Jump to content
Dogomania

UTAAP

Members
  • Posts

    1714
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by UTAAP

  1. UTAAP

    Poprostu Lala : )

    No to teraz wyszlo jakiego mam agresora w domu :evil_lol:
  2. UTAAP

    Anglia

    [quote name='kamila-dog']W takim wypadku prosisz weta by ci zostawil tam miejsce i sama sobie wpisujesz godzine jak dojezdzasz do granicy ;) [/quote] Dokladnie. Ja tak zrobilam i nie bylo problemu. Pies nie byl nawet odrobaczany, zeby zbytnio nie 'denerwowac' organizmu i tabletke dalam jej dopiero w UK, pare dni po przyjezdzie. W paszporcie miala stempelek od weta, ale godzine ja wpisywalam sama pare kilometrow przed granica ;) A co do wyjazdow do kaczogrodu, to ja tez chce jechac, tylko nie wiem dokladnie kiedy, planowalam raczej sie dostosowac i zabrac z kims kto by akurat mial miejsce w aucie i dal znac na forum.Jesli ktos jeszcze planuje wyjazd to dajcie znac,co?:p
  3. UTAAP

    Anglia

    [quote name='Eventing Star']jeżeli chodzi o Home Office to jeżeli zakłada się własną działalność to uzyskuje się od razu statut rezydenta w nie trzeba się rejestrować w Home Office!!!! co do przywozu psów do UK to prawdą jest że jest to ,,droga krzyżowa"!!!!ja za tydzień będę miała swoje dwa psy w UK( niestety musiałam na to czekać 7 miesięcy) Przepisy dotyczące przywozu zwierząt do UK są histeryczne!!!! pozdrawiam!!!!:multi:[/quote] No fakt, ze jesli chodzi o przewoz psiakow to przepisy nie ida zbytnio na reke zainteresowanym, ale az tak "histerycznie" chyba nie jest ;) . Kazdy z nas musial(lub musi) czekac te 7 miesiecy, ale jakos psy dotarly na miejsce. A w jaki sposob 'transportujesz' swoje pociechy - samolot, wlasne autko czy moze jakas firma??
  4. [quote name='zpr']To były linie KLM, moja sunia 4 miesięczna leciała z Porto Allegre, z przesiadką w San Paulo, w Amsterdamie 1 dzień spędziła i stamtąd przyleciała do Warszawy, w sumie 14 godzin lotu. Było ok.[/quote] Dzieki za info ;)
  5. UTAAP

    Anglia

    A sluchajcie, orientuje sie ktos czy studenci tez musza sie w Home Office rejestrowac? Mowie o studiach full-time.
  6. [quote name='"kingula"'] Kiedys za zwyciestwo rasy otrzymywalo sie karteczke COC czyli wlasnie Champion of Champions.[/quote] Acha, no to moze teraz do tego nieoficjalnie wrocili, tylko ze teraz to moze nie tylko za zwyciestwo rasy, ale za najlepsza suke lub psa, bo i pies i suka podobno dostaly ten tytul. No ale skoro Asiaczek mowi ze nic wiecej nie bylo na karteczce no to bede to tak traktowac normalnie jak NP/SwR. Dzieki ;)
  7. [quote name='Asiaczek']Według "karteczek" - Najlepszy Pies/Suka w Rasie. Natomiast wg nowego Regulaminu - ? Pzdr.[/quote] Dzieki ;) Wg nowego regulaminu podobno Najlepszy Pies/Suka w Rasie Wystawy Championow, a BOB to Zwyciezca Rasy Wystawy Championow. Pytam bo przeczytalam ze czyjs pies/suka dostal(a) tytul Champion of Champions i nie jestem pewna czy to tak z angielskojezycznej wersji nazwy wystawy, czy moze jakis specjalny tytul wymyslili :roll: ...
  8. Grtuluje wszystkim championom!!:multi: A do tych najbardziej szczesliwych mam pytanko - jak dokladnie brzmi tytul przyznany najlepszemu psu i suce w rasie na tej wystawie :roll: ??
  9. UTAAP

