-
Posts
63826 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Asiaczek
-
[quote name='łosiek']no tak, trzeba sie pogodzic z takimi komentarzami ludzi, ktorzy nie maja pojecia o wystawianiu ON :wink: Ktos narzekal ze wlasciciele nawolujacy swoje psy spoza ringu nie uwzaja na widzow, nie dziwie sie, mnie szlak malo nie trafil jak na pierwszej wystawie swoje suki w klasie szczeniat nawolywalam ja i biegalam wokol ringu i musiaalm przepychac jakis grubasow z widowni po drodze zeby moc nadazyc. Jak sie komus nie podoba to nie musi stac i patrzec a przy okazji przeszkadzac wystawcom, bo pokaz ON to nie dla widzow, najwazniejsze jest jak najlepsze pokazanie psa a tym samym zdobycie jak najlepszej oceny. No i mnie tez jest szkoda wylakierowanych psiakow, to jest dopiero nienaturalne zjawisko :wink:[/quote] Zastanów się, co Ty piszesz! To jakas paranoja: "Jak się komus nie podoba to nie musi stac i patrzeć a przy okazji przeszkadzać wystawcom, bo pokaz ON to nie dla widzów...". Pokazywanie psa odbywa się na ringu a widzowie są poza ringiem. A więc o jakim przeszkadzaniu mówisz. Kto komu przeszkadza!? Chyba ci biegający w kółko, drący się i depczący innych. Nic dziwnego, że powstał ten topik. Teraz wiemy, o kim są poprzednie posty. Przynajmniej mamy jednego odważnego/odważną. Jeszcze jedno. Jeżeli "pokaz ON nie dla widzów", to najlepiej by było, gdybyście pokazywali swoich pupili na zamkniętych wystawach. Aby nikt nie widział takiego zachowania. Bo potem są "takie komentarze" od osób, które "nie mają pojecia o wystawianiu ON". Pzdr.
-
[quote name='karenina']Temat stary, ale wlasnie sie dogrzebalam i warto go czasami poruszyc. Ja natrafilam na takie praktyki w rzeszowie w czasie BIS szczeniat. Nam sie trafilo miejsce w ringu miedzy bokserem i dobkiem. I jeden i drugi w rekach rosyjskojezycznych wlascicieli. I jeden i drugi wystawiany na wrzaski i krzyki spoza ringu. Przy czym dobek wcale tego nie potrzebowal, bo byl rewelacyjnie wyciagniety do mojego psa i staral sie go dorwac. I w tym posrodku moje mlode 6 miesieczne (charcik wloski) prawie ze przyplaszczone ze strachu.. Przyznam ze wtedy z zaskoczenia nie zareagowalam, ale jak mi sie to jeszcze trafi kiedys to nie wytrzymam..[/quote] Trochę nie na temat: napisz mi jak nazywa się Twój pikolak i po jakich jest rodzicach, OK? Pzdr.
-
[quote name='rysiczka']Asiaczku teraz to mi sie przykro zrobilo-bo nigdy nie pije ani nie chodze w dresach,poza tym nikt z moich znajomych nie ma takiego zwyczaju.Wystawiam rowniez jamniki i czasmi z nami sa wlasciciele wyzlow lub innych psow mysliwskich,oni tez sa "inni"ubrani "inaczej"i czasem nawet przed ocena popijaja jednak nigdy nie pomyslalm o nich w taki sposob w jaki Ty napisalas o Owczarkarzach.Czy inni wlasciciele nie popijaja??[/quote] [b]Rysiczka[/b], nie obrażaj się. Przecież nie pisałam o Tobie. Pisałam ogólnie, bo takie mam odczucia z wystaw, gdzie ringi basków były niedaleko ON. I takie mam moje obserwacje po zakończonym sędziowaniu. Nie problem napić się piwa (chociaż ja i tego nie uznaję na wystawie), problem to odpowiednie zachowanie. Po co ten krzyk, te kredyńskie uwagi w stosunku do innych psów! Czy naprawdę tak trudno powstrzymać się od głośnych uwag, krytykujących inne psy, prace sędziego lub konkurencję?! Gdyby tak zmierzyć alkomatem to, co tym urządzeniem można zmierzyć... Natomiast zupełnie nie razi mnie ubiór ludzi, wystawiających psy myśliwskie (ogólnie). Te ich kapelusze, buty, marynarki - jak dla mnie, dodaje to tylko atrakcyjności wystawie. Taka ciekawostka lokalna in plus. Czy widziałaś z lekka podpitego "myśliwego", szarpiącego swojego psa, wykrzykującego pod adresem konkurencji różne "wyrazy"? Ja nie. Poza tym nalewanie wódeczki, cichaczem, w kubeczki i udawanie, że to normalna woda...Przecież, na miłość boską, to widać! Dorośli ludzie, a zachowują się jak dzieci. Co ja piszę, jakie dzieci?! Jak cwaniaki, co to uważają, że inni są głupsi od nich. Eh, szkoda gadać. Rysiczka, jak wszędzie są ludzie i ludzie. Przyjrzyj się ON PO sędziowaniu a na pewno bedziesz wiedziała, o czym piszę. Jakie sytuacje i jakich ludzie opisuję. Pzdr.
