Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. [quote name='AM'][quote]np. kurczak i kukurydza w ProFormance L&R (podczas gdy w Acanie jest tylko mączka z jagnięciny, ryż i kasza perłowa). [/quote] Wg amerykańskiej ustawy z 1994r w znakowaniu karm dla psów można podać Lamb&Rice jesli jest co najmniej 3% danego składnika a razem stanowią co najmniej 25% karmy (czyli może być np. 3,5% ryżu i 21,5% jagnięciny lub na odwrót), resztę może stanowić inne mięso czy zboża - źródło "Postęp technologiczny i jakościowy w produkcji karmy dla zwierząt towarzyszących" - praca zbiorowa pod redakcją prof. Grochowiaka[/quote][b]AM,[/b] ja się domyślam, że producenci karm L&R z kurczakiem nie łamia prawa :wink: Ale jeśli ktoś ma psa uczulonego na kurczaka właśnie to po to kupuje wersję z innym mięsem, żeby alergenu uniknąć. Gdybym miała psa uczulonego np. na jagnięcine, to kupując karmę z kurczakiem chciałabym, żeby jagnięciny w składzie nie było :wink: A ile w ogóle jest jagnięciny (procentowo) w PorFormance L&R? [b]Marcino[/b], dzięki za odpowiedź :D Ale co to za jednostka to ppm? I do jakiej ilości karmy to sie odnosi, do 100 gramów, kilograma? Np. w Arthroflexie dawka profilaktyczna to 300 mg glukozaminy i 120 mg chondroityny. Moja suka waży 36 kg. Ile mg glukozaminyi chondroityny dostawałaby wraz z dzienną dawką ProFormance L&R?
  2. [quote name='Ka-ka'][quote name='asher'][quote name='Ka-ka'][b]Asher[/b]-jeśli chodzi o smakowitość i odchody[/quote]Ka-kaaaaa!!!! A fuuuuuj!!!!!! :x :lol: [/quote] ojjj....no to taki skrót myślowy....to napiszę inaczej: JEŚLI CHODZI O PREFERENCJE SMAKOWE MOJEGO PSA I RADOŚĆ, Z JAKĄ SPOŻYWA SWE POSIŁKI - JESTEM PEWNA, ŻE MIMO WSZYSTKO WYGRYWA PACHNĄCE NATURALNIE, DOMOWE JEDZONKO. RÓWNIEŻ ZBĘDNE PRODUKTY PRZEMIANY MATERII USUWANE SĄ Z JEGO ORGANIZMU W POSTACI, KTÓRA JEST BARDZIEJ SATYSFAKCJONUJĄCA ZARÓWNO DLA MNIE, JAK TEŻ DLA NIEGO...... [color=darkblue]LEPIEJ??????? [/color]8) :lol:[/quote] Zdecydowanie :lol: :wink: [quote name='Ka-ka'][quote name='asher'] [quote name='Ka-ka']tak, to TEN współlokator.....właśnie się do fotek dokopałam, więc zaraz kilka wrzucę....oczywiście-wiem, są gusta i guściki, ale..... :oops: niestety, niedawno się wyprowdaził i coś to wszystko czarno widzę :placz: :placz: :placz:[/quote]O :o Jak to??? :o [/quote] no tak to....ponoć dorwał od znajomego jakąś tanią kawalerkę, bo mu tu za daleko z Kabat było gonić po nocach..... :placz:[/quote]Bezczelny :evil: [quote name='Ka-ka'][quote name='asher']Do Prestonowej kitki to ja sie już dawno przyzwyczaiłam. Ale do odgórnego zakazu cięcia to się chyba nigdy nie przyzwyczaję :-?[/quote] :lol: ech, do odgórnego nakazu nie każę Ci się przyzwyczajać....wystarczy, że Ci się PRECELEK podoba :D:D:D[/quote]A gdzie ja napisałam, że mi się podoba? :evilbat: Ja napisałam, że się przyzwyczaiłam :evilbat: :wink: [size=2]Kurde, czemu ja nie idę spać?[/size] :roll:
  3. [quote name='HankaRupczewska']Asher - to jest część prezentu. To mniejsze z pędzlem - to Asia. A to większe - to przyjaciółka Asi - umysł całkowicie ścisły 8) [img]http://img454.imageshack.us/img454/2807/a61gh.jpg[/img][/quote]Prezent śliczny!!!! :D [size=1]Ale przyjaciółka jakaś taka... męska... W naturze tez taka jest?[/size] :oops:
  4. Rany, jakie ty masz grzeczne dziecko :o A prezentu ciekawam okrutnie :D
  5. [quote name='Ka-ka'][b]Asher[/b]-jeśli chodzi o smakowitość i odchody[/quote]Ka-kaaaaa!!!! A fuuuuuj!!!!!! :x :lol: [quote name='Ka-ka']tak, to TEN współlokator.....właśnie się do fotek dokopałam, więc zaraz kilka wrzucę....oczywiście-wiem, są gusta i guściki, ale..... :oops: niestety, niedawno się wyprowdaził i coś to wszystko czarno widzę :placz: :placz: :placz:[/quote]O :o Jak to??? :o [quote name='Ka-ka'][quote name='asher']I wszystko mi się w nim podoba! Oprócz ogona [/quote] ogon...przyzwyczaisz się 8)[/quote] Do Prestonowej kitki to ja sie już dawno przyzwyczaiłam. Ale do odgórnego zakazu cięcia to się chyba nigdy nie przyzwyczaję :-?
