-
Posts
1714 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by UTAAP
-
No to teraz wyszlo jakiego mam agresora w domu :evil_lol:
-
[quote name='kamila-dog']W takim wypadku prosisz weta by ci zostawil tam miejsce i sama sobie wpisujesz godzine jak dojezdzasz do granicy ;) [/quote] Dokladnie. Ja tak zrobilam i nie bylo problemu. Pies nie byl nawet odrobaczany, zeby zbytnio nie 'denerwowac' organizmu i tabletke dalam jej dopiero w UK, pare dni po przyjezdzie. W paszporcie miala stempelek od weta, ale godzine ja wpisywalam sama pare kilometrow przed granica ;) A co do wyjazdow do kaczogrodu, to ja tez chce jechac, tylko nie wiem dokladnie kiedy, planowalam raczej sie dostosowac i zabrac z kims kto by akurat mial miejsce w aucie i dal znac na forum.Jesli ktos jeszcze planuje wyjazd to dajcie znac,co?:p
-
[quote name='Eventing Star']jeżeli chodzi o Home Office to jeżeli zakłada się własną działalność to uzyskuje się od razu statut rezydenta w nie trzeba się rejestrować w Home Office!!!! co do przywozu psów do UK to prawdą jest że jest to ,,droga krzyżowa"!!!!ja za tydzień będę miała swoje dwa psy w UK( niestety musiałam na to czekać 7 miesięcy) Przepisy dotyczące przywozu zwierząt do UK są histeryczne!!!! pozdrawiam!!!!:multi:[/quote] No fakt, ze jesli chodzi o przewoz psiakow to przepisy nie ida zbytnio na reke zainteresowanym, ale az tak "histerycznie" chyba nie jest ;) . Kazdy z nas musial(lub musi) czekac te 7 miesiecy, ale jakos psy dotarly na miejsce. A w jaki sposob 'transportujesz' swoje pociechy - samolot, wlasne autko czy moze jakas firma??
-
[quote name='zpr']To były linie KLM, moja sunia 4 miesięczna leciała z Porto Allegre, z przesiadką w San Paulo, w Amsterdamie 1 dzień spędziła i stamtąd przyleciała do Warszawy, w sumie 14 godzin lotu. Było ok.[/quote] Dzieki za info ;)
-
A sluchajcie, orientuje sie ktos czy studenci tez musza sie w Home Office rejestrowac? Mowie o studiach full-time.
-
[quote name='"kingula"'] Kiedys za zwyciestwo rasy otrzymywalo sie karteczke COC czyli wlasnie Champion of Champions.[/quote] Acha, no to moze teraz do tego nieoficjalnie wrocili, tylko ze teraz to moze nie tylko za zwyciestwo rasy, ale za najlepsza suke lub psa, bo i pies i suka podobno dostaly ten tytul. No ale skoro Asiaczek mowi ze nic wiecej nie bylo na karteczce no to bede to tak traktowac normalnie jak NP/SwR. Dzieki ;)
-
[quote name='Asiaczek']Według "karteczek" - Najlepszy Pies/Suka w Rasie. Natomiast wg nowego Regulaminu - ? Pzdr.[/quote] Dzieki ;) Wg nowego regulaminu podobno Najlepszy Pies/Suka w Rasie Wystawy Championow, a BOB to Zwyciezca Rasy Wystawy Championow. Pytam bo przeczytalam ze czyjs pies/suka dostal(a) tytul Champion of Champions i nie jestem pewna czy to tak z angielskojezycznej wersji nazwy wystawy, czy moze jakis specjalny tytul wymyslili :roll: ...
-
Grtuluje wszystkim championom!!:multi: A do tych najbardziej szczesliwych mam pytanko - jak dokladnie brzmi tytul przyznany najlepszemu psu i suce w rasie na tej wystawie :roll: ??
