Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. [quote name='PIKA']Aaaa Naduś ma teraz ksywke "zielone oko" lub "brudna broda" :lol: [/quote]Może też być Zielonooki Brudnobrody :o Olcia, ty lepiej bądź czujna, bo jesli w praprzodka Sinobrodego się Naduś wdał, to możesz mieć kłopoty. Nie walają ci się po mieszkaniu jakies obcięte głowy? :-?
  2. Mam prośbę do osób biegłych w graficznej obróbce zdjęć - skopiujcie Ozzemu uszyska na fotkach, żebyśmy sobie mogli porównac :lol: Bo mnie się wydaje, że on nawet z kopiowanymi nie wyglądałby jak zakapior, no ale może jestem tendencyjna :lol:
  3. [quote name='PIKA']Ja też kcem na łyzy :angel: , kórych nie mialam na nogach ponad 20 lat :o [/quote] Kurde, łyzów to ja w życiu na nogach nie miałam :o Co je to? :o [quote name='PIKA'][quote name='asher'][b]PIKA[/b], , [b]jak się czujesz[/b]. [/quote] Na razie się nie czuje bo po pierwsze się myje, a po drugie nawet jak się dokladnie nie domyje to i tak nic nie czuje bo mam katar :-? [/quote] Oj, myj się myj. Nawet jeśli ty się nie czujesz, to przecież czują cię inni :roll: [quote name='PIKA']A poważnie to w miarę dobrze, od dwóch dni mnie zqa bardzo nie boli, choć slaba jestem, ale to pewnie przez przeziębienie :wink: [/quote]No kurde, jednak ten ludzki organizm to do dupy machina. Strasznie usterkowa :-? [quote name='PIKA'][quote name='Ka-ka'] mój Maly uwielbia w każdej zabawie pokazywać swoja wyższość... [/quote] A to zupełnie tak jak moja :lol: [/quote]I moja :lol: Ale dzien przed operacją po raz PIERWSZY widziałam, jak Sabina naprawde bawi się z psem :angel: Nie psem, tylko [b]Z[/b] psem :angel: Szlała jak szczeniak :D [b]Ka-ka,[/b] nie smutkuj się!!! A przynajmniej nie za bardzo i nie za długo :wink: [b]Oleg[/b] Ka-ka cala jest śliczna. Wiem co mówię, bo ją na żywo widziałam 8) :lol:
  4. Haniu, depresja, depresją, ale ty Gezia w anoreksję wpędzisz :o 4 ziarenka ryżu na obiad, naparstek serka na deser :o :shake: A Mania w schronisku... Nie będę nic pisac, bo i cóż można napisać... :cry:
  5. Alu, ile ten byczek waży? Tyw ogóle pewna jesteś, że masz ASTa, a nie jakiegoś mutanta gigantusa? :o Ozzy jest ogromny!!! :o :D
  6. [quote name='SAWA']Jeśli sądzisz że Twoja suczka nie będzie tolerowała karmy z tłuszczem z kurczaka ,choć nawet karmy super holistyczne ,taki tłuszcz dla alergików zawierają ,to po co dalej dyskutować?[/quote] [quote name='asher']Na minus: - tłuszcz z kurczaka i kukurydza w wersji L&R. Ponieważ już ci niestety nie dowierzam, muszę sprawdzić, czy faktycznie tłuszcz z kurczaka jest hypoalergiczny. [b]To akuat [color=red]nie jest[/color] dla mnie bardzo istotne[/b][/quote]
  7. [quote name='Alicjarydzewska']Na łyżwy chętnie z wami bym się przeszła ale kurka za daleko mi do stolicy a teraz przez tą kacza zarazę to chyba jeszcze dalej mi będzie :evil:[/quote] A dlaczego? :o Prezydent elekt wprowadza ograniczenie swobody poruszania się? :o [b]PIKA[/b], czyli jak zwykle, kiedy dyskutujemy - obie mamy rację :lol: :wink: A ja ci wykłądzik palnęłam, a nawet nie spytalam, jak się czujesz. Cała ja :oops:
