylniejszym wzrokiem, jestem pewna. [quote name='Koma']Jak tak Was czytam to zaczynam sie jakos przekonywać co do sprzątania kupalisk. Bo czasem naprawdę głupio gdy sucz zrobi koope na środłu trawnika w parku... :roll: [/quote] Właśnie, Koma, właśnie! I ty jeszcze nie sprzatasz? Uwierz mi na słowo: raz na zawsze pozbędziesz się stresu, przechodząc z Komką przez piękny park lub skwerek i nerwowo obliczając ile godzin temu zrobiła ostatnią koopę. Jak Leon zaczyna ustawiać się w stożek w jakimś uroczym miejscu, ja już wyciągam torebkę, zeby wszyscy widzieli, że ZARAZ TO SPRZĄTNĘ. I nie uwierzysz, ale nikt wtedy nic nie mówi, a niektórzy się nawet uśmiechają. WARTO. [quote name='Jonquil']Wybaczcie, że nie przeczytałam wszystkiego, ale wy poważnie cały spacer wędrujecie z tym kupskiem w reklamówce, żeby zanieść to do domu, wygrzebać i wrzucić do kibelka? [/quote] Czasami warto przeczytać cały wątek... 8) Wyrzucamy do zwykłego kosza szczelnie zawinięte w torebke foliową. Brudne pieluchy też tam lądują i jakoś nikt nie robi z tego wielkiego halo. Wierze, ze jak dużo osób zacznie to robić, to gminy w koncu się zmobilizują do ustawienia specjalnych pojemników. Na razie same w tym nie widzą sensu, bo nikt właśnie nie sprząta. Zamknięte koło. [quote name='Koma']Z drugiej strony tak trochę głupio... no chyba rozumiecie, na początku to się wydaje przeokropne... blleeee... :-? Szczególnie że jeszcze nigdy nie widziałam żeby ktoś po psie sprzątał... troche głupio tak pierwszej... ale może warto??? [/quote] WARTO. U mnie na osiedlu jestem jedyną osobą, która sprząta po swoim psie i właśnie dlatego jestem z tego dumna :D :wink: Po co to za powód do dumy robić to, co wszyscy inni? Ja też za pierwszym i drugim razem krygowałam się i nerwowo rozglądałam i też najtrudniej było mi zacząć, a teraz? Pestka. WARTO. [quote] W każdym bądź razie możecie być z siebie dumne bo zaczynam się coraz bardziej przekonywać ;)[/quote] Adda, czy ty to czytasz i jeszcze nie grzmisz? :o Komka :buzi:
  20. I jak już nadejdzie ten piekny moment, że 90% będzie sprzątać i jakaś koopa się jednak pojawi, to od razu będzie wiadomo czyja. I bedzie można wbić tabliczkę: oto kupalon sąsiada spod 362 kl. III. Dobra, ja spadam na spacer. Z psem i torebeczką :cool3:
  21. [quote name='adda']Myślisz, że niektórzy już po kryjomu torebki do dłoni przymierzają? :D Z dumą dogomaniacy, z dumą!!!!!!!!![/quote] :roflt: :roflt: :Help_2: :roflt: :terazpol: Jestem pewna, że szukają w domu nieprzezroczystych torebek i powoli zaczynają działać, tylko jeszcze pod osłoną nocy :grins: Trzeba dobitnie powtarzać, ze nie ma nic piękniejszego niż spacer po trawnikach i myśl: koopa mojego psa NA PEWNO tu nie leży.
  22. [quote name='adda'] Taaa... idziemy jak burza :evilbat: :lol:[/quote] :roflt: Jasne, jak tornado, tylko że trąby są dwie... 8) Ale nie traćmy nadziei, myslę, że gros tylko czyta, ale w myslach już się lęgnie.... :D
  23. [quote name='adda']Myślę, że z przezroczystą można być nawet dumniejszym :drinking:[/quote] taaa, i jeszcze spiewać w głos: co ja tu mam, co ja tu mam, nikomu nie daaaaam
  24. Niech zyje bystrość! :oops: Ale już o tym zapomniałam, bo mój TZ jak mu powyciągał kawałki tych 50zł z gardła, to potem siedział i składał to do kupki. Częśc zaginęła w gardzieli bezpowrotnie, ale na szczęscie nr był w całości. Posklejał i w banku nam wymienili :D Leon więc nie będzie musiał oddawać ze swojej michy :D
  25. Nieważne, czy torebką, czy łopatą... Każdy sposób dobry :D Może byc nawet "na dzien dobry" :D Ja niestety, dysponuję tylko przezroczystymi i wędrując z taką, odczuwam pewien dyskomfort 8) Ale co tam, dumę i tak większą
×
×
  • Create New...