Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. [quote name='Maga100'][quote name='asher']Kobieta jest jak worek na śmieci... :roll: Tak jakoś mi się nasunęło skojarzenie :lol: [/quote] :o :o :o[/quote] No o to czekanie na TZta mi chodziło. Niekóre baby tez czekają, czekają... i się nie doczekują :-? Zupełnie jak te worki :-? [quote name='Maga100'][quote][b]Maga[/b], ale masz rewelacyjny awatar :angel: (wiem, wiem, pewnie masz go od roku. Ja mało spostrzegawcza jestem :roll: )[/quote] no i tu cię zaskoczę :lol: mam go od kilku godzin ledwie, mało tego! pierwsza zauważyłaś! :klacz:[/quote] :o Chyba sobie podniosę samoocenę :o :lol:
  2. A ja robilam jaskółkę :lol: O ile dobrze pamiętam, to lekko pochylałam sie w przód i zginałam jedną nogę w kolanie. A jaka byłam z siebie dumna!!! :lol:
  3. [quote name='Maga100'][quote name='HankaRupczewska'] [b][color=red][size=6]A co to za B U R D E L tam z tyłu, za Leonem ? [/size][/color][/b] :evilbat:[/quote] ejże, ty miałaś podziwiać płaszcz, a nie oglądać mieszkanie :-? a tam z tyłu to worek ze smieciami czekał na TZta... :roll:[/quote]Kobieta jest jak worek na śmieci... :roll: Tak jakoś mi się nasunęło skojarzenie :lol: [b]Maga[/b], ale masz rewelacyjny awatar :angel: (wiem, wiem, pewnie masz go od roku. Ja mało spostrzegawcza jestem :roll: )
  4. Hahaha, te same kunie są w galerii Agnes :lol: [size=1]Tylko jej nie pisz o tym facecie, bo ona strachliwa jest i już żadnej fotki im nie zrobi :wink: :lol:[/size] [size=1]A jak przeczyta, co napisałam, to się do mnie odzywac przestanie :roll: :lol: [/size]
  5. Oooo super :D To się umawiamy na łyżwy!!! :angel: Ja ostatni raz jeżdziłam jakieś trzy lata temu i szło mi kiepsko :oops: W dzieciństwie też bez wyczynów, bo ja od zawsze gruba byłam i oferma, głupiego fikołka się bałam zrobić :lol: A na dodatek rok temu załatwiłam sobie na amen kostkę w prawej nodze :-? Ale i tak spróbuję :lol: (choć w tym przypadku tez się boję twardego lądowania :oops: :lol: )
  6. Fajne :D A ja sobie gimpa już dawno ściągnęłam i oczywiście ani razu go nie użyłam :oops: Agnes, jutro koło 14 idziemy z Doddy na spacerek na łąki (jak będzie pogoda oczywiście). Idziesz z nami? J abiorę tylko Boogiego, tak więc będzie jeden dog i jeden kundel :wink:
  7. [quote name='malawaszka']no i chciałabym z kimś znajomym a nikt ode mnie nie chce :x[/quote]Ja mam identycznie, jak chcę kogoś na łyżwy zimą wyciągnąć :evil:
  8. [quote name='Ka-ka']jak ktoś nie chce nigdy spaść, to niech nie jeździ...[/quote]Hahaha, jakbym o sobie czytała :lol: Mnie na koniu tez jakiś dziwny lęk wyskości dopada :oops: :lol:
  9. Też miałam stempelki z ziemniaków. I takie zabawkowe z gumy z wizerunkami zwierzątek :multi: A jednak to nie było to, co prawdziwa lekarska pieczątka w metalowym pudełeczku :cry: :lol: [b]Anetta[/b], jak ci się podbają te starocie, to mam coś specjalnie dla ciebie :wink: [URL=http://imageshack.us][img]http://img447.imageshack.us/img447/1994/anettazkajisabinka0cr.jpg[/img][/URL]
  10. [quote name='Ka-ka']a tak poza tym- w 100% się z Tobą i Alą zgadzam-zabawa dwóch molosów jest cudna....choć asher i Sabina mają pewnie inne zdanie na ten temat 8)[/quote]Nieee, dlaczego? Obie uważamy, że zabawa [u]dwóch molosów[/u], to fajna sprawa 8) :lol:
  11. [quote name='Marcino1978']Więc analogiczne jesli jedna karma na przyznaną klasę Super Premium a inna Premium logiczne jest że są jekieś roznice prawda :D[/quote]No oczywiście, że tak! Mnie przecież chodzi tylko o to, by dowiedzieć się JAKIE są to róznice!!! :roll: Jak już pisałam karmię Acaną L&R. To nie ja napisąłam, że Acana jest lepsza, tylko ktoś (bodajże SAWA na początku topiku), że Acana jest gorsza. Chcę się więc dowiedzieć dlaczego KONKRETNIE tak twierdzi. Czy to naprawdę arogancja z mojej strony? :roll: Acana służy moim psom. Jednak ProFormance mnie zainteresowała. I chciałabym wiedzieć, czy faktycznie warto zmieniać karmę, czy nie. Sklad obie mają porównywalny. A zważając na to, że Acanę mam już wypróbowaną, chciałabym się dowiedzieć o ProFormance czegoś więcej, bo zmieniając karmę ryzykuję, że ze zmiany nie będę zadowolona. Na dodatek PF jest droższa od Acany. Dlatego potrzebne mi jest trochę więcej szczegółów, niz mogłam wyczytać na stronie dystrybutora i w tym topiku. Nie wiem, czemu SAWA nazywa mnie prowokatorką. Nie mam żadnego interesu we "wspieraniu" Acany. Jedyny mój związek z tą karmą dotyczy misek moich psów :wink: Po prostu chciałabym się dowiedzieć, czemu SAWA twierdzi, że Acana jest od PF gorsza, tym bardziej, że dla mnie - laika zawartośc kurczaka i kukurydzy w karmie dla alergików raczej jest minusem :wink:
  12. [quote name='SAWA']asher ,ja widzę że twoja wiedza jest jeszcze bardzo mała i rozumiem to ,ale trochę grzeczniej ,bo jak nie wiesz to pytaj ,a nie naskakuj. Tłuszcz z kurczaka nie jest mięsem i nie powoduje swędzenia ,ani uczuleń ,nawet u psów uczulonych na kurczaka . Tłuszcz kurczaka jest doskonałym żródłem nienasyconego kwasu tłuszczowego OMEGA 3.[/quote] Owszem, moja wiedza nie jest jakas powalająca. Nie miałam pojęcia o tym, że tłuszcz kurczaka jest hypoalergiczny. Moja suka niezbyt dobrze toleruje kurczaka, nie mam pojęcia czy to faktycznie alergia, a jeśli tak, to na którą konkretnie część ptaka. Dlatego szukałam karmy, która w swoim składzie kurczaka nie zawiera - bez wzgledu na to, czy jest to mięso, tłuszcz, czy pazur. Taka karmą jest np. Acana L&R. Zawiera jagnicinę, ryż i kasze perłową. Nie zawiera kurczaka pod żadną postacią, ani kukyrydzy (na kukurydzę tez chyba dośc często psy są uczulone?) [quote name='SAWA']Moje wypowiedzi są oparte na wiedzy hodowlanej jaką posiadam ,a moja hodowla jest dośc znana i moje psy biorą udział w wystawach i zawodach . Oczywiście nie muszę być dla ciebie autorytetem ,ale nie życzę sobie z twojej strony takiej arogancji[/quote]. SAWO, nie