Jump to content
Dogomania

rodzice

Members
  • Posts

    11625
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by rodzice

  1. to są zdjęcia ze zdjęć więc sory za jakość -bo też mam cyfraka od niedawna . dam tutaj również rodzeństwo Akiry .[img]http://img208.exs.cx/img208/3480/dsc01485rodzestwoakiry4507ft.jpg[/img]http://img208.exs.cx/img208/3379/dsc01492akiraibrat3504rx.jpg
  2. [img]http://img226.exs.cx/img226/6671/dsc01491maaakiraiana4008tw.jpg[/img]
  3. [img]http://img157.exs.cx/img157/601/dsc0149maaakiraihana4008nb.jpg[/img] na tych zdjęciach widać dominujący charakter tybetów . Akira podjęła próbę dominacji od początku - teraz jest różnie . [/img]
  4. [/img]http://img157.exs.cx/img157/5497/dsc0149maaakiraihana4003dn.jpg[img]http://img157.exs.cx/img157/6848/dsc01494akiramaahana4005bg.jpg[/img]
  5. Lunadino czy Aki nie jest czasami bratem Akiry? Był taki maluch wśród rodzeństwa . Ale chyba on jest młodszy prawda ?Co do przewozu psów to ja nauczyłam je tak że leżą na podłodze na kocyku przy moich nogach - oczywiście z przodu od strony pasażera.Nawet jak auto gwałtownie zachamuje to nigdzie nie spadną . One mają dość miejsca nawet jeśli jadą we dwie a tylną kanapę mamy do dyspozycji ludzi . Jeżdziły tak od małego i teraz nie stanowi to problemu . Na kocyku nie jest mokro ani zimno - a kanapa jest wolna i czysta . Sory za to samo zdjęcie wczoraj ale pokazywałam szwagrowi jak wstawiam zdjęcia - chciałam zabłysnąć a okazało się ze na studiach robi specjalizację z informatyki i jak mi zaczął tlumaczyć obróbkę zdjęć na innych programach ( a okazało się że ponoć mam najnowsze) to poprostu zgłupiałam do reszty . Wolę jednak swoje prymitywne sposoby . Pozdrawiam .
  6. [img]http://img195.exs.cx/img195/9910/dsc00014akira5000tf.jpg[/img]
  7. Moja Hana dostała pierwszą cieczkę w wieku 13 miesięcy , natomiast Akira właśnie w wieku Twojej suni . Hana ma teraz odstępy co 5 lub nawet 4 miesiące a Akira 8 lub 6 . To jak widzisz zależy indywidualnie od psa . [img]http://img124.exs.cx/img124/7097/dsc00015hanaakira5001rb.jpg[/img]
  8. Tytan ma super kolorki - czy jest reproduktorem ? Ciekawi mnie jakiego koloru byli jego rodzice? Ile ma lat ?[/img]
  9. kiedyś było tak że matki przed nakarmieniem dziecka musiały odkazić pierś . Tak bylo jak rodziłam syna - miałam potem wieczne problemy z plesniawkami i rozwolnieniami . Wszystko musiało być ciągle sterylne . Kiedy po kilu latach rodziłam córkę trendy były inne - zetknięcie się z florą bakteryjną innej osoby wytwarzało odporność na przyszłość . Tak też postępuję z psami - od małego brane są na ręce przez obcych ludzi a suka w pełni to akceptuje . Moje psy chowają się zdrowo a o ich psychice mogą zaświadczyć ludzie którzy są teraz ich rodziną . Co do porodu to przecież oczywiste że tabun ludzi nie przyglądał się jak ona rodzi - po prostu przeszli obok niej do innego pokoju a kiedy urodziła obejrzeliśmy szczeniaki . Proszę się nie martwić - nie narażam ukochanego stworzenia na niepotrzebny stres .
  10. o rany udało się - jestem genialna !!! Siedziałam wczoraj do 1.30w nocy i rozgryzałm temat i udało się ! Hura! Dzięki wszystkim za dotychczasową pomoc .
  11. gdzie wstawiacie zdjęcia w internecie aby uzyskać ich adres ? Link mi wyszedł ale nie mogę uzyskać zdjęcia tutaj . Skorzystałam z pomocy z forum z galerii:zdjęcia na forum krok po kroku : i jednak nie bardzo mi wyszło .
  12. [img]http://img96.exs.cx/img96/5299/dsc00014akira5005xk.jpg[/img]
  13. [img]http://img96.exs.cx/my.php?loc=img96&image=dsc00014akira5005xk.jpg[/img]
  14. [url]http://img96.exs.cx/img96/5299/dsc00014akira5005xk.jpg[/url]
  15. no i gips ! ńawet skorzystałam z rady z galerii i nic
  16. i jeszcze raz [img]http://img178.exs.cx/my.php?loc=img178&image=dsc00010akira5008bw.jpg[/img]
  17. podejmuję próbę wstawienia zdjęcia[img]http:img178.exs.cx/my.php?loc=img178&image=dsc00010akira5008bw.jpg[/img][/img]
