Jump to content
Dogomania

biba24

Members
 • Posts

  28
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

biba24's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

10

Reputation

 1. Może ja się wypowiem. Miałam psa z dyskopatią, dlatego wiem jakie to poważne schorzenie. Teraz mam kolejnego psa, od pewnego czasu ma nieduże problemu z chodzeniem. Najpierw wydawało mi się, że czasem trochę zakulał na przód (ale to tak prawie niezauważalnie) a od kilku dni dziwnie chodzi tyłem, trochę tak jak pies z dysplazją. Nie jest to bardzo widoczne, inni ludzie tego niemal nie zauważają. Pojechałam do weta i przypuszcza, że to albo jakaś choroba neurologiczna/odkleszczowa albo coś z kręgosłupem w odcinku szyjnym lub lędźwiowym. Ja myślę, że albo właśnie kręgosłup ale jednak w części lędźwiowej, bo nie ma problemu z przednimi łapkami i szyją albo coś ze stawami. Staram się mu ograniczyć ruch w ostatnich dniach - jeśli to miałaby być dyskopatia i zauważyłam, że pies zawsze trochę gorzej chodzi wieczorem niż rano. Tak sobie myślę, że przy dysplazji jest chyba odwrotnie i pies gorzej chodzi póki się nie rozrusza? Już kiedyś miał taki epizod, że nagle wstał i bardzo źle szedł na tylne łapy, zawołałam wtedy weterynarza do domu a psu w międzyczasie w przeciągu kilku minut się "przestawiło" i znowu chodził normalnie i weterynarz się dziwił po co go wezwałam. Na pewno jeśli pies na problemy z chodzeniem to powinno się ograniczyć mu ruch, ponieważ każdy ruch może pogorszyć sprawę, nawet każda wizyta u lekarza (który się nie zna), każde badanie rtg. Tak niestety było z moim poprzednim psem.
 2. Póki co nie przechodzi, może nawet jest jeszcze gorzej... Jak nie zadziała do jutra rana to pewnie już nie pomoże?
 3. Dzięki za poradę:) pies ma podejrzenie osteochondrozy w przedniej łapie, ale od pewnego czasu dziwnie chodzi, głównie na tył. Nie wiem czy to jest powiązane - że w tyle też ma osteochondrozę czy to co innego. Weterynarz zaleca zrobienie szeregu badań jeśli nie przejdzie po antybiotyku.
 4. Ok, dziękuję za odpowiedź :) Mam nadzieję, że ta kuracja pomoże na chodzenie...
 5. Nikt nie wie? Wydawało mi się, że taki zastrzyk powinien działać dobę, nie słyszałam o krótszym działaniu, znalazłam jakieś 2 preparaty z tą substancją na internecie - cefaleksyna i było napisane żeby stosować raz dziennie...? Dzisiaj lecznica nieczynna więc nie mogę dopytać.
 6. Mam takie pytanie - pies dostał dzisiaj zastrzyk antybiotyku Keflex na problemy z kręgosłupem lub stawami, weterynarz powiedział, że od jutra mam do podawać w tabletkach. Nie dopytałam jedank czy zacząć podawanie dopiero od wieczora, jeśli zastrzyk miał robiony wieczorem? Nie wiecie jak długo działa ten antybiotyk w zastrzyku?
 7. Ładna moda z tymi karmami bezglutenowymi i bezkurczakowymi. To tak jak w produktach dla ludzi jest moda na produkty bez glutenu, co w większości przypadków jest bezpodstawne. Otóż zrobiłam badania na alergię i okazało się, że na drób oraz różne zboża nie ma żadnej alergii. Ma za to sporą alergię na jagnięcinę i lżejszą na wołowinę i mleko. Nic dziwnego, że jego stan pogarszały karmy "antyalergiczne", bo zazwyczaj są one na bazie jagnięciny... Znacie może karmy bez tych składników, również utajonych w składzie? Jak tam Amber u Ciebie?
 8. Gastro intestinal nie jest tania - powiedzmy sobie szczerze ;) Mój na Brit care miał duże sensacje. Tak, za każdym razem karmę wprowadzam bardzo powoli - wprowadzanie nowej karmy trwa u nas nawet do 10 dni ;) niestety nie wyklucza to u niego biegunki - ale masz rację, bo zawsze można wcześniej uchwycić, jak nie jest to jeszcze tak nasilone. Kupię niedługo tego boscha i zacznę powoli wprowadzać, dam znać jak efekty.
 9. Amber, myślę nad karmą dla dorosłych, ponieważ ostatnio wyszły u niego problemy z sercem i nie wiem czy nie mogła tego spowodować karma - w sensie, że junior ma pewnie więcej wapnia i innych pierwiastków, które mogą się odkładać w układzie krwionośnym i powodować problemy. Co o tym sądzicie? Przypomniałam sobie jeszcze, że kiedyś jadł kilka miesięcy karmę bosch z jagnięciną i było też w miarę ok (chociaż po kilku miesiącach była ostra biegunka ale nie wiem czy od karmy). Ona chyba nie ma zbytnio tłuszczów EPA, DHA. Nie wiem co jeszcze łączy te karmy...?
 10. Witajcie, Mam pytanie - nie wiecie może czym różni się skład karmy Gastro Intestinal adult od Gastro intestinal junior? Mój pies ma silną nadwrażliwość przewodu pokarmowego i może jeść tylko karmę gastro intestinal junior, mimo, że ma dwa lata. Porównywałam składy ale nie ma znaczących różnic. Większą z nich jest jednak obecność w karmie adult kwasów EPA i DHA - może to one są winowajcą? Wiem, że mój pies od razu miał biegunkę jeśli próbowałam podawać mu małe ilości kwasów omega 3 itp. w kapsułkach. Próbowałam też karmę gastro intestinal o obniżonej zawartości tłuszczu - tak samo jej nie tolerował. Nie orientujecie się jaka karma dla dorosłych psów miałaby podobny skład do Gastro intestinal junior i nie miała dodatków, które mogą powodować problemy jelitowe? Próbowałam już wiele karm, nic nie było odpowiednie, czasem kończyła się taka próba biegunka z krwią, dlatego żeby spróbować nową karmę chciałabym mieć podstawy podejrzewać, że może być ona odpowiednia.
 11. biba24

