Jump to content
Dogomania

UTAAP

Members
  • Posts

    1714
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by UTAAP

  1. UTAAP

    Anglia

    Wedlug mnie nie. "Vaccination record" czyli zapis o szczepieniu, czyli wpis do paszportu ze psina szczepina z nalepką, datą, pieczatką i podpisem veta ;) [FONT=Palatino Linotype][SIZE=3][COLOR=darkred]:laugh2_2:Wszyskiego najlepszego w Nowym Roku 2007!!!:laugh2_2: :smilecol::Dog_run: :smilecol: [/COLOR][/SIZE][/FONT]
  2. UTAAP

    Barf

    PWO daje mniej wiecej raz na tydzien albo na poltora tygodnia bo Gajka nie przepada za bardzo za tymi specjalami. Czasem sie zdarzy ze dostanie 2 razy w tyg i zje bez problemu ale rzadko, dlatego raczej nie daje tak czesto. Twarog dostaje jeszcze rzadziej, moze raz w miesiacu, zawsze z jakims jogurcikiem, ale sam jogurt dostaje czesciej, mniej wiecej tak jak PWO :p.
  3. UTAAP

    Barf

    Rzeczywiscie bardzo ciekawa ta stronka :shiny:
  4. UTAAP

    Barf

    [QUOTE]pytałam sie o ta rybe ale chyba by nie dała np kury żywej !![/QUOTE] bez roznicy czy ryba czy kura - podac martwa:evil_lol:
  5. UTAAP

    Anglia

    [FONT=Comic Sans MS][SIZE=3][COLOR=darkred]Kamila, ja tez juz po szczepieniu na wscieklizne i wet dal Gajce taka na 3 lata, ale tez powiedzial ze jesli chodzi o przekraczanie granicy to i tak musimy sie szczepic co roku chocby ta szczepionka byla wazna przez 10 lat[/COLOR][/SIZE][/FONT] :eviltong: [FONT=Comic Sans MS][COLOR=darkred]A jesli chodzi o UK to spokojnie mozesz bez obaw pozwolic Lali zeby ugryzla kogos za te 2,5 roku pod warunkiem ze to bedzie na wyspach[/COLOR][/FONT] :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:
  6. UTAAP

    Barf

    Hej PilarO, ja zagladam, ale ja nie mam zadnej z tych ras, tymbardziej prowadzacej 'pracujacy' tryb zycia (moje futro raczej sie leni ostatnio :eviltong: ) wiec trudno mi jakos doradzac...chyba teraz wszyscy jeszcze 'swietuja':roll:
  7. UTAAP

    Anglia

    [B][COLOR=darkred]Zyczymy wszystkim spokojnej rodzinnej atmosfery w Wigilie i wielkich szalenstw w Sylwestra!!![/COLOR][/B] [B][COLOR=darkred]~ Paulina i GAJKA ~[/COLOR][/B] [URL="http://imageshack.us/"][IMG]http://img340.imageshack.us/img340/9363/2007zg2.jpg[/IMG][/URL]
  8. Hej deT(Ted), witaj rowniez na Dogo :multi:
  9. UTAAP

    Anglia

    [QUOTE] UTAAP, psiura siedziała luzem obok mnie :smile: siedzieć było gdzie ;-) było 5 foteli a jechały 4 osoby + Beza. [/QUOTE] [B]Dulka[/B] dzieki - to mi sie podoba :p Co do pomyslu akademik+pies w UK to tez uwazam ze bedzie bardzo ciezko. U mnie (Hadlow w Kent) nie pozwalaja :shake:
  10. [B][COLOR=darkred]No coz, rok dobiega konca a zaraz przed nim Swieta Bozonarodzeniowe - zyczymy wszystkim spokojnej rodzinnej atmosfery w Wigilie i wielkich szalenstw w Sylwestra!!![/COLOR][/B] [B][COLOR=darkred]~ Paulina i GAJKA ~[/COLOR][/B] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img340.imageshack.us/img340/9363/2007zg2.jpg[/IMG][/URL]
  11. UTAAP

    Anglia

    Dulka, super ze zajechalyscie calo na miejsce! Rozumiem, ze w tym busie bylo gdzie usiasc? A pies jechal w klatce czy luzem?
  12. No i jeszcze jedne fotki zdolnego kerraka - kliknijcie na foto1 i foto2 :cool3: [URL]http://www.cinofiliaitaliana.it/mondiali/poznan06/home.htm[/URL]
  13. Co tam slychac u mordeczek??
  14. UTAAP

