-
Posts
8001 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by dbsst
-
[quote name='elinka']:hmmmm: A czy masz na myśli tylko rozmowę? :saint1::evil_lol::evil_lol:[/quote] no wiesz teoretycznie tak...........ale rozmowa zażarta różnie skończyć sie może :cool1::cool3: Vectra bo ty ZAWSZE masz rację :p
-
[quote name='Maga100'][B]ja tam nie nadążam :cool1:[/B] [B]najpierw o Biblii, potem Koran, a na koncu wszystkie wątpliwości ma rozwiać mormon :cool1:[/B] [B]Debe, ty jesteś specem, o co cho?[/B][/quote] a więc..................... [quote name='Vectra']ostatecznie w drodze wyjątku , może odpuścić sikanie :diabloti:[/quote] maupa tego nie odpuszcze to czynnosc, ktora wykouje z bloaga przyjemnoscia
-
[quote name='elinka'] Ostatecznie zawsze można to poćwiczyć na własnym mężu. :evil_lol: [/quote] kurna tylko ja nie mam męża :evil_lol::evil_lol::evil_lol: czy może być dowolnie wybrany samiec :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:
-
[quote name='Vectra']Debe , to teraz sisiu , paciorek i myk do wyra :diabloti:[/quote] a moge sobie zrobić dziś dzień dziecka mamo :diabloti:
-
jamnicze czy ja o czyms nie wiem :cool3: inie powiem byłoby miło ale czy Asia się zgodzi na wykorzystanie jej poduch ;) [quote] Napisał jamnicze Napisał [B]dbsst[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f670/basenji-asiaczek-przyjaciele-18883-post13150126/#post13150126"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/styles/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL] [I]A ja spałam jak zabita, obłożyłam się Wahzirkiem, Serkiem i kotami i było mi cieplutko, choć w pokoju było chłodno. Psy pod kołderką razem z kotami; szkoda, że nie miał mi kto zrobić takiej fotki... Pzdr.[/quote][/I] niestety zakradł sie błąd i to nie ja się obkładałam towarzystwem :evil_lol::evil_lol::evil_lol: czesc Asiu :lol:
-
chciałam zabłysnąc ale nie jestem wstanie przypomnieć sobie co ja mialam powiedzieć............... dziś mam tak słaby dzień, Jasiek zaraz wyskoczy mi z brzucha czuję jak skóra pęka mi w szfach. nie wiem jak to sie pisze q mać zamiast lezec w brzuchu leży z boku więc mam dwa brzuchy :shake: co gorsza staram się go wepchnąc a on bardziej wyłazi ci ja mam zrobić
-
czy ty też masz czasami już dość tego obcego. Mam kryzys :mad:
-
[quote name='apple'][FONT=Century Gothic][COLOR=Green][B]Nieeee...bo mnie zjedzą żywcem:roll:[/B][/COLOR][/FONT][/quote] za dużo bakterii cholesterolu i innych tam :cool1: no chyba, że coś ukrywasz :cool3:
- 78403 replies
-
[quote name='Korciaczki']Śliczny Leon :loveu: wszystkie Leony o fajne zwierzaki :loveu:[/quote] oj z tymi serduszkami to ty tu długo nie pociągniesz Magda Leonowa lubi przemoc :diabloti: [quote name='malawaszka']no co TY??!! cofa Cię na myśl że miałabyś wziąc do buzi???? :shake: buuahahaha też masz traumę z tym związaną? :roflt:[/quote] waszko nie wyciagaj tego czego Vectra nie lubi brać do buzi proszę Cie bo zaraz zacznie sie temat i ja sie zsikam dzis mój syn skacze po pęcherzu :diabloti: MAM k....wa mam z tym moja mam przesadzała :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:
-
[quote name='malawaszka']zupełnie nie rozumiem dlaczego nie chcesz odpalić linku żeby TAM móc zadać nurtujące Cię trudne pytania :question: ożeszwmorde wymiękłam :roflt:[/quote] wiesz boje się, że przestane mieć problem z religią :cool3: i dlatego nie odpalam :shake: j tez wymiekłam tak strasznie ze dziś pasuje czuje sie jak w swiecie muminków i nie bardzo wiem kto jest muinkiem a kto włóczykijem [quote name='Hanna R.']Ty ???? :crazyeye: Nie wierzę :lol:[/quote] wiesz jesień idzie miękna gałązki opadaja liscie :diabloti:
-
[quote name='Hanna R.']Dobrze. Chociaż jesteś brudaskiem :diabloti: - ale ja Cię zmienię :loveu:[/quote] Pękata teraz brudasek bosz wezme i to do serca. płaczę ja płaczę :evil_lol: [quote name='Vectra'] o tym smoczku , to ja się już nie wypowiadam , pikuś czy tam pan pikuś bakterie czy inne zarazki ... jest to obrzydliwe ... ale to juz mój punkt widzenia , bo ja już tak mam , że mnie cofa na samą myśl ...[/quote] obleśne no co ty tak samo nie jest oblesne jak oblizywanie kąta chusteczki i takim oblizgłym kantem wycieranie polika lub innego zabrudzonego na twarzy miejsca bleeeeeeeeeeeeee
-
[quote name='Asior'] dbsst, nie wiem czy Ty mówiłaś o matkach bezbakteriowych.... ja nie pisałam, że TY zrobiłaś z nas oszołomki.. kobito..... tylko ogólnie, ze zrobiono z nas oszołomki... [/quote] cieszy mnie ten fakt niezmiernie. ale oszołomki to takie brzydkie słowo.........