  18. podejmuję próbę wstawienia zdjęcia http:img178.exs.cx/my.php?loc=img178&image=dsc00010akira5008bw.jpg
  19. [quote name='lunadino']a co do strzyżenia to raczej nie jest dopuszczalne na wystawach- wiem ,że można podstrzyc np uszy , nadać kształt reszcie ciała ,gdzieś też wyczytałam ,że podstrzyga się szate od spodu aby jej nadać bardziej elegancki wygląd - aby sierść,, spływała,,jednolicie .Ja nie mam na tyle zdolności fryzjerskich więc się nawet nie biore za nożyczki a do fryzjera nie oddam bo widziałam gdzieś w internecie jak w salonie tybetka oszpecili (jak znajde tą fotke to wstawie)Pewnie sa i świetne salony dla psów ale trzeba wiedziec gdzie je szuklać .[/quote]Jak już kiedyś pisałam ja daję Akirę do fryzjera bo cały czas myślałam że profesjonalna opieka będzie zbawienna dla jej urody - Raz otrzymałam psa z całkowicie wygolonym brzuchem (zauważyłam w domu i myślałam że mnie szlag trafi ) . Oczywiście zmieniłam salon .Drugi raz otrzymałam Akirę z głęboko rozciętą łapą i w ramach przeprosin trochę mi opuściła z ceny , (ocywiście łapkę miałam do leczenia ) . Zmieniłam lokal - teraz po szczeniakach odebrałam ją prawie bez sierści na plecach i łapkach . Pani miała wyciąć włos z opuszków a wycieła prawie wszystko bo powiedziałam żeby śnieg się nie lepił . Zaznaczam że wszędzie mówiłam że suka jest wystawowa . Zawsze cieszyłam się że mam psa wprawdzie o krótszej sierści ale bardzo gęstej , teraz zostało dzięki profesjonaliście 1/3 tego co było . Szkoda tylko że zapisałam Akirę na Warszawę bo wlosy nie odrosną przecież do kwietnia .
  20. hej . Ja posiadam i posokowca i teriera rybetańskiego .Posokówka to Hana Ja-Wor obecnie w ciąży .
  21. Witam . Miałam kiedyś rotweilera .......potem długo szukałam psa który ma łagodny charakter.Moja posokówka uwielbia dzieci a o jej łagodności niech świadczy fakt że nie zdarzyło się nawet skrzywić nosa kiedy podczas jej porodu przyjechali goście i brali maluszki do rąk , nigdy nie okazała agresji wobec gości czy dzieci które wyciągały rękę ,czy też chciały się pobawić . Doskonale zgadza się z innymi psami a małe kotki dosłownie zalizałaby gdybyśmy tylko na to pozwoili .
  22. [quote name='lunadino']Gabingo chyba znalazłam rodziców twojego maleństwa :angel: :BIG: [url]http://www.mombuputra.de/Dinos%20Eltern.htm[/url][/quote] Zauważyliście że jeden jest chyba strzyżony ? Czy jest dopuszczalne wystawianie teriera tyb. ostrzyżonego ?Czy w tym momencie koniec kariery? A swoją drogą są piękne i takie i takie .
  23. :lol: Dlatego właśnie kiedyś próbowałam zapisać AkirE na wystawę klubową terierów bo była blisko nas - niestety wtedy przedstawiono mi okrutną prawdę że terier to nie terier .
  24. [quote name='Dhunga']Dhunga też mnie wczoraj złapała za nos i też się lała krew. Rodzinne?? teraz śpi jak niewiniatko(ha, ha, ha)[/quote] Chyba rodzinne ale z wiekiem przechodzi w lizanie . Teraz jest u nas tak że kiedy małe piszczą rano (lub wyją) a żadne z nas jeszcze nie wyskoczyło z łóżka to Akira wskakuje na pościel Sandry i tak długo liże ją po nosie aż ta wstanie - szczenięta odgrodzone są od reszty mieszkania bramką tak ze Akira ma w nocy wolne od ich towarzystwa . Dzisiaj dały nam pospać do 5.30 - padły po zabawie z nami rano koło 9 . Są takie sprytne że nawet udalo im się odebrać dużego gnata Hanie - a ta starannie go pilnowała . Wypracowały system odwracania uwagi (praca zespołowa) i potem wspólnie (o dziwo) obgryzały pilnując aby Hana nie odebrała im zdobyczy . Pozdrowienia dla moich dzieci .
  25. próbowałam ze surową kością ale zaczęły walki i było jeszcze gorzej - potem dałam za wygraną , one wyły do 7 rano a mąż wychodząc do pracy mówił że słyszał je na ulicy . Kiedy córka popłakała się że dzieje im się krzywda pozwoliłam im wejść do salonu - i tak przegrałam z psimi dziećmi z kretesem - ale z drugiej strony musielibyscie widzieć tę radość w pyskach kiedy gnały po schodach na górę ! Ja nadal mam ich czworo bo ta sobolowa odbywa u mnie kwarantannę do 26 lutego .
×
×
  • Create New...