-
Posts
1714 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by UTAAP
-
[B]Biala[/B], a widzisz moze i masz racje z tymi elektrycznymi obrozami, choc ja jeszcze nie widzialam u zadnego psa, no ale jestem krotko. Co do halti to wg mnie to akurat nie jest wynalazek szkodliwy dla psa, bo nie wywoluje bólu i nie na tym polega jego dzialanie (w kazdym razie jesli stosuje sie wg instrukcji). A jesli chodzi o duze psy to niestety sie z Toba zgadzam i uwazam za przykry fakt - jak widze duzego psa na ulicy to dla mnie jest wielka atrakcja teraz, zupelnie inaczej niz w PL :crazyeye: . Ja kiedys uzywalam kolczatki dla mojej poprzedniej suki(bokser-mix), ale bez zupelnego sensu, bo wtedy nawet nie zastanawialam sie nad jej dzialaniem a i efekt byl zaden bo psisko mialo ja gdzies i ciagnela tak samo mocno :roll: ...
-
A co jak pies juz nie ma lub wogole nie mial nigdy ksiazeczki :evil_lol: ? [FONT=Garamond][SIZE=1]Pytam czysto teoretycznie.[/SIZE][/FONT]
-
Ale zaraz zaraz, chwileczke. Ktos tu chyba pisal, ze przypadki tej choroby to jest jakis znikomy ulamek procenta, a w dodatku moze ona byc niebezpieczna ale tylko u mlodych psow do ktoregos tam tygodnia zycia....no, niech ktos poszuka tego posta(ja poszukam, ale jak ktos jeszcze to bedzie szybciej) albo moze ten ktos kto pisal niech napisze jeszcze raz :roll:
-
[quote name='Agunia-Pańciunia)'][B]to ja tez nieco wrzuce swoich kochanych szkudnikow[/B] [url]http://www.imagic.pl/files//1342/Spacer%20styczen2007/spacer14012007%201.jpg[/url][/quote] No prosze, a tu jaki karateka rosnie :crazyeye: !
-
[quote name='Agunia-Pańciunia)'][B]Kochane kobitki..pamietajcie o rozmiarach fotek ..max 500x500 pixeli... bo za chwilke przyjdzie uppomnienie..[/B] [B]wiem bo mnie tez kumpele pouczaly i pilnowaly na poczatku...[/B][/quote] Tak, ja pamietam o restrykcjach gabarytowych, ale uznalam ze z tymi jakos sie jeszcze przeslizgne. Tylko ciiiiiiiiii.......:mdrmed: !
-
[B]furciaczek[/B] i inni zainteresowani :p link do strony Cruft's [URL]http://www.crufts.org.uk/[/URL] tam powinniscie znalezc wszystko. Z tego co widzialam to cane corso nie ma wogole(oni chyba nie 'uznaja' tej rasy :hmmmm: ) a dogi sa w piatek. [B]Marta[/B], no chetnie, ale jeszcze musze poczekac :roll: [B]Sirion[/B], napisalam Ci jeszcze jeden priv ;)
-
No i malo brakowalo a bylabym nieslowna - zlosliwosc rzeczy martwych :diabloti: [I]Najpierw zajawka[/I] :lol: [COLOR=black]Poniewaz tutaj praktycznie codziennie pada, to musialo sie to zdarzyc wczesniej czy pozniej. Staram sie raczej unikac z Ziutkiem spacerkow w deszczu, no ale wczoraj jakos nie miala dluzszego biegania, wiec dzisiaj rano uznalam ze przeciez z cukru nie jestesmy a furo napewno bedzie mialo ubaw, wiec poszlysmy na deszcz :loveu: .