Jump to content
Dogomania

UTAAP

Members
  • Posts

    1714
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by UTAAP

  1. UTAAP

    Anglia

    Ja jestem w stanie sie dopasowac, ale niestety nie przez najblizsze 2 tygodnie - Gajka wlasnie jest w fazie roztaczania wyjatkowo necacych feromonow dla osobnikow plci przeciwnej :evil_lol:
  2. UTAAP

    Anglia

    Bardzo dobrze zrobilas - wszystko co trzeba po kolei :p Ja jeszcze musze sprawdzic co z tym paszportem, ale i tak nie wniesie to zadnych zmian dla psa kasienkaaa, bo jesli ona chce jechac na krotko, to napewno go nie moze zabrac. A jesli nie moze zabrac, to bedzie mial kwarantanne w UK podczas ktorej paszport uzyska waznosc, wiec nic sie nie przedluza (no poza niezbedna kwarantanna oczywiscie). Ja tez slyszalam ze duzo napadalo, ale tez ze szybko topnieje :roll: . Moja mama leci jutro i wcale jej sie nie chce, jak sobie pomysli o tej breji :shake: ...
  3. UTAAP

    Sędziowie

    [quote name='puli'][URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=10551&page=9&highlight=s%EAdziowskie+opinie[/URL] Przeczytaj post 90 :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:[/quote] Matko boska! A ja myslalam ze to porzadny sedzia :crazyeye: !! A czy cos takiego jest wogole mozliwe...no zeby sedzia sam sobie zdecydowal ze musi wlasnie w 'TEN' sposob sprawdzic plec czy cokolwiek innego :smhair2: ?!?! Nie moge, chyba zaraz :ekmm: ....
  4. UTAAP

    Anglia

    [quote name='Sylwia-Kora'] 5.OD MOMENTU POBRANIA KRWI ROZPOCZYNA SIĘ PSU KWARANTANNA, KTÓRA TRWA 180 DNI. POLEGA ONA NA TYM, ZE PIES NIE MOŻE W CIĄGU TYCH 180 DNI OPUŚCIĆ KRAJU W KTÓRYM PRZECHODZI KWARANTANNĘ CZYLI W TWOIM PRZYPADKU UK. PO UPŁYWIE TEGO CZASU (ZAKŁADAJĄC, ZE WYNIK BADANIA BYŁ OK) MOŻESZ JEŹDZIĆ Z PSEM W TE I WE WTE PAMIĘTAJĄC TYLKO O OBOWIĄZKOWYM ODROBACZANIU I ODKLESZCZANIU TUŻ PRZED WYJAZDEM NO I DOTRZYMUJĄC TERMINU COROCZNYCH SZCZEPIEŃ PRZECIWKO WŚCIEKLIŹNIE BO TO JEST WARUNEK ŻEBY KWARANTANNA NIE UTRACIŁA WAŻNOŚCI Mam wrażenie, że napisałam to dość jasno, jeśli się gdzieś pomyliłam to na pewno mnie kobitki poprawią.[/quote] No to jak tak tylko troszke poprawie :diabloti: Z tego co ostatnio wyczytalam na defrze (podawalam cytaty pare postow wczesniej), pies zbadany w UK moze sobie jechac do PL czy gdzieindziej przed uplywem kwarantanny, bo przy wyjezdzie z wysp nie ma zadnych obwarowan co do poziomu przeciwcial. Szkopul w tym, ze nie bedzie mogl WROCIC do UK przed uplywem 6 miechow od pobrania krwi, bo to wlasnie przy [U]wjezdzie do UK[/U] musi byc wiadomo ze pies nie wwozi do kraju wscieklizny. Po to jest to badanie krwi i kwarantanna - zeby pies mogl [U]wjechac do UK[/U], nie wyjechac. Poza tym, z tego co pamietam jeszcze jak ja szykowalam Gajke, pies moze w czasie kwarantanny opuscic swoj kraj ale [U]musi pozostac w granicach Unii Europejskiej[/U]. Reszta jest jaknajbardziej poprawna i nic z tego nie da sie ominac ;)
  5. UTAAP

