Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. Wycałuj Ozulca w brzusio (bolące miejsce tym razem wyjątkowo ci odpuszczam, nie musisz go tam całować :lol: ). Będzie dobrze!
  2. Hahaha, mnie zaraz po poradzeniu Ali co ma zrobić też wywaliło :lol: I najsmieszniejsze jest to, że zupełnie zapomniałam o tych cookies (a poradziłam to nie dlatego, że wiedziałam, że tak trzeba zrobić, bo nie mam pojęcia, jak to dziala. Strzelałam :lol: ) Nawet do Aggi maila wyskrobałam, żeby spytała Alę jak sobie z tym cholernym logowaniem poradziła :cunao: W końcu sobie przypomniałam, wywaliłam cookies i temporary internet files (kurde, ile ja tego musiałam mieć, kilka minut mi sie usuwało, a teraz jakby komp mi szybciej chodził :evilbat: ), ale Dogo padło :-? Critical error mi się pokazywał... I tym sposobem znów się spóźniłam z życzeniami :evil: [color=orange][b]Alu[/b][/color], stoooo laaat stooo laaaat a przede wszystkim wymarzoooonegooo apaaaaaratuuuu [img]http://manu.dogomania.pl/emot/akustyk.gif[/img] :buzi: :tort: :BIG: :drinking: :drinking: :drinking:
  3. :o :o :o A pisałyście do Admina? ostatnio pojawił się na Dogo. Pisuje na administracji w topiku "Dogo coraz bardziej nawala", czy jakoś tak. Napiszcie o tym i tam. Alu, a próbowałas po prostu włączyć i wyłączyć komputer? I może usuń cookies ze swojego kompa? Może to coś da? :niewiem: Tylko pamietaj, że wtedy wszedzie będziesz się musiała logować (nie rejstrować!) od nowa.
  4. Agnes, a ty nie masz ochoty na jakiś spacerek w tym tygodniu? Przyczlapałabym do was. Ale nie z boorkami moimi, a z dogusiem Leonem :wink: Co ty na to? Jak Aza reagowała na tego kunia?
  5. Alu, walcz dzielnie! Mnie przed kilkoma minutami tez wywaliło. Mam Dogomanię otwartą w dwóch oknach i w jednym byłam zalogowana, mogłam bez problemu pisać na forum, a w drugim nie :o W tym samym czasie :o Zamknęłam to drugie okno, w którym nie mogłam ie zalogowac, otworzyłam sobie jeszcze raz to pierwsze, w którym było ok (Plik --> Nowy --> Okno) i jest ok w obu oknach :fadein:
  6. [quote name='Birmanka'] [quote name='asher']Możliwe, że chodzi o ilośc mięsa użytego do produkcji karmy. Wiadomo, że po przetowrzeniu, obróbce termicznej, nie będzie go aż tyle :wink:[/quote] A może chodzi o % zawartosc mięsa w białku pochodzenia zwierzęcego w danej karmie np. karma 30% białka ogólnego z czego 80% to białko pochodzenia zwierzęcego w tym np. 60% mięsa ... itd.[/quote]Możliwe. Ale wtedy to byłby już bardzo brzydki chwyt marketingowy 0X [quote name='birmanka']Szkoda, ze te przepisy dotyczace opisow na opakowaniach sa jakies takie malo restrykcyjne. Moim zdaniem powinni podawać białko ogólne jak również % zawartość białka pochodzenia zwierzęcego (mięso swieże, mięso suszone, mączka itp.) i roślinnego ... Trudno nigdy się nie dowiemy [b]co naprawde[/b] pakuja w te worki :-?[/quote]Tez tak uwazam... :-?