[/COLOR] [COLOR=black]Nie zrobilam fotek zaraz po powrocie bo obie marzylysmy tylko o tym zeby gdzies sie wygrzac, ale na tych ponizej futro jeszcze schnie :lol: . Po deszczu zawsze ja skreca:eviltong:, wiec ponizej Gajka troche bardziej skrecona niz normalnie...[/COLOR] [COLOR=black][I]Teraz fotki[/I]:cool3: [/COLOR] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img125.imageshack.us/img125/4485/kopiaimg2130zx3.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img402.imageshack.us/img402/4862/kopiaimg2132ad0.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img222.imageshack.us/img222/8044/kopiaimg2133ib9.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img403.imageshack.us/img403/5415/kopiaimg2140tx0.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img49.imageshack.us/img49/5178/kopiaimg2143bt3.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img47.imageshack.us/img47/2348/kopiaimg2145fc2.jpg[/IMG][/URL] [url]http://img129.imageshack.us/img129/8290/kopiaimg2147aq1.jpg[/url] No, to by bylo na tyle...na razie :biggrina:
-
[B]Biala[/B], pozwol ze zadam Ci prywatne pytanie - dlaczego masz suke na kolczatce????? Mozesz odpowiedziec na priv ;) Na upartego to moze i znajdziesz,, moze malutka wie gdzie bo jest tu dluzej, ale z tego co ja widzialam to ich nie ma - tutaj nie stosuje sie takich 'wynalazkow'. [B]Sirion i Marta[/B], macie privy ode mnie ;)
-
A moze to nie z partia surowego jest cos nie tak (choc nie wykluczam) tylko ,,jada juz tak [COLOR=blue][B]ZA[/B][/COLOR]dlugo" ;)
-
[QUOTE]jak myslisz jak podam adres z UK, to gdzie mi te bileciki wysla ? Jakos dziwnie mieszkam w Łodzi ![/QUOTE] no oczywiscie masz racje - napisalam zanim pomyslalam :oops: , ale widze ze tu juz karjo2 wyciag do ciebie pomocna dlon :p Moglabys tez odebrac od mojej mamy, bo ja w kaczogrodzie mieszkam.....tez w Lodzi - nie trzeba byloby wysylac, bo to samo miasto. Jak chcesz moge z nia pogadac, leci 29 stycznia :cool3:
-
No chyba rzeczywiscie to juz czas goraczki przedwyjezdnej :lol: :lol: Z biletami na pociag, to wydaje mi sie ze tak, tutaj chyba nie ma tak zeby braklo miejsc, tylko ze pewnie zaplacisz cene z sufitu. A probowalas kupic jako osoba mieszkajaca w UK??? :roll: A te trase to naprawde tylko Virgin obsluguje? Ja jakis czas temu sprawdzalam bilety ale nie pamietam jaka firma tam widniala jako operator :oops: ...
-
A po co Wam wszystkim powiatowy wet?!? Ooo, o wlasnie - sirion mnie wyprzedzila ;)
-
Masz racje Agunia-Panciunia - powinno byc wiecej fotek i ja pamietam, ze nawet chyba sie deklarowalam pod koniec 2005, ze w nastepnym roku bede sie na tym polu bardziej udzielac :cool3: . Co moglam i kiedy moglam to wstawialam, pozniej przeprowadzka, odciecie od neta, pozniej niby byl ale go nie bylo :lol: wiec nawet jak chcialam to nie bylo jak. Na razie jestem w sieci wiec na razie fotki co jakis czas beda :shiny: . A zeby nie byc goloslownym to zaraz cos wrzuce...