    Anglia

    [B]kasienkaaa[/B], tak jak napisaly dziewczyny - nie daj sie nabrac. To napewno pieknie brzmi, tymbardziej ze bardzo chcesz zabrac psa, ale pozniej mozesz to oplacic wielkim stresem - i swoim i psa, nie mowiac o kosztach kwarantanny na granicy. Naprawde nie warto. Wlasnie gdzie Ty mieszkasz? Mi cos chodzi po glowie, raczej malo prawdopodobne i do zrealizowania w moim wypadku, no ale moze....chyba Marta tez o tym pomyslala :evil_lol:
  6. UTAAP

    Barf

    Hej :p Tak, my na 'czystym barfie' jedziemy :cool3: Kosci (miesne) kupuje z reguly na tydzien, warzywka robie na 'swierzo' zaraz przed podaniem - nie mroze. Od czasu do czasu jakis nabial, to tez na bierzaco zalezy co mam w lodowce. Zjadlam mokre pewnie dlatego, ze tego mokrego bylo za duzo albo chrupki plywaly w mokrym, wiec nie bylo trudno cih sie pozbyc. Jesli zmielisz dobrze miesko, to ono oblepi chrupki, troche 'soczku'(czyt. krwi :cool3: ) wsiaknie w chrupki i bedzie pycha :eviltong: - sprobuj i zobacz czy dziala ;)
  7. UTAAP

    Barf

    [B]baltazar[/B], te rzadsze kupki to reakcja na zmiany w jedzeniu - dodanie czesci barfowej. Jesli uwazasz ze sa troche rzadsze niz wczesniej, ale nie jest to rozwolnienie, to na razie podawaj tylko ten jeden posilek barfowy, daj sie przyzwyczaic jelitom. Jak kupki zaczna sie normowac, to wtedy mozesz zwiekszyc udzial barfu. A tak mi jeszcze przyszlo do glowy - probowalas usmakowicic mu karme surowym? Tzn zmielic troche surowego albo lepiej -surowego z koscia, np. czesc korpusu lub szyjki kurzej (nie za duzo, tylko dla smaku) i porzadnie wymieszac z tym karme. Nie bedzie mogl wybrac samego mieska bo bedzie zmielone, a i karma powinna wydac mu sie smakowitsza przez zapach i smak od miesa, hmmm ;) ? [B]Milkat[/B], tak ten liquidiser to cos w rodzaju sokowirowki, tylko nie oddziela soku od pulpy. Do pojemnika wrzuca sie jedzonko a maszyna poprostu bardzo mocno mieli przy pomocy obracajacych sie nozykow. Ale walnelam opis :diabloti:
  8. UTAAP

    Anglia

    [B]kasienkaaa[/B], jesli nie ma paszportu to nie ma rady trzeba wyrobic. Gdyby mial, to najwczesniej moze wrocic 6 miechow po pobraniu krwi, czyli jakbys w lutym pobrala, to(zakladajac ze wynik bylby dobry) moglby wracac w sierpniu - na krotsza wycieczke nie ma teraz szans. Co do paszportu to [B]uwaga![/B] Wyrobienie nie jest trudne ale ja tam w defrze wyczytalam, ze on [U]musi uzyskac waznosc[/U] - a uzyskuje ja dopiero chyba po 4 miesiach od wyrobienia. Nie pamietam dokladnie, ale zajrze tam jeszcze i napisze co doczytalam.
  9. UTAAP