  7. Jeśli chodzi o Reumaphyt, to nie widzę zdecydowanej poprawy :( Na dodatek w ubiegłym tygodniu Sabina się chyba nieco przetrenowała, dużo biegała, ganiała za piłka, szalała z dogiem niemieckim, codziennie długie spacery. Od kilku dni ma spore problemy z rozchodzeniem się po dłuższym odpoczynku :( Generalnie z chodzeniem nie ma problemów, nie utyka, tylko własnie ta sztywnościa stawów po odpoczynku. Ale takie własnie objawy daje zwyrodnienie. Cudów nie oczekiwałam... A o kwasie hialuronowym właściwie nic nie sądzę :wink: Tyle, że czytałam o tym na molosach, no i tutaj na weterynarii - opinie są bardzo pochlebne. Ale o Arthroflexie też sa bardzo dobre opinie, a nam nic nie dał... :roll: Pewnie i tak bym spróbowała tych iniekcji z kwasu, ale na razie mnie nie stać na takie eksperymenty :wink: Poza tym musiałabym Sabinie robić prześwietlenie bioder, bo to sie podaje dostawowo, tak?
  8. Nie mam żadnego errora, za to teraz, pisząc tego posta mam podgląd tematu na górze, a nie jak było wcześniej -na dole :o
  9. [quote name='Ka-ka']P.S. a dacie mi swoje psy chociaż z kataru potem leczyć??? :lol: 8)[/quote]A dasz nam zniżki? 8) [quote name='Patka']my mamy pana weta perfekcjonistę i sobie bardzo go cenimy, bo zajrzy tam gdzie inny nawet nie pomyśli :wink:[/quote]O matko, jak to zabrzmiało! :lol: Biedna Lilka, gdzie, no gdzie jej ten niedobry pan wet zagląda??? :-? Jak tak można??? :wink: [quote name='Ka-ka']a teraz...uwaga, uwaga....ZAGADKA....... co to za piękne stworzenie ???? [img]http://www.marstal.igk.pl/priska-kalisz05-2.jpg[/img][/quote]Brzydki ogon doczepiony do bardzo ładnego rottweilera :evilbat: A serio, ja wiem, więc się nie będę odzywać :wink:
  10. I polecam [url=http://www.luskiewnik.gower.pl/]tę stronę[/url]. Można się co nieco dowiedzieć o witaminkach i mikro i makro elementach. Co prawda w odniesieniu do człowieka, ale jakis ogólny obraz sytuacji się zyskuje :wink:
  11. Jak najbardziej można podawac psu zepsute mięso. Od czasu do czasu nawet się powinno, ale nie koniecznie :wink: Dobrze robi na psią florę bakteryjną, można to zastąpic np. suszonym żwaczami - doznania zapachowe podobne :evilbat: W naturze dzikie psowate (wilki, likaony, szkale, itp) od czasu do czasu przekąszją padlinkę :eating: [b]Alu[/b], to jakie suplemnenty dawać, powinno zależeć od tego, jaką karmą się karmi i jaka jest kondycja psa. Nadmiar niektórych witamin i składników mineralnych może być dla psa groźniejszy, niż ich brak. Np. wapń - jesli jest go za dużo w stosunku do fosforu, to fatalnie wpływa na kościec! Gorzej nawet, niż gdyby wapnia w diecie było za mało. Jeśli karmisz suchą karmą, to nie powinnas dawać za dużo dodatków, a juz na pewno, nie pełną ich dawkę. Ja ostatnio kupilam Bogajskiemu Canvital z L-karnityna, żeby mu uzupełniac gotowaną dietę, ale ponieważ Boogie rozsmakował się w suchej karmie, to zamiast 4 tabletek (minimalna dawka dla psa o jego wadze), daje dziennie 2. I to bez przekonania, daję je właściwie tylko po to, zeby się nie przeterminowały :wink: A jak Sabina skończy zażywac Reupaphyt, to oba boorki zaczną dostawać preparat na stawy, cos z glukozaminą i chondroityną (na sto procent ludzki odpowiednik, bo są dużo tańsze, niż preparaty weetrynaryjne). Raz w tygodniu psy wcinają żółtko jaja, bo to świetne źródło biotyny - na sierść (bez surowego białka, bo to zawiera awidynę, która szkodliwa nie jest, ale neutralizuje biotynę. Ale ścięte białko juz awidyny nie ma, wtedy można dawać całe jajko). Od czasu do czasu polewam im sucha karmę oliwa z oliwek, albo z pestek winogron. Czasem wcinają gotowaną rybkę, twarożek, raz w tygodniu jogurt naturalny.