    Anglia

    [quote name='Gasnik']Cos więcej to [B]UTAAP[/B] napisze, nie pamiętam na której stronie opisuje swoją przygodę z tą firmą :( Ale nie polecała jej, delikatnie mówiąc ;)[/quote] Gasnik dzieki za linka, wcale nie jestem zachwycona, ze ktos im robi taka reklame, no ale ja zdanie mam juz o nich wyrobione :angryy: Link do mojego posta z "przygodami" - dla tych o mocnych nerwach [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=2029129&postcount=1015[/URL]
  15. UTAAP

    Anglia

    Tak, tak - lepiej pare dni wczesniej niz 1 dzien za pozno ;)
  16. Tak, tak - albo jakies nowe ujednolicanie ocen dla klasy szczeniat i mlodziezy (ciekawe od kiedy to weszlo) - pies z klasy mlodziezy dostal ocene 'wybitnie obiecujacy' :evil_lol: I jeszcze w jamnikach nie rozumiem czemu jest taki dziwny podzial: najpierw dlugowlose [U]krolicze[/U] psy wszystkie klasy potem suki ale tylko puppy i mlodziez potem dlugowlosa [U]miniatura[/U] - jeden egzemplarz(plec?) potem znow dlugowlose [U]krolicze[/U] ale jaka plec? potem znow dlugowlose [U]miniatury[/U] czy to tak ma byc:crazyeye:
  17. Do nowych domkow!
  18. UTAAP

    Anglia

    U nas na granicy sprawdzali tylko paszport, nawet nie pytali o swistek z Pulaw. Wczesniej jednak jak dostalam wyniki to sprawdzalam i byly bledy - raz moj wet wysylal z powrotem a pozniej ja jeszcze raz musialam do poprawy, bo jakies tam niekumate ludziska chyba wypelnaja. Za pierwszym razem Gajka miala wpisane ze urodzila sie w maju 2006 roku a pismo dostalam...w 2005 :evil_lol:
  19. UTAAP

    Barf

    Prawde mowiac to ja tez o tym pomyslalam, ale jakos tak nie bylam przekonana moze ;) . Karenina - nie wiedzialam, ze Ty(czyt.:Twoje psy) na barfie :cool3: . Fajnie :p
  20. UTAAP

    Barf

    [B]Kobold[/B] fajnie ze Twoj wampir sobie radzi :lol: . Moja Gajka tez raczej nie uzywa lap przy jedzeniu. Juz woli szyje na dwa metry wyciagnac do gnatka niz przysunac sobie pazurkiem, ale ja tam jej nie pouczam widocznie tak musi jakos 'po elegancku' :evil_lol: .
  21. UTAAP

    Anglia

    [B]Malutka[/B] - gratualcje dla Ciebie i Twoich zwierzow!! To juz sa pelnoprawni UK Citizens :lol: [B]Ludziska[/B] - tunel jest tez dla psow :evil_lol: . I tak jak malutka pisala mozna wyjsc (psy chyba nie - juz nie pamietam) ale ...nie ma dokad isc, no chyba ze za potrzeba :lol:. W 'przedziale' stoi tylko rzad pojazdow miedzy ktorymi sie raczej nie przejdzie bo obsluga mocno je 'upycha' przy wjezdzie. Mozna przejsc wzdluz przy scianach ale tam tez nie ma niewiadomo jakiego luzu. Ja tez zawsze ten czas do tej pory przesypialam ;)
  22. UTAAP

    Barf

    Dzieki AM ;) No wiec wlasnie, tak jak napisalam wczesniej: ,,Dieta sama w sobie nie jest szkodliwa, tylko zalezy jak ja sie stosuje"
  23. Ambra, rozumiem ze mialas dobre checi ale...jesli wysyla sie ludzi do pseudohodowli to tym samym napedza sie ten 'biznes'. Nie wazne ze ludziom nie zalezalo na rodowodzie - jesli tamte szczeniaki urodzily sie ze swiadomego skojarzenia(pisze 'jesli', bo nie znam sprawy) i z zalozenia mialy byc nierodowodowe, to niestety ale odsylanie ludzi do nich chyba bardziej pomaga pseudohodowli niz przeciwdzialala jej :shake: . Co innego jesli szczeniczki rodza sie 'z przypadku', jak pewnie bylo tutaj. Ojcostwo szczeniaczkow z tego watku z tego co wiem nie jest znane, no moze pierwsza wlascicielka suni cos wiedziala ale chyba nikomu nie przekazala konkretnych informacji :roll:
  24. UTAAP

