Jump to content
Dogomania

rodzice

Members
  • Posts

    11625
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by rodzice

  1. Zawsze nagradzaj psa za to co robi dobrze - przyjdż jak jest spokojny , nie lituj się jak wyje - można robić próby nawet z łazienką . Zamknąć malego na chwilkę i wypuscić jak jest cicho . Ćwiczyć trzeba często , nie ma innej rady . Mnie maluchy wzięły w rozum jak było zimno i mieszkały w domku i potem nie spałam tylko się z nimi bawiłam , kiedy poszły na dwór spały pięknie i bawily się z nami kiedy my tego chcieliśmy . Bunt był zawsze na koniec zabawy ale ustawał po 10 min i był spokój .
  2. Chyba każdy to przerabiał . Najlepiej jak pies przed Twoim wyjściem mocno się wybiega . Moze trzeba robić treningi po 2-5 minut i wychodzić z domu . Wrócić natychmiast jak pies się uspokoi nawet na chwilkę i nie robić ani super pożegnań ani powitań , psa ignorować .
  3. Aha - te maluchy jak je nazwałaś to mama i córka Doris i Akira . Demonka ma już nowy domek we Wrocławiu .
  4. Hana jest specyficznym psem - rodzi od 64-68 dnia - zawsze po ok 10 godzin i zawsze zarywa mi 2 nocki przed porodem robiąc fałszywy alarm . Weterynarz mówi ze taka jej uroda , nigdy też nie zmarnowała żadnego szczeniaczka . Dzisiaj jeszcze ochoczo się bawi ale nigdy nic nie wiadomo .
  5. A my ciągle czekamy na poród , dzisiaj 65 dzień ciąży a mojej Haneczce ani się śni pomyśleć o rozwiązaniu - ona po prostu nie ma na to czasu :lol: [ [img]http://img218.echo.cx/img218/1812/dsc0194hana5tk.jpg[/img] [img]http://img218.echo.cx/img218/8526/dsc01975razem7bk.jpg[/img]
  6. Dzisiejszy spacerek[img]http://img217.echo.cx/img217/4767/dsc01964wlocie0uv.jpg[/img] to co białe pieski lubią najbardziej [img]http://img217.echo.cx/img217/958/dsc01956ogonki4yc.jpg[/img] szaleństwo [img]http://img218.echo.cx/img218/6829/dsc01966sza0pr.jpg[/img] po co myśleć o porodzie jak jest tyle innych przyjemnych rzeczy do zrobienia ( 65 dzień ciąży ) [img]http://img218.echo.cx/img218/525/dsc0194hana5zm.jpg[/img] [img]http://img218.echo.cx/img218/8395/dsc01975razem6in.jpg[/img]
  7. Długo zastanawiałam się czy napisać ale czuję się również oszukana więc wypowiem się tylko raz . Kilka miesięcy temu Bognik chciała kupić mojego szczeniaka , rozmowy trwały 2 miesiące bo pieski były wtedy maleńkie , było mi żal dziewczyny bo zapewniała kilka razy że jej Axelek zginął pod kołami samochodu . Kiedy przyszło do ustalenia terminu odbioru suczki okazało się ze rodzice nic nie wiedzą o tym że zamówiony jest t.t i sami zamówili już psa innej rasy . Kiedy przez przypadek dowiedziałam się w związku kyn. że Axel żyje i dostałam jego adres ,ponowiłam pytanie o niego i znowu dostałam odpowiedź że nie żyje . Dla mnie Bogna jesteś niestety osobą niewiarygodną i tylko młody wiek działa na Twoje usprawiedliwienie . Więcej na ten temat nie będę się już wypowiadała szanując prośbę Dhungi .