  12. [quote name='Birmanka']Alez ja nie mialam takiego zamiaru wcale - naskakiwac na kogokolwiek. Jezeli tak sie poczulas to przeprasam. Poprostu mnie sama dziwia czasem sklady karm, za ktore sie przeciez placi i to slono, a ktore powinne byc lecznicze.[/quote]Amen :wink: [b]Asica[/b], to nie było "naskakiwanie" na ciebie, tylko na producenta Eukanuby! No bo płacisz kupę kasy za karmę, którą polecił ci wetarynarz, a w niej sa takie kwiatki, jak "tłuszcz zwierzęcy" :o Gdybym to ja karmiła ta karmą - czułabym się oszukana. W każdej karmie, a już w weterynaryjnej, zwłaszcza tej dla alergików skład powinien być jasny i bez niedomówień! Jeśli tłuszcz, to obowiązkowo powinno być napisane JAKI to tuszcz, np. z kurczaka, wołowy, wieprzowy, itd! Bo jesli jest to napisane ogólnie, jak w przypadku tej wersji Eukanuby, to w następnym worku, który kupisz może być tłuszcz z innego zwierzaka, niż w tym, który twoja suczka je teraz. I może sie okazać, że wywalisz pieniądze w błoto, bo nastepnego worka pies nie będzie tolerował, ze wzgledu na alergię pokarmową. Porozmawiaj o tym ze swoim weterynarzem. I pamiętaj, żeby w kwestii karm wetom tak ślepo nie ufać, bo oni najczęściej mają prowizję od sprzedaży :evilbat:
  13. [quote name='PIKA'][quote name='asher'] Nie to o czym piszesz próbowałam udowodnić. Ja probowałam udowodnic, że przy robieniu RTG bioder nie zawsze stosuje sie tylko głupiego jasia..[/quote] Tosmy se pogadały :wink: [/quote]Jak zwykle :roflt: [quote name='PIKA'][quote name='asher'] [quote name='Vetserwis']Sterylizacja (...) jest to operacja, która wymaga znieczulenia ogólnego (narkozy)[/quote] Jeszcze raz powtarzam - własnie znieczulenie ogólne miało byc zastosowane przy robieniu Sabinie RTG bioder. Czy zasadne byloby zastosowanie narkozy? Prawdopodobnie nie, Sabina jest spokojną suczką, pewnie wystarczyłby głupi jaś. Ale nie zmienia to faktu, ze tak własnie chciano zrobić - zastosowac znieczulenie ogólne. ..[/quote] A ja w dalszym ciągu bede twierdzić, ze to znieczulenie bedzie plytsze niż do sterylki :wink: [/quote]Płytsze, czy nie, nie byłby to głupi jaś, a narkoza :lol: :wink: [quote name='PIKA'][quote name='asher']Bugajski miał kilka lat temu szyta łapę. Pies dostał narkozę. W sumie od momentu pójścia do gabinetu weterynaryjnego do chwili odebrania psa upłynęło ładnych kilka godzin. Ze cztery - pięć chyba. Mniej więcej tyle samo czasu trwały ostatnie operacje Sabiny (w sumie, łącznie z usypianiem i wybudzaniem sie suki). )[/quote] O matko, gdzie Ty psa prowadzasz? :o [/quote]To był zupelnie przypadkowy weterynarz, poszłam, bo było najbliżej, a łapa była w strasznym stanie. Rozciachał ja sobie jak bylismy na spacerze daleko od domu, w drodze powrotnej musieliśmy sporo przejśc piechotą, potem tramwajem, pies ledwo chodził, ja bez samochodu i bez kasy na taksówkę, a do naszego weterynarza był spory kawałek... :roll: Potem mu sie ta łapa paskudziła chyba z pół roku, wdały sie beztlenowce, miał miec stosowane wymrażanie, na szczęście w końcu podziałał jakis antybiotyk. Ale co przezyliśmy, to moje 0X [quote name='PIKA'][quote name='asher']A sprawa trzecia: skoro, jak piszesz, przy pelnej, głebokiej narkozie trzeba psa podłączac do respiratopra, to jak sobie radza weterynarze z małych gabinecików, w których jedyna aparaturą jest mikroskop, albo nawet i tego nie mają? To oczywiście nie jest jakiś zarzut do ciebie, ale przeciez obie wiemy, że takie gabineciki istnieją, i ze są tam przeprowadzane zabiegi chirurgiczne.