Jump to content
Dogomania

UTAAP

Members
  • Posts

    1714
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by UTAAP

  1. O kurcze! Straszna historia :crazyeye: ! Dziwi mnie,ze hodowca nie bardzo sie interesuje psem, ktorego sprzedal, tymbardziej ze kojarzy ze babka byla "dziwna" - czemu wogole sprzedal jak mu cos nie pasowala?! Taka rase sprzedaje sie ludziom, ktorzy moga sie psem porzadnie zajac i cos wiedza o jego psychice, a nie byle komu, szczegolnie nie komus kto sie wydaje "dziwny" :shake: ! Normalnie to w takie sytuacji zwrocilabym sie do hodowcy, ale jak on ma takie podejscie :mad: ... A moze do TOZu trzeba zglosic - ze pies jest od takiej i takiej osoby, pobity i zaniedbany? Choroba tej pani nie jest jej wina, ale wyraznie widac, ze nie pozwala jej na prawidlowa opieke nad psem, co wiecej, w jej efekcie najprawdopodobniej kobieta wrecz krzywdzi psa - nawet chciala Ci pokazac jak... Nic innego nie przychodzi mi do glowy:hmmmm:
  2. UTAAP

    Barf

    [QUOTE] Ale myślę, że to nie zależy od surowego mięsa, tylko po prostu od atrakcyjności posiłku. [/QUOTE] Tak mi sie tez wydaje, bo to nie chodzi o ten mit o psach jedzacych surowizne, ze staja sie bardziej agresywne :evil_lol: . Jak Gajka byla jeszcze na suchej karmie, to tez nie podobalo jej sie jak inny pies do niej podchodzil w czasie jedzenia, ale teraz na BARFie ogolnie wydaje sie jeszcze bardziej 'wrazliwa' przy misce, choc to tez zalezy od tego co w tej misce lezy, wiec z pewnoscia duze znaczenie ma tu "indywidualny gust" :evil_lol: . W kazdym razie tak jak napisalam to jest "przy misce", czyli tylko w czasie jedzenia - poza tym zachowuje sie normalnie, bawi z kazdym psem :p . A ja moge jej zabrac kazde jedzenie, niezaleznie od jej 'gustu' - trzeba w psie wyrobic przekonanie, ze nawet jak pancia zabrala, to tylko na chwile i zaraz odda, a moze nawet dorzuci jeszcze jakis smaczny kasek na dokladke :cool3: ...
  3. UTAAP

    Barf

    betty_labrador, mozesz nie zauwazyc takiego zachowania jak opisala ktebor, bo jak sama napisalas nie masz drugiego psa ;) . Ja mialam okazje widziec to u mojej Gajki jak kiedys przenioslam sie na jakis czas do kolezanki, ktorej psy tez sa na BARFie. Jesli o mnie chodzi, to tez nie ma problemu z odebraniem jedzenia jakiegokolwiek - czy to suche, surowe, smakolyki moge zabrac w kazdej chwili. Ale jesli jakis pies zbliza sie do niej w czasie jedzenia, to juz nie to samo. I rzeczywiscie w towarzystwie wsuwa duzo szybciej, zerkajac katem oka na reszte 'biesiadnikow' :evil_lol: . Psy mojej kolezanki zachowuja sie podobnie ;) .
  4. UTAAP

    Anglia

    Hej malutka, my postaramy sie byc 15 pazdziernika ;) . Zawsze to cos innego niz nudny codzienny spacer :evil_lol: . Gajka nadal jest w pelni gotowosci jak widzi wiewiorki, ale one juz sie ucza ze na slowo 'Gaja!' trzeba zwiewac na drzewo co sil w nogach, wiec juz coraz rzadziej 'cos sie dzieje' na naszych spacerach. Musze o czyms pomyslec, bo jakos ja ciezko zmusic do biegania jak nie ma atrakcji - pileczka juz nie jest tak interesujaca :mad: .
  5. No komus napewno sie uda :lol:
  6. UTAAP

    Anglia

    Aaa, no chyba ze tak :p . Ja sie przypominam: [SIZE=3][COLOR=royalblue][B]Jesli ktos bedzie jechal samochodem do PL i wracal do UK mniej wiecej w terminie 9-12 listopada i bedzie mial wolne miejsce dla 1 os.+1 pies, to bardzo prosze o kontakt![/B][/COLOR][/SIZE] [COLOR=black]Zdrufko :razz: [/COLOR]
  7. Jak komus sie poszczesci, to bedzie ladna litania tytulow na karcie ocen :cool3:
  8. UTAAP

    Anglia

    Wow! No to rzeczywiscie szkoda taka okazje przegapic :grins: .
  9. UTAAP

    Anglia

    [quote name='shrek-osito'] Co do samochodu... to ile on was kosztowal. Tak na pale kalkulujac to 2tys funtow. Paliwo wyjdzie kolejna polowe tego.A za 500 funtow wynajmujecie calego busa jak sie postaracie :) [/quote] Shrek, a skad Ci wyszly te 2 tys.funtow :crazyeye: . Moze ja czegos niedoczytalam, ale nie kojarze takiej sumy. Dziewczyny podawaly wielkosci rzedu 200-400 funtow :roll:
  10. UTAAP

    Anglia

    [B]Nansi[/B] szperalam wczoraj na stronie DEFRY, ale jeszcze nic sie doczytalam o tych szczeniakach. jedyne co dotyczylo takich mlodych psow, to to ze na wscieklizne pierwszy raz mozna zaszczepic szczeniaka juz w wieku 3 miechow, ale chyba tylko jesli jego matka nie byla szczepiona regularnie(bo jak byla to sie wyklucza jego odpornosc z odpornoscia matki czy jakos tak, nie wiem czy dobrze zapamietalam) i chodzilo o wywoz psa z UK, a nie wwiezienie. Poza tym wszedzie powtarza sie znana juz wszystkim litania o chipie, szczepieniu i kwarantannie....ale jeszcze bede szperac ;) [B]Sirion[/B] jak jest z tym prawem jazdy to nie wiem :roll: . A na jaka wystawe sie wybieracie :cool3: ? [B]Shrek[/B] co do warunkow, to moze powinienes poszukac klubu rasy i oni juz tam Ci powiedza jakie sa wymaganie. Sadze, ze jakies kwalifikacje sa potrzebne. Wprawdzie UK nie nalezy do FCI, ale tam tez maja Zwiazek i to on wydaje rodowody szczeniakow - to nie wolna amerykanka :evil_lol: . Z placeniem to chyba mozna sie dogadac, jak wszedzie, zalezy co bedzie komu pasowac. W mojej rasie dogaduja sie tutaj tak samo jak w PL :p
  11. UTAAP

    Sędziowie

    [quote name='-Magda-']No nic trudno, co prawda pudel to nie jamnik:evil_lol: i nawet go nie przypomina, ale zawsze warto miec opis od "nowego" sędziego ;) dziękuję bardzo za informacje [B]ANIA[/B][/quote] Prof. Sciesinski jest specjalista i hodowca jamnikow, ale sedziuje tez inne grupy i rasy. Widzialam go juz sedziujacego gr.IX, chyba pudle wlasnie, a takze gr.X, w tym Charty Polskie, inne rasy polskie jak ogary i goncze, a poza tym cockery ang. i am....jeszcze chyba cos jest ale juz nie pamietam :roll: :evil_lol: .
  12. UTAAP

    Sędziowie

    [quote name='kapka22']Czy ktos może coś napisac o którymś z tych sedziów: 3. [B][SIZE=1][COLOR=#666666][SIZE=2][COLOR=darkgreen]Sean Delmar (IRL)[/COLOR][/SIZE] :razz: [/COLOR][/SIZE][/B] [B][COLOR=#666666]Z góry wielkie dzieki :lol: pozdrawiam[/COLOR][/B][/quote] Dolaczam sie do pytania - jestem baaaaaaardzo zainteresowana. A gdzie on bedzie sedziowal w PL :crazyeye: ????
  13. To nie tak, ze "ktos sobie wymyslil barfa", bo w ten sposob psy odzywialy sie przed 'wynalezieniem' karmy dla psow. To raczej powrot do pierwotnego sposobu zywienia. Sorry za off...
  14. UTAAP

    Anglia

    Dzieki malutka, rzeczywiscie sie zgralysmy, jak na "trzy, cztery!" :lol: A nad choinka to jeszcze pomyslimy, bo my wlasnie sie pozbylismy wszystkich wykladzin na rzecz paneli, wprawdzie nie jakichs wyszukanych ale zawsze(wg mnie to tutaj zrobienie remontu mieszkania to duuuuzo drozej wychodzi niz w PL, wszystko drogie i maly wybor) ;)
  15. UTAAP