  Nic nie je :(

  Ja bym odwiedziła weterynarza, jeżeli wcześniej tak nie miał, a zdarzają się do tego biegunki.
 12. biba24

  Kurze łapki

  Tak, czytałam. Jedna czy dwie opinie pokazujące, że łapki są szkodliwe nie są dla mnie tak miarodajne jak kilkadziesiąt przeczytanych postów w różnych wątkach ludzi, którzy w praktyce dawali galaretkę psom i pomagało. Nie będę już dalej pisać na ten temat, bo tak jak pisałam chciałam się dowiedzieć tylko o skład galaretki a nie o to czy działa.
 13. Gryf80 - chodzi Ci o to, że wapń powinien być niższy od normy wapnia czy niższy od fosforu? Mój weterynarz twierdzi, że powinien być wapń i fosfor w górnych granicach i każe dawać wapń, jednak większość osób mi to odradza. Coś takiego jak w linku na drugim zdjęciu tylko w gorszym stopniu.
 14. biba24

  Kurze łapki

  Na stawy. Ja wierzę w działanie tej galaretki, chodzi mi tylko o to czy ktoś wie jaki jest jej skład?
 15. IlonaS - niedźwiedzie, miękkie łapy - zobacz w wyszukiwarce, bo to ciężko wytłumaczyć. Gryf80- dostawał sporo witamin przez pewien czas, Dolfos całą dawkę plus 1/4 pet calcium na zwianę z fosfovitem. Jednak miał wtedy wapń poniżej normy więc chyba bardzo to nie zaszkodziło. Możliwe, że teraz problemy są spowodowane złą proporcją wapnia do fosforu - ponad 2:1, a to chyba za dużo wapnia? Swoją drogą w wieku 9 miesięcy pies nie ma już tak wysokich wyników wapnia i fosforu jak np. w wieku 4 miesięcy i może mieć wyniki w dolnej granicy jeśli ich wzajemny stosunek jest dobry?
×
×
 • Create New...