    Barf

    Kaja, ja Gajce najpierw podawalam i jedno i drugie tego samego dnia. na poczatku nawet z warzywami nie bylo problemu i wciagala same rowno :evil_lol: . Pozniej zmienilam - kolka razy w tyg miesnie kosci, raz lub dwa podroby i ze 2 razy warzywa(zalezalo od 1,5-tygodniowego rozkladu). Tak dla mnie bylo tez wygodniej niz codziennie bawic sie z papka, w dodatku ta papka zwykle zostawala w misce. Od jakichs 5 miesiecy podroby podaje razem z papka, srednio 2xtydzien i wszystko znika w mig :cool3:
  10. UTAAP

    Anglia

    [B]Kate I Luka[/B], Najwczesniej mozecie jechac 23.07. Co do liczenia tych 6 miesiecy, to ja jestem pewna ze to ma byc od momentu pobrania krwi do badania (o ile wynik jest w odpowiednim przedziale). Pamietam, ze my tu na watku tez w ktoryms momencie sie zastanawialismy, ale pozniej znalezlismy na stronie DEFRA ze o ile wynik jest ok to liczyc trzeba od pobrania krwi. Zajrzyj jeszcze na DEFRA dla pewnosci, a tutaj to co na szybko znalazlam, paragraf The six month rule for entry or re-entry to the UK [URL]http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/pets/procedures/owners.htm[/URL] Sekcja I - dane o wlascicielu Sekcja II - dane o psie Sekcja II - identyfikacja psa Sekcja IV - szepienie wscieklizna Sekcja V - test serologiczny (ja ma wpisane daty i w polskim i w angielskim tekscie) Sekcja VI - odkleszczenie na 24-48h przed przekroczeniem granicy Sekcja VII - odrobaczenie na 24-48h przed przekroczeniem granicy Sekcja VIII - aktualne szczepienie na choroby zakazne Sekcja IX - parafka veta ze pies zdrowy i zdolny do podrozy(w dzien podrozy)
  11. Pieski, co z Wami, szybko do domkow!!! :multi:
  12. Boksio super :multi: !! Ta rasa to byla moja pierwsza kynologiczna milosc:loveu: Zaraz musze sprawdzic gdzie to Chigwell jest :cool3: ... Ej no, to jest to zaraz pod Londkiem?! Czy jest jeszcze jakies inne Chigwell...
  13. UTAAP

    Anglia

    [quote name='amstel']Witam , ja juz na wyspie bez mojego amstelka , 10 marca wybieram s9ie po niego do polski , aby nasza rodzinka wkoncu byla w komplecie........z domem mialam problem ale wkoncu znalazlam sznownego lorda dla ktorego pies nie swtarza problemu.............mam do was OGROMNA PROSBE postanowilam jechac przez anglie aby psa mniej stresowac ( chodzi mi o kennel na promie francja irlandia) i teraz prosba do dziewczyn zamieszkalych angielska wyspe prosze o odpowiedz jaka droga jest najlepsza aby dojechac do anglii z polski , i czy na pewno jest tak ze pies po pet kontrol przed wjazdem do anglii nie bedzie przechodzil pet contol przed wjazdem do irlandii , aha i jeszcze jedno czy srodki na odrobqaczenie maja byc podane 24-48 godzin przed wjazdem do anglii czy juz irlandiii,,,, prosze o pomoc pozdrawiam amstel:lol:[/quote] Co do konkretniej drogi, to ja nie bardzo pomoge. Ja zalozylam ze keirowca wie gdzie jedzie, wiec nie bardzo przykladalam uwage do trasy :oops: ... Co do kontroli psa, to wydaje mi sie ze jest tylko na granicy kontynent-Anglia. Jesli do Irlandii bedziecie wjezdzaz z Anglii to nie powinno juz byc tam ponownej kontroli. To samo wg mnie tycz sie odrobaczania - 24-48h przed przekroczeniem granicy z Anglia, to ze pozniej bedziesz wjezdzac do Irlandii juz nie ma znaczenia. Tuatj chyba ze 2 razy napisala post osoba wyjezdzajaca do Irlandii i wlasnie jechala przez UK. Z tego co pamietam do Irlandii wjechala bez zadnych kontroli.
  14. [quote name='Devis&Marta']uuuuuuuuuu to nie wiedzialam, ale moge sobie krecic pokazy np?[/quote] Czy ty masz kamere?!?!?!
  15. Mysle ze mozesz Marta, dla pewnosci przeczytaj sobie na stronie 135, punkt 32 [URL]http://www.thekennelclub.org.uk/download/2140/crufts07schedule.pdf[/URL] :p
  16. osobiscie uwazam to za bzdure, ale mam pare osob 'aktywnych internetowo' i jak ktos w wyszukiwarce znajdzie fotki swoich psow robione przezemnie a bez pytania, to bylaby lipa...nie wiem co tu wykombinowac...
  17. w regulaminie wystawy jest napisane ze komercujne fotki i nagrywanie kamera tylko i wylacznie za specjalnym pozwolenie, a inni moga robic fotki ogolnie wystawy, poszcegolne psy tez juz tylko za pozwoleniem wlascicieli i tylko dla uzytku prywatnego...
  18. Ja bede napewno przy ringu softowym. Nie wiem czy uda mi sie inne rasy focic, bo jest po jednej rasie na ring na caly dzien :cool3: . Jak bede przy softach to juz tam sotane do konca... A wogole to teoretycznie chyba nie powinno sie umieszczac zdjec z Crufta na forach...
  19. UTAAP