[/quote] Jezli te zabiegi to "zszycie": rany, wycięcie malego guzka, czy insza duperela, to ok, ale jeżeli to mają byc dlugotrwale zabiegi, czy sterylki to dla mnie to nieodpowiedzialnośc zarówno lekarza jak i wlaściciela, który z reguly nie jest uświadomiony. Dlatego ja do sterylki szukalam prawdziwej kliniki ze sprzętem.[/quote]A dziesięc lat temu? 8) :wink:
  14. [quote name='SAWA']Proszę sprawdż sobie na stronie Canadyjskiej ACANY czy tam w składach masz napisane -mięso, czy mączka z kurczaka ? Ja kilka razy dokładnie oglądałam tą stronę i jest jak wszędzie napisane : mączka z kurczaka ,a nie mieso z kurczaka[/quote]No i trzeba było tak od razu! :D Dziś sobie to sprawdzę. Nareszcie KONKRET :angel: :wink: BTW, mnie nie chodzi o "mięso z kurczaka", tylko o "mączkę z mięsa kurczaka". Bo jak jest "mieso z kurczaka" to może to oznaczać, że podają procentową ilość świeżego mięsa użytą do produkcji karmy, a wiadomo co się z takiej ilości świeżego mięsa robi po przetworzeniu :wink: [quote name='SAWA']mączka może być lepsza ,lub gorsza i tym właśnie cechują się lepsze karmy od tych kiepskich ze ich mączka mięsna jest z dobrego mięsa ,a nie z dodatkiem piór czy włosów.[/quote]No ale na stornie Acany (polskiej) piszą, że ich kurczaki są palce lizać. Tak samo, jak w PF :wink: [quote name='SAWA']Składniki zawarte w produkcie ,w zależności od ich ilości,są wyszczególnione w kolejności malejącej .Muszą być one wyszczególnione na etykiecie karmy (worki ,ulotki).[/quote]Ja to wiem! Ale dajmy na to, że drugie miejsce w składzie Acanie oznacza, że tego składnika jest 40 procent. A w PF czwarte miejsce oznacza, że składnika jest 25 procent, piate, że 15 procent, a ósme, że 3 procent. I kto wtedy będzie miał więcej kukurydzy? :wink: To czysto hipotetyczne załozenie, bo nie znam procentowych składów ani jednej, ani drugiej karmy. Ale hipotetycznie tak włąsnie mogłoby być, prawda? [quote name='SAWA']Szanuję każdego człowieka i piszę bardzo chetnie ,ale dla zainteresowanych istotniejsze są praktyczne informacje i doświadczenia z daną karmą ,niż teoretyczne . Pozdrawiam SAWA.[/quote]SAWO, ale niektórzy żeby mieć doświadczenia praktyczne musza najpierw zdobyć dośwaidczenie teoretyczne :wink: Ja wcześniej trzykrotnie oparam się na "praktycznych" wypowiedziach dotyczących karm, można powiedziec, że kupiłam je w ciemno, ufając, że jak ktoś pisze, że karma jest dobra, że jeśli cena świadczy o "górnej półce", to faktycznie tak jest :wink: Po tych trzech razach zmądrzałam :lol: A o karmach faktycznie nie mam jakiegos wielkiego pojecia, ale ty mi bardzo pomagasz w jego zdobywaniu :wink: Ja wiem, że jestem upierdliwa, ale pomysl, jaką satysfakcje będziesz miała, jelsi uda ci się mnie przekonać do PROFormance :wink: (to czysty żart, bez złośliwosci!)