-
[quote name='Agunia-Pańciunia)'][B]Haniu,[/B] [B]dzien dobry...[/B] [B]wstałam dzielnie o 5.20..i moc była ze mna:loveu: dzieki Tobie..bardzo dziekuje.[/B] [B]Miłeo dzionka....dla wszystkich dogomaniaczek, tych po studniówce i tych bez studniówki i tych co spac nie moa i tych co mocno uzaleznione i tych co maja rajska droge spacerowa na wsi i tych co boja sie wejsc same do lasu bo dziki wariuja....i czychaja..... i dla wszystkich tych z gor..i z dolin i tych z Wawy i Karkowa i Rybnika.....i z Lądla Zdroju i z Londynku..i ogolnie....[/quote][/B] A dziemkujemy, dziemkujemy, milo nam bardzo [B]:loveu:[/B] [B][quote]( ale wazelina poszła):diabloti: [/B][/quote] Eeeee tam! WCALE nie widac :lol!: :cooldevi:
-
Witamy i gratulujemy jednoczesnie :lol: utworzenia tego fascynujacego fotobloga o Twoim (niezarejestrowanym) :eviltong: domu wariatow!!! Temat jest porywajacy :biggrina: o czym swiadczy tempo wzrostu odwiedzalnosci :shiny:! Pozdrawiamy, Paulina i Gajka :mdrmed:
-
Hej Ted, Kapiesz kiedy trzeba [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_biggrin.gif[/IMG] ! Nie ma znaczenia wiek psa, choc pewnie kapiel szczeniaka to prawie zadna kapiel w porownaniu z doroslym, bo taki malec to co najwyzej w kaszce moze sie ubabrac [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_lol.gif[/IMG] - taki zupelny malec, wystarczy sama ciepla woda. W miare wzrostu z pewnoscia potrzeba kapieli bedzie czestsza [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_lol.gif[/IMG] , ale generalnie - jak trzeba to do wanny. U szczeniakow wazne zeby uwazac na szmpon, musi byc delikatny i przeznaczony do uzytku na takich mlodych psach. Tutaj w Anglii ciagle pada - wiadomo, typowa pogoda dle tego miejsca. Gajka jest w wannie nawet 3 razy dziennie, zalezy od tego jak mocno pada i ile jest blota w parku [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_lol.gif[/IMG] . Przed wystawa - koniecznie. Nie musi byc dzien przed, moze byc dwa, trzy, zalezy jak siersc psa reaguje na kapanie, ale to juz sie okazuje w praktyce [IMG]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_wink.gif[/IMG] Po szamponie nalezaloby uzyc odpowiedniej odzywki. U szczeniakow moze nie bedzie trzeba, u starszego psa napewno. To ulatwi tez czesanie, no im czesciej sie kapie tym czesciej zmywa sie ochronna bariere na wlosach, wiec trzeba to jakos wspomoc ;)
-
Hej Marta, nie ma juz na obedience od piatku do niedzieli, sa jeszcze tylko na czwartek :roll: ... Link do strony z biletami jest [URL="http://www.the-kennel-club.org.uk/asp/shop/ticketOffice.asp?section=Crufts&dept=tickets"]tutaj[/URL] , ale to jest sprzedaz przez internet. Nie wiem, moze jakby sie pojechalo bezposrednio do Kennel Clubu to tam moze jeszcze maja. Cen biletow kolejowych jeszcze nie sprawdzalam... A wie ktos co to jest ta Student Union card - czy to moze byc kazda karta ID z uczelni?
-
[B]deT[/B], co do praw wlasnosci, to co ja moge powiedziec na podstawie obserwacji wlasnego futra, to wszystko sie zgadza, tylko po kazdym zdaniu powinno byc jeszcze dopisane ,,...czyba ze dasz mi ciasteczko/ zawolasz z wielkim usmiechem Gajutka! lub Ziutek!/ wyciagniesz po to cos reke - to moze byc Twoje" :lol: :lol: :lol:
-
Nie wiem, czy mozna bedzie kupic bilety na miejscu :roll: . Ja jesli sie wybiore(nadal nie wiem na 100%) to bede starala sie kupic przez internet. Bilet mozna kupic na jeden dzien alo tez na wszystkie 4 dni i te bilety uprawniaja do wejscia na wystawe(czyli ringi, sklepy a takze ring glowny) przez caly dzien. O 16 w niedziele(albo 16:30 dokladnie nie pamietam ale jest na stronie Kennel Clubu) zaczynaja sie finaly na ringu glownym i na finaly sa osobne bilety, wiec jesli ktos chce ogladac to co dzieje sie na ringu glownym po 16 to musi kupic oddzielny bilet. Bilety na obedience byly sprzedawane oddzielnie, bo one chyba beda sie obdywac w innej czesci NEC.