uważam, żebym była dla ciebie arogancka :o Nie wiem, czemu tak mnie odbierasz, nie było to moją intencją. Po prostu pytam o konkrety, a nie o formułki, które sama mogłabym ci recytować, mimo, że one dla mnie nic nie znaczą :wink: Nie mam natomiast pojęcia co ma hodowla, choćby i najbardziej znana, do karmy. Nie ma karm, które dobrze służą wszystkim psom. Znam takie psy, którym nie służy Acana L&R, mimo, że u moich psów sprawdza się świetnie. Więc nie sądzę, żeby ProFormance był tu jakims wyjątkiem. Twoim służy, innym nie. Zresztą przykład Tufi dowodzi, że tak właśnie jest :wink: [quote]Firma może sobie sama nastawiać mało znaczących, znaczków wewnętrznych typu ; dla zdrowia ,dla urody ,dla siły ,dla kondycji ,dla dł. życia itd.[/quote] [b]SAWO[/b], ja to rozumiem. Ale póki co twoje powtarzanie mi, że PF jest lepsza od Acany, bo jest Super Premium, a Acana tylko Premium jest dla mnie właśnie takim "mało znaczącym znaczkiem". Powtórze więc raz jeszcze: co KONKRETNIE sprawia, że uważasz ja za lepszą od Acany, jakie KONKRETNE czynniki? Jestem twoją potencjalną klientką, spróbuj więc przekonac mnie, że powinnam zrezygnować z Acany i przerzucić się na ProFormance. Marketingowe formułki i opowieści o psach, którym ProFormance służy nie przekonuja mnie. Przekonac mnie moga tylko konkrety :wink: Póki co konkretami są: lepszy sposób konserwowania minerałów, zawartośc alg i zawartośc dodatków na stawy ([b]Marcino[/b], wylicz mi ile jest mg tej glukozaminy i chondroityny w kilogramie, bo mnie jakieś nieprawdopodobne ilości wychodzą :modla: :oops: :oops: :oops: ) Chciałabym się jeszcze dowiedziec na przykład tego, ile jest procent mięsa w karmie, ile jest procent białak zwierzęcego, itp, itd.
  13. [b]Tarnatino[/b], przede wszystkim nie panikuj :wink: Wiem, jak okropnie się człowiek czuje, kiedy usłyszy od weterynarza taką wieśc, ale nie każdy nowotwór to wyrok! Jeśli lekarz ma pewnośc, że to nowotwór, to przed zabiegiem zrób suni RTG płuc (tam najczęściej się rak przeczuca w pierwszej kolejności, a kiedy płuca są zaatakowane, to operacja nie ma już sensu), zrób też szczegółowe badania krwi (żeby sprawdzić, czy narządy wewnętrzne działają jak nalezy - bo tam tez paskudztwo mogło powędrować, no i ogólną kondycję suki) i ewentualnie USG jamy brzusznej, równiez po to by sprawdzić, czy przerzutów nie ma. Przed operacją, ze względu na narkozę sprawdź też czy suka nie ma problemów kardiologicznych. A podczas operacji niech lekarz pobierze materiał do badania histopatologicznego, żeby dowiedzieć się z ajkim konkretnie nowotworem macie do czynienia. Wysterylizuj tez sunię przy okazji! Jaki zakres będzie miała operacja? Czy będzieci od razu usuwać wszystko, łącznie z listwą mlekową (czyli sutkami) i węzłami chłonnymi? Jeśli tak, a guzy sa po obu stronach sutków, to pamiętaj, że raczej nie tnie się jednej i drugiej strony na raz, tylko rozkłada to na dwa zabiegi.