-
Kaja, ja Gajce najpierw podawalam i jedno i drugie tego samego dnia. na poczatku nawet z warzywami nie bylo problemu i wciagala same rowno :evil_lol: . Pozniej zmienilam - kolka razy w tyg miesnie kosci, raz lub dwa podroby i ze 2 razy warzywa(zalezalo od 1,5-tygodniowego rozkladu). Tak dla mnie bylo tez wygodniej niz codziennie bawic sie z papka, w dodatku ta papka zwykle zostawala w misce. Od jakichs 5 miesiecy podroby podaje razem z papka, srednio 2xtydzien i wszystko znika w mig :cool3:
-
[B]Kate I Luka[/B], Najwczesniej mozecie jechac 23.07. Co do liczenia tych 6 miesiecy, to ja jestem pewna ze to ma byc od momentu pobrania krwi do badania (o ile wynik jest w odpowiednim przedziale). Pamietam, ze my tu na watku tez w ktoryms momencie sie zastanawialismy, ale pozniej znalezlismy na stronie DEFRA ze o ile wynik jest ok to liczyc trzeba od pobrania krwi. Zajrzyj jeszcze na DEFRA dla pewnosci, a tutaj to co na szybko znalazlam, paragraf The six month rule for entry or re-entry to the UK [URL]http://www.defra.gov.uk/animalh/quarantine/pets/procedures/owners.htm[/URL] Sekcja I - dane o wlascicielu Sekcja II - dane o psie Sekcja II - identyfikacja psa Sekcja IV - szepienie wscieklizna Sekcja V - test serologiczny (ja ma wpisane daty i w polskim i w angielskim tekscie) Sekcja VI - odkleszczenie na 24-48h przed przekroczeniem granicy Sekcja VII - odrobaczenie na 24-48h przed przekroczeniem granicy Sekcja VIII - aktualne szczepienie na choroby zakazne Sekcja IX - parafka veta ze pies zdrowy i zdolny do podrozy(w dzien podrozy)
-
Pieski, co z Wami, szybko do domkow!!! :multi:
-
Boksio super :multi: !! Ta rasa to byla moja pierwsza kynologiczna milosc:loveu: Zaraz musze sprawdzic gdzie to Chigwell jest :cool3: ... Ej no, to jest to zaraz pod Londkiem?! Czy jest jeszcze jakies inne Chigwell...
-
[quote name='amstel']Witam , ja juz na wyspie bez mojego amstelka , 10 marca wybieram s9ie po niego do polski , aby nasza rodzinka wkoncu byla w komplecie........z domem mialam problem ale wkoncu znalazlam sznownego lorda dla ktorego pies nie swtarza problemu.............mam do was OGROMNA PROSBE postanowilam jechac przez anglie aby psa mniej stresowac ( chodzi mi o kennel na promie francja irlandia) i teraz prosba do dziewczyn zamieszkalych angielska wyspe prosze o odpowiedz jaka droga jest najlepsza aby dojechac do anglii z polski , i czy na pewno jest tak ze pies po pet kontrol przed wjazdem do anglii nie bedzie przechodzil pet contol przed wjazdem do irlandii , aha i jeszcze jedno czy srodki na odrobqaczenie maja byc podane 24-48 godzin przed wjazdem do anglii czy juz irlandiii,,,, prosze o pomoc pozdrawiam amstel:lol:[/quote] Co do konkretniej drogi, to ja nie bardzo pomoge. Ja zalozylam ze keirowca wie gdzie jedzie, wiec nie bardzo przykladalam uwage do trasy :oops: ... Co do kontroli psa, to wydaje mi sie ze jest tylko na granicy kontynent-Anglia. Jesli do Irlandii bedziecie wjezdzaz z Anglii to nie powinno juz byc tam ponownej kontroli. To samo wg mnie tycz sie odrobaczania - 24-48h przed przekroczeniem granicy z Anglia, to ze pozniej bedziesz wjezdzac do Irlandii juz nie ma znaczenia. Tuatj chyba ze 2 razy napisala post osoba wyjezdzajaca do Irlandii i wlasnie jechala przez UK. Z tego co pamietam do Irlandii wjechala bez zadnych kontroli.