  15. Studiować to, co chcesz robić! Weź sobie mnie za przykład :wink: Poszłam na dziennikarstwo, niby przyszłościowy kierunek, wielki świat, kariera, wielki szmal... I co? I gucio, nie lubię tego, nie pasjonuje mnie to, nie nadaję się, nie cierpię pracy jako dziennikarz. Mam prawie 30 lat i nic zawodowo nie osiągnęłam :-? Na weterynarie już dla mnie niestety za późno... Dla ciebie jeszcze nie :D
  16. LAZY, nie panikuj! Po prostu powiedz weterynarzowi o wszystkich swoich wątpliwościach, dokładnie wypytaj jakie środki będzie Lazy podawał. Na twoim miejscu sprawdziłabym, czy jest w Szczecinie, albo okolicach dobry ortopeda, bo może faktycznie obędzie się bez RTG. Nie wiem prawie nic o kwasie hialuronowym, oprócz tego, że sie go podaje. Ale czy wszystkie schorzenia bioder kwalifikują się do dostawowych iniekcji, czy może tylko te najcięższe? :niewiem: Jeśli wszystko ma rwac dwie godziny, to Lazy raczej dostanie sedację, głupiego jasia, a nie pełna narkozę :wink: A zwiotczanie nie zawsze wiąże się z koniecznością podłączania do specjalistycznej aparatury. Nikt tego nie robi kiedy podaje psu np. Sedalin :wink: Ale nie wiem, czy używa sie Sedalinu w takich przypadkach...
  17. [quote name='SAWA']Wiesz ,cały czas starasz sie udowodnić ze Acana jest lepsza od PROFormance[/quote]Boshe, aleś ty zawzieta :roll: NIGDZIE nie napisałam, że Acana jest lepsza! (oprócz wersji Lamb&Rice - to stwierdzenie oparłam na analizie składu obu karm). Napisałam, że uważam obie karmy za porównywalne. Nawet jesli PROFormance jest, jak piszesz, lepsza od Anacy, to moim zdaniem na pewni nie "zdecydowanie", a tylko "nieco" lepsza. Zdecydowanie to PROFormance jest lepszy od Puriny Dog Chow. [quote name='SAWA']Super Premium ma mało karm i jest to jakieś zobowiązanie dla firmy produkującej, między innymi musi ona mieć w karmach naturalne składniki[/quote]Z tego co pamiętam, Acana właśnie takie ma? :hmmmm: A jakie sa inne wymogi dla karm Super Premium? [quote name='SAWA']Jeśli dla Ciebie kukurydza na 2 miejscu jest lepsza niż na 4[/quote]I znów przekłamujesz moja wypowiedź :roll: Napisałam, że karma która ma kukurydzę [b]na drugim[/b] miejscu może miec jej niewiele więcej, niż karma, która ma kukurydze [b]na miejscu czwartym, piątym i ósmym[/b]. [quote name='SAWA']to nie ma co tu dalej przekonywać .Ja nie twierdze że kukurydza jest zła ,ale jej ilość w karmie w Acanie jest bardziej znacząca ,a świadczy o tym kolejność jaką zajmuje[/quote]Ile procentowo ma kukurydzy i jej pochodnych PROFormance Maintance, Sawo? Ile ma PF Lamb&Rice? [quote name='SAWA']Mączka z kurczaka w PROF..jest z najwyższej jakości mięsa z kurcząt i to odpowiadające normom żywności przeznaczonej dla ludzi[/quote]Gdzie jest to napisane? Bo w składzie na pewno nie. W składzie jest "mączka z kurczaka", a takie określenie oznacza, że w tej mączce oprócz "najwyższej jakości mięsa kurcząt", mogą byc tez inne elementy kurczaka, np. pióra (nie wątpię, że najwyższej jakości :wink: ). Jeśli mączka faktycznie jest z mięsa kurcząt (nie twierdze, że tak nie jest!) to czemu nie jest wprost napisane, czemu polski dystrybutor używa określenie nieprecyzyjnego, określenie, które budzi uzasadnione wątpliwości? [quote name='SAWA']Bardziej interesują mnie opinie ludzi karmiących PROF...niż udowadnianie jaka karma jest lepsza.[/quote]A nie interesują cie ludzie, którzy się zastanawiają nad kupieniem karmy PROFormance? :o Nie zalezy ci, żeby ją coraz więcej ludzi kupowało? Czy to naprawde takie dziwne, że nie wszystkim wystarczają marktingowe formułki na stronie producenta?
