-
Posts
11625 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by rodzice
-
Goldki & Labki offowo :) ich właściciele też mile widzi
rodzice replied to Thaned's topic in Golden retriever
[img]http://img239.exs.cx/img239/8374/obraz002szira5nd.jpg[/img] hej .to nie mój piesek ale mam nadzieję że jego młoda pani wkrótce do Was dołączy . Pozdrawiam -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
[img]http://img114.exs.cx/img114/5763/dsc01788jasna7wb.jpg[/img] zresztą skromnie powiem że wszystko co pochodzi Z Akacjowej Doliny jest piękne i przystojne - nieprawdaż ? [img]http://img94.exs.cx/img94/396/dsc01779jasne6fr.jpg[/img] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Ki-wi - Dandy jest piękny . Myślałam ze mordka mu zjaśnieje ale widzę że zostanie ciemna - co za przystojniak ! -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
podjadacz niepospolity [img]http://img32.exs.cx/img32/5040/dsc01801ko3jz.jpg[/img] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
[img]http://img135.exs.cx/img135/5958/tarashana8ac.jpg[/img] Hana odpoczywa ala patrzy tęsknym wzrokiem -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Tak bawią się te potwory na tarasie [img] [img]http://img69.exs.cx/img69/9971/teras12jd.jpg[/img][img][/img] [img]http://img69.exs.cx/img69/5039/teras20au.jpg[/img][/img] [img][img]http://img69.exs.cx/img69/5853/teras31xq.jpg[/img][/img] [img]http://img69.exs.cx/img69/1632/teras40wu.jpg[/img] [img]http://img69.exs.cx/img69/7776/teras56do.jpg][/img] [img]http://img69.exs.cx/img69/7483/dsc01804natarasie0rl.jpg][/img][img]http://img69.exs.cx/img69/1496/tarashana4kr.jpg[/img][/img] [img]http://img69.exs.cx/img69/8351/dsc01803przyoknie9oo.jpg[/img]my chcemy już do domu -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Wróciłam właśnie z zebrania dotyczącego tresury psów . Treser zajmuje sie psami policyjnymi lawinowymi i przewodnikami dla niepełnosprawnych . Jego konikiem są zachowania psów związane z rasą . Zna tybety - nie jest to rasa agresywna wymagająca użycia kagańca . Poleciłby ją jako psa domowego ale zaznaczył że od 3 m . należy psa odpowiednio wychowywać . Zepsuć można najlepsze szczenię . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Kupując Akirę czytałam wszystko co było dostępne na temat t.t. były to same pochlebne opinie . Mając w domu tybetkę mogę jeszcze dodać że jeszcze nie trafiłam na psa który nie sprawił mi NIGDY zawodu . Nie okazała agresji nawet kiedy szczenięta były malutkie i obcy chcieli je poglaskac , zawsze radosna gotowa na wykonywanie poleceń . Co do weterynarza to ta Pani chyba wogóle nie wie co mówi , ponieważ weterynarz nie jest specjalistą od ras i od ich zachowań . I tu zgodzę się z Genią - trzeba psa mieć w domu żeby coś o nim powiedzieć. Kiedy chciałam kupić Hanę to właśnie poszłam do wet. i on wogóle nie nie potrafił mi nic doradzić . Powiedziałam jakie cechy psa mnie interesują , jaka wielkość i wlos , i pan doktor zrobił mądrą minę poczym powiedział że on ma kota i na ten temat może ze mną porozmawiąć . Nie wiem co to za pieski z którymi zetknęła się ta pani ale myślę że były to biedaki w rękach głupich właścicieli , którzy złym traktowaniem zepsuli wspaniały charakter terierów tybetańskich . Ja z czystym sumieniem polecam tę rasę ludziom z dziećmi , bo wiem że to wspaniałe rodzinne pieski . Ja sama zostałam kiedyś pogryziona - przez obcego psa , to samo spotkało moją córkę , więc w doborze rasy byliśmy ostrożni - z posokowcem i terierem trafilismy w 10 . Tworzymy teraz szczęśliwą rodzinkę - czego wszyskim życzę ! -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Są preparaty odstraszające i niwelujące zapach moczu w sklepach dla zwierząt . Radzę spryskać podłogę w tych miejscach gdzie zdazyło mu się narobić . Potem dolewać do wody w której myje się podłogę . Będzie szukał miejsca dłużej i wtedy można go zauważyć że na coś się zanosi . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
jak mam coś fajnego to rozsyłam dalej - jak podobała sie kołysanka ? -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Ja kąpię Akirę pomimo mrozu - zawsze wieczorem , suszę suszarką i zostawiam pod ręcznikiem - ona grzecznie lezy nawet kilka godzin . Rano normalnie wychodzi na dwór i nigdy nie miała nawet kataru . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Rosną nam same championy - GRATULACJE -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