    Barf

    [quote name='ma']ja mialam powazny problem na Barfie u suki karmiacej. Niestety dostala tezyczki ( rasa srednia) dlatego juz nie daje barfa. W nastepnym roku miala wiecej szczeniakow do wykarmienia i nie dostala tezyczki a jadla karme. Do tego jeszcze byl problem w znajomej mi hodowli karmiacej czyms w rodzaju Barfa- dostala sie tam i ujawnila salmonella. Nie wiem jak sie to skonczylo dla szczeniakow ale wiem ze co najmniej jeden mocno chorowal. Jakos mimo 2 lat na Barfie zrezygnowalam z niego. Daje cos w rodzaju Barfa ale gotowane i suce szczennej i karmiacej- specjalna karme.[/quote] Czy wiesz na pewno ze byla to wina barfa - watpie. Dieta sama w sobie nie jest szkodliwa, tylko zalezy jak ja sie stosuje. Nie pamietam teraz co wywoluje tezyczke, chyba nadmiar bialka w diecie ale glowy nie dam. Nie wiem co znaczy ze ktos karmi 'czyms w rodzaju Barfa' ale to juz nie jest to samo. A salmonella to juz byl blad czlowieka a nie smej diety. Sucha karma zle przchowywana tez moze zaszkodzic. Gotowane to juz nie barf. Osobiscie znam jedna suke ktora bez probemu odchowala miot bedac na barfie, nieosobiscie czytalam i slyszalam o wielu, a z pewnoscie jeszcze wiecej jest tych o ktorych wogole nie slyszalam, nie tylko w PL. To oczywiscie przykre, ze byly jakies problemy, ale takie rzeczy moga sie zdazyc zawsze, niezalenie od rodzaju podawanej karmy.
  25. UTAAP

    Barf

    Ania, dobrze czytac ze jest troche lepiej z Twoja psina ;) . Tak jak juz pisalam chyba bylo dla nie poprostu za szybko. Nie umie gryzc kosci, do tego jest 'nanapalona' na barfowe jedzenie co zreszta mnie wcale nie dziwi, bo chyba nie slyszalam(no moze raz) zeby jakiemus psu to nie odpowiadalo - psom poprostu o wiele bardziej smakuje takie zarelko i tylko tym wytlumaczylabym zmiane zachowania u Twojej suni :evil_lol: . Choc moze jeszcze w jej przypadku to mogly byc niepogryzione dobrze kosci, gdzies mogl sie zatrzymac jakis wiekszy kawalek i chciala cos jesc zeby to 'przepchnac' dalej :roll: . Sprawdzalas kupki - w nich bedzie widac czy pogryzla i jak dobrze? Czy przed barfem ona dostawala ryz i rosol normalnie do jedzenia? Bo jesli nie to ja bym go teraz tez nie dawala, zeby jeszcze bardziej nie mieszac. Tylko to co jadla przed barfem + barf, z tym ze na poczatek tego barfa niech nie bedzie za duzo - nikomu sie tutaj nie spieszy i to nie jest zaden wyscig, na pelnego barfa przejdziecie ale wszystko w swoim czasie, tymbardziej ze ten poczatek nie poszedl gladko i napewno teraz jej zoladek jest w lekkim roztroju. Po malutku. Ten rosol z kurczaka to taki ludzki(z przyprawami), czy poprostu woda po gotowaniu kurczaka(bez soli i przypraw)? Nabialu tez bym na razie nie dawala, generalnie zaczelabym od samych miesnych kosci i dopiero jak to sie przyjmie dodawalabym kolejne skladniki. Mielone kosci na poczatek jak najbardziej. Duze kosci tez dobre, takie ze ich nie polknie a moze sobie spokojnie obgryzac. Kurcze juz dokladnie nie pamietam jak to jest z ta choroba Aujeszky, ale z tego co pamietam podawanie swinskich kosci jest mimo to bezpieczne a mozliwosc zachorowania znikoma - ja Gajce podaje. Prawde mowiac bylabym wdzieczna gdyby ktos sie o tej chorobie wypowiedzial bo chyba musze w koncu zebrac jakies konkretne info o tym i sobie zapisac na kompie :oops: .
×
×
  • Create New...