    Barf

    [B]Milkat[/B] w porzadku, dobrze ze sobie radzicie ;) . Ja Cie troche rozumiem, bo na mnie tez drobiowe kosci robily 'wrazenie' na poczatku a i pozniej mialam obawy. Generalnie staralam sie dawac kazde kosci, choc zauwazylam, ze Gajka czasem po skrzydelkach ma problemy, chce wymiotowac i je wtedy trawe jak rasowa krowa. Nie wiem czy to wina skrzydelek, chyba nie do konca, bo czesto zdarza sie tez tak, jak pogryza sobie taka duza wedzona kosc z zoologa. Przypuszczam, ze jest to raczej kwestia jej zachlannosci i polykania duzych kawalow :roll: . Nie ma z kolei takich problemow przy szyjach czy korpusach dlatego dostaje drob w takiej postaci. Chodzilo o to zeby cos czego ja nie jestem pewna, zastapic czyms innym z tego samego zwierza. Ja uwazam, ze korpusy sa bardzo dobrym rodzajem drobiowych miesnych kosci - wlasnie te kosci nie sa tak twarde, lamia sie nawet w palcach na nie ostre kawalki, wiec nie wydaje mi sie zeby mogly stanowic zagrozenie, a pies nie ma problemu z ich pogryzieniem i pozniej trawieniem. Nie mam co do ich podawania obaw. Ja teraz mam luksus z papkami, bo robie je w liquidiserze (takie cos co przemienia wszystko w plyn), wiec papka jest idealna - odpukac, zeby sie silnik nie spalil :diabloti: !. Wczesniej nie milam takich wynalazkow i 2 razy w tyg. tarlam wszystko na malych oczkach tarki - roboty na pol godziny jednorazowo :eviltong: , no ale nie mialam nic innego. Powodzenia w barfowaniu :smile: !
  10. UTAAP

    Barf

    Hmmm...piszez ze po suchym strasznie pije - to tak musi byc. Karma sucha prawie nie ma wody, wiec pies musi pic zeby ulatwic trawienie. Na barfie napewno pilby mniej, bo w pokarmie jest wiecej wody.... Zapadly mu sie boczki, czyli jadl za malo (jak sama napisalas, grymasil wiec nie zjadl tyle ile trzeba)....Jesli uwazasz, ze pies czuje sie dobrze (poza tym ze za malo je) i zachowuje normalnie, to moze barf bylby jakims razwiazaniem. Ja nie chce Ci niczego sugerowac - podejmij decyzje sama. A jeszcze tak sie spytam - rozmawialas z hodowca(jesli takiego masz) o grymaszeniu psa? Co on na to?
  11. UTAAP

    Barf

    [B]Milkat[/B], mi tez mowiono zeby zaczac od drobiowych kosci i miesa i tak tez robilam. Chodzi chyba o to ze te nie sa tak twarde jak cielece, wolowe, czy inne, wiec pies nie ma raczej problemu z ich pogryzieniem a to wazne zeby zjadl i kosci, nie samo mieso. Ja, za marmara_19, podalam Ci alternatywe inne kosci, dlatego ze z Twojego posta zrozumialam ze TY masz obawy przed podaniem kosci kurzych, TY nie jestes pewna. Wiec pomyslalam, ze te wieksze kosci nie beda dla Ciebie takie straszne. Z drobiowych mozesz podac tez korpusy - bez dzielenia na kawalki. Pies napewno troche pogryzie, a wieksze kawalki nie powinny byc problematyczne bo to sa bardzo miekkie kosci i rozpuszcza sie w zoladku. [B]baltazar[/B], a czy zauwazylas jakies zmiany w psie po tym ze zjada tylko polowe porcji (czy chudnie, nie chce biegac)? Moze on poprostu taki jest ze je mniej :roll: ... Moja Gajka ma zawsze apetyt, ale tez z drugiej strony nigdy(nawet przed barfem) specjalnie nie cierpiala na jego brak :lol: . To co jej nie bardzo pasuje to papka w.-o., ale od jakiegos czasu podaje jej z podrobami albo jakims mielonym mieskiem, wiec zawsze zje. Na barf przeszla w ciagu tygodnia. To tak trudno powiedziec co lepiej - drastycznie zmienic czy stopniowo. Ja wole stopniowo przy czym stopniowo tez moze byc roznie(tydzien, 2 tygodnie, miesiac), ale jesli psu nic nie jest to mozna sprobowac od razu, obserwujac oczywiscie psa jak sie zachowuje, czy nie wymiotuje, czy nie ma luznych stolcow albo czegos innego niepokojacego. A ze Twoj pies woli miesko - a ktory nie woli :smile: ? Chyba takiego nie ma. Mozesz mrozic na caly tydzien ;)
  12. Hodowcy z reguly oddaja w wieku 7-8 tyg., rzedko kiedy zostawiaja dlyzej. Chyba tez trudno byloby przecietnego hodowce namowic do przetrzymania szczeniaka dluzej... Ja tez gdzies przeczytalam ze ten okres jest pierwszym okresem strachu u szczeniat i wcale nie jest najlepszy, jak sie niektorym wydaje. Z tym ze nawet jesli pies zostanie dluzej u hodowcy to to tez wg mnie nie rozwiazuje sprawy - szczenie jest wtedy bardziej plochliwe, ale hodowca musialby nad tym pracowac, wykorzystac ten okres zeby podbudowac w szczenieciu poczucie wlasnej wartosci i pewnosc siebie. Samo to ze zostanie w tym samym srodowisku nic nie zmienia. Zreszta, 3 miesiace to jest akurat koniec okresu(wlasciwej) socjalizacji, wiec przrz ten czas TRZEBA pracowac z psem. A ktory hodowca na to pojdzie, zeby kazde szczenie zabierac do ludzi, do miasta, w rozne miejsca? Niewielu... Dlatego duza odpowiedzialnosc spada na nowego wlasciciela....
  13. UTAAP

