-
Posts
11625 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by rodzice
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
[B][I]Moi Kochani , życzymy Wam radosnych Świąt Bozego Narodzenia , wspaniałej , rodzinnej atmosfery przy wigilijnym stole , oczywiście fajnych prezentów pod choinką ( bo przecież kto ich nie lubi ) i zdrowia , abyście mogli cieszyć się bez bólu pysznosciami przygotowanymi na święta .[/I][/B] :x-mas: :tree1: Naszym i Waszym milusińskim tego ,zeby skorzystały ,ze rodzina jest w domu i spedzili wesole chwile na dworze , bawiac się jak nigdy , a pod choinką niech czeka wielka , smakowita kość . Moje już dostały .:Dog_run: [IMG]http://img116.imageshack.us/img116/7240/hkoscab7.jpg[/IMG] Zajrzyjcie tutaj jutro bo coś mi się wydaje ,ze będę miała nowe wieści z porodówki . Akira odmawia przyjęcia pokarmu więc .............:hand: do jutra -
Ogonki cięte sa jeszcze dopuszczalne ?
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Na USG bylam z nią jak byla pierwszy raz w ciazy . Powiedziano mi ,ze ciąza jest mnoga , 3 sztuki napewno . Akira urodzila 9 maleństw , więc uwazam ,ze stracilam 50 zł niepotrzebnie . Dzisiaj na szkoleniu Fibi wzięłam jeszcze Akire i Hańcię i jak Fibi z Sandrą się szkolily , ja z suczkami poszlam na godzinny spacer . Ciężarna biegala jak sarenka i chętnie bawila się z innymi psiakami . Dzisiaj mija 56 dzień ciąży , ma już mleczko w sutkach , wiec czekamy lada dzień . Widzę ,ze zaczyna robić zapasy z plastikowych butelek . Zawsze jak jest w ciąży , przed porodem zbiera wszystkie plastikowe butelki które znajdzie na dworze i z wielką starannościa zakopuje . Zachowuje się przy tym jak maniaczka . Dzisiaj schowala 3 sztuki wiec ona sama juz też myśli o porodzie . Mam tylko nadzieję ,ze na Wigilii bedziemy już wszyscy w powiększonym skladzie i świeta miną bez większych nerwów . chociaż moje suki lubią rodzić w najbardziej nieodpowiednim czasie np. Hanę kryliśmy kiedyś w wielki piątek a rodzila w Boże Ciało dokladnie w czasie kiedy mieliśmy wychodzić na procesję , Akira czekała w zeszlym roku na chrzciny Martynki i oczywiscie zaczęła pół godziny przed rozpoczęciem mszy . Co mialam zrobić - musiałam zostać w domu ! Teraz muszę porozmawiać z kudlatą mamuśką i coś obiecać ,zeby nie robila numerów i urodzila w przyzwoitym terminie np miedzy smazeniem ryb , a klejeniem pierogów . W kazdym razie zaraz dam Wam znać . A jak czuja się maleńkie chaszczaki , bo tybetki od Wiki - ślicznosci . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Nadal ten z biała mordką podoba mi się najbardziej . Ciekawe jakie kolorki urodzą się u mnie na razie Akira codzi po domu i stęka - jest gruba jak beczka i wcina tyle co mały koń . -
Brawa dla Łodzi ! Ja tez chęynie postawiłabym na półce taki puchar zamiast wielkiego medalu z którym nie bardzo wiadomo co zrobić .
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
[URL]http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=147171358[/URL] Zobaczcie to biedactwo - na moje oko to prawdziwy tybecik . Przebywa we wrocławskim schronisku . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Nikt się nie odzywa to ja napiszę znowu . W niedzielę byliśmy na naszej działce i tam ku mojemu zaskoczeniu nazbierałam koszyczek pięknych grzybów . Były i podgrzybki i zielonki . Założę się ,ze i w tę niedzielę coś znajdę . Obiadek w każdym razie był pychotka . -
[quote name='Florka_xyz']Zdjęcia sa bardzo ale to bardzo ładne :loveu: :cool3:[/quote] Całkowicie popieram i już sama nie wiem kto ładniejszy bo urodziwe i dziewczyny i psy . A tak z innej beczki - dostał juz ktoś zdjcia ze stoiska Pedigree ? My nadal czekamy .
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Na tym spacerku nasze piękne terierki wytarzały się w kiszonce dla koni , potem wykapana byla tylko Fibi , stąd niezbyt wyjściowy wygląd mamusi . Psy przywitały Asie i jej męza z wielka radoscią - co nie potwierdza opisu ,ze sa nieufne wobec obcych . Zreszta moje psy wszystkich obcych tak witają . Ciężarna mamusia jeszcze rączo śmiga po polach ale juz niedlugo dla jej i dzieci bezpieczeństwa będę musiala jej tego zabronić . Co do karmienia mamusi swieżo po porodzie to i u mnie nie było rady tylko wstawić miske z jedzonkiem i piciem pod sam nos bo inaczej pewnie padła by z glodu . Zawsze daję jeśc do oporu nie szczędząc oprócz suchej karmy , mleka ,bielego sera i mięska . Naszym kochanym dzieciom skladamy najlepsze życzenia z okazji drugich urodzin i zyczymy samych radosnych dni i wielgachnych kości co jakiś czas . :tort: :Dog_run: -
Ceny noclegów podala nam osoba która juz tam była ( na zlotówki za 2 noce wydała 1500 zl ) , paliwo wynioslo ją okolo 1200 zł . Ja licze wszystko na jedna osobę , w grupie autem byloby taniej . Tanie linie lotnicze nie przewożą zwierząt wiec odpada . Przejazd pod kanałem też ponoć trzeba prędzej rezerwować ale nie wiem czy płaci sie w euro ?. Spanie można zalatwić taniej w okolicznych miejscowościach . Ja mam psa golego tzn bez czipa , paszportu , bez badań krwi bez ichniejszego numeru . To już conajmniej 600- 700 zł . Suma , sumarum kwota robi się pokaźna .
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
terierki rosna pięknie i teraz dopiero zaczyna się najfajniejszy okres kiedy zaczną dokazywać . Mozna godzinami na nie patrzeć . Lunadino ile macie tych maluszków , wszystkie sa na zdjeciach ? Gratuluję debiutu w roli akuszerki - gladko wam obu poszlo ? -
Biorąc pod uwage wszystkie koszty ( czip , badanie krwi , nadanie numeru , podróż , noclegi w Anglii ) to trzeba przyznac ,ze tanio nie jest . Policzyliśmy wszystko - koszty jazdy autem - wyszlo nam prawie 4 tyś zł .
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Kilka razy robiłam próby przesłania Ci zdjeć które posiadam niestety moja poczta nie wysyła niczego oprócz tekstu . Jedyna możliwość to taka ze wstawię zdjęcia tutaj i sobie ściągniesz , ale muszę zobaczyć czy mam takie o jakie Ci chodzi . Moja Akira robi się juz gruba a apetyt ma taki ze musze jej ograniczać jedzenie - je dosłownie wszystko , obierki od marchwi , suchy chleb , orzechy wloskie ( sama rozłupuje ze skorupki ) , a ostatnio musialam jej z pyska wyjąc papier , który znalazla na spacerze - pewnie pachnial jedzeniem . Tak więc nie robię jej USG bo ciąża jest pewna . Czeskie maluszki są śliczne , zwlaszcza ten bardziej czarny . Jeśli nie teraz to pewnie znajdą nowe domy na gwiazdkę . -
Szczepienie na wsiekliznę robi sie nie patrzac na termin jaki faktycznie przypada . Rzecz w tym ,ze trzeba powtórzyć po pół roku i tutaj już nie mamy szans . Podobno należy zglosić się do Anglii z prośba o przesuniecie zaproszenia na następny rok .
-
Dołączamy się do gratulacjii .
-
Bardzo chciałam je obejrzeć w Poznaniu , ale niestety nie zdążyłam . Są chyba wyższe niż cziłałki ?
-
Bardzo Ci dziekuję . Z tego czego się jeszcze dowiedziałam o badaniach krwi juz wiem ,że nie jestem w stanie zdążyć do marca .
-
Witajcie . Szukam informacji na temat Cruft'a , a może ktoś sie na nia wybiera ?
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
kiedyś oglądałam w tv program o tej wystawie . To marzenie tam sie znaleźć . Na razie zaczynam się dowiadywać jak wygląda załatwianie formalnosci i oczywiscie jakie są koszty . -
Ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu ja dostałam karte oceny w języku angielskim . Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego ? Czy fakt że suczka zdobyła tytuł mlodzieżowego zwycięzce świata jest tu istotny , bo moze tylko zwycięzcy dostali opisy w języku angielskim ? Wymarzlam okropnie w hali pomimo emocji , na finałach jeśli chcialam coś zobaczyć musiałam siedzieć tyłem do ringu i z przekrzywioną glową ogladać wszystko na telebimie . Na ring przygotowawczy ledwo się przecisnęłam i szczerze mówiąc jako zwycięzca liczyłam na puchar . Przy zejściu z ringu honorowego dostaliśmy malutki medal . Ani razu nie sprawdzono ksiażeczki zdrowia psa - to trochę dziwi .
-
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
[URL]http://www.sengge.info/Shows/Poznan06.htm[/URL] Baziuta odnalazła na czeskich stronach opisy zwycięzców z kazdej klasy . Polecam bo teraz przynajmniej wiadomo kto jest kto . Co do wystawy Crufts-a , wyjaśniam jak potrafie . Jest to prestiżowa wystawa , rangi światowej , odbywajaca sie w Anglii , na ktorą nie można się samemu zapisać , gdyż na nią mogą być tylko zgloszone psy które zakwalifikowały się wygrywając na wybranych przez nich wystawach . W zeszłym roku ponoć było na niej ponad 24 tyś psów z całego świata . Wystawa odbedzie się w Birmingham 8-11 marca 2007 . więcej informacji na stronie [URL="http://www.crufts.org.uk"]www.crufts.org.uk[/URL] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Fotoreportarz z wystawy [IMG]http://img98.imageshack.us/img98/7184/a1eb5.jpg[/IMG] [IMG]http://img132.imageshack.us/img132/595/b1gf5.jpg[/IMG] [IMG]http://img134.imageshack.us/img134/5770/c1kj5.jpg[/IMG] [IMG]http://img179.imageshack.us/img179/479/d1vi7.jpg[/IMG] [IMG]http://img98.imageshack.us/img98/6680/e1kh5.jpg[/IMG] [IMG]http://img98.imageshack.us/img98/6571/1kx1.jpg[/IMG] [IMG]http://img175.imageshack.us/img175/4198/2bh3.jpg[/IMG] [IMG]http://img91.imageshack.us/img91/4205/3pw6.jpg[/IMG] [IMG]http://img175.imageshack.us/img175/1006/4xl1.jpg[/IMG] [IMG]http://img91.imageshack.us/img91/4473/5mo7.jpg[/IMG] [IMG]http://img91.imageshack.us/img91/3347/7fbp8.jpg[/IMG] [IMG]http://img142.imageshack.us/img142/8481/8fro0.jpg[/IMG] [IMG]http://img166.imageshack.us/img166/7936/9fxr3.jpg[/IMG] [IMG]http://img166.imageshack.us/img166/8314/10zm3.jpg[/IMG] [IMG]http://img175.imageshack.us/img175/9223/11aj8.jpg[/IMG] [IMG]http://img151.imageshack.us/img151/5937/12yw1.jpg[/IMG] [IMG]http://img208.imageshack.us/img208/4820/13nh6.jpg[/IMG] [IMG]http://img175.imageshack.us/img175/3913/14xw3.jpg[/IMG] [IMG]http://img175.imageshack.us/img175/3240/najlepsiee9.jpg[/IMG] [IMG]http://img88.imageshack.us/img88/8830/16os4.jpg[/IMG] [IMG]http://img505.imageshack.us/img505/2048/15eq3.jpg[/IMG] [IMG]http://img211.imageshack.us/img211/8559/17as3.jpg[/IMG] [IMG]http://img116.imageshack.us/img116/1385/18yk9.jpg[/IMG] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Ogromnie Wam dziękujemy za gratulacje i od razu przepraszam tych ktorym być moze nie odpowiedziałam na dzień dobry lub na gratulacje . Szczerze mówiac był moment ,ze nie bardzo wiedzialam co sie wokół dzieje . Po prostu szok . Wrócilismy do domu dopiero wieczorem głodni ale bardzo szczęsliwi i tam dopiero przegladajac dokumenty zobaczyłam ,ze Fibi zostala zakwalifikowana do udziału w wystawie CRUFTS 2007 . Nadal nie mozemy w to uwierzyć . Wiem ,że Baziuta skrzętnie wszystko notowała i filmowała i tu wielka prośba ,zebyś wstawiła imiona zwycięzców w poszczególnych klasach . Co do zdjęc to hala byla slabo oswietlona i sporo fotek jest bardzo ciemnych . Coś jednak spróbuję wieczorem lub jutro wybrać . Lunadino wstaw też swoje bo moze sa lepszej jakości . -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Witamy Kleksa i jego Pana . Psiak jest śliczny . Napisz w jakim jest wieku i gdzie mieszkacie . Pozwoliłam sobie zmniejszyć zdjęcie Kleksa bo jest za duze i moze za chwile zniknąc z forum . Musisz wstawiać w mniejszym formacie . [IMG]http://img92.imageshack.us/img92/1881/hpim35501lc6.jpg[/IMG] -
Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!
rodzice replied to Nata's topic in Terier tybetański
Matko w zyciu bym nie pomyslala ,ze to terier . A jaki śliczny kolorek ! W długich wlosach jest chyba jasniejsza . Akira wylizuje wygolone miejsca , zwłaszcza brzuszek - pewnie ją swedzi . Fibi dzisiaj na szkoleniu była w ubranku przeciwdeszczowym ( strasznie lalo ) , wzbudziła prawdziwa sensacje , nawet wśród psów , wszystkie chciały ja powachać .Fibi to wogóle nie przeszkadzało . Myślę ,ze i Czarusia nie bedzie protestowała .