  18. [quote][img]http://i34.photobucket.com/albums/d123/Maga200/XII-4-D1.jpg[/img][/quote]Alez słodziaaaak :angel: :iloveyou:
  19. Możliwe, że chodzi o ilośc mięsa użytego do produkcji karmy. Wiadomo, że po przetowrzeniu, obróbce termicznej, nie będzie go aż tyle :wink: Na worku Adult Large nie znalazłam żadnej informacji odnośnie ilości mięsa. Ale ja ślepawa jestem, mogłam nie zauwazyć :wink:
  20. Jesli chodzi o karmy, to te najpopularniejsze: Royala, Eukanubę i Purinę uważam za totalnie przereklamowane :evilbat: Purina i Acana mają porównywalny skład, może nawet trochę na korzyść Acany. A porównajcie sobie ceny :evilbat: Royal... Nie ufam karmie, której składu nie ma na stronach internetowych producenta. Czyżby chciał coś ukryć? 8) Eukanuba... Dziś mnie już totalnie rozwaliło, kiedy przeczytałam, że w wersji weterynaryjnej, dla psów alergików - Eukanuba Dermatosis jest w składzie... tłuszcz zwierzęcy :o Takie określenie oznacza, że w każdej partii karmy może być tłuszcz z innego zwierza! W karmie weterynaryjnej, ponoć "z najwyższej półki"??? :o Powinno byc konkretnie napisane, jaki to tłuszcz, np. tłuszcz z kurczaka. W Pedigree by mnie "tłuszcz zwierzęcy" nie zdziwił, ale w karmie weterynaryjnej, której cena świadczy, że powinna być najwyżeszj jakości??? Jak patrzę na skład to zwracam uwagę na to ile mniej więcej jest białka zwierzęcego, a ile innego (kukurydza, soja, itp) - kolejnośc składników w składzie karmy świadczy o ich w niej ilości. Zwracam uwagę, czy w składzie napisane jest przykładowo: "kurczak", czy "mięso z kurczaka". Bo jeśli to pierwsze, to równie dobrze karma może być zrobiona z piór kurczaka :evilbat: Zwracam uwagę, czy jak piszą procentowo ile jest danego składnika, to procenty odnoszą się do świeżego mięsa, czy do mięsa juz przetworzonego, bo wiadomo, że po obróbce termicznej z tego świeżego mięsa zostanie niewiele i jesli do zrobienia karmy użyto 20 procent swiezego mięsa, to ilośc mączki mięsnej w karmie będzie znikoma. Zwracam uwage na to, czym jest karma konserwowana (UE dopuszcza używanie sztucznych, nie za zdrowych konserwantów). Patrzę, jakie są dodatki i w jakiej ilości. Bo to, że jakas karma zawiera glukozamine i chondroitynę nie oznacza, że te składniki będa miały na psa jakikolwiek wpływ, bo moga być w ilościach śladowych :wink: (te dwa konkretne porównuje do profilaktycznej dawki Arthroflexu i np. Acana adult Large ma ich za mało). Patrzę, czy wersja Labm&Rice nie zawiera kurczaka i kukurydzy (bo przecież wersja dla alergikow nie powinna zawierać tych składników na jakich opiera się wiekszość innych wersji karm, skoro pies jest na te inne wersje uczulony). No i porównuje ceny... :wink: Moim zdaniem całkiem dobrymi karmami sa Acana i PROFormance. A ceny mają przyzwoite (choć Acana zdrozała :-? ).