    Gajka

    Pierwszy angielski snieg Gajki uwieczniony :lol: [url]http://img261.imageshack.us/img261/681/kopiaimg21645jm.jpg[/url] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img165.imageshack.us/img165/9282/kopiaimg21662sx.jpg[/IMG][/URL] [url]http://img170.imageshack.us/img170/1292/kopiaimg21672ux.jpg[/url] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img170.imageshack.us/img170/2534/kopiaimg21686bg.jpg[/IMG][/URL] [B][COLOR="Red"]Maksymalna wielkość zdjęć to 640 x 640[/COLOR][/B]
  14. UTAAP

    Anglia

    [B]Hej tam grupo emigracyjna :lol: !![/B] [B]Kora[/B], ja placilam cos ponad 36 funtow, dokladnie nie pamietam. Gajka dostala Nobivac Rabies na 2 lata, ale lekarz wiedzial ze bedziemy jezdzic, wiec przypomnial ze trzeba za rok i tak zaszepic. [B]Marta[/B], ja do Irlandii narazie sie tylko 'wybieram' :evil_lol: . Nie wiem kiedy pojade, chce najpierw napewno turystycznie, przydaloby sie kilka wystaw zaliczyc - w koncu rasa irlandzka :eviltong: , a pozniej - kto wie, moze i sie tam na jakis czas przesiedlimy. Tak czy tak, to wszystko na razie plany :loveu: .
  15. [quote name='Olivka']Tak, tak, po Faridzie jest. He, he, to już nie szczeniątko, tylko duży chłop:razz: . Mimo wszystko wydaje mi się podobny. :lol:[/quote] Hej Olivka, Bax jest bratem mojej Gajki (Villa Rosa's FARIDD x BEATRICE Wheaten Momart), a ten piesek wczesniej to suczka :evil_lol: po Wiesi (Wheatstone JOANNA x Danterri Wheaten MAN ABOUT TOWN).
  16. UTAAP

    Anglia

    Oj tego to nie wiem niestety. Wiem ze promem ale czy kazde linie biora nie mam pojecia - az tak sie jeszcze nie dowiadywalam :roll:
  17. UTAAP