A co wiecie na temat Bożeny Ovesny z Czech ? Ocenila Akirę tak - Wysoka suka ( w górnej granicy mieszcząca się )typowa glowa, prawidłowy zgryz , bardzo dobry pigment ,prosty grzbiet , ogon dobrze osadzony i niesiony . Bardzo dobra w ruchu . . Równolegle nogi . I co to znaczy Geniu z tymi nogami ? To dobrze czy żle ? Czy chodzi o jej ustawienie ? -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Ocena p. Junikiewicz - Suka kwadratowa , zwarta .Głowa urodziwa proporcjonalna i szlachetna . Sierść jeszcze dziecinna . Akira była w klasie młodzieży . Ocena p. Opary - Mocna suka w dobrym typie , prawidlowy zgryz , mocny pigment , poprawna górna linia , prawidlowe kątowanie oraz akcja kończyn . Szata doskonała w gatunku jeszcze w rozwoju . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
[quote name='Genia']To P.Elzbieta Junikiewicz i Krystyna Opara. Moze wystawiając teraz Mikiego uda mi się poznać innych dobrych sedziów w co wątpię. :lol: :lol:[/quote] Juhu !!!! U tych sędzin Akira dostała najwyższe noty . Ale się cieszę ! -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Dżafar też tyle waży . Więc chyba w normie . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
o ilosci kółek decyduje sędzia - ja w Poznaniu z posokowcem zrobiłam 10 okrążen dużego ringu ( z astmą ) - myślałam ze pluca wypluję . Ale to było tylko raz , przewaznie 2 do 3 kólek w lekkim truchcie bo wtedy pies najpiękniej się prezentuje ( jest lekko wyciągnięty) . Ja wycofałam Akirę z Warszawy (chociaż nie miałyśmy konkurencji) więc i do Łodzi nie pojadę . Niestety jeszcze włos nie ten . Czekam na códowny specyfik po którym włos lśni jak p.. j... Ponoć działa szybko . Jak zobacze poprawę pomyślę o wystawach . -
Polecam serdecznie - Karpacz ul. Szkolna zaraz przy wyciągu Pod Wangiem . Pies może więcej niż człowiek . Pokoje w fundacji zajmującej się adopcją psów ze schronisk , prezes fundacji - psi maniak (zajmuje się tresurą i psimi problemami) sprzątaczka - psia maniaczka . Tam nikt Wam nie powie że pies nabrudził czy zaszczekał . Można jechać z kilkoma psami , można wykupić tresurę , można fajnie wypocząć bo miejsce dobre i latem i zimą ( wyciąg narciarski 50m od furtki. Cena 25zł od osoby - psy gratis. Kontakt p.Krystian 603-676-929 lub 075-76-19-423 . Polecam - miejsce sprawdzone .[img]http://img239.exs.cx/img239/9722/dsc01698fundacja4bb.jpg[/img] [img]http://img239.exs.cx/img239/6545/dsc01707fundacjawidok2sv.jpg[/img]to te niskie budynki po lewej [img]http://img239.exs.cx/img239/7620/dsc01722tunel4ow.jpg[/img] jeśli ktoś skorzysta proszę o opinię .
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Z czesaniem nie mamy żadnych problemów pod warunkiem że pieski są wybiegane i zmęczone [img]http://img238.exs.cx/img238/5783/czesanko6qf.jpg[/img] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Czy mnie wzrok nie myli czy ona jest taka niska ? -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
a gdzie to jest ? -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
U p. Krystiana psy są za darmo i nikomu nie przeszkadza szczekanie . czy brudna podłoga . Panuje miła atmosfera i każdy z każdym serdecznie rozmawia na tematy związane z pieskami . W budynku sprząta sprzątaczka - też psiara . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
I jeszcze ciekawostka - zasypało psu budę to sobie poradził inaczej [img]http://img203.exs.cx/img203/2077/dsc01685akita4005qp.jpg[/img] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Zamieszkaliśmy w Karpaczu górnym zaraz przy wyciągu narciarskim :Pod Wangiem: na ulicy Szkolnej u p. Krystiana , który jest prezesem fundacji zajmującej się adopcją psów ze schronisk , szkoleniem wolontariuszy , zajmuje się psami z problemami , po przejściach i pomaga ich włascicielom . Kwatery są bez łazienek ale z umywalkami (prysznicy na korytarzu jest kilka) duża , wyposażona kuchnia , bilard , duża świetlica (można imprezować). Cena 25 zł. od osoby .Pan Krystian prowadzi szkolenia w zakresie P.T. Można przyjechać z kilkoma psami . Tereny wokół piękne a sama fundacja posiada ładny kawałek gruntu , który niestety teraz był zupełnie zasypany . Dla narciarzy super gratka - przypinasz narty na podwórku i zjeżdżasz do wyciągu . Tel .075-76-19-423 603-676-929 . A teraz parę fotek - niestety widok z okna trochę niewyrażny bo śnieg sięgał połowy ( ale to tak jako ciekawostka). [img]http://img203.exs.cx/img203/8181/dsc01678fundacja4004kj.jpg[/img] [img]http://img203.exs.cx/img203/1330/dsc01698fundacja4pz.jpg[/img] [img]http://img203.exs.cx/img203/4349/dsc01707fundacjawidok8yv.jpg[/img] to te niższe budynki po lewej [img]http://img203.exs.cx/img203/1640/dsc01722tunel7qk.jpg[/img] [img]http://img203.exs.cx/img203/3651/dsc01720okno8tf.jpg[/img] troszkę popadało śniegu nieprawdaż ? -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Hej.. Właśnie wróciliśmy z nart i chciałabym polecić super miejsce na wakacje z psem . Jeśli jestescie zainteresowane to podam opis i namiary na miejsce gdzie pies może więcej niż człowiek .