    Anglia

    [B]lemonsky[/B] jak ja kiedys plynelam(kilka razy, ostatnio chyba 2 lata temu) to trwalo 1,5-2h zalezy jak sie trafilo. Ja zawsze plywalam z Calais, nie wiem jak to wyglada z Dunkierki. [B]Adsum[/B] chyba nikt z nas nie robil takiego porownania 'czarno na bialym' :eviltong:. Tunel jest szybszy, bo jedziesz tylko 40-45min, no i masz psa pod reka doslownie, bo siedzisz sobie z nim w autku...tylko ze drozsza oplata za psa - 30 funciakow. Ilosc ludziow niewazna, tylko rodzaj samochodu - jest ustalonych chyba :roll: 5 stawek cenowych(osobowy, van, ciezarowy, tir, motocykl), odsylam do strony www. Prom o tyle lepszy, ze za psiaka placi sie mniej niz w Eurotunelu, 20-25 funtow, nie pamietam dokladnie, ale wazna jest tez ilosc osob w aucie i od tego zalezy oplata. Na promie takze nie mozesz zabrac psa ze soba - wychodzisz z auta i zostawiasz w nim czworonoga na te 1,5-2h, albo zaprowadzasz do specjalnego kennelu na pokladzie(zalezy od przewoznika). Podobno mozna psa na chwile wyprowadzic na spacer po specjanym pokladzie dla psiakow w obecnosci kogos z obslugi(ostatnio przeczytalam w psiej angielskiej gazecie), ale tutaj takze odsylam do stron www. To takie podsumowanie ode mnie, jesli o czyms zapomnialam to moze jeszcze ktos z tego watku Cie pokieruje. A moze latwiej by bylo wpisac wyrazy "tunel" i "prom" w okienku 'przeszukaj ten watek', zamiast czytac caaaaly ten topik od deski do deski :razz: ? [B]malutka[/B], kilka pytan do Ciebie :cool3: : [B]1.[/B]Czy kupowalas kiedys w Londku choinke? Jak wygladaja ceny? Czy sa dostepne prawdziwe czy tylko sztuczne? [B]2.[/B]Jak wyglada opieka dentystyczna w UK? Czy trzeba cos dodatkowo doplacac czy to jest objete przez ubezpieczenie NHS?(National Insurance Number jest, ale nie wiem czy to wystarczy) [B]3.[/B]Czy sa jakies oplaty za pobyt w szpitalu(operacja), jesli ma sie NIN i karte NHS???
  16. Tuathadea1, to pewnie mala nie moze sie teraz od Ciebie uwolnic :evil_lol: Mam nadzieje, ze cykniesz jej pare fotek na pozegnanie :cool3:
  17. UTAAP

    Anglia

    No wlasnie, tez sie zastanawiam. Jak spytalam celniczki czy moze sa jakies specjane procedury odnosnie przewozu szczeniakow, to powiedziala, ze owszem sa, ale tylko jesli przesyla sie szczeniaka od hodowcy do hodowcy, nie w przypadku przewozow prywatnych :hmmmm: ... Jakos inne rzeczy zaprzataja moja glowe ostatnio, ale chyba bede musiala w koncu wejsc na strone Defry i troche pokopac, zawsze to warto wiedziec w razie czego :eviltong:
  18. UTAAP