  8. Aha- słuchajcie czyj jest w końcu ten terier z reklamy ? Widzę go właśnie na samej górze dogomanii.
  9. Maluszki rosną zdrowo , w połowie miesiaca jedna pojedzie do nowego domku . Akirze włosy odrastają . zaczyna robić się puchata - załuję że zapłaciłam wtedy tej fryzjerce - no ale czlowiek uczy się całe życie . Hana pęcznieje w oczach a do porodu jeszcze 2 tygodnie , aż się boję że znowu u mnie obrodzi .Zapasy robi wszędzie- ostatnio schowała nawet ciasto świąteczne i jest bardzo czujna żeby nikt jej tego nie zwędził .
  10. Kochani życzymy Wam wszystkiego co najlepsze , zdrowia i pogody ducha , na te piekne Święta Wielkanocne , obyśmy w zgodzie i radości spotkali się z naszymi rodzinami przy świątecznym stole a woda w poniedziałek nie była zbyt mokra . [url]http://kartki.onet.pl/_i/d/mowimynie.swf[/url]
  11. Bajka musiała się pięknie prezentować - prosimy o fotkę !
  12. Wasze pociechy zaprezentowały się naprawdę pięknie i wzbudziły spore zainteresowanie - miałam kilka telefonów wieczorem po wystawie . Dzwoniący mówili że zachwyciły ich teriery na wystawie i nigdy przedtem takich piesków nie widzieli . Jeszcze raz wszystkim gratuluję !
  13. [quote name='lunadino']WIECZOREM WSTAWIE FOTKI WSZYSTKICH TYBETKÓW Z WYSTAWY :lol: I JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI[/quote] szkoda że mnie tam nie było . Gratulacje i prośba - przy wstawianiu fotek opisz psiaki ich imiona . Czekam z niecirpliwością
  14. wklejam nowe fotki .[img]http://img35.exs.cx/img35/9294/dsc01832zgoda2xy.jpg[/img] [img]http://img35.exs.cx/img35/7148/dsc01836harmonia2xm.jpg[/img] [img]http://img35.exs.cx/img35/6356/dsc01840buzi2id.jpg[/img] [img]http://img35.exs.cx/img35/2046/dsc01841wnogach4rn.jpg[/img] [img]http://img35.ehttp://img35.exs.cx/img35/7946/dsc01852sandra6rx.jpg[/img][img]http:///img35/9881/dsc01849narku6sl.jpg[/img][/img] [img] [img]http://img35.exs.cx/img35/7946/dsc01852sandra6rx.jpg[/img]
  15. Pewnie masz rację że trzeba wprowadzić jak najwięcej nowej krwi ale chciałabym zrealizować umowę jaką miałyśmy z p.Magdą i zostawić jej szczeniaka po tym skojarzeniu . Teraz nie doszło to do skutku ze względu na poważny wypadek jej męża . Wybrana przez p. Magdę sunia ma już nowy dom w Warszawie a jej mąż przechodzi rehabilitację . Rośnie nam przecież młodzież która nie jest spokrewniona z Heruką więc chyba moje maluchy będą mogły poszukać wśród nich partnerów . Poza tym nie wszystkie zostały w Polsce , nie wszystkie będą mieć potomstwo . Obiecuję że następnym razem rozejrzę się dalej . Zresztą tak liczny miot już chyba się nie zdarzy i Akira nie pobije kolejnego rekordu .
  16. Ki-wi mozesz podłożyć rękę pod brzuszek koło tylnych nóżek - wtedy nie usiądzie a w ręku trzymaj kawałek kiełbaski - lepiej pachnie ha ha .
  17. Jedno piękniejsze od drugiego - te moje dzieci ! Aż miło na nie popatrzeć . Co do krycia to wszystko zależy od tego kiedy będzie cieczka, czy Akira będzie miała małe teraz a potem 2 cieczki przerwa , czy też przerwa i potem maluchy ? Nie wiem - na razie podajemy super jedzonko i witaminki . Cieszymy się ze ma dobrą wagę i super humor .Kryć będę Heruką bo dał piękne , silne , zdrowe potomstwo .Jedno jest pewne - nie będę chciała już szczeniąt w środku zimy . Potomka po Akirze zostawię kiedy Hana będzie szykowała się do emerytury tzn. moze za 2-3 lata.