  6. [quote name='Alicjarydzewska']Ozzy bardzo pomagał przy tapetowaniu , nawet właził na tapety podczas cięcia , kradł wykończeniówke , a z wiaderka z farbą emulsyjną ukradł mieszadło :lol: i pomalował u Kuby wykładzinę na biało / widać mu niebieska obrzydła :wink: /[/quote]No masz! :evil: Chyba musze odbyć z Bugajskim powazną rozmowę :evil: Bo on podczas remontu domu, nie dośc, że nie pomógł w tynkowaniu, to jeszcze sam został otynkowany :evil: [quote][img]http://img370.imageshack.us/img370/176/dusi9fo.jpg[/img][/quote]Jaki rozczulający Ozulinek :puppydog:
  7. [quote name='HankaRupczewska'][color=red][size=6]ALEM SIĘ DZISIAJ UROBIŁ ! A ONA - LENIWA - ZNOWU MI WYRA NIE ROZŁOŻYŁA ... :-? A JAK PONOWNIE , CO NIE DAJ BOŻE , SPADNĘ ???[/size][/color] :shock: :shock: :shock: [img]http://img409.imageshack.us/img409/1021/c17cx.jpg[/img] [img]http://img409.imageshack.us/img409/1214/c24gr.jpg[/img] [img]http://img409.imageshack.us/img409/6180/c33nb.jpg[/img] [img]http://img409.imageshack.us/img409/9349/c81sx.jpg[/img] [img]http://img409.imageshack.us/img409/910/c116ho.jpg[/img] [img]http://img409.imageshack.us/img409/9277/c126pt.jpg[/img] [img]http://img409.imageshack.us/img409/7043/c263kx.jpg[/img][/quote] [img]http://manu.dogomania.pl/emot/hahaha2.gif[/img] Model z Gezia pierwsza klasa [img]http://manu.dogomania.pl/emot/hahaha2.gif[/img]
  8. [quote name='Ka-ka']to dobrze, że nie jestem sama :lol: musi się zdarzyć coś doprawdy traumatycznego, żebym nie mogła jeść... w pozostałych przypadkach zawartość talerza ma znaczenie wybitnie terapeutyczne (do czasu, gdy stanę na wadze i dostanę szału :evilbat: ) chociaż ostatnio zauważam, że dobrym sposobem na niejedzenie wieczorem jest....siedzenie na DGM - tak wciąga nadrabianie zaległości, że zapominam, że miałam zjeść kolację 8) :P[/quote]Jedzeniw z rozpaczy podzielam. Ale to o Dogomanii już niekoniecznie. Własnie sobie przypomniałam, że nie jadłam kolacji i... :evilbat: :eating: :roll: :-? :evil: 0X
  9. Do mnie, jak trzeba coś ostemplować :lol: Ewentualnie mogę zrobić zastrzyk :evilbat:
  10. Dobra, wrzucam troche fotek, bo mnie Evelina zamknie (zwłaszcza, że ostatnio jej strasznie podpadam i chyba ptasie mleczko już nie wystarczy :lol: ) Znowu starocie :roll: Fotki z Dogomaniackiego spacerku na Polach Mokotowskich w kwietniu 2004 (zdjęcia robiły LAZY i KORONA, a jeśłi ktoś jeszcze, to nich mi wybaczy, ale nie pamiętam :wink: ) [b]No i kto ma najlepsze smakołyki???[/b] :evilbat: [URL=http://imageshack.us][img]http://img458.imageshack.us/img458/5682/karmieniejamniczkaanettykajawt.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img458.imageshack.us/img458/7725/karmienie8at.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img458.imageshack.us/img458/513/karmienie22hm.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img458.imageshack.us/img458/5596/karmienie61uu.jpg[/img][/URL] [b]Ja nie wiem, czym ci dogomaniacy psy karmia, skoro one takie głodne[/b] :roll: [URL=http://imageshack.us][img]http://img458.imageshack.us/img458/7420/karmienie43xz.jpg[/img][/URL] [b]Ale nie ma nic za darmo[/b] :evilbat: [URL=http://imageshack.us][img]http://img458.imageshack.us/img458/9937/karmienie56ps.jpg[/img][/URL] [b]Dogomaniacka sztafeta. [size=2]Od lewej: ja, KORONA, PIKA z Sabą, anetta, Diana14, wfh, Perełka LAZY[/size][/b] [URL=http://imageshack.us][img]http://img463.imageshack.us/img463/5199/jakoronapikaanettadiana14pawew.jpg[/img][/URL] [b]A to ja całowana czule przez Ciukę KORONY[/b] :fadein: [URL=http://imageshack.us][img]http://img463.imageshack.us/img463/6248/cmok6gf.jpg[/img][/URL]