  21. :o Ile? :o Jakoś trudno mi w to uwierzyć. Na stronie Acany nie ma słowa o tym ile jest procent mięsa w karmie, gdyby było go aż tyle, to chyba by to napisali, bo jest się czym pochwalic :o A na worku nie sprawdzałam, nie sądziłam, ze tam może byc taka informacja. Ale jak tylko dojadę do domu, to sprawdzę...
  22. [quote name='SAWA']Agnes i asher ,proszę cofnąc się do strony 15 ,tam już była taka dyskusja i nie sądzę aby było konieczne wertowanie tego od nowa.[/quote]Tam było tylko o sposobie zakonserwowania minerałów i algach. A to w moim odczuciu za mało, by jedna karmę nazywac "zdecydowanie lepsza" od drugiej :wink: . [quote name='SAWA']Mogę jeszcze do tamtych postów dopisać to że w Acanie jest kukurydza na 2 pozycji i ilość jej w karmie jest znacząca [/quote]Przeleciałam składy porównywalnych karm obu firm. I tak: [b]Acana Premium[/b] [color=blue]Mączka z mięsa kurcząt, [b]pełnoziarnista kukurydza[/b], pełnoziarnisty ryż, tłuszcz z kurcząt (konserwowany mieszanka tokoferoli, kwaskiem cytrynowym i wyciągiem z rozmarynu...[/color] itd (dalej już nie jest wymieniana kukurydza) [b]PROFormacne Maintance[/b] [color=blue]mączka z kurczaka, ryż, mączka ryżowa, [b]kukurydza i mączka kukurydziana[/b], tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszanina tokoferoli i ekstraktem z rozmarynu), wysłodki buraczane, [b]gluten kukurydziany[/b], ...[/color] i tak dalej... Podobnie jest w innych wersjach obu karm. Jak widzisz SAWO, w składzie Acany kukurydza jest wymieniona tylko raz. W PF - trzy razy, więc mimo, że znajduje się na dalszej pozycji, tak naprawdę ilośc "kukurydzianych" składników wcale nie musi być w PF znacząco mniejsza, niz w Acanie. A plusem Acany jest to, że w karmach z kurczakiem na pierwszym miejscu jest mączka Z MIĘSA KURCZĄT, a w PF Z KURCZAKA. Bo "z kurczaka", to równie dobrze może byc z kości, piór, pazurków i mięsa :wink: [b]Senior[/b] - tę wersję, moim zdaniem, lepsza ma PROFormance [b]PROFormance Senior Care[/b] [color=blue]mączka z jagnięciny, ryż, mączka ryżowa, kukurydza i mączka kukurydziana, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszaniną tokoferoli i ekstraktem z rozmarynu), wysłodki buraczane, gluten kukurydziany[/color], itd... [b]Acana Senior Light[/b] [color=blue]Pełnoziarnista kukurydza, mączka z mięsa kurcząt, wysłodki z buraków cukrowych (bez cukru), mielony len, tłuszcz z kurcząt (konserwowany mieszanka tokoferoli, kwaskiem cytrynowym i wyciągiem z rozmarynu),[/color] itd... [b]Lamb&Rice[/b] - moim zdaniem skład Acany jest lepszy (ale nie zdecydowanie :wink: ) [b]Acana L&R[/b] [color=blue]Mączka z jagnięciny pochodzącej z Nowej Zelandii, pełnoziarnisty ryż, skruszona kasza perłowa, olej słonecznikowy, (konserwowany mieszanką tokoferoli, kwaskiem cytrynowym i wyciągiem z rozmarynu), wysłodki buraczane (bez cukru), mielony len, naturalny dodatek smakowo-zapachowy z jagnięciny,[/color], itd... ZERO KUKURYDZY. [b]PROFormance L&R[/b] [color=blue]mączka z jagnięciny, ryż, mączka ryżowa, kukurydza i mączka kukurydziana, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszanina tokoferoli i ekstraktem z rozmarynu), wysłodki buraczane, [b]gluten kukurydziany[/b], itd...