-
Posts
1714 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by UTAAP
-
No to dzisiaj dzien proby :lol: . Zycze wszystkim wystawiajacym sie w Poznaniu poplatania lap i ringowek na ringu a generalnie dobrej zabawy i milych wrazen :lilangel: :jumpie: !!! Bede dzis za wszystkich trzymac kciuki:thumbs:! Wheateny gora!:terazpol::laugh2_2: . . . [B].[/B]
-
No masz racje z tym 'psy lubia takie przechodzone' :cool3: , tylko zebym to ja wiedziala jak dlugo to jest przechodzone i w jakich warunkach to byloby inaczej:diabloti: ...nie wiem, jakos nie ufam tutejszym rzeznikom. I ja i moja mama jak robilysmy miesne zakupy czy to dla psa czy na obiadek, to rzadko kiedy widzialysmy lub moglysmy sie domyslac ze jest swierze, tzn.prosto z krowy:evil_lol: . Z reguly widac ze juz bylo mrozone bo czesc jeszcze zamrozone, teraz lezy w chlodziarce ale widac ze sie rozmraza bo klientowi zamrozonego na kosc nie sprzedadza:eviltong: , a jak nie sprzedadza dzisiaj, to znowu pewnie sie zamraza :cool1: zreszta widac po miesie, ze nie jest takie swierzo rozowe tylko takie juz popodsychane, jakby dlugo lezalo w zamrazalniku... Na tym bazarku co ostatnio kupowalam byla chyba wiekszosc swierza, bo czasem sie zdarzalo, ze przychodzilam dzien po dniu i nie widzialam zmrozonych na kosc kawalkow, tak mi sie wydaje....ale teraz po tych ogonach mam juz mniejsze zaufanie do nich :roll: ... A lamby to owszem Ziutkowi smakuja bardzo, tylko po nich jakos mi trudniej morde doprac :evil_lol:
-
[B]Carbonara[/B], dobrze ze sie tak skonczylo - mieliscie szczescie. Czy probowaliscie pozniej nawiazac kontakt z ta felerna firma i dowiedziec czemu sie wypieli i wogole o co chodzi??? Co za ludzie, normalnie nie mozna juz nikomu wierzyc :mad: ....no oczywiscie poza emigracyjna grupa wsparcia preznie dzialajaca na topiku:cool3: Suczysko sliczne:loveu:
-
[quote name='karjo2'] No i co z tym zywieniem, bo na razie nastawieni jestesmy na kontynuacje barfa i ,albo mam omamy, albo miesko ogladane w sklepach bylo niezle (zreszta robilam je na obiadki domowe)?[/quote] [B]Karjo2[/B] ja bardzo chetnie dowiem sie gdzie ty to 'niezle' miesko widzialas :roll: ... Ja mam Gajke na barfie, ale po przyjezdzie do uk troche sie przerazilam prawde mowiac. Raz ze drogo (tyle ile tutaj wydaje na dzienne zywienie w PL wydawalam na tydzien):mad: , dwa ze to miesko jakos nie robi na mnie oszalamiajacego wrazenia. Jesli chce cos taniej, to tylko kurczaki w tesco 'buy one get one free' ktore jakos wydaja mi sie bardzo 'podrobione' i podkolorowane. Jak chce jakies inne miesko u butchera, to drogie i ciagle widze te lamby, inny rodzaj zwierzecego bialka nie tak popularny :evil_lol: . Zeberka wp, ogony wp i wl i inne trudniej dostac a i cena nie zawsze umiarkowana. I co mnie najbardziej jeszcze do tej pory dziwi, to ze w wielu miejscach to mieso poprostu smierdzi :crazyeye: . Ostatnio kilka razy robilam zakupy u jednego rzeznika co ma duze stoisko przy rynku - duzy wybor i cenowo dla mnie do przyjecia, miesko bez zapachu tak jak powinno byc:p , tak ze nastawialam sie ze to juz bedzie moj punkt wypadowy po zarelko dla Ziutka... i co? Ostatnio kupilam tam ogony wp, nie zagladalam do torebki bo zawsze wszystko bylo ok. Przychodze do domu, otwieram a tam obslizgle juz ogony waniajace odpowiednim zapaszkiem :diabloti: - no sie zawiodlam! Tak ze teraz to naprawde nie wiem gdzie robic zakupy zeby nie zbankrutowac i psa nie otruc...no chyba ze to ja mam jakies przeslony na oczach i nie widze porzadnego barfowego dystrybutora:hmmmm: :evil_lol: ...
-
O! I to jest bardzo ciekawe pytanie :evil_lol:
-
[quote name='Polna']UTAAP, a moze Ty masz jakis znajomych ktorzy wybierają sie w piątek na wstawę z Łodzi? Pilnie szukam transportu na piątek !:placz: :placz: :placz:[/quote] Niestety :shake: , z Lodzi znam jedna osobe, ktora jedzie w czwartek bez psa pociagiem, a psa dowoza jej rodzice samochodem ale dopiero w niedziele...
-
Jejuniuuu!! Jak ja bym chciala z Wami tam byc :placz: :placz: :placz: !!! Zaczynam trzymac kciuki :bigcool: ! Wszystkim zycze POWODZENIA:sweetCyb: !!! Mam nadzieje ze, dzieki czesci z Was my, ktorzy nie mozemy uczestniczyc w tej wystawie poczujemy towarzyszaca jej atmosfere i emocje na tym forum juz po wystawie - NIE OSZCZEDZAJCIE APARATOW :diabloti: !!! I pamietajcie - DOGOMANIA GORA !!! :shiny: :jumpie: :laugh2_2: :lilangel::Dog_run:
-
[B]lemonsky[/B], super ze juz jestescie :multi: ! Ta woda w samochodzie rzeczywiscie zastanawiajaca jest :hmmmm: ... Dziewczyny - bez paniki, bedzie dobrze ;)
-
Fajnie sie czyta posty innych jak to szykuja sie do wyjazdu i 'pojednania' z czterolapnymi, podczas gdy samemu siedzi sie przy kompie ze swoim psem spiacym tuz pod blatem :loveu: . Choc ja juz tu jakis czas jestem ze swoim Ziutkiem i teoretycznie stres i podniecenie przeprawa mam za soba, to az mi sie buzia usmiecha jak czytam posty innych z ktorych te wrazenia wrecz bija przez ekran :biggrina: . [B]Sylwia[/B] z Kora i [B]Kamila[/B] z Lala - obyscie wszystkie calo dojechaly! [B]Lemonsky[/B], jestes juz? [B]Marta[/B], sprowadzaj Devisa!
-
Przeszukalam troche topik pod ta karme i znalazlam pare postow: [B]malutka:[/B] Cytat: [quote]Utrzymanie psa jezeli chodzi wyżywienie, sucha [COLOR=black]karma[/COLOR] tak jak w Polsce , puszki w zależności o d firmy, ja mam zawsze zapasowe z tesco, maja najmniej chemi z tych co można kupic w supermarketach i kosztuje 48 pensów za puszkę.[/quote] Cytat:[quote]Nie znam cen Acany, ani jakosci wiec trudno mi porownac, dla przykladu Ecubana, czy Hills z gornej polki to wydatek 35-40 funtow za 15kg. [/quote] [B]Matuchowa Frajda[/B]: [quote] Przywiozłam mały 3 kg worek karmy suchej angielskiej (typ super premium).......cena jak u nas Hill's czy Eagle Pack. [/quote]
-
[quote name='zakla']Bardzo chętnie dałabym się wykorzystać, ale niestety muszę przyznać, że obawiam się trochę czy brać aparat- to jest spora cyfróweczka z długa lufą, więc rzuca się w oczy:roll: A imion softów nie znam:crazyeye::lol:[/quote] OK rozumiem, jesli brat mialby sie martwic o swoj 'sprzecior', rzeczywiscie z takm aparatem trudno bedzie przejsc niezauwazonym a i nie wiadomo czy warynki na jego uzycie beda w takim tlumie ;) ... A co do imion softow to zdaje sobie sprawe ze nie znasz ale wystarczylyby numerki startowe do porownania z katalogiem, bo patrzac na zdjecie psa ktorego wszesniej na oczy nie widzialam to i ja nie wymysle imienia :lol:
-
[quote name='Nesuniaaa']Będe na 4 dni, będe miała aparat (nie najlepszej jakości ale zdjecia robi:)) i laptopa (będe zgrywala zdjęcia jak mi się karta zapełni) wiec zbieram zamówienia na zdjęcia:)[/quote] Ja w takim razie bardzo prosze o softy - piatek, sedziowanie godzina 10:00 - bede chciala pozniej wstawic czesc na strone jesli nie masz nic przeciwko :cool3:
-
[B]furciaszek[/B], ja wiem tylko o jednej stajni przy Hyde Park, ale czy tam potrzebuja do pracy - nie wiem. W calym miescie napewno jest wiecej, jestem pewna - nie raz widzialam jezdzcow w roznych mniejszych parkach ale nigdy jakos nie szukalam stajni :oops:... [B]Kamila[/B], niestety o ilosci dozwolonej karmy na transport nic nie wiem :niewiem: . A czy to nie malutka pisala kiedys, ze karma w uk cenowo jest porownywalna z ta w PL ??? [B]Carbonara[/B], sorry tez nie pomoge:shake:. Przy Green Line to chyba tanio nie bedzie a i na psa moga krzywo patrzec, tak mi sie wydaje. Moze ktos inny ma namiary na cos psio-przyjaznego w tym rejonie.
-
[quote name='zakla']A ja w czwartek i być może w piątek:loveu: Co prawda w piątek nic nie wystawiam, więc sobie pooglądam terierki:cool3:[/quote] [B]Zakla[/B], a czy ja moge Cie w takim razie wykorzystac :lol: . Z przyczyn techniczno-finansowych nie moge byc na swiatowej ale chce miec dokladne info z ringu softow. [COLOR=magenta][B][I]Potrzebuje chetnych coby porobili dla mnie zdjecia, ktore moglabym pozniej wstawic na strone internetowa[/I][/B][/COLOR] - link w podpisie. Publikacji wszystkich fotek nie gwarantuje, ale jakby ktos mial wene:cool3: ... no i niezbedne bylyby konkretne nazwy psow do zdjec:oops: . Masz moze ochote popstrykac :diabloti: ???
-
[B]Bos[/B] niesamowity ten taniec, wg mnie tez walc angielski - bezkonkurencyjny :lol: :biggrina: :lol: !!
-
[quote name='kamila-dog']I jeszcze kilka spacerowych :lol: Nie bylo wtedy zbyt pieknej pogody,chyba dlatego Lala nie byla zbyt szczesliwa :shake: [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img346.imageshack.us/img346/9696/img0928bp4.jpg[/IMG][/URL] No to zobaczymy teraz czy nowe fotki zwabia kogos do galerii :mad: bo cos maly tu ruch mamy ostatnio :cool1:[/quote] Kamila, czy to biale dookola to SNIEG?!?!???
-
[quote name='zakla']Tabelke mozna znalezc tutaj- [URL]http://pets.groups.yahoo.com/group/barf-pl[/URL] tylko najpierw trzeba sie zalogowac. Tabelka znjduje sie w 'files'.[/quote] No ze tez nie pomyslalam:oops:... Co do wymiotowania kosmi, to Gajce tez sie zdaza od czasu do czasu i tez glownie po skrzydelkach, ale nie tylko, bo tez pare razy jak dostala taka wielgachna wedzona kosc. Zawsze tez przy tym pakuje w siebie trawe, jak krowa. Jak ja obserwowalam to wynika z lapczywego ZARCIA:evil_lol: , wyglada wtedy jakby pierwszy raz od miesiaca widziala na oczy jedzenie:stupid: i albo polyka duze kawaly albo przy chrupaniu wedzonej zakrztusza sie mniejszymi kawalkami(dlatego takie roznosci dostaje rzadko). Jak je cos barfowego w wiekszym kawalku, np zeberka takie po 2 lub 3 polaczone albo kawalek ogona wolowego to nie ma tego problemu - kladzie sie z tym na swoim reczniczku i spokojnie dziamie. Nie wiem z czego wynika takie rozne podejscie do rodzaju gnatka:niewiem: ...
-
[quote name='JinnyAl'] Czy mogłabyś mi przeslać tą tabelkę? Bo ja sobie to obliczam siama, co jest dość kłopotliwe, czasem zaokrąglam...[/quote] [B]basia_u[/B], ja tez poprosze. Ja do tej pory nie uzywalam zadnej tabelki i wszystko dawalam 'na oko' i jak mi rozum podpowiadal czego juz dawno nie jadla - jak do tej pory wszystko bylo w porzadku, badania krwi dobre, nawet nas wet pochwalil, ze Gajka 'watrobe ma jak ksiezniczka':p . Ale co chwila slysze o tej 'tabelce' to w koncu chce ja wyprobowac:evil_lol:
-
Moja Gajka tez ucieka jak slyszy petardy i sztuczne ognie. Az nie moge uwierzyc:shake: i musza ja pare razy spytac czy napewno nie chce siusiu i pare razy zobaczyc to jej blaganie w oczach ,,nie mecz mnie kobieto, spadajmy do domu!" W zeszlym roku(jeszcze w PL) nie bylo problemu. Wychodzilysmy na spacery jak zwykle, nawet jak gdzies tam pare blokow dalej strzelali to nie zwracala uwagi:hmmmm:. Teraz mniej wiecej po 16tej boi sie czasem wyjsc z domu, a i faktycznie, tutaj to i ja sama pare razy sie przestraszylam. Dzieciarnia strzela czym popadnie juz w ciagu dnia i to nie gdzies zdala od przechodniow, na uboczu, tylko w srodku osiedla na uliczkach miedzy blokami:angryy: . Raz ledwo sie uratowalysmy(tylko szczescie) jak idac do parku minelysmy grupe rozweselonej osiedlowej mlodziezy. Podpalili petardy doslownie 5 metrow od bramki wejsciowej do parku, ale nie pomysleli zeby nam o tym powiedziec:mad: a my dalej idziemy i wlasnie w tej bramce sie zatrzymalysmy - wybuchlo!:WTF:No rzesz k... mac!!:zly7: myslalm, ze powyciagam za fraki i nazwymyslam!!!:angryy: Mieli szczescie ze [U]jeszcze[/U] nie umiem sie klucic po angielsku :motz:. W kazdym razie spacer mialysmy z glowy a i nastepnego dnia obie sie dobrze rozgladlysmy i niepewnie wchodzilysmy do parku:evil:. Do tej pory z wychodzeniem po poludniu jest niezbyt dobrze, bo jak slychac sztuczne ognie nawet z innej dzielnicy to Gajka tez nawet nie chce 'tylko na siusiu' pod blokiem, o spacerze nie wspominajac. Tylko szybciutko do domu i chowa sie gdzie moze. Ja staram sie nie robic z tego jakies wielkiej afery, nie pocieszac jej, bo nie chce pogarszac sprawy, ale czasem mi trudno bo naprawde jej nie poznaje... Co do grzybow to ze mnie zaden zbieracz, wstyd sie przyznac ale prawie nie znam sie na grzybach. Gdybym jednak chciala tak cos do jajecznicy czy sosu to zwykle pieczarki mam w zasiegu reki - w parku rosna pod kazdym drzewem:lol:
-
No to moze uczyc koty chodzenia na smyczy:cool3: ? Bo to rzeczywiscie udreka dla kota siedziec tyle w pudle, a tak choc przez te pol godzinki na postoju mozna troche kosci rozprostowac :kociak: .
-
Ja to rozumiem, ze jest tak jak podaje [B]basia_u[/B] ale z uwzglednieniem tego co pisze [B]zakla[/B]. Tzn. tabelki mozna uzyc do wyliczenia [U]sredniego[/U] zapotrzebowania dla konkretnej wagi (Twojego) psa, ale ostateczne ilosci zarelka i tak dostosowuje sie do konkrentego zwierza, czyli mozna dac troche mniej lub wiecej niz to co wychodzi z tabelki, w zaleznosci od tego jak nasz pies sobie z tym radzi. W koncu nikt inny nie zna tak dobrze swojego psa jak jego wlasciciel :diabloti: [B]blue_eco[/B] swietna robota:klacz:
-
[quote name='bos']Softy stanęły w Raciborzu dawa razy na pudle.......w szczeniorach na 1 miejscu.....nr 74 KISS ME Keissy Kni-Yokk oraz w weteranach nr.77 BARBARA BUSH Kni-York. Nr 75 ASHANTA Wheaten Lulaby....nie stanęła na pudle(...) Po prostu przepalcowanie.....:eviltong:,sory[/quote] Ok, wlasnie mi sie tak wydawalo, ze cos za duzo tych BISow :evil_lol:
-
[quote name='bos']:lol: A teraz wstawię piesy któe pokazały sie na BISie JUNIORÓW /sędziował Andrzej Jaworski/ :lol:.......sofcik.....:loveu: suczka....ASCHANTA Wheaten Lulaby I na BIS/ [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img304.imageshack.us/img304/3531/img0133ufoccj0.jpg[/IMG][/URL] [/quote] [B]Bos[/B], jestes pewien ze ta suczka dostala I lokate na BIS Junior?!
-
kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
UTAAP replied to kela's topic in Kerry blue terrier
Kurcze, ja sie dopiero obudzilam ze to chyba Twoj pies wziol BISa! Gratulacje!!...czy sie myle?:hmmmm: -
kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
UTAAP replied to kela's topic in Kerry blue terrier
Tak Nitencja, to bratanica mojej Gajki :cool3: Bardzo ladnie, jak dla mnie, ta suczka sie rozwija :p