-
kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
UTAAP replied to kela's topic in Kerry blue terrier
[quote name='Devis&Marta']uuuuuuuuuu to nie wiedzialam, ale moge sobie krecic pokazy np?[/quote] Czy ty masz kamere?!?!?! -
kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
UTAAP replied to kela's topic in Kerry blue terrier
Mysle ze mozesz Marta, dla pewnosci przeczytaj sobie na stronie 135, punkt 32 [URL]http://www.thekennelclub.org.uk/download/2140/crufts07schedule.pdf[/URL] :p -
kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
UTAAP replied to kela's topic in Kerry blue terrier
osobiscie uwazam to za bzdure, ale mam pare osob 'aktywnych internetowo' i jak ktos w wyszukiwarce znajdzie fotki swoich psow robione przezemnie a bez pytania, to bylaby lipa...nie wiem co tu wykombinowac... -
kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
UTAAP replied to kela's topic in Kerry blue terrier
w regulaminie wystawy jest napisane ze komercujne fotki i nagrywanie kamera tylko i wylacznie za specjalnym pozwolenie, a inni moga robic fotki ogolnie wystawy, poszcegolne psy tez juz tylko za pozwoleniem wlascicieli i tylko dla uzytku prywatnego... -
kerry blue terrier (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!
UTAAP replied to kela's topic in Kerry blue terrier
Ja bede napewno przy ringu softowym. Nie wiem czy uda mi sie inne rasy focic, bo jest po jednej rasie na ring na caly dzien :cool3: . Jak bede przy softach to juz tam sotane do konca... A wogole to teoretycznie chyba nie powinno sie umieszczac zdjec z Crufta na forach... -
[quote name='kamila-dog']Mnie tam psy pasuja :p No i bedzie jeszcze Gajka od Pauliny,bo juz jej napisalam ze jak przyjedzie sama to :mad: [/quote] Gajka juz wykapana. Do zobaczenia jutro dziewczyny :multi: !!
-
Hej Gasnik, witamy po tej stronie :multi: !
-
Kamila, super foty :multi: ! Daaawno mnie tu nie bylo i prawie zapomnialam jaka Lala ladna lala jest :loveu:
-
No nie bijcie, nie bijcie :lol: ! Nie wiem, czy wczesniej natknelam sie na to forum - jesli mnie tam nie ma to znaczy ze nie :eviltong: . A dogo robi psikusy i nie wysyla powiadomien o wiadomosciach, wiec dopiero teraz na piechote zobaczylam ze cos tam ode mnie chcecie :evil_lol: . [B]Marta[/B], dzis nie dalo rady, wiec przyszly tydzien. Wyslij mi namiary na priv :cool3: . Wczoraj dostalam bilety na Crufts i okazalo sie ze nagle moja rodzinka poczula w sobie wielkie zainteresowanie kynologia i omal sie nie obrazila ze im tez nie kupilam biletow :eviltong: . Zobaczymy, moze to bedzie rodzinny wypad. [B]Lemonsky[/B], nastawilam sobie reminder na 15-tą ;)
-
No paskudy wstretne jestescie :mad: Dzisiaj to juz chyba po winku :evil_lol: wiec moge sie z wami tylko w cyberprzestrzeni tak :popcorn: . W tym tyg. zostalo mi tylko jutro bo czw i pt odpada :roll: , wiec pewnie sie nie wyrobie. Ale jesli ktos jest jeszcze chetny na wspolny napad na Marte to dac znac :diabloti: , ja sie przygotuje :evil_lol:
-
Gasnik, ja sama nie czytalam ale przypuszczam, ze daja ci ten czytnik wlaczony trzeba tylko 'przejechac' po szyi psa ;) , numer sam wyskoczy na ekraniku. Bezpiecznej podrozy!!!