    Poprostu Lala : )

    [quote name='kamila-dog']Mnie tam psy pasuja :p No i bedzie jeszcze Gajka od Pauliny,bo juz jej napisalam ze jak przyjedzie sama to :mad: [/quote] Gajka juz wykapana. Do zobaczenia jutro dziewczyny :multi: !!
  20. UTAAP

    Anglia

    Hej Gasnik, witamy po tej stronie :multi: !
  21. UTAAP

    Poprostu Lala : )

    Kamila, super foty :multi: ! Daaawno mnie tu nie bylo i prawie zapomnialam jaka Lala ladna lala jest :loveu:
  22. UTAAP

    Anglia

    No nie bijcie, nie bijcie :lol: ! Nie wiem, czy wczesniej natknelam sie na to forum - jesli mnie tam nie ma to znaczy ze nie :eviltong: . A dogo robi psikusy i nie wysyla powiadomien o wiadomosciach, wiec dopiero teraz na piechote zobaczylam ze cos tam ode mnie chcecie :evil_lol: . [B]Marta[/B], dzis nie dalo rady, wiec przyszly tydzien. Wyslij mi namiary na priv :cool3: . Wczoraj dostalam bilety na Crufts i okazalo sie ze nagle moja rodzinka poczula w sobie wielkie zainteresowanie kynologia i omal sie nie obrazila ze im tez nie kupilam biletow :eviltong: . Zobaczymy, moze to bedzie rodzinny wypad. [B]Lemonsky[/B], nastawilam sobie reminder na 15-tą ;)
  23. UTAAP

    Anglia

    No paskudy wstretne jestescie :mad: Dzisiaj to juz chyba po winku :evil_lol: wiec moge sie z wami tylko w cyberprzestrzeni tak :popcorn: . W tym tyg. zostalo mi tylko jutro bo czw i pt odpada :roll: , wiec pewnie sie nie wyrobie. Ale jesli ktos jest jeszcze chetny na wspolny napad na Marte to dac znac :diabloti: , ja sie przygotuje :evil_lol:
  24. UTAAP

    Britka

    No oczywiscie :evil_lol: , chyba nie ma w tej kwestii watpliwosci :eviltong: :lol: . No ale zeby ta pszeniczno-platynowa blondie nie poczula sie dotknieta to powiedzcie jej, ze tez mi sie podoba :cool3:
  25. UTAAP

    Anglia

    Gasnik, ja sama nie czytalam ale przypuszczam, ze daja ci ten czytnik wlaczony trzeba tylko 'przejechac' po szyi psa ;) , numer sam wyskoczy na ekraniku. Bezpiecznej podrozy!!!
×
×
  • Create New...