    Anglia

    [quote name='medea']witam przegladam internet od dwóch dni i nic nie moge znaleść sensownego. Ktos mi powiedział, że znieśli to 6 miesięcy oczekiwania po badaniu krwi do wyjazdu? to prawda? Ja juz nic nie wiem mysl, że na 6 miesiecy bedę musiała zostawić swoje zwierzaki przeraża mnie. bardzo was prosze o pomoc i aktualne informcje odnośne całej proedury?:-([/quote] [B]Medea[/B], ja przekraczalam granice z psem 3 tygodnie temu i moja Gajka przechodzila wczesniej kwarantanne. Poniawaz jechal z nami jeszcze jednen pies - 8 tygodniowy szczeniak, ktorego celnicy nie chcieli przepuscic bo nie spelnial wymaganych warunkow, wywiazala sie rozmowa, w ktorej celnicy potwierdzili, ze 6 miesieczna kwarantanna nadal jest wymagana ;) . Ja wciaz zastanawiam sie jak to jest z przewozem szczeniakow(wlasnie takich 7-8 tygodniowych). Facet, ktory mial w Londynie odebrac tego szczeniaka co z nami jechal, twierdzil, ze zapewnili go w ambasadzie, ze pies nie musi nic mieci ze moze przekroczyc granice. Na granicy celnicy nie chcieli go wpuscic i w efekcie szczeniak trafil do kennelu na 2 dni. Dowiedzialam sie jednak, ze po tych 2 dniach jak przyjechal po niego kierowca razem z tym facetem, to szczeniaka pozwolono zabrac do UK :crazyeye: , podobno bez wiekszych zastrzezen. Cos komus sie obilo o uszy o przewozie szczeniakow???
  19. Ja jesli zglaszam psa mailem na wystawe, to robie adnotacje w zgloszeniu, ze potwierdzenie wplaty dosle poczta. Oplacam na poczcie i...wysylam w kopercie, albo pisze ze dosle w mailu i jak juz mam oplacone, to robie wyrazna fotke cyfrowka i wysylam te fotke jako zalacznik w mailu ;)
  20. [quote name='outsi'] Natomiast od tygodnia zaistniała w domu nowa okoliczność, której nie wzięłam pod uwagę. Ową okoliczność opisałam tu ;) : [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=29569"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=29569[/URL] . Jest to mianowicie nowy członek rodziny: schroniskowa sunia. Wiadomo jakie są początki: ustalanie hierarchii, rywalizacja, itp. Również w jedzeniu - na wyścigi, kto pierwszy... I taki właśnie był tego smutny efekt...[/quote] No to teraz wszystko jasne :wink: . Mysle, ze to dobra lekcja dla wszystkich barfujacych(szczegolnie tych poczatkujacych), choc szkoda, ze to przez takie przykre zdarzenie. Pisz jak sie sprawy maja, bo tu wszyscy chcemy wiedziec jak psina sobie radzi ;)
  21. Nowa dite(kazda) nalezy wprowadzac stopniowo i caly czas monitorowac psa czy wszystko jest ok. Ja z moim psem nie mialam problemu, bo wiedzialam wczesniej (byla na karmie suchej) ze dobrze gryzie chrupki, dlatego nie balam sie zaczac od szyjki z indyka, bo wiedzialam, ze pogryzie - mimo to przerz pierwsze posilki koczowalam przy niej i upewnialam sie ze napewno nie polyka calych kawalow. jesli sie tego nie wie lub ma sie psa pochlaniajacego jedzonko(z karma nie ma problemu, bo soki zoladkowe i tak romiekcza chrupki, wiec zator malo prawdopodony), na poczatku daje sie najlepiej duzy gnat lub mieli w maszynce(z kurczakami nie ma problemu) - dzieki temu zmniejsza sie ryzyko, ze pies nie pogryzie kosci i polknie w calosci. Dopiero jak sie wie ze pies dobrze gryzie, mozna stopniowo zwiekszac kawalki.... Nie pisze tego, zeby cos komus udowodnic, bo to nie zmienia sytuacji. Chcialam tylko zwrocic uwage na to ze BARF miedzy innymi pociaga za soba wieksze zaangazowanie wlasciciela w odzywianie wlasnego psa - to nie to samo co wrzucic troche chrupek do miski i trzeba wziac to pod uwage. [B]outsi[/B] ciesze sie ze sytuacja wyglada nieco lepiej - bede nadal trzymac kciuki, zeby te kroplowki, antybiotyki i leki rozkurczowe pomogly ;)
  22. UTAAP

    Barf

    Trzymamy!!;)
  23. [B]outsi[/B] trzymam kciuki - oby wszystko poszlo gladko. Jak wet Was wyslal do domu, to chyba wiedzial co robi, tymbardziej ze Twoj pies wydaje sie ok "na zewnatrz". Pewnie i tak bedzie Ci dzis trudno zasnac i bedziesz "sprawdzac" psa co jakis czas, wiec w razie czego zauwazysz ze cos sie dzieje. Na wszelki wpadek przygotowalabym sobie numer tel.do jakiejs calodobowej lecznicy(jesli ta Twoja nie jest). Dobrze, ze wiecie na czym stoicie - trzymam kciuki mocno za jutro!
  24. No wlasnie tak myslalam... [quote]...chyba nie, bo nawet jak pies jest dobry, czy dostateczny(kurcze, jak sie nazywa ocena ponizej dobrej:oops: ?), to i tak ktorys musi byc pierwszy...chyba:roll: :evil_lol:[/quote] Dzieki ;)
  25. [quote name='kerry'][IMG]http://img181.imageshack.us/img181/9233/mediumjy8.png[/IMG][/quote] Czy ja moglabym poprosic te fotke w duzym rozmiarze na maila? Podaje adres [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] :cool3: A tak mi przyszlo do glowy - czy sedzia moze nie dac 1 lokaty jesli uzna, ze zaden z pokazanych mu psow 'nie spelnia kryteriow'?:roll: ...chyba nie, bo nawet jak pies jest dobry, czy dostateczny(kurcze, jak sie nazywa ocena ponizej dobrej:oops: ?), to i tak ktorys musi byc pierwszy...chyba:roll: :evil_lol:
×
×
  • Create New...