-
Ale istota rzeczy jest już rozpoznana. Wiemy, czego się trzymać w przypadku, gdy nasz psiak dostanie np. r.CAC. Nie rozpaczać, tylko zbierać następne :D Pzdr.
-
Ja widziałam przepiękne łańcuszki (w dużym wyborze) w Budapeszcie. Praktycznie na każdym stosku były i krótsze, i dłuższe, i w różnych kolorach (srebrny, złoty). Były naprawdę piękne i ręce same rwały się do kupowania. Niestety, nie znam cen. A co do firmy - to chyba była Karli (?). Pzdr.
-
Mnie też nie podoba się to, co dzieje się wokól ringu ON. Nieraz, w rozmowach wystawowych, pada stwierdzenie, że właściciele ON-ów to inny rodzaj ludzki. Coś w tym jest. ONi sa po prostu bardzo charakterystyczni w zachowaniu (głośne, krzykliwe), ubraniu (dresiki...) i zawsze są w grupie 2-3 gostków, a po zaprezentowaniu psa - często-gęsto popijają piwko lub coś mocniejszego. I potem są jeszcze bardziej głośni, krzykliwi i wyśmiewający psy innych ras. Nie zwracając uwagi na nic i na nikogo. Państwo w państwie. Wielokrotnie byłam świadkiem takiego zachowania. A w lecie te czerwone buźki, czerwienią nie tylko naturalną... Unikam takich sytuacji i takich ludzi. Po prostu. Pzdr.
-
A jaki adres Twojej strony? Będę jutro zaglądała. Pzdr.
-
Pewnie, że wiem. I juz teraz cieszę się na nasz wspólny wyjazd. :D I dawaj tę fotkę swojego pupila. I to szybciutko! Pzdr.
-
[quote name='christoph'][quote name='Asiaczek']A ja powtarzam prośbę - kto sędziował basenji? Czyżby ten sam, co SH? Portugalczyk? Prosze o info. Pzdr.[/quote] Proszę natychmiast założyć okulary i przejść stronę wstecz :-))[/quote] Sorki, rzeczywiście gdzieś mi umknął ten post, w którym piszesz o p. Lee. A ona ma jakieś imię? I skąd ona-sędzina jest? Please... Pzdr.
-
[quote name='Savannah']ooo widze że wspomniano tu o moim psiaku;) Arktogea BLACK WIZARD, bardzo sie ciesze i dziękuje za gratulacje:) co tu dużo dodac w Berlinie było bardzo dobrze.....choc zmienili nam sedziego na hasiorki na Manuel Louriero Borges z Portugali :D z czego jestem zadowolona, ponieważ ten sędzia znał się na rasie, a dodatkowo można powiedziec że może oglądac w koncu na wystawach w portugali i hiszpanii same dobre psy, a w berlinie wcele nie odbiegalismy od jego standardu;) pragne dodac ze bylismy jedynymi ludzmi z polski z hasiorem....a bylo zgłoszonych łącznie 5 psów z Polski:D.... no i chyba nie daliśmy plamy...no nie??? :wink: a tak na marginesie zdobyliśmy takie tytuły jak: CAC, CACIB, Zwycięzca Berlina'2005, oraz jak nam powiedziano mamy dodatkowe punkty na Championa Niemiec:) jeśli chcecie to za za godzine bede miec fote z berlina husky.....czyli my z sędzim:) Pozdrawiamy :D[/quote] Co prawda już Ci gratulowałam, ale co mi szkodzi zrobić to jeszcze raz, prawda? Poszło Wam super, daliście popalić konkurencji i to dobrze! Przesłałaś tę info hodowczyni Blacka W.? Myślę, że ucieszy się na pewno. Możesz ją też pozdrowić ode mnie. Pzdr.
-
[quote name='kadziumia'][quote name='Asiunia02']Witam!! Czyli wszystko jasne. Ja nie rozumiem jak to jest z tym Res. CAC i res. Ch.VHD . Bo w Polsce wygrywajac klase mam CAC. Ubiegajac sie teraz o Ch. Niemiec liczy mi sie to jesli pies/suka majaca CAC lub Ch.VHD nie ma Ch.Niemiec (na zasadzie takiej jak Inter) ??? Z tego co Polacy pisza wystawa bardzo udana !!! to gdzie teraz ?? bo ja narazie musze dac sobie spokoj - MATURKA i EGZAMINY za pasem[/quote] Oczywiście, ze dobrze się domyslasz. Te res.CAC liczą się do Ch.Niemiec owszem tak jak res.CACIB do Intera. Ale jest jeszcze jedna furteczka, taka malutka, że nawet jeśli dostaje się res.CAC, a pies dostający CAC nie jest Ch.Niemiec to ten res. Liczony jest jako 1/3 normalnego CAC. Czyli 3 takie res.CAC dają 1 normalny CAC. Trochę to pokręcone biorąc pod uwage jeszcze rodzaje wystaw z których CAC należy zbierać do Championatu Niemiec, no ale "co kraj to obyczaj" ;););) :lol: pozdrawiam[/quote] [b]Kadziumia[/b] - dobrze, żeś to napisała i to na tyle jasno, że i ja zrozumiałam. Jak na razie nie mam zamiaru rozpoczynać Ch.Niemiec, może w przyszłym roku lub jeszcze dalej. Zobaczymy. Ale informacje, które tu zamieściłaś na pewno będą przydatne, i to nie tylko dla mnie. Dzięki za wyjaśnienia. Pzdr.
-
[quote name='kadziumia']Asiaczku i Flashka-q, stawki wysłalam Wam mailem jako skany z katalogu, bo mi się pisać nie chce, taka jestem przeziębiona :( Rozpowszechnijcie dalej, proszę :):) pozdrawiam[/quote] [b]Kadziumia[/b] - info. dotarła i jeszcze raz serdecznie dziękuję. A Ty, Kadziumia, bierz aspirynę, polopirynę, czy jak to inaczej nazwać i kuruj się. Idź na L4 i kładź się do łóżka. TKM na pewno też zadba o Ciebie. Pzdr.
-
A ja powtarzam prośbę - kto sędziował basenji? Czyżby ten sam, co SH? Portugalczyk? Prosze o info. Pzdr.
-
[quote name='christoph']@Asiaczek - basenji sędziowała p. LEE A tu następne fotki. [img]http://img131.exs.cx/img131/4118/pict03066lg.jpg[/img][/quote] Bardzo dziękuję za info i za zdjęcie. Basków jest zawsze tak mało, że o zdjęciach to nawet pomarzyć nie warto. A tu, proszę, taka niespodzianka. Że też Ci się chciało... Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję. Pzdr.
-
Grudziadz, 16.4.2005 r. Na wystawę nie zgłoszono żadnego basenji. Pzdr.
-
Fakt, ktoś musi być górą. Padło na moje baski. Zgodziłam się i tak to wyszło. :wink: Aha, nikt inny nie chciał "być górą". Pzdr.
-
[b]Christoph[/b] - zdjęcia są SUPER! Że też udało Ci się "złożyć" do zdjęcia akurat w takim momencie. Mnie najbardziej podoba się mała dziewczynka ze szczeniakiem przy tabliczce z nr 1. Wydaje się, że oboje są zmęczeni, ale nadal chętni do dalszych zabaw i psot. Ich miny mówią same za siebie... Pzdr.
-
[b]Kadziumia[/b] - Nie doczytałam topiku do końca i stąd moje pytanie o samoyeda, który zdobył BOB. Teraz już wiem, że to AZZIS i jeszcze raz serdecznie GRATULUJĘ. Zawszeć to miło, jak wygrywa zaprzyjaźniony psiak, prawda? Poza tym gratuluję Arktogea BLACK WIZARD - pies pochodzący z w-wskiej hodowli, a mieszkający w Poznaniu i będący w rękach młodej wystawczyni, bardzo, ale to bardzo zakochanej w SH. GRATULACJE!!! Pzdr.
-
[quote name='Asiunia02'][b]SAMOJED[/b] * * PSY * * KLASA MLODZIEZY 1. Burai von Barendorf 2. Jeffrey von der Diamantenschlucht 3. Balou von Barendorf KLASA POSREDNIA 1. Azzis z Reptowskiego Lasu PL KLASA CHAMPIONOW 1. Sammantic Here Comes Trouble 2. Sammantic I`M The Boss * * SUKI * * KLASA MLODZIEZY 1. Arctic Aivik Tajuki KLASA CHAMPIONOW 1. Lilia Weneda Joen Chatanga PL 2. Arctic Alvik Rhapsody in Blue Polski somojed wygrał Rase !!! Gratulacje !!!![/quote] Ale który samojed: pies - AZZIS z Reptowskiego Lasu czy suka - LILIA WENEDA JOEN Chatanga? Ale, co tam. I tak serdecznie gratuluję samoyedom z PL! Tak jak i wszystkim, którzy byli w Berlinie na wystawie i tam zaprezentwali swoje psiaki. GRATULACJE!!! Pzdr.
-
Berlin, 9-10.4.2005 r. s. Lynne Lee (jedni podają kraj sędziego: Malta, inni Malezja) Ja: nie mam zdania:)) PSY: kl.w Man Hattan Out of Africa kl.mł. Harun ar Rashchid of Badagri kl.p Kokojambo's Chapa Chifu kl.ch Isimo ti-n Abou Teka (b.piękny pies, jeszcze młody, ale powaznie myslę o kryciu nim; trzymam go w zapasie...) kl.o African Magic Moment's Chigani Portosenji's Bon-Jovi Kokojambo's Bora Bushuti SUKI kl.w Mysterious Girl Out of Africa kl.mł White Wind Anpu's Lil Secret kl.p Kokojambo's Chapa Chuma kl.ch African Mystery's Bahati Savannah Sternhimmels Ad Astra kl.o African Magic Moment's Chapiya Kokojambo's Bora Bendera African Magic Moment's Agbani Pzdr. _________________
-
Jak by mi ktoś jeszcze podał sędziego z basenji (V grupa). Będę b.zobowiązana. Pzdr.
-
Ciekawe, co to za pies? Juz nie wspominając o sekretarce... Czy on miał umaszczenie pręgowane? No nic. Nie ma co dywagować. Trzeba czekać na stawkę z katalogu. Ale dzięki za te skąpe info. Pzdr.
-
Ciekawa jestem, kto był z konkurencji (basenji)? Czekam na stawkę. Pzdr.
-
[b]Cavalierka i Paolinka [/b]- będzie dobrze! Nastawcie się na "pozytywne myślenie" i z takim nastawieniem jedźcie na wystawę. Same zobaczycie, że to działa!!! Ja trzymam za Was kciuki (to tez działa :lol: ) Pzdr.
-
No to, tak czy siak gratulowac trzeba, bo wyniki są super!!! GRATULACJE!!! (już teraz, bo potem mogę nie mieć czasu). Pzdr.