    Anglia

    Ja sie nie wybieram(na razie) choc bardzo bym chciala :loveu:
  18. UTAAP

    Barf

    Ja w PL kiedys kupowalam kosci cielece i to byly glownie kosci dlugie z konczyn i rzeczywiscie ich 'obrobka' trwala dluuuugo. Tutaj kupuje czasem kregi(nie mam pojecia z ktorej czesci kregoslupa sa :oops: ) ale te mozna wszamac juz troche szybciej. Tez pies musi sie troche nameczyc i je dluzej niz inne kosci, ale nie zajmuje mu to pol dnia :lol:
  19. No ja tez nie widze zdjec niestety :roll: Ooo, juz widze, dzieki Ambra :loveu: Nie badzmy przesadni - oby znalazly domki jak najszybciej ;) !!
  20. UTAAP

    Barf

    A jak do tej pory radzi sobie z lapkami i skrzydelkami? Jesli juz bylabym co do czegos niepewna to do tych drobnych kosci, nie tych duzych, korych pies nie polknie tylko jest zmuszony pogryzc.
  21. UTAAP

    Anglia

    tak, wiem ale mnie chodzilo tylko to co podkreslone. dalam caly cytat zeby bylo bardziej wiarygodnie :evil_lol:
  22. UTAAP

    Anglia

    [quote name='kasienkaaa']na stronie defra jest napisane 6 mscy, ale czy w praktyce zawsze wszystko jest tak samo, jak w przepisach? i dziwi mnie jedna niezgodnosc, z czym przyznam uwazam ze nasz vet zle nas poinformowal, mowiac, ze yogi do polski nie potrzebuje kwarantanny, w strone do anglii gdy wjezdza tak, wiec mam nu zrobic kwarantanne w momencie gdy bedzie wracal, bo jesli zostawie go w polandii to nie? ludzie ide do innego veta na bank, czy nie mozna tak zwariowac, lekarzowi nie ufam :placz:[/quote] [B]Kasienkaaa[/B], nie napisalas chyba wczesniej, ale zakladam ze Yogi ma paszport. Co do kwarantanny niestety nie da sie tego ominac, w praktyce cala procedura wychodzi nawet dluzej niz 6 miesiecy, ale przeczytaj co pisze nizej... Jesli chesz wyjechac z psem do PL to nie potrzebujesz badania na miano przeciwcial a tym samym kwarantanny(wet mial racje), ALE POTRZEBUJESZ GO ZEBY WROCIC DO UK. Najlepiej zrobic mu test na przeciwciala jeszcze w Anglii. Bodajze po 2 tyg.jest wynik i jesli jest powyzej 0,5 IU/ml to mozesz juz jechac. ALE wrocic do UK mozesz z psem nie wczesniej niz po uplywie 6 miesiecy od pobrania krwi na badanie. To oczywiscie tyczy sie psow ktore nie mialy jeszcze testu. Tak jak pisala Katcherine, pozytywny wynik testu jest wazny cale zycie i nie trzeba go pozniej powtarzac o ile przestrzega sie terminow nastepnych szczepien, a jezdzic mozna juz do woli kiedy sie chce bez kwarantanny. Przeczytaj sobie info na ponizszym pliku pdf, jest z sierpnia 2006. Ja go przeczytalam i jeszcze na innych stronach defry i ja to rozumiem tak, ze pies przebadany jeszcze w UK przed wyjazdem [U]nie music czekac 6 miesiecy[/U] - moze wyjezdzac zaraz po pozytywnych wynikach serologicznych, ale data powrotu do UK moze byc najwczesniej 6 miesiecy od pobrania krwi, czyli jakby nie mialo znaczenia ze ta polroczna kwarantanna [I]przygotowujaca do powrotu[/I] to czesciowo w UK a czesciowo juz poza UK. W takim wypadku, jesli pobralabys krew do badania np.1 lutego, wyniki otrzymujesz ok.14 lutego i jesli pozytywne to nawet 15lutego mozesz jechac - wrocic do UK z psem mozesz najwczesniej pol roku po pobraniu krwi, czyli wychodzi 1 sierpnia. Preczytaj ponizszy link, reszta grupy wsparcia tez prosze ;), i powiedzcie czy zwariowalam czy Wy tez tak to rozumiecie :roll: : [URL]http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/pdf/pets9.pdf[/URL] Tu jeszcze cytat z defry(aktualizacja z grudnia 2006), kluczowe zdania podkrelslilam: [B][SIZE=2][COLOR=darkorange]Taking dogs and cats out of the UK[/COLOR][/SIZE] [/B] [COLOR=darkgreen]A dog or cat can be issued with a passport after being fitted with a microchip and vaccinated against rabies. [U]It can then enter most other EU countries 21 days after the date of the rabies vaccination[/U]. However to enter Malta, and the Republic of Ireland other than direct from the UK, and [U]to enter or re-enter the UK, it must have a blood test. This can be done before the animal leaves the UK or while it is in another qualifying country[/U]. To enter Sweden a pet must also be treated for tapeworms using a product containing praziquantel no more than 10 days before entering that country. We also understand that Cyprus also has additional entry requirements. There is also important information a pet owner should know if they are taking their pet to[/COLOR] [URL="http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/pets/procedures/support-info/listq&a.htm#5"][COLOR=#0000ff]north Cyprus[/COLOR][/URL] [COLOR=darkgreen](the area north of the Buffer Zone).[/COLOR] [COLOR=#006400][/COLOR] [COLOR=#006400][COLOR=black]No i wrocilismy do 'tematu'[/COLOR] :lol: [/COLOR]
  23. UTAAP