  8. [quote name='SAWA']Może tak wszyscy piszący w tym temacie są wg. Ciebie dystrybutorami?[/quote] Nie mam pojęcia. Ale nawet gdyby - to nie widze w tym nic złego. A nawet wręcz przeciwnie, bo kto, jak nie dystrybutor ma najwięcej informacji o danym produkcie? [quote]Nie sprawdzisz sama na swoich psach ,to nie dowiesz się ,czy ta karma im służy ,a produkty użyte do tej karmy są najlepsze ,co gwarantuje klasa Super Premium.[/quote]Wiem. Ja tylko chcę się dowiedzieć CZY WARTO aprawdzać. I wybacz, nie wystarczy mi twoje zapenienie, że warto. O tym, czy warto chcę zdecydować sama - na podstawie konkretnych rzeczy, których się o danej karmie dowiem. . [quote]Jak dla Ciebie to nie istotne ,to szukaj bogatych w skład karm w Super Markecie ,bo tam też są takie typu CIBA i inne z dobrym składem ,ale czy są zdrowe i z najlepszej jakości produktów? Sama sobie uparcie wmawiasz ze nie istotne jest jakiej jakości jest karma ,tylko jaki ma skład ,więc jak zrobisz bilans karm ich skład i konserwanty ,oraz parę innych dodatków ,to odpowiedż masz.[/quote]SAWO, a cóż innego, jak nie skład decyduje o jakości karmy? :o Dlatego chcę, byś podała mi te konkretne różnice w składzie, które desydują o wyższości PF nad Acaną. Z tej całej nieoptrzebnej gadaniny wyłowiłam na razie na plus PF: - lepszy sposób konserwowania minerałów - algi - dodatki na stawy (których ilości w dziennej porcji mojej suki nadal nie potrafię dojść :oops: Normalnie wtórna kretynka ze mnie, bo kiedyś byłam świetna z matmy :oops: :lol: ) [size=2]I te dodatki to dla mnie ogromny plus, jeśli okazałoby się, że jest ich tyle, że nie musze już mojej staruszce dawać żadnych dodatkowych preparatów na stawy.[/size] Na minus: - tłuszcz z kurczaka i kukurydza w wersji L&R. Ponieważ już ci niestety nie dowierzam, muszę sprawdzić, czy faktycznie tłuszcz z kurczaka jest hypoalergiczny. [size=2]To akuat nie jest dla mnie bardzo istotne, bo nie sądzę, żeby moja suka cierpiała na jakąs straszną alergię, choć jak już pisałam, kurczaka niezbyt dobrze toleruje - ale nie wiem, od czego to zalezy, bo czasem je kuraki i jest ok. Może od rodzaju kurczaków, od tego, jak były hodowane?[/size] :niewiem: [u]Pytam więc grzecznie - czy sa jeszcze jakieś różnice?[/u] Ile jest mięsa jagnięcego w PF z jagnięciną? Ile jest ryżu? Ile jest kukurydzy? Ile jest białka zwierzęcego? [b]Marcino[/b], dzieki za propozycję, ale ja mam dużego psa. Żeby sprawdzić, czy karma Sabinie służy musiałabym mieć jej przynajmniej ze 4 kilo. Bo jak dostanę próbkę, to sprawdzę tylko, czy karma jej smakuje, czy nie :wink: [size=3][/size] ps. ja wiem, że nie ma hotelu bez gwiazdek. Ale wiem też że to nie gwiazdki decydują o tym, czy chcę do danego hotelu wrócić, tylko faktyczna jakośc obsługi :wink: Te cholerne buty też miały różne znaczki, a producent jest znany. I co z tego? Buty sa do kitu :( :wink:
  9. asher

    kliker

    Spróbuję. Ale obawiam sie jednak, że kot wyda jej się smaczniejszy, niż oferowane przeze mnie smakołyki, a tym samym bardziej pożądany :roll: :lol: Bo ja wcale nie jestem pewna, czy Sabina faktycznie kotów nie jadała :wink: To znajda, trafiła do mnie po dośc długiej tułaczce po wsi i okolicznych lasach... Coś przecież jeśc musiała... A publicznych śmietników tam nie ma, knajp, ktore wyrzucają odpadki też nie... A na wsiach niechętnie sie dokarmia bezpańskie psy, bo odpadkami żywi się swojego łańcuchowca, albo daje się je sąsiadowi da świń... A jakas szczególnie wychudzona suka nie była :wink:
  10. [quote name='SAWA']asher,jak poczytasz własne posty ,to odpowiedż masz.[/quote] Wiesz co... Przeczytałam swoje posty raz jeszcze. I naprawdę nie zauważyłam w nich ani arogancji, ani prowokacji :o Owszem, pozwoliłam sobie na drobną uszczypliwośc w poście, w którym cytuję twoją wypowiedź, że w PF nie ma grama kurczaka, ale tylko i wyłącznie dlatego, że twja odpowiedź mie totalnie zaskoczyła, bo przecież trochę kurczaka (tłuszczu) w tej karmie jednak jest... [quote]Nie zagłębiałam się tak szczegółowo w ACANE ,ale na ich stronie nie ma nic o klasie tej karmy. Czy ona jest Premium? coś mi się wydaje że nawet to nie ,więc nie ma co robić porównań tych karm. Na worku musi być napisane jakiej klasy jest karma ,a czy na workach ACANY jest taka klasyfikacja?[/quote]Dlaczego nie można porównywac? :o Przecież tak naprawdę nie ważne jest jak karma jest skalsyfikowana, tylko co ona naprawdę w sobie zawiera :o Posługując się porównaniem przytoczonym przez Marcino - jeśli hotel nie ma żadnych gwiazdek, nie zawsze oznacza przecież że jest zarobaczoną brudną speluną, tylko może oznaczać, że się o żadne gwiazdki nie starał. Jeśli zdarzy ci się nocować w hotelu, który żadnych gwiazek nie ma, warunki beda dobre, obsługa rewelacyjna, to powiesz, że to zły hotel, bo gwiazdek nie ma? :o A jak w Sheratonie cie karaluchy obleza, to będziesz się upierac, że to dobry hotel, bo ma gwiazdki? :o Wiesz, dwa lata temu kupiłam sobie buty. Bardzo drogie buty, bardzo znanej firmy. Buty do dziś farbują. Jak w nich chodzę, to mam stopy ufarbowane na czarno. I co, mam się upierać, że to rewelacyjne buty, bo znana firma je wyprodukowała? :o Producent Acany może mieć taką klasyfikację w nosie, może uważa ć, że gra nie warta świeczki, itp., itd. Zaznaczam MOŻE, a nie musi, bo ja przeciez nie wiem, dlaczego Acana sklasyfikowana nie jest. Ja patrzę na skład karmy - i tym się kieruję w wyborze. A nie znaczkiem Premium, czy Super Premium. Sama przeciez wiesz, ze sa różne karmy mające znaczek Super Premium, więc oznacza to, że one się niczym między sobą nie różnią? :o [quote]Temat jest jasny ,a jak chcesz rozmawiać ,to pytaj karmiących PROFormance o to jak ich psy tą karmę tolerują i jak po niej się czują ,a nie zaczepki typu co jest lepsze- jak sama twierdzisz że ACANA.[/quote] Jesooo, czy ja pisze po chińsku???? NIE TWIERDZĘ, ŻE ACANA JEST LEPSZA!!!! Twierdzę, że ja karmię swoje osy Acaną i Acana się sprawdza. A nie sprawdził się np. Royal, po zjedzeniu jednego worka moja suka wyglądała tak, jakbym ją przez ten miesiąc w komórce trzymała, sierśc była tragiczna, oczy zaropiałe, potwornie się drapała. Wypróbowałam też Bento Kronen z jagnięciną - bez rewelacji. Kondycja suki była ok, tyle, że Sabina tej karmy do pyska wziąc nie chciała i całe 15 kg musiałam jej dosmaczać, bo potrafiła przez 3 dni nic nie jeść. Rozumiesz więc dlaczego nie kieruję się przy wyborze karmy jej klasą? Acany moja suka je już chyba 4 z kolei 20 kg worek i wszystko jest ok! Teraz chciałabym karmę zmienić, bo uważam, że monotonia nie jest dobra. Dlatego szukam innej karmy, której skład będzie mi odpowiadał i która mi portfela nie zruinuje. [u]Ja nigdzie nie napisałam, że Acanę uważam za najlepszą na świecie karmę![/u] Moim psom służy, Twoim może nie służyć! I identycznie jest z ProFormance! To, że służy Twoim psom, nie znaczy, że będzie służyła moim! I znaczek Super Premium nie ma tu nic do rzeczy! Żarcie, tóre ludzie gotują swoim psom w domu też nie ma żadnego znaczka i czy to oznacza, że jest gorszej jakości od karm Super Premium? :o Dlatego nie zamierzam się kierować opiniami innych. Sama muszę sprawdzić, czy PF będzie dla moich psów dobra! [u]NIE MA KARM, KTÓRE SŁUŻĄ WSZYSTKIM PSOM I IDĘ O ZAKŁAD, ŻE PF NIE JEST TU WYJĄTKIEM![/u] Biorac pod uwagę powyzsze, biorac pod uwagę porównywalny skład, biorąc pod uwagę to, że PF jest droższa - żeby zaryzykować i spróbować PF chcę się dowiedzieć o konkretach dotyczących tej karmy! Czy aż tak trudno to zrozumieć? :o [quote]Taka dyskusja nie ma sensu ,bo nikt Ciebie nie przekona ,a chcąc mieć wiarygodne zdanie na temat danej karmy ,musisz dać ją swojemu psu,tak jak ja to robiłam. Nie ma nic lepszego jak test na własnym psie.[/quote]OTÓŻ TO! Jednak jak napisałam powyżej, żeby zaryzykowac wypróbowanie PF chcę się dowiedzieć KONKRETÓW o tej karmie! [quote]Osobiście czytałam sporo postów chwalących karmy typu Pedigree ,nawet stawiane były nad karmami takimi jak Eukanuba , Royal ,Hills czy innymi. Nie każdy musi się zgadzać ze zdaniem wszystkich ,ale karmy maja swoje podziały i nie jest to wymysł sprzedawców czy importerów ,ale to są zagadnienia wg.Ciebie błache ,więc nie sądzę aby nasza rozmowa miała sens.[/quote]Owszem, jest to zagadnienie dla mnie błache. W nosie mam znaczki na karmach. Ja się przy wyborze kieruję SKŁADEM karmy, a nie znaczkiem, który ma na opakowaniu. Ani tym, że czyimś psom karma służy, bo jak sama piszesz niektórym psom służy Pedigree. Nie potrafię ci tego jasniej wytlumaczyć. Nie potrafię ci udowodnić, że nie było moją intencją bycie wobec ciebie arogancką, ani tego, że moje posty to nie prowokacja. Porównywanie PF do Acany, to twój, a nie mój pomysł. Poniewaz sama karmię Acaną, to się do tego co napisałaś odniosłam. Więc pretensje miej do siebie. I teraz będę niegrzeczna: robisz tę karmę doskonałą antyreklamę. Moje prośby o konkrety zbywasz tekstami, które robią wrażenie wyuczonych na pamięć folderów reklamowych ProFormance. A to nie jest sponosorowany topik ProFormans, a topik, w którym powinny być [u]same konkrety[/u]. Mam nadzieję, że Marcino, który chyba też jest dystrybutorem tej karmy będzie umial odpowiedziec na moje pytania. Sama porównaj - ile mniej od ciebie się naprodukował, a o ile bardziej konkretnie :roll:
  11. Pio pierwsze nie oglądałam ani minuty kampanii :oops: :lol: Po drugie Tusk też ma swoje za uszami, choć przyznaję, że światopoglądowo mi do niego bliżej. A po trzecie i najwazniejsze - nie miałam jak głosowac :( Ja jestem zameldowana w Radomiu, a mieszkam w Warszawie. Do Radomia nie miałam jak jechać ze względu na Sabinę, a zaświadczenia z radomskiego urzedu nie miałam jak wziąc ze względu na brak czasu... A po czwarte - z Kaczorem będzie wesoło :wink: Ja naprawde dawno temu przestałam się pasjonowac polityką. Guzik mnie obchodzi kto będzie kradł i aferzył :-? Bo że nikt nie będzie, to nie uwierzę :roll:
  12. [quote name='Maga100'][quote name='asher']A mnie też możecie za Kaczora - elekta podziękowac, bo ja nie głosowałam wcale :lol:[/quote] no i widzisz, widzisz, widzisz :( trza było jechac do tego Radomia :x[/quote]Taaa, a Sabina niech sobie sama ranę po operacji przemywa, niech sama pilnuje, zeby się za dużo nie ruszać... :evilbat:
