MonikaP
Members-
Posts
3601 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by MonikaP
-
[quote name='malku']no tak, fajnie. Ale co z dokumentami? Wpis w ksiazeczce wystarczy w razie kontroli?[/quote] Dokument, czyli np. wpis w książeczce zdrowia przedstawia się przy rejestracji psa - dostaje się dla niego metalowy trójkącik z numerkiem, ale się za niego nie płaci. W razie kontroli będą raczej patrzeć na to, czy pies ma numerek, bo to oznacza, że został zarejestrowany :-).
-
[quote name='beria'] I polecam wszystkim osobom, którym się nie chciało przedzierać przez kilkanaście stron topiku na dogs, do przeczytania pierwszych 2 postów savik z tej strony: http://forum.dogs.pl/viewthread.php?fid=63&tid=23706&page=14:wink: . Hehe, got the message 8)
-
Nie muszę ich czytać, chociaż to oczywiście zrobiłam ;-). Chętnie bym za to przeczytała Wasz, tzn. fundacji Dogs - statut. Możesz mi podesłać link?
-
Hm, chyba nie mam więcej pytań 8)
-
Tak? A możesz podać, kiedy dokładnie fundacja została wpisana do KRS? ;-)
-
Marlenko, z linku, który podałaś nic nie wynika. Nie pisz, proszę, o fundacji, skoro jej nie ma.
-
[quote name='basiaap']Saharo - w poznańskim schronisku cierniste ścieżki przeciera już Monika P. (and company, jak sądzę?)[/quote] Aniu, jasne, że and company! :D Oj, co ja bym bez tej company zrobiła....
-
[quote name='sahara']Jestesmy z Wami. Zawsze znajdzie się "ktoś" kto wie lepiej............ To smutne, ale wierzę, że nie zniechęcicie się i dalej będziecie pomagać zwierzętom. Zdaje się że poznańskie schronisko baaardzo potrzebuje wolontariuszy. :wink:[/quote] Saharo, to prawda, że w poznańskim schronisku będą potrzebni wolontariusze, ale zapewne na trochę innych zasadach, niż w Sycynie - inne realia - ale o tym wolontariusze sycyńscy wiedzą...;-)
-
Asher, oświadczenie jest tutaj: [url]http://schronisko.com/forum/viewtopic.php?id=272[/url]
-
[quote name='basiaap']Mefimej - też się nad tym zastanawiałam. Ale tego się nie dowiemy. Ale tak źle nie będzie. Za półtora miesiaca zwierzaki powinny zostać przeniesione do schroniska gminnego.[/quote] Aniu, czy pani Wanda przeniesie się z nimi?
-
Pani Wanda chyba nie rozumie, że to nie ona była "gwiazdą" i "motorem" wszystkich działań. Przecież Sycyn przyciągnął uwagę tylu ludzi głównie dzięki Waszemu zaangażowaniu. Ona pewnie sądzi, że bez Was wszystko pójdzie dalej " z rozpędu"...gdyby nie to, że stracą na tym zwierzęta, napisałabym złośliwie "jeszcze się przekona"...
-
2 psiaki sycyńskie - proszę! zapalcie świeczki
MonikaP replied to supergoga's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
A mnie się oczy szeroko otwierają ze zdumienia i przerażenia... W schronisku w Sycynie działają (działali?) mądrzy, odpowiedzialni, dorośli ludzie, którzy dają z siebie wszystko, co mogą, żeby pomóc. Zawsze bardzo Ich podziwiałam i podziwiam. Czy naprawdę będzie w Sycynie lepiej, gdy znów świat o nim zapomni? Gdy zwierzętami będzie się interesować jedynie pani Wanda? To nie jest pytanie do Gosi czy Ani....to pytanie do pani Wandy... Bardzo Wam współczuję śmierci obu psów - zwłaszcza, że miały szansę... -
Wolontariuszom mówimy WON !!! Schronisko w Zielonej Górze
MonikaP replied to andre's topic in Schroniska
[quote name='irma']MonikaP skoro znasz temat od strony wolontariuszy a znajdziesz się po drugiej stronie to wierzę, że 'znajdziesz się' w tej sytuacji i nas nie zawiedziesz a zagwozdkę rozstrzygniesz z pożytkiem dla psiaków[/quote] Zagwozdkę będę miała i tak, bo to ja będę odpowiedzialna za to, co wolontariusze robią, czy nie narażają się (albo czy ja ich nie narażam) na niebezpieczeństwo i czy działają zgodnie z prawem. Na pewno będę robiła bardzo ostrą selekcję. -
Wolontariuszom mówimy WON !!! Schronisko w Zielonej Górze
MonikaP replied to andre's topic in Schroniska
[quote name='irma'][quote name='"MonikaP A z czego płaciłyby ubezpieczenie i inne świadczenia przysługujące wolontariuszowi? Wg ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie jest tego całkiem sporo. Nie jestem pewna, czy nagłośnienie takiej sprawy jest rozsądne - ostatecznie znakomita większość wolontariuszy w schroniskach jest tam na "wariackich papierach" i wątpliwe, żeby nagle schroniska zaczęły podpisywać z nimi umowy itd.[/quote'] z tych samych źródeł, z których płaca to teraz?[/quote] A płacą? Schroniska nie lubią wolontariuszy, bo nie dość, że patrzą na ręce, to jest to też odpowiedzialność. Wyobrażacie sobie, co by się działo, gdyby jakiś wolontariusz (nie daj Boże, nieletni!) został na terenie schroniska poważnie pogryziony przez psa? Sama jestem w pewnym sensie wolontariuszką - bez umowy i bez jakichkolwiek świadczeń. Jak dobrze pójdzie, niedługo znajdę się jakby po drugiej stronie i to ja zacznę "zatrudniać" wolontariuszy, podpisywać z nimi umowy itd. I będę miała naprawdę dużą zagwozdkę. -
Wolontariuszom mówimy WON !!! Schronisko w Zielonej Górze
MonikaP replied to andre's topic in Schroniska
[quote name='irma']jeszcze nie wiem jak ale wydaje mi się że już czas zacząć działanie w celu zakazu prowadzenia schronisk w ramach działalności gospodarczej zarówno przez osoby fizyczne, osoby prawne jak i przez jednostki organizacyjne nie mające osobowości prawnej uważam, że schroniska powinny byc prowadzone wyłącznie jako organizacje 'non profit' - wtedy wręcz 'żebrałyby' o wolontariuszy [/quote] A z czego płaciłyby ubezpieczenie i inne świadczenia przysługujące wolontariuszowi? Wg ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie jest tego całkiem sporo. Nie jestem pewna, czy nagłośnienie takiej sprawy jest rozsądne - ostatecznie znakomita większość wolontariuszy w schroniskach jest tam na "wariackich papierach" i wątpliwe, żeby nagle schroniska zaczęły podpisywać z nimi umowy itd. -
Wolontariuszom mówimy WON !!! Schronisko w Zielonej Górze
MonikaP replied to andre's topic in Schroniska
No tak, ale poza tym, że trzeba podpisać z wolontariuszem umowę, to powinno się go jeszcze ubezpieczyć itd. - które schronisko będzie chciało wydać na to pieniądze? Czy na Dogo bywają w ogóle prawdziwi "legalni" wolontariusze? Czy są schroniska, które ich zatrudniają? Może kierownik właśnie się "obudził" albo ktoś mu uzmysłowił, że wolontariusze działają w schronisku nielegalnie? -
JAK TO JEST Z TERRIERAMI TYPU BULL W NIEMCZECH???
MonikaP replied to MSMIMI's topic in Rasy 'agresywne'
Ponieważ są jakieś kłopoty z linkiem, najlepiej chyba skopiować ten adres i znaleźć stronę. Początkowo chciałam skopiować tu ten artykuł, ale nie mam pewności, czy nie złamię w ten sposób czyichś praw autorskich :-? -
JAK TO JEST Z TERRIERAMI TYPU BULL W NIEMCZECH???
MonikaP replied to MSMIMI's topic in Rasy 'agresywne'
"Podczepiam się" pod temat i proszę Was o przeczytanie tego artykułu - czy to jest prawda? Wprawdzie nie pałam miłością do psów tego typu, ale...włosy na głowie stają dęba z przerażenia... [url]http://www.badenk9.com/german.htm[/url] -
ARKO, jeśli będziesz wiedzieć coś o takich miejscach w Wielkopolsce, daj mi znać... I ja w schronisku widywałam takie psy.... :-? Mam nadzieję, że już niedługo ci, którzy będą tam pytali o "bojowce" mocno się zdziwią...
-
Nie wiem, czy ktoś to już widział? http://www.szamotuly.naszemiasto.pl/wydarzenia/509358.html
-
[quote name='Oluna']Nie da rady już nic zrobić? :puppydog: Ja teraz mam u siebie 13 dniowe maleństwa... jakie to przykre :([/quote] Nie, maleńki już odszedł... W klinice, skąd go wzięłam, chyba zbyt optymistycznie policzono jego wiek - mówili, że ma tydzień - musiał mieć mniej, czyli mógł mieć trochę więcej, niż tydzień, gdy umarł...życie takiego maleństwa jest tak kruche..:-(...
-
Zachłystowe zapalenie płuc. Odchodzi.
-
Od paru dni mam u siebie małego "ślepaczka", którego jakiś...hmhm...przywiózł do kliniki z rodzeństwem do uśpienia, po czym wyszedł na chwilę do samochodu i...już nie wrócił. Szczeniąt nie uśpiono, z całego miotu zostały dwa maluchy, wzięłam je w czwartek, ale jeden niestety nie przeżył (już w klinice, gdy go brałam, był wyziębiony, miał pusty brzuszek - w domu się okazało, że nie ma w ogóle odruchu ssania...). Został jeden mały "pulpecik" - może mieć 7-10 dni - oczka i uszka ma jeszcze zamknięte. Karmię go mlekiem zastępczym, ale nie wiem, czy nie powinien dostawać czegoś jeszcze - może do mleka dodawać kaszki i kleiku ryżowego? Kupki ma takie sobie - nie miałam do czynienia z tak małymi pieskami (za to z kociętami - owszem) - a więc kupki są dość luźne, grudkowate. Psiaczek był badany przez weta - osłuchowo jest dobry, temperatura też OK (jest cały czas na termoforze). Facet, który przywiózł maluchy do uśpienia twierdził, że ich matka to labradorka. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, jak duże są tygodniowe labki? Mnie się on wydaje troszkę za mały jak na mieszańca labradora - chodzi mi także o to, ile powinien ważyć i ile przybierać, jeśli ma wyrosnąć na psa tej wielkości. Czy oprócz mleka powinien dostawać jakieś odżywki, witaminy itd?
-
dziś o 20.00 w TVP3 program o Sycynie!!!!!!!
MonikaP replied to iza_szumielewicz's topic in TV & radio
Rozumiem, chodzi mi o to, czy poza uchwałami coś się dzieje? Czy poza tym, co wiemy z tej "słynnej" sesji, jeszcze coś postanowiono? -
dziś o 20.00 w TVP3 program o Sycynie!!!!!!!
MonikaP replied to iza_szumielewicz's topic in TV & radio
Czy mówi się już coś konkretnego o likwidacji?