    Anglia

    [quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]UTAAP, a ten wawrzynek w Twoim awatarze to angielski ?[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Pamietam jak 11 lat temu byłam w Anglii ( a zima była normalna, a nawet dla angoli straszna - w nocy w Luton było i -10 stopni), a w Londynie na bocznych murach otaczających teren Buckingham forsycje usiłowałay kwitnąć.[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Off wyszedł mi straszny ![/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote] Tak, angielski z naszego parku, wiec nie ma mowy o offie :lol: :lol: [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img246.imageshack.us/img246/1224/kopiaimg20816ux.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://imageshack.us][IMG]http://img180.imageshack.us/img180/2185/kopiaimg20827hw.jpg[/IMG][/URL] Ja nawet nie wiedzialam jak ten krzew sie nazywa :oops: . Dzieki ;)
  24. UTAAP

    Anglia

    [quote name='karjo2']Hihi, jak fajnie, ze modzi nie szaleja nam po topiku, bo cudna offka sie zrobila[/quote] JA DOKLADNIE O TYM SAMYM MYSLALAM PRZEZ OSTATNIE DNI tylko sie zastanawialam czy tylko mnie sie tak wydaje :lol: . No ale sami przyznacie ze wszyscy na tym korzystaja, a tak na dobra sprawe to wcale tak daleko od topiku nie odbiegamy, caly czas jest cos powiazane z zyciem na wyspach ;)
  25. UTAAP

    Anglia

    [quote name='Devis&Marta']czy ktos sie orientuje czy wybierajac sie na jakis dzien na wystawe mozemy zobaczyc zawody agility lub inne pokazy, bo nigdzie nie moge znalezc:shake: obedience juz wyprzedane, ale jakies pokazy chyba beda, a bilet wysylany jest do 28 dni wiec najwyzszy czas na jego zakup![/quote] [B]Marta[/B], jak wejdziesz w link ponizej to tam masz cala rozpiske co gdzie i kiedy we wszystkie dni. Te pokazy odbywaja sie w Arena, ktora jest oddzielna niz hale ringowe, ale jest blisko nich i na planie NEC latwo ja znalezc. Link: [URL]http://www.thekennelclub.org.uk/item/835[/URL] :biggrina: I jeszcze link do mapki NEC i okolic [URL]http://www.crufts.org.uk/files/NEC-arena-site-plan.pdf[/URL] :p [B]Kasienkaaaa[/B], witaj na forum :multi:
×
×
  • Create New...