[/color] Ja uwazam, że w wersji karmy dla alergików powinny byc takie składniki, jakich nie zawierają inne, popularne wersje. Acana spełnia te kryteria, PF ze wzgledu na obecnośc glutenu kukurydzianego - nie. [quote name='SAWA']Najnowsze badania wykazały że dla psa czosnek jest zły na wątrobę ,a w Acanie czosnek jest [/quote]Nie sądze, zeby zawartośc niewielkiej ilości czosnku miała świadczyc źle o karmie :wink: [quote name='SAWA']W Acanie minerały są chelatowane ,a w PROFormance jest "seguesting" zdecydowanie lepsza forma wiązania minerałów niż chelatowanie.[/quote]Do tego juz się odniosłam na samym początku. [b]Podsumowując - moim zaniem obie karmy sa porównywalne. Mocno porównywalne.[/b] Przed kilkoma dniami ogromną przewagą Acany nad PROFormance była cena. Teraz już nie jest ogromna, choc kupujac worki 20 kilowe kilogram Acany nadal kosztuje mniej, niz kilogram PROFormance. Zastanawia mnie więc co sprawia, ze te dwie karmy są róznie sklasyfikowane. PF, jak pisze SAWA jest super premium. Acana albo Premiuym, albo nie ma klasyfikacji? Jakie są mormy takich klasyfikacji? Jakie warunki musi spełniac karma, by być premium, a jakie, by byc super premium? [quote name='SAWA']chcę na tym zakończyć takie porównania ,bo nie widzę sensu[/quote]Sek w tym, ze to ty je zaczęłaś :lol:
  23. [quote name='SAWA']Właśnie sama jestem na etapie sprawdzania ,ale to co już wyczytałam ,to że czosnek niszczy czerwone krwinki . Sama dawałam i przez przypadek dowiedziałam się o szkodliwości czosnku . Dla ludzi jest doskonały ,ale dla psów i kotów szkodliwy . Pozdrawiam SAWA.[/quote]Z tego co ja wiem, czosnek jest szkodliwy tylko wtedy, gdy podaje sie go w duzych ilościach. Ale nie pamiętam jaka jest to ilość. W małych dawkach jest wręcz zalecany.
  24. [quote name='Maga100'][quote name='PIKA'] [b] Maga [/b]a jak Ty wlazisz na ten ostatni szczebel w tej drabinie ? :lol:[/quote] jak mam więcej czasu, to podstawiam sobie stołeczek. jak się bardzo spieszę, to się wdrapuję jakoś..... :-? [/quote]Maga, myślałam, ze robisz sobie piramidę z krzesełek :lol: Haniu, no cóz ja moge rzec, foty REWELACYJNE!!! Obsmiałam się za wszystkie czasy :cunao: :cunao: :cunao:
  25. [quote][img]http://img393.imageshack.us/img393/4208/pankubik45es.jpg[/img][/quote]Ach, jaki piękny, tradycyjny góralski sprzęt sportowy!!!! :lol: A Cezarowi niech się szczęści :thumbs: :laola: :angel: :drinking:
×
×
  • Create New...