  14. [quote name='PIKA'][quote name='asher'] A po drugie takie zachowanie, choć niegroźne, nie jest do końca zabawą :wink: :[/quote] Asher, ale tak się bawią, czy jak to nazwiesz, molosy. Tak samo bawi się nasza znajoma Tosa-, tak samo znajome rotki, caniaczka, azjata, CTR –y To co wyprawiają dwa molosy razem to faktycznie „groźnie” wygląda dla osoby niewtajemniczonej. Najlepiej wygląda jak dwa takie kolosy lecą na siebie z churgotem, oboje tuż przed sobą robią wyskok i walą się klatami i to w powietrzu , nic się nie dzieje.. ale ten głuchy chuk :iloveyou: I wierz, mi każdy pies, rozpozna czy to jest „zabawa”, czy delikwent tratuje go „na poważnie” :wink: Co nie znaczy, że każdy pies będzie chciał się tak bawić[/quote][b]PIKA[/b], to co napisałaś w żaden sposób nie przeczy temu, co napisałam ja :wink: [u]ŻADNA[/u] psia zabawa nie jest czystą rozrywką, bez względu na to, czy wygląda groźnie, czy całkiem niewinnie. Zabawa to na przykład próba sił - sprawdzenie, które z bawiących się jest szybsze, sprawniejsze, ale i... mocniejsze psychicznie, albo markowane polowanie, albo "trenowanie" tych umiejętności, które sa potrzebne do zgodnej współpracy, i tak dalej, i tak dalej :wink: Natomiast po sposobie zabawy można poznać pewne predyspozycje psa. Na przykład psy z silnym instynktem pasterskim będą bawiły się inaczej - raczej we wspólną współpracę, niż psy bojowe, u których zabawa będzie raczej próbą sił :wink: To oczywiście uogólnienie, bo rodzaj zabawy, oprócz ogólnych predyspozycji psa zalezy też od idnywidualnych cech psychicznych danego osobnika, oraz od jego "doświadczeń życiowych". Mam nadzieję, że teraz rozumiesz, co miałam na myśli :wink:
  15. No, łapkowe przypadki widzę chodzą po Tenku :wink: A sesja rozrywkowa jest rewelacyjna!!! Kwintesencja szczęśliwego psa :D :D :D
  16. Mnie tam Preston nie przeszkadza. Ale nie wim, co by na to Boogie powiedział :wink:
  17. [quote name='tajdzi']To prezencik mały :) [img]http://img18.imageshack.us/img18/7490/lunka2copy1yn.jpg[/img][/quote]Ale gdzie Bolesław??? :evil: Ka-ka, zapraszamy, zapraszamy :lol: Ale może bez Prestona :lol:
  18. asher

    Psy Payooka

    [quote name='AnTu'][quote name='asher']Super :D A czy mamusia jest warszawianką? [b]Manu[/b], czy to ta suczka, którą zobaczyłam na Kabatach? :D I przybliżcie nam tę rasę, ja równiez strasznie mało o nich wiem... Tak mi się cos tylko majaczy, że jest to rasa nie uznana przez FCI? :hmmmm:[/quote] Misia z warszawy jest[/quote]To ja znam jej mamę :wink: Niestety poznałyśmy się w bardzo smutnych oklicznościach, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło :D [url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=25591]Tutaj[/url] możesz sobie przyczytać skąd ją znam. Ale ten świat mały :lol:
  19. [quote name='Ka-ka']a co do zabaw....właśnie nie wiem, jak to jest. Sabinka od asher wyglądała wyraźnie na obrażoną z powodu tak brutalnych zabaw...... :-? ale znam psy (co ciekawe, często są to labki, no i zdecydowanie boksery lubują się w takich kotłowaninach :oops: ), które takie zabawy uwielbiają :o :o :o[/quote]Kamila, bo po pierwsze trochę inaczej jest jak to starsza suka kotłuje młodego samca, niż na odwrót :lol: A po drugie takie zachowanie, choć niegroźne, nie jest do końca zabawą :wink: Zresztą ŻADNA psia zabawa nie jest tylko i wyłącznie czystą rozrywką :wink:
  20. [quote name='SAWA']asher, jak byś dokładnie przeczytała skład PROFormance ,to byś wiedziała że jako jedna z nie licznych karm ,nie posiada w składzie wszystkich formuł z jagnięciną ,grama kurczaka .[/quote] No jak to? :o :o :o Cytat ze strony dystrybutora: [quote]Składniki: mączka z jagnięciny, ryż, mączka ryżowa, kukurydza i mączka kukurydziana, [b]tłuszcz z kurczaka[/b] (konserwowany mieszanina tokoferoli i ekstraktem z rozmarynu), wysłodki buraczane, gluten kukurydziany, naturalny aromat, siemię lniane, suszone jajka, drożdże piwne, cholina, lizyna, suplement witaminy A, węglan wapniowy, fosforan wapniowy, chlorek potasu, sól, lecytyna, luteina, olejek rozmarynowy, canola olej, ekstrakt z korzeni cykorii, yucca Schidigera, naturalne źródła witaminy E, glukozamina, siarczan chondroityny, witaminy, makro i mikroelementy, FOS[/quote] [b]SAWA[/b], ja rozumiem, że jesteś dystrybutorem tej karmy i każda pliszka swoj ogon chwali, no ale może bez przesady, co? :wink: [quote name='SAWA']Istotnym argumentem w tym że PROFormance jest zaliczana do najlepszych karm jest fakt że jest to klasa SUPER PREMIUM ,czego nie można napisać o Acanie.[/quote][b]SAWA,[/b] ja nie prosiłam o wyrecytowanie mi formułki, tylko o konkrety :wink: Co to KONKRETNIE znaczy, że jedna z nich jest Super Premium, a druga tylko Premium? :niewiem: Póki co rozumiem, że przewagą PF nad Acaną jest sposób "konserwowania" minerałów i zawartość alg, tak? Minusem natomiast zawartośc kurczaka i kukurydzy? (chodzi mi oczywiście o wersję L&R) [b]Marcino[/b], a jakbyś jeszcze podpowiedział blondynce ile jest mg w kilogramie... :oops: :oops: :oops: :lol: Bo jesli w kilogramie tej karmy jest 0,02 proc. glukozaminy, to ile to jest miligramow? :hmmmm: :oops:
  21. Acha. No to mój pomysłowy tatuś niedawno też zrobił coś takiego, tylko prostszym chałupniczym sposobem :roll: Dokładnie nad salonem jest jeden z moich pokoi, więc żeby się ciepło kominkowe nie marnowalo tatus poprowadził jakos rury, które u góry kończa się dziurą w podłodze obok mojego biurka :evil: I teraz ja dokładnie słysze co moi rodzice robią w salonie, a oni to, co ja robię u siebie :-? Jak jestem w domu to tę dziurę nakrywam starym klaserem na znaczki :lol:
  22. To póki co możemy sobie zrobić kominkową posiadowę u mnie w Radomiu :wink: Ale odkąd ojciec zamontowal wkłąd kominkowy z szybą zamykająca palenisko, juz nie jest tak fajnie :-?
  23. asher

    Tuffi Boy Buteo

    [url]http://www.psiaki.com.pl/details.php?image_id=4424&sessionid=fe383fe4d8fd92356f405170e7bd4766[/url] No ładnie :-? Używacie Berci jako aportu dla Bigosa??? :evil: :lol:
  24. [b]Agnieszko[/b], może na wszelki wypadek załóż piskowi kubraczek pooperacyjny, albo kołnierz? Bo jak sobie te szwy wyskubie, to będzie musiał być albo na nowo szyty, co będzie się wiązało z kolejną narkozą, bo rane trzeba będzie dokładnie oczyścic, itp, albo, jesli rana będzie wystarczająco podgojona lekarz usunie zepsute szwy, ale przez to wszytko będzie się goić o wiele dłużej. Dużo zdrówka!!! A moja suka po tej ostatniej (dla niej trzeciej z kolei) operacji też jest w wyśmienitej formie :o Po poprzednichh dówch również szybko dochodziła do siebie, ale przez jakieś dwa, trzy dni trochę sie jednak oszczędzała. A terqaz już następnego dnia miała ochotę na szaleństwa :lol:
×
×
  • Create New...