  13. To ja z wami poświętuję!!! :drinking: :drinking: :drinking: :BIG: :laola: :BIG: :drinking: :drinking: :drinking: :lol:
  14. [quote name='Maga100'][quote name='asher'] Haniu, od cioci ps. a ja własnie słucham, jak Kaczor dziękuje słuchaczom Radia Maryja i ojcu dyrektorowi :evilbat: [/quote] aaaaaaaa!!!!! :evil: :evil: :evil: :placz: :placz: :placz: dlaczego, dlaczego, dlaczego, dlaczegodlaczegodlaczegooooooo?? :([/quote]Jak to dlaczego :o Głosowali na niego :evilbat: A mnie też możecie za Kaczora - elekta podziękowac, bo ja nie głosowałam wcale :lol:
  15. [quote name='Maga100'][quote name='Ka-ka']....nagle wyjeżdża z tekstem, czy mam pieniądze, żeby zapłacić....50zł....:lol: ja przez pierwsze minuty gadki byłam przekonana, że on żartuje...[/quote] ja tam bym umarła ze śmiechu :lol: :lol: :lol:[/quote]A ja ze zdumienia :o :lol:
  16. :lol: To o moje oczy chodziło :lol: A ja myślałam, że o moje sąsiedztwo z Ka-ką, żeby jej przekazać ten twój szept o czyichs oczach :lol: A moje oczy są takie sobie własciwie nijakie. Ani duże, ani małe, ni to niebieskie, ni to szare, ni to zielone :wink: Rybie takie :lol:
  17. [quote name='Ka-ka']a ja nie załatwiłam przeniesienia do Warszawy...i zła jestem...bo kaczora za Prezydenta mieć nie chcę :evil:[/quote]Ja własnie tez nie mogłam głosowac, bo zameldowana jestem w Radomiu... Głosowałabym oczywiście na Tuska. Choć bez głębszego przekonania :roll:
  18. [quote name='HankaRupczewska']Mańka przez pierwsze miesiace nie szczekała - uznaliśmy, że nie potrafi ... Ale potrafi - i to jeszcze JAK !!![/quote] A to akurat normalne :wink: Często psy w nowym miejscu, u nowych ludzi na poczatku nie szczekają. Bo nie mają powodu, nie czują sie u siebie, więc mają w nosie ewentualne zagrożenia nie swojego terenu :wink: Sabina też na początku nie szczekała :evilbat: [quote name='HankaRupczewska']No i to najbardziej wzruszajace - stary pies, który nie wie do czego służy zabawka . Dopiero od pół roku Mańka uwielbia bawic sie zabawkami Gezia.[/quote]I z tego co piszesz wychodzi jej to aż za dobrze :wink: Haniu, od cioci asher też Maniutę ucałuj. Gorąco!!! I siebie też ucałuj :buzi: ps. a ja własnie słucham, jak Kaczor dziękuje słuchaczom Radia Maryja i ojcu dyrektorowi :evilbat: też miałam kiedyś ojca dyrektora - do katolickiego liceum chodziłam :wink: Ale mój był całkiem fajny. Jak na księdza :wink:
  19. Mania była ponad 9 lat w schronisku? :o Boshe :( Pewnie gdyby nie Ty Haniu, to Mani już by nie było :( Haniu, a jak się Mania dostosowała do życiu w mieszkaniu?
  20. Hania na prezydenta!!! :terazpol: ( :evilbat: ) Za wnikliwość, dobra pamięć, zmysł obserwacji i umiejętność prawidłowego analizowania faktów :lol:
  21. Hahaha, a moja kumpela z liceum kiedyś sobie na fotce buty brązowym cienkopisem zamazała, żeby rodzice nie widzieli w jakich strasznie ubłoconych butach do pamiątkowej fotografii pozowała :roflt:
  22. dbsst :o A czemu mnie? :o I czemu szeptem? :o Ja się z Ka-ką raz na ruski rok widuję, więc jak ja jej to przekażę? :lol: Agnes bliżej Ka-ki mieszka :lol:
  23. A ja tam nie wiem, czym wy się przejmujecie. Przezyliśmy Wałęsę, to i Kaczora przeżyjemy! Przynajmniej nudno nie będzie! :lol: (a Kaczor wygrał m. in. dizeki mnie, bo ja nie głosowałam. Mnie tam było wszystko jedno, ani jednego, ani drugiego kaczora nie lubię :evilbat: )
×
×
  • Create New...