Jump to content
Dogomania

rodzice

Members
  • Posts

    11625
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by rodzice

  1. [B][I]Moi Kochani , życzymy Wam radosnych Świąt Bozego Narodzenia , wspaniałej , rodzinnej atmosfery przy wigilijnym stole , oczywiście fajnych prezentów pod choinką ( bo przecież kto ich nie lubi ) i zdrowia , abyście mogli cieszyć się bez bólu pysznosciami przygotowanymi na święta .[/I][/B] :x-mas: :tree1: Naszym i Waszym milusińskim tego ,zeby skorzystały ,ze rodzina jest w domu i spedzili wesole chwile na dworze , bawiac się jak nigdy , a pod choinką niech czeka wielka , smakowita kość . Moje już dostały .:Dog_run: [IMG]http://img116.imageshack.us/img116/7240/hkoscab7.jpg[/IMG] Zajrzyjcie tutaj jutro bo coś mi się wydaje ,ze będę miała nowe wieści z porodówki . Akira odmawia przyjęcia pokarmu więc .............:hand: do jutra
  2. Ogonki cięte sa jeszcze dopuszczalne ?
  3. Na USG bylam z nią jak byla pierwszy raz w ciazy . Powiedziano mi ,ze ciąza jest mnoga , 3 sztuki napewno . Akira urodzila 9 maleństw , więc uwazam ,ze stracilam 50 zł niepotrzebnie . Dzisiaj na szkoleniu Fibi wzięłam jeszcze Akire i Hańcię i jak Fibi z Sandrą się szkolily , ja z suczkami poszlam na godzinny spacer . Ciężarna biegala jak sarenka i chętnie bawila się z innymi psiakami . Dzisiaj mija 56 dzień ciąży , ma już mleczko w sutkach , wiec czekamy lada dzień . Widzę ,ze zaczyna robić zapasy z plastikowych butelek . Zawsze jak jest w ciąży , przed porodem zbiera wszystkie plastikowe butelki które znajdzie na dworze i z wielką starannościa zakopuje . Zachowuje się przy tym jak maniaczka . Dzisiaj schowala 3 sztuki wiec ona sama juz też myśli o porodzie . Mam tylko nadzieję ,ze na Wigilii bedziemy już wszyscy w powiększonym skladzie i świeta miną bez większych nerwów . chociaż moje suki lubią rodzić w najbardziej nieodpowiednim czasie np. Hanę kryliśmy kiedyś w wielki piątek a rodzila w Boże Ciało dokladnie w czasie kiedy mieliśmy wychodzić na procesję , Akira czekała w zeszlym roku na chrzciny Martynki i oczywiscie zaczęła pół godziny przed rozpoczęciem mszy . Co mialam zrobić - musiałam zostać w domu ! Teraz muszę porozmawiać z kudlatą mamuśką i coś obiecać ,zeby nie robila numerów i urodzila w przyzwoitym terminie np miedzy smazeniem ryb , a klejeniem pierogów . W kazdym razie zaraz dam Wam znać . A jak czuja się maleńkie chaszczaki , bo tybetki od Wiki - ślicznosci .
  4. Nadal ten z biała mordką podoba mi się najbardziej . Ciekawe jakie kolorki urodzą się u mnie na razie Akira codzi po domu i stęka - jest gruba jak beczka i wcina tyle co mały koń .
  5. Brawa dla Łodzi ! Ja tez chęynie postawiłabym na półce taki puchar zamiast wielkiego medalu z którym nie bardzo wiadomo co zrobić .
  6. [URL]http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=147171358[/URL] Zobaczcie to biedactwo - na moje oko to prawdziwy tybecik . Przebywa we wrocławskim schronisku .
  7. Nikt się nie odzywa to ja napiszę znowu . W niedzielę byliśmy na naszej działce i tam ku mojemu zaskoczeniu nazbierałam koszyczek pięknych grzybów . Były i podgrzybki i zielonki . Założę się ,ze i w tę niedzielę coś znajdę . Obiadek w każdym razie był pychotka .
  8. [quote name='Florka_xyz']Zdjęcia sa bardzo ale to bardzo ładne :loveu: :cool3:[/quote] Całkowicie popieram i już sama nie wiem kto ładniejszy bo urodziwe i dziewczyny i psy . A tak z innej beczki - dostał juz ktoś zdjcia ze stoiska Pedigree ? My nadal czekamy .
  9. Na tym spacerku nasze piękne terierki wytarzały się w kiszonce dla koni , potem wykapana byla tylko Fibi , stąd niezbyt wyjściowy wygląd mamusi . Psy przywitały Asie i jej męza z wielka radoscią - co nie potwierdza opisu ,ze sa nieufne wobec obcych . Zreszta moje psy wszystkich obcych tak witają . Ciężarna mamusia jeszcze rączo śmiga po polach ale juz niedlugo dla jej i dzieci bezpieczeństwa będę musiala jej tego zabronić . Co do karmienia mamusi swieżo po porodzie to i u mnie nie było rady tylko wstawić miske z jedzonkiem i piciem pod sam nos bo inaczej pewnie padła by z glodu . Zawsze daję jeśc do oporu nie szczędząc oprócz suchej karmy , mleka ,bielego sera i mięska . Naszym kochanym dzieciom skladamy najlepsze życzenia z okazji drugich urodzin i zyczymy samych radosnych dni i wielgachnych kości co jakiś czas . :tort: :Dog_run:
  10. rodzice

    Cruft

    Ceny noclegów podala nam osoba która juz tam była ( na zlotówki za 2 noce wydała 1500 zl ) , paliwo wynioslo ją okolo 1200 zł . Ja licze wszystko na jedna osobę , w grupie autem byloby taniej . Tanie linie lotnicze nie przewożą zwierząt wiec odpada . Przejazd pod kanałem też ponoć trzeba prędzej rezerwować ale nie wiem czy płaci sie w euro ?. Spanie można zalatwić taniej w okolicznych miejscowościach . Ja mam psa golego tzn bez czipa , paszportu , bez badań krwi bez ichniejszego numeru . To już conajmniej 600- 700 zł . Suma , sumarum kwota robi się pokaźna .
  11. terierki rosna pięknie i teraz dopiero zaczyna się najfajniejszy okres kiedy zaczną dokazywać . Mozna godzinami na nie patrzeć . Lunadino ile macie tych maluszków , wszystkie sa na zdjeciach ? Gratuluję debiutu w roli akuszerki - gladko wam obu poszlo ?
  12. rodzice

    Cruft

    Biorąc pod uwage wszystkie koszty ( czip , badanie krwi , nadanie numeru , podróż , noclegi w Anglii ) to trzeba przyznac ,ze tanio nie jest . Policzyliśmy wszystko - koszty jazdy autem - wyszlo nam prawie 4 tyś zł .
  13. Kilka razy robiłam próby przesłania Ci zdjeć które posiadam niestety moja poczta nie wysyła niczego oprócz tekstu . Jedyna możliwość to taka ze wstawię zdjęcia tutaj i sobie ściągniesz , ale muszę zobaczyć czy mam takie o jakie Ci chodzi . Moja Akira robi się juz gruba a apetyt ma taki ze musze jej ograniczać jedzenie - je dosłownie wszystko , obierki od marchwi , suchy chleb , orzechy wloskie ( sama rozłupuje ze skorupki ) , a ostatnio musialam jej z pyska wyjąc papier , który znalazla na spacerze - pewnie pachnial jedzeniem . Tak więc nie robię jej USG bo ciąża jest pewna . Czeskie maluszki są śliczne , zwlaszcza ten bardziej czarny . Jeśli nie teraz to pewnie znajdą nowe domy na gwiazdkę .
  14. rodzice

    Cruft

    Szczepienie na wsiekliznę robi sie nie patrzac na termin jaki faktycznie przypada . Rzecz w tym ,ze trzeba powtórzyć po pół roku i tutaj już nie mamy szans . Podobno należy zglosić się do Anglii z prośba o przesuniecie zaproszenia na następny rok .
  15. Dołączamy się do gratulacjii .
  16. Bardzo chciałam je obejrzeć w Poznaniu , ale niestety nie zdążyłam . Są chyba wyższe niż cziłałki ?
  17. rodzice

    Cruft

    Bardzo Ci dziekuję . Z tego czego się jeszcze dowiedziałam o badaniach krwi juz wiem ,że nie jestem w stanie zdążyć do marca .
  18. rodzice

    Cruft

    Witajcie . Szukam informacji na temat Cruft'a , a może ktoś sie na nia wybiera ?
  19. kiedyś oglądałam w tv program o tej wystawie . To marzenie tam sie znaleźć . Na razie zaczynam się dowiadywać jak wygląda załatwianie formalnosci i oczywiscie jakie są koszty .
  20. Ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu ja dostałam karte oceny w języku angielskim . Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego ? Czy fakt że suczka zdobyła tytuł mlodzieżowego zwycięzce świata jest tu istotny , bo moze tylko zwycięzcy dostali opisy w języku angielskim ? Wymarzlam okropnie w hali pomimo emocji , na finałach jeśli chcialam coś zobaczyć musiałam siedzieć tyłem do ringu i z przekrzywioną glową ogladać wszystko na telebimie . Na ring przygotowawczy ledwo się przecisnęłam i szczerze mówiąc jako zwycięzca liczyłam na puchar . Przy zejściu z ringu honorowego dostaliśmy malutki medal . Ani razu nie sprawdzono ksiażeczki zdrowia psa - to trochę dziwi .
  21. [URL]http://www.sengge.info/Shows/Poznan06.htm[/URL] Baziuta odnalazła na czeskich stronach opisy zwycięzców z kazdej klasy . Polecam bo teraz przynajmniej wiadomo kto jest kto . Co do wystawy Crufts-a , wyjaśniam jak potrafie . Jest to prestiżowa wystawa , rangi światowej , odbywajaca sie w Anglii , na ktorą nie można się samemu zapisać , gdyż na nią mogą być tylko zgloszone psy które zakwalifikowały się wygrywając na wybranych przez nich wystawach . W zeszłym roku ponoć było na niej ponad 24 tyś psów z całego świata . Wystawa odbedzie się w Birmingham 8-11 marca 2007 . więcej informacji na stronie [URL="http://www.crufts.org.uk"]www.crufts.org.uk[/URL]
  22. Fotoreportarz z wystawy [IMG]http://img98.imageshack.us/img98/7184/a1eb5.jpg[/IMG] [IMG]http://img132.imageshack.us/img132/595/b1gf5.jpg[/IMG] [IMG]http://img134.imageshack.us/img134/5770/c1kj5.jpg[/IMG] [IMG]http://img179.imageshack.us/img179/479/d1vi7.jpg[/IMG] [IMG]http://img98.imageshack.us/img98/6680/e1kh5.jpg[/IMG] [IMG]http://img98.imageshack.us/img98/6571/1kx1.jpg[/IMG] [IMG]http://img175.imageshack.us/img175/4198/2bh3.jpg[/IMG] [IMG]http://img91.imageshack.us/img91/4205/3pw6.jpg[/IMG] [IMG]http://img175.imageshack.us/img175/1006/4xl1.jpg[/IMG] [IMG]http://img91.imageshack.us/img91/4473/5mo7.jpg[/IMG] [IMG]http://img91.imageshack.us/img91/3347/7fbp8.jpg[/IMG] [IMG]http://img142.imageshack.us/img142/8481/8fro0.jpg[/IMG] [IMG]http://img166.imageshack.us/img166/7936/9fxr3.jpg[/IMG] [IMG]http://img166.imageshack.us/img166/8314/10zm3.jpg[/IMG] [IMG]http://img175.imageshack.us/img175/9223/11aj8.jpg[/IMG] [IMG]http://img151.imageshack.us/img151/5937/12yw1.jpg[/IMG] [IMG]http://img208.imageshack.us/img208/4820/13nh6.jpg[/IMG] [IMG]http://img175.imageshack.us/img175/3913/14xw3.jpg[/IMG] [IMG]http://img175.imageshack.us/img175/3240/najlepsiee9.jpg[/IMG] [IMG]http://img88.imageshack.us/img88/8830/16os4.jpg[/IMG] [IMG]http://img505.imageshack.us/img505/2048/15eq3.jpg[/IMG] [IMG]http://img211.imageshack.us/img211/8559/17as3.jpg[/IMG] [IMG]http://img116.imageshack.us/img116/1385/18yk9.jpg[/IMG]
  23. Ogromnie Wam dziękujemy za gratulacje i od razu przepraszam tych ktorym być moze nie odpowiedziałam na dzień dobry lub na gratulacje . Szczerze mówiac był moment ,ze nie bardzo wiedzialam co sie wokół dzieje . Po prostu szok . Wrócilismy do domu dopiero wieczorem głodni ale bardzo szczęsliwi i tam dopiero przegladajac dokumenty zobaczyłam ,ze Fibi zostala zakwalifikowana do udziału w wystawie CRUFTS 2007 . Nadal nie mozemy w to uwierzyć . Wiem ,że Baziuta skrzętnie wszystko notowała i filmowała i tu wielka prośba ,zebyś wstawiła imiona zwycięzców w poszczególnych klasach . Co do zdjęc to hala byla slabo oswietlona i sporo fotek jest bardzo ciemnych . Coś jednak spróbuję wieczorem lub jutro wybrać . Lunadino wstaw też swoje bo moze sa lepszej jakości .
  24. Witamy Kleksa i jego Pana . Psiak jest śliczny . Napisz w jakim jest wieku i gdzie mieszkacie . Pozwoliłam sobie zmniejszyć zdjęcie Kleksa bo jest za duze i moze za chwile zniknąc z forum . Musisz wstawiać w mniejszym formacie . [IMG]http://img92.imageshack.us/img92/1881/hpim35501lc6.jpg[/IMG]
  25. Matko w zyciu bym nie pomyslala ,ze to terier . A jaki śliczny kolorek ! W długich wlosach jest chyba jasniejsza . Akira wylizuje wygolone miejsca , zwłaszcza brzuszek - pewnie ją swedzi . Fibi dzisiaj na szkoleniu była w ubranku przeciwdeszczowym ( strasznie lalo ) , wzbudziła prawdziwa sensacje , nawet wśród psów , wszystkie chciały ja powachać .Fibi to wogóle nie przeszkadzało . Myślę ,ze i Czarusia nie bedzie protestowała .
×
×
  • Create New...