  11. [quote name='Maga100']Asher :o oj, rozminęłaś ty się z powołaniem :lol:[/quote]Tylko z jakim? :niewiem: Bo mnie pieczatki w ogóle zawsze fascynowały. Zazdrosciłam na przykład okrutnie tym paniom na poczcie, które przywalały takim dużym stemplem datę na kopertę :lol: Ale to moje marzeniejuż dawno się spełniło, bo moja ciotka zaczeła pracowac na poczcie, a jej kolezanka nie miała nic przeciwko temu, żeby gówniara za nia robotę odwaliła :lol: Przywalałam te stemple tak sumiennie, że aż pieczatke popsułam :oops: :lol: Aaaa! I jeszcze w kiosku ruchu chciałam pracować! Głownie ze względu na zapach, który zresztą do dziś bardzo lubię (czasem, jak coś w kiosku kupuje, to staram się dyskretnie wetknąc łeb w okienko i poniuchać :oops: ) i dlatego, że w kioskach były zabawki, którymi bardzo chciałam się bawić :wink: [b]Haniu[/b], tak, mówiłam lekarzowi o guzku. Pomacał, powiedział, że jest przyczepiony do skóry, a nie do mięśni i kazał nic nie robic, tylko obserwować. Ale ponieważ już kompletnie mu nie ufam, to jak tylko Sabina się zagoi - idziemy do innego weterynarza. A czuje się sucz wyśmienicie :fadein:
  12. [b]Kora[/b], coztego chodzi własnie o to, żeby te kołdry ewentualnie w jakąs folię włożyć. A na to połozyć kocyk, czy cienką poszewkę.
  13. Też mam pieczątkę w metalowym pudełeczku :evilbat: Co prawda nie swoją, ale sentyment mi pozostał i sobie nią czasem pieczętuję co popadnie :lol: Dobranoc Alu :hand:
  14. [quote name='Ka-ka']poza tym jego głowa jest myląca..... on ma wielką głowę, ale reszta nie jest znowu taka duża.....prawda, [b]asher[/b]??? [/quote]AS skąd ja mam to wiedzieć? :o Dla mnie Preston jest duuuży :D I wszystko mi się w nim podoba! Oprócz ogona :evilbat: :lol:
  15. Czy zagrożenie stwarza tylko mięso drobiowe, czy może jajka na przykład też?
  16. [quote name='Ka-ka'][b]asher,[/b] zlituj się.....Ty też się za diety bierzesz???[/quote]A co, może nie powinnam??? :evilbat:
  17. Zastanawia mnie, czmu piszecie, że ta karma jest lepsza od Acany? :hmmmm: Ja się znaczących róznic w skłądzie nie dopatrzyłam, a jeśli już to na korzyść Acany raczej, np. kurczak i kukurydza w ProFormance L&R :o (podczas gdy w Acanie jest tylko mączka z jagnięciny, ryż i kasza perłowa). Plusem PF byłaby z kolei zawartość chondroityny i glukozaminy w tej wersji, ale czy może mi ktoś powiedzieć jaka jest ilośc tych składników? Bo podejrzewam, że skoro nie podano tego w składzie, to chyba raczej symboliczna?
  18. Czy na zdjęciu jest TEN współlokator? 8) Kamila, czym w końcu karmisz Prestona? Ja Bugajskiego przestawiam na gotowane. Mimo, że Acana mu służy, sierśc ma coraz piekniejszą, wręcz blask od niego bije :o Ale jak w czwartek gotowałam korpusy z ryżem dla bezdomnych psiaków, to Bugajski po spacerze już w połowie drogi do domu zaczął mnie do gara z żarciem prowadzić (wiesz, jak :wink: te smieszne dżwięki z siebie wydawał :wink: ) :puppydog: On Acanę jadł, bo wiedział, że nic innego nie będzie, a gotowane po prostu pochłania! No i koopy sie na gotowanym poprawiły - dwa, a nie cztery razy dziennie, mniejsze i w ładniejszym kolorku, taki jesienny brązik 8) :lol:
  19. Hania, jak ty wersalskiego wychowujesz??? :evil: Rozwala się jak jakie panisko, a Mania bidulka na samym brzeżku przycupnęła :evil:
  20. [quote name='Maga100']a poniżej Leon niezadowolony :-? [img]http://i7.photobucket.com/albums/y294/Maga100/X9.jpg[/img][/quote]Bo :question: [size=1]A przemiany materii to ja nigdy nie miałam super :roll: No, może przez pierwsze trzy miesiące życia[/size] :roll:
  21. Odmówiłam sobie placków :roll: Mam na oku takiego jednego, którego chce sobą zauroczyć i uznałam, że łatwiej mi to przyjdzie bez placków ziemniaczanych w sobie :-? Jesoooo, ci faceci to jednak strasznie problemowi są :-? :-? :-?
  22. Może nadrabia zaległą setę. W końcu okazja jest! Za awatarek!!! :drinking:
  23. Jak to nikt? A jaaaaa????!!!! :x A może ja się chcę ponudzić???? :evil:
×
×
  • Create New...