  18. Ki-wi Dandy jest jak sama słodycz . Ciekawi mnie jaki bedzie jak osiągnie wiek dojrzały - chyba wlaśnie takiego zostawię sobie po Akirze .
  19. [quote name='Genia']Ja nie polecałabym dwóch naraz.kumplują sie ze sobą i mniej są uwazne i chętne do współpracy z właścicielem.Ale wspaniale byłoby wziąsc jednego wychowac -do powiedzmy 7 miesiąca życia i wtedy można dokupić drugiego psa.[/quote] Jestem dokładnie tego samego zdania . Przez kilka miesięcy można nauczyć pieska wielu rzeczy , drugi dokupiony trochę później będzie naśladował starszego kolegę . Ja mam obecnie dwójkę maluchów i widzę że najlepiej reagują na przywołanie i kom. nie wolno . Nauka w parze jest bardzo trudna - trzeba by szczenieta rozdzielać i to w ten sposób aby się wzajemnie nie słyszały , wtedy jesteśmy w stanie skupić uwagę malucha na sobie . Więc jeśli faktycznie myślisz o dwójce ( pieski nie nudzą się wtedy kiedy zostają same w domku , i w gruncie rzeczy mieć dwa psy wcale nie jest ciężko ) to trochę odchowaj jednego a potem pomyśl o drugim .
  20. z tą alergią bywa różnie - ja mialam kiedyś 2 świnki morskie , po zbadaniu sierści okazalo się ze córka reaguje tylko na jedną z nich .Ja zrobilabym tak - wybrałabym psa , który najbardziej odpowiadałby moim oczekiwaniom i odczuliłabym siebie i dziecko jeśli wystąpiłaby reakcja alergiczna . Mogę polecić miejsce gdzie takie odczulania się wykonuje . Cotygodniowa kąpiel psa chyba nie jest dla niego najzdrowsza .
  21. Bognik ty masz pieska ledwie miesiąc , poprzedniego też miałaś nie za długo- niech wypowiedzą się te osoby które mają zwierzaka kilka lat i znają swojego psa z każdej strony .
  22. Teraz spojrzałam na datę - szczęściarze w niedzielę urodzone i to 13 -ego , w dodatku czarne jak kominiarze .
  23. :D Sądząc po kolorze mamusi mają szansę być czarne - chociaż moze być niespodzianka jak u moich , kiedy wlos zacznie rosnąć . Ile jest tych maluszków ? 5? Lunadino to chyba zostałaś CIOCIĄ !
  24. Akira przeszła tresurę w domu . Co umie widzieli właściciele moich dzieci . Teraz u tresera w grupie 8 piesków będziemy szlifować posłuszeństwo podczas przebywania z innymi pieskami . Akira prowadzi światowe życie - wyjeżdża z nami na wakacje i chciałabym mieć pewność że usłucha nawet wtedy kiedy będzie mnóstwo innych podniecających rzeczy działo się wokół niej . Wyjeżdżamy co roku do Gąsek nad morze i tam pieski mogą bawić się na plaży - odwołana powinna zaraz przybiec do mnie - to chcę właśnie osiągnąć . Sama chyba nie dałabym rady ją tego nauczyć . Akira szalenie lubi bawić się z innymi pieskami - nie obchodzi ją ani wzrost ani płeć kolegi - liczy się tylko szaleństwo w towarzystwie . Nad tym chcę zapanować . Kiedy jestem tylko z Haną i Akirą nie mam problemów , nawet zatrzymają się na komendę jak są bez smyczy , wrócą z daleka na sygnał gwizdka - koniec z posłuszeństwem Akiry jak pojawi się obcy pies . Piszczy z radości i myśli tylko o zabawie .
×
×
  • Create New...