-
[B]Kamila[/B], my bedziemy jechac napewno autobusem bo samochodem to jednak klopot z parkowaniem i musialabym urabiac tate zeby mnie przywiozl a dla niego psie spacerki to zadna frajda :evil_lol: . [B]Sirion[/B], jesli bede wczesniej w Coventry to przespie sie u siostry. A jesli pojade prosto z Ladka to tak jak napisalas z Euston. Z tego co sie orientuje to obowiazuje zasad ,,kto pierwsy ten lepszy" wiec im wczesniej sie za to zabrac tym wieksza pewnosc ze jeszcze beda bilety :cool3: . Wczoraj na stronie Kennel Clubu byly jeszcze na wszystkie dni, ale nie bylo juz tych osobnych na pokazy Obedience. Wiem ze mizna jeszcze kupic osobiscie w Kennel Clubie i chyba na stronie internetowej gazety Our Dogs.
-
My na [B]spacerek[/B] bysmy jechaly z Croydon, wiec poludnie. Jeszcze w Hyde Parku nie bylysmy, wiec mozemy sie przejechac, ale jesli uzgodnione bedzie inne miejsce, to tez sie jakos dostosujemy ;) Na [B]Cruft's[/B] ja chce jechac na sobote na teriery. Nie wiem jeszcze kiedy sie zbiore z biletami, ani jak z dojazdem(moze pojade dzien wczesniej do Coventry i stamtad dopiero w sobote rano na Birmingham):hmmmm: ... Czy ktos wie co to jest Student Union card - czy to zwykla legitymacja z uczelni czy jakas specjalna?
-
Tak, tak! Ja chce!! Pieski ruszac do domkow!!:multi:
-
[quote name='lemonsky']Co do bazy danych - ja tam po prostu napisałam, z pytaniem, dlaczego nas nie ma skoro taki a taki weterynarz nas powienien zgłosić 4 miesiące wcześniej. Dostałam szybko odpowiedz, że ta lecznica nie ma z nimi podpisanej umowy, więc niemożliwe, żeby nas mój wet prowadzący mógł zgłosić. Więc sama sie u nich wpisałam (jakieś 35 zł to kosztuje, późniejsze ewentualne zmiany adresu i danych też mailowo - bardzo szybciutko i fachowo) i jesteśmy w bazie danych. A może ten mój wet w jakiejś innej bazie - tajnej! - nas zgłosił??? Tego nie wiem...:eviltong:[/quote] Czy to znaczy ze musialas placic jeszcze raz za wpisanie do bazy :question: ??? Ja mam oryginal dowodu rejestracji ze wszystkimi danymi, pieczatkami i podpisem weta i jest napisane ze nasze dane beda umieszczone w lokalnej ewidencji wlascicieli zwierzat prowadzonejprzez klinike oraz w ,,Ogolnopolskim Rejestrze Zwierzat". Czy Wy tez tak macie? :roll: Na spacerek tez chetnie pojdziemy :p
-
[quote name='Habibi']Mam jejszcze pytanko co do szczepienia p/wsciekliznie. Czy macie ta sama date czipowania i szczepienia, czy szczepienie np z data jeden dzien pozniej ???? Czytałam ze zgodnie z przepisami szczepienie musi byc po czipowaniu i nie wiem czy chodzi o minimum dzien pozniej czy moze byc 5 minut pozniej ;)[/quote] Przepraszam za opoznienie w odpowiedzi ale jakos tak pozno dostalam powiadomienie :oops: ...w kazdym razie NIE MUSI BYC PRZERWY MIEDZY CHIPOWANIEM A SZCZEPIENIEM NA WSCIEKLIZNE - generalnie w tych przepisach chodzi o to zeby szczepienie nie bylo przed chipowaniem bo wtedy jest traktowane jak niewazne. Czyli najpierw chip, potem szczepienie ale moze byc w czasie jednej wizyty u weta. Gajka byla szczepiona 2 minuty po chipowaniu :cool3: , wiec ma ta sama date obu zabiegow, a w Calais nikt nie mowil ze cos jest nie tak, wiec przerwy nie musi byc ;) A co do bazy - nas tez nie ma :mad: