Jump to content
Dogomania

UTAAP

Members
  • Posts

    1714
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by UTAAP

  1. UTAAP

    Barf

    Moj pies jest na BARFie od ponad 2 lat i jak na razie wszystko jest ok. Wiadomo, ze czasem moze sie zdazyc jakas niedyzpozycja ale generalnie bez wiekszych "usterek" - odpukac. Jesli przez ostani czas jadl te korpusy, to moze one sa powodem kiepskiej koopy. Moze powinnas zmienic zrodlo gdzie je kupujesz - jeden czy dwa mogly nie dac objawow, ale jak jedzone przez dluzszy czas, to juz moglo byc za duzo dla organizmu. Z kurczakami trzeba chyba najbardziej uwazac w wyborze zrodla zaopatrzenia. Ale bez paniki - poczekaj az beda jakies wyniki badan, nie ma co sie martwic na zapas. Jesli poza kalem reszta wydaje sie ok, to moze to przejsciowy problem. Na wszelki wypadek zmienilabym zrodlo kurczakow i zobaczyla czy jest zmiana w koopach, a poza tym dalabym tez jakies inne miesne kosci wczesniej, bo same kurczaki to tez nie za dobrze. Trzymam kciuki za pozytywne wyniki ;)
  2. Nie ma sprawy. W razie czego moge sluzyc za tlumacza :cool3:
  3. [quote name='puli'][B]Na pewno?![/B] Łatwo jest zrobić Intera nawet marnemu psu gdyby pojechać po CACIBy do krajów,gdzie dana rasa jest rzadkością.[/quote] Na pewno :czytaj: [B][I],, i. OVERSEAS QUALIFICATIONS[/I][/B] [I]The following qualifications refer to Kennel Club fully recognised breeds only.[/I] [I](1) Any champion from a country with which the Kennel Club has a reciprocal agreement qualifies automatically if it is domiciled in the UK and is on the Kennel Club Breed Register.[/I] [B][COLOR=red][I](2) Any FCI International Champion[/I][/COLOR][/B] [I](3) Winners of Junior (Dog) and Junior (Bitch) classes, plus the Best Dog and the Best Bitch at specified Shows in each of the European countries entitled to take part in the UK PETS TRAVEL SCHEME. One show only nominated by the Kennel Club in the country concerned.[/I] [I](4) Winners of Junior Dog and Junior Bitch classes plus CACIB Dog and CACIB Bitch at FCI World Winners Show 2006. Winners of Junior Dog, Junior Bitch, Veteran Dog, Veteran Bitch plus CACIB Dog and CACIB Bitch at European Winners Shows in 2006. This applies to dogs resident in countries entitled to take part in the UK PETS TRAVEL SCHEME."[/I] Cytat pochodzi ze strony ktora podalas pare postow wczesniej [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=2089710&postcount=1111"]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=2089710&postcount=1111[/URL] ;)
  4. UTAAP

    Anglia

    Ja dopiero co do Londka przyjechalam, a juz planuje podroz w kierunku przeciwnym :evil_lol: ...ale tylko parodniowa i mam w zwiazku z tym pytanie do Wszystkich zmotoryzowanych: [SIZE=3][COLOR=green][B]Czy ktos juz teraz planuje podroz [COLOR=darkorange]UK ---> PL ---> UK[/COLOR] w okolicach 9 - 12 listopada[COLOR=darkorange]???[/COLOR][/B][/COLOR][/SIZE] Ci co lizneli troche wystawy, z pewnscia zauwaza ze jes to termin Swiatowej Wystawy Psow w Poznaniu. Bardzo chcialabym pokazac sie na niej z Ziutkiem, ale wlasnie transport jest tutaj sprawa decydujaca. Moge jedynie sie do kogos 'doczepic', oczywiscie z wzieciem [COLOR=black]udzialu[/COLOR] w kosztach podrozy. Wiem, ze ludzie sie oglaszaja na Londynek.net i innych, ale ostatnie doswiadczenia jeszcze bardziej zwracaja moja uwage na wiarygodnosc srodka transportu, a jechanie z osoba zupelnie obca(facetem konkretnie-nie widzialam, zeby oglaszaly sie jakies kobitki) nie powoduje u mnie, ze tak powiem, wzrostu poczucia bezpieczenstwa :roll: . O wiele bardziej przemawia do mnie podroz ze znajomym Dogomaniackim emigrantem :evil_lol: . Wiem, ze do listopada to jest ho hoo i jeszcze troche(bede sie jeszcze przypominac), ale moze ktos juz teraz planuje podobna podroz. Jesli ktos z Was bedzie mial nadprogramowe miejsca w aucie dla jednego ludzia:mnie we wlasnej osobie i jednego psa: w osobie:hmmmm: :lol: Gajki , to bardzo prosze o jakis znak:helo: tu na topiku lub o kontakt na Dogo-priva lub mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] :p
  5. UTAAP

    Anglia

    Heya lemonsky! (prosze nie traktowac tego jak kryptoreklame - niezamierzone podobienstwo wyrazow :diabloti: ). Nowy domek z ogrodkiem - nie powiem, brzmi baaaardzo zachecajaco :cool3: . Bede wiec trzymac kciuki za rozwoj wypadkow w tej kwestii. A psy tutaj tez bylo mi trudno zauwazyc jak spacerowalam z Gajka. Niby tak tu duzo czworonogow i tak je kochaja, a na ulicach pusto....pozniej sie przekonalam, ze trzeba poprostu wyjsc z domu o 'okreslonej' porze :evil_lol: .
  6. [quote name='puli']Tu jest lista wystaw które kwalifikuja na Crufta [URL="http://www.the-kennel-club.org.uk/crufts/documents/CruftsOverseasQualification2007.pdf"]http://www.the-kennel-club.org.uk/crufts/documents/CruftsOverseasQualification2007.pdf[/URL] [/quote] Ja tak dla formalnosci jeszcze dodam, ze na Cruft's kwalifikuja sie takze wszystkie psy z tytulem Interchampiona :cool3:
  7. [quote name='UTAAP']Potem sklada sie do angielskiego Kennel Clubu podanie o nadanie specjanego numeru uprawniajacego do wystawiania psa w Anglii, jak dostanie sie numer, to wypelnia sie formularz zgloszeniowy i...zglasza :loveu: . Widze Martach1, ze masz powazne zamiary :cool3: ...[/quote] Trzeba jeszcze pamietac o badaniu krwi i kwarantannie, wiec w razie(zycze najlepszego :razz: ) jakby sie powiodlo w Poznaniu, to najlepiej teraz juz przygotowywac psa pod wzgledem medycznym do ewentualnej podrozy;) .
  8. [quote name='Asta']Ceufts odbywa się zawsze w Angli w B.... Niechcem niczego przekręcić ;)[/quote] [SIZE=3][B]B[/B][/SIZE]irmingham :cool3:
  9. UTAAP

    Anglia

    Dzieki :grins: . Na bezsennosc raczej nie(chyba), to tylko ostatnio jakos tak chodze spac pozno (wczesnie :hmmmm: ?). Ja generalnie, jak bym mogla to bym cala dobe :user:, tylko kurka wodna po paru godzinach to slepia same sie zamykaja :evil_lol: :lol: :evil_lol: .
  10. UTAAP

    Anglia

    Ja mam jeszcze pytanie do malutkiej - chodzi o koszty veta. Czy mozesz podac ile Cie kosztuje przecietna wizyta kontrolna? Np. mam isc z Gajka na szczepienie na wscieklizne w listopadzie + moze jakies odrobaczanie - ile to by wynioslo u Twojego veta :roll: ???(pelne koszty poprosze, wliczajac oplate 'za wizyte').
  11. UTAAP

    Anglia

    Hej Alicja - witamy w naszym skromnym acz szybko powiekszajacym sie :mdrmed: gronie! 3/4 watku - no ladny wyniki, biorac pod uwage ilosc naszych wypocin . W wolnym czasie polecam pozostala 1/4, z pewnoscia bedzie niemmniej interesujaca :cool3: :evil_lol:. Ale bedziemy miec spotkanie, jak juz sie wszyscy zjada! :bigcool: :eviltong:
  12. [quote name='Martach1']a a jak się dostanie ta nominacje to co potem?? Gdzieś sie wysyła jakiś świstek czy co?? Pytam bo się nieorientuje:shake:[/quote] Potem sklada sie do angielskiego Kennel Clubu podanie o nadanie specjanego numeru uprawniajacego do wystawiania psa w Anglii, jak dostanie sie numer, to wypelnia sie formularz zgloszeniowy i...zglasza :loveu: . Widze Martach1, ze masz powazne zamiary :cool3: ...
  13. [quote name='Savannah']Zw.świata... czyli pies który dostanie CACIBA.. Mł.Zw. świata chyba nie dostaje nominacji ale pewna nie jestem...:razz:[/quote] I pies i suka CACIB. Mlodziezowi Zwyciezcy Swiata z Poznania [B]tez[/B] dostaja nominacje ;)
  14. [quote name='Godelaine']Jeśli dany sędzia jest specjalistą w rasie, to jak najbardziej opis na "oko" może być długi i szczegółowy. I trafny. Nawet przy psach długowłosych (vide: belgi). To co idzie ukryć w statyce, wyjdzie w ruchu :) Ale do tego trzeba wiedzieć NA CO zwracać uwagę i CZEGO szukać.[/quote] No wlasnie - trzeba byc specjalista, a w Polsce od mojej rasy takich nie ma dlatego... [quote]Bez znajomości rasy kończy się na tym, o czym mówiłaś - typowej polskiej formulce opisowej :roll:[/quote] Uwazam jednak, ze i specjalista niektorych rzeczy nie jest w stanie okreslic bez macania, jesli to 'futrzasta' rasa, np.czy pies jest grubokoscisty, jak dobrze jest umiesniony, bo futrem mozna duzo nadrobic nawet przy cherlaku. Mialysmy przyjemnosc ze specjalistka i choc psow bylo duzo to kazdy byl dokladnie obmacany - chodzilo min. o okreslenie jakosci umiesnienia ale tez jakosci futra - bez dotykania sie nie da. Zreszta uwazam, ze nawet jak specjalista maca, to opis jest pozniej bardziej wiarygodny dla wystawcy i nikt sie nie zastanawia ,,czy sedzia ma rentgen w oczach :hmmmm: ?:evil_lol: " - nie jest to zadna ujma na honorze ;) Sorki za off :oops: , juz wracam do tematu...niestety pana Sochalskiego nie znam :diabloti: .
  15. [quote name='=VioaoiV=']A pan Piotr Król..? (z tego co wiem opinie na jego temat są podzielone.. :P )[/quote] Moja raczej zalicza sie do tych 'przeciw' :evil_lol: . Nie lubie sedziow, ktorzy oceniaja 'na oko', bez macania. Uwazam, ze opis po takiej ocenie nie jest pelny i obiektywny. Nie wiem jak bylo w innych rasach, ale na ostatniej miedzynarodowce w Wawie wszystkie softy po dlugim czekaniu w skwarze i takiej wlasnie ocenie na oko, dostaly opisy jednozdaniowe :shake: i, ze tak powiem 'bezplciowe':diabloti:
  16. [quote name='sirion'][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]No to jedziemy na tym samym wózku ! A przyjeżdżasz z L. na światówkę ?[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote] Chcialabym bardzo, ale jest pare niewiadomych - przede wszystkim nie mam transportu zeby jechac z psem(moze byc tylko samochod, samolot za drogi), a samej to bilety lotnicze i tak beda drogie(przypuszczalnie, bo nie sparwdzalam jeszcze ale wiem, ze na swieta juz kosztuja po 80 funtow i wiecej), po za tym od wrzesnia mam szkole i jeszcze nie wiem, jakie dni mialabym wolne w tygodniu zeby zdazyc na teriery...:roll: , ale jeszcze moze pokombinuje. [QUOTE][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#0000ff]Mój pies miał res-CACIB i dostał od niej piękny dyplom, gdzie jak byk jest napisane, że jest zwyciężcą Europy:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: [/COLOR][/SIZE][/FONT][/QUOTE] Nooo, to pewnie jestes dumna ze swojego Zwyciezcy:razz: :evil_lol: :evil_lol: , przynajmniej zawsze mozna sie przed znajomymi pochwalic:lol: :lol: :lol: [QUOTE]może do tego czasu sędziowie się podszkolą w danych rasach :evil_lol:[/QUOTE] [B]panienkabubu[/B], nie wiem jak w innych rasach, ale mojej to 'nie grozi':eviltong: . Widzialam juz kilka razy wyniki po sedziowaniu tej pani i wyraznie widac, ze jej zdaniem zadne doszkalanie nie jest potrzebne :diabloti:
  17. U mnie tez nie ma specjalisty :shake: , a o tej ilosci psow=opisow/dzien to tez juz gdziesz czytalam :roll:
  18. Byloby suuuper, ale prawde mowiac trudno mi to sobie wyobrazic :roll: ...oby:cool3:
  19. A ja mam jeszcze takie techniczne pytanie:oops: - jesli bedzie tyle psow w kazdej rasie, to jak to bedzie wygladalo z opisami? Z tego co kojarze to u nas (w PL) kazdy pies powinien dostac opis od sedziego, no ale przy takiej ilosci psow to 'samo przez sie' nie bedzie chyba mozliwe. To jak, opisy pewnie dostaje tylko pies i suka CACIB, najlepszy mlody pies i mloda suka i puppisy - dobrze mysle :razz: ?
  20. Co sie dzieje w swiecie - hmmm...my z Gajka juz w UK siedzimy :diabloti:
  21. A Marcin kiedy ostatni raz cos pisales w tym watku :mad: :lol: :lol: ?
  22. UTAAP

    Anglia

    No coz - napisalam o tym tutaj, bo...tutaj kazdy kto mialby jechac do UK a jest Dogomaniakiem najprawdopodobniej zajrzy, wiec - ku przestrodze. Nie mam jednak ochoty wszedzie i kazdemu o tym pisac, bo...szkoda slow i moich nerwow. Mam nadzieje, ze mi wybaczysz, ze nic Ci nie napisalam.... A Gajce kaczki bardzo sie podobaja, pol godziny temu 'odkryla' ze w tym parku sa tez wiewiorki, wiec byla w siodmym niebie :evil_lol: . Zdrufko :eviltong:
  23. UTAAP

    Anglia

    Marta glowa do gory! Zleci jak z bicza trzasnal ;) Fajnie, ze praca jest ok...no i reszta oczywiscie tez :cool3: . A mozesz mi zdradzic, gdzie szukalas pracy z psami? Ja wchodze na rozne strony w necie o tematyce 'Polacy w Anglii', 'praca w Anglii', wyjazd do Anglii' itd, itp i szukam podobnych ofert....nie wiem, czy ja jakas ciemna jestem, czy co, ale...nie ma :oops: Mieszkam na Anerley, niedaleko Croydon. Pod nosem praktycznie mam Bet's Park - niezbyt duzy, ale wystarczy na codzienne bieganie, no i Gajce sie podoba, szczegolnie ze wzdluz parku plynie kanal a w nim...kaczki :diabloti: A :drinking: chyba mi tez by sie przydalo - na poprawienie humoru :lol: ...
  24. Tak, tak, juz bylam na angielskim watku i widzialam ;)
  25. Hej Marta! gratulacje - Devis konsekwetnie pnie sie w gore :kciuki: A jak praca :cool3: ?
×
×
  • Create New...