-
[quote name='Hanna R.']O smoczku pisałyśmy z Ewką w tej samej minucie . :lol: Zauważam już od dawna - ale teraz jakoś bardziej , że wy trzy mogłybyście być moimi córkami . Mimo wrodzonej życzliwości :diabloti: i skłonności do nadinterpretacji :evil_lol: (tego akurat ja nie posiadam :p ) mogę Was adoptować.[/quote] hahahahahahaha trzy znaczy ja i kto???? :diabloti: każdy ma jakis talent jedni maluja inni śpiewaja ja nadinterpretuje i biorę wszystko do siebie adopnij mnie :loveu:
-
[quote name='Vectra']chciałam zobaczyć co tam masz i czy w związku z tym będziesz mogła , oblizywać Jaśkowi smoczka :diabloti: BAKTERIO Ty :loveu:[/quote] i jak pasują moje do twoich? bo wiesz nie chce zeby się gryzly i mi syna paszczula pogryzły :evil_lol: [quote name='Hanna R.']O, widzę, że temat higienicznego smoczka jest tuz, tuż :grins:[/quote] to nadinterpretacja--------o sory Królowo to ja jestem od tego. Wezme to sobie do serca :diabloti:
-
[quote name='Agunia-Pańciunia)'][B]otóz to...od razu razniej...:diabloti:[/B][/quote] bo nawet sie tak mówi w kupie raźniej :evil_lol::evil_lol::evil_lol: [quote name='Alicja'][FONT=Arial][COLOR=Red][B]ktoś rozpalił fojere :razz::razz:[/B][/COLOR][/FONT][/quote] swojska baba weźmie i fojere rozpali :cool1: [quote name='Maga100'][B]nie fojere, Alicjo, tylko fronterę. Moje auto to Frontera :diabloti:[/B][/quote] [quote name='Vectra']chwalisz się czy żalisz ? matko polko :diabloti:[/quote] wyjełas mi to z ust!!!! jak mogłaś mi grzebać w ustach
-
witam zmęczona jak dawno nie byłam...........ile w ciagu dnia można przyjąc gości......................DUŻO:evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: podpisano ja co nadinerpretuje takze uwżajcie na słowa :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:
-
[quote name='fiorsteinbock'][B]dbsst[/B] - rowniez wlozylas duzo pracy w swoj post. Mam jednak wrazenie, ze to ty czytasz bez zrozumienia i jestes mistrzem nadinterepretacji ;) Dziewczyna pisze, ze jest chrzescijankom a Ty juz wiesz co Ona mysli o wolnych zwiazkach i dzieciach z nich pochodzacych. Czemu nadpisujesz tresc, ktora nie zostala wypowiedziana??? Wspomnialas o ksiedzu katolickim i jego teorii a chrzescijanstwo dzieli sie na kilka wyznan - nie tylko rzymskokatolickie :shake: Piszesz, ze wiele osob jest wrazliwych i bierze do siebie! A ty co robisz? Tekst o wolnym zwiazku jest tu potrzebny jak...bezsensu! Od kotleta do religii... Jesli masz problem ze swoja wiara czy doktryna KK to przenies sie na inne forum. I nie uwazam, zeby byl dym z powodu Twojego postu, przeceniasz sie, jak rowniez bannerowanie. Wiekszosc piszacych ma wiele wyczucia i taktu :evil_lol:[/quote] wiesz co napisałam coś, żeby Ci odpowiedzieć ale doszłam do wniosku. że to NIE MA SENSU! Moja prośba PRZECZYTAJ JESZCZE RAZ mój post! Dowiesz się z niego dlaczego poruszyłam watek wiary. jeśli teraz pociągnę Twój post Ty pociągniesz mój potem dołączy sie ktos inny a potem zaczną się nerwy i banowanie to oczywiście ostateczność. Przykro mi, że tego nie rozumiesz. Ja nie przeceniam siebie. widzę jak wyglada tu dyskusja. jedyny problem jaki mam z wiara to Kosciół przy którym mieszkam i w niedziele ludzie, którzy ida środkiem ulicy a nie chodnikiem i to, że nie moge przejechać autem. To mnie denerwuje. Ale znalazłam na to sposób jade inna drogą! [COLOR=Red]ASIOR[/COLOR] - nie rozumiem związku. Czy ja mówiłam o kimś jako o matkach bezbakteriowych?! ja chciałam sie dowiedzieć co jest w ślinie matki i czemu tak uwazacie! ciagle nie wiem co w niej jest ale wydawało mi się, że sprawa między nami została wczoraj zamknięta :roll: i nawet wydawało mi się, że jest miło :roll: no cóż pewnie nadinterpretacja z mojej strony. [quote name='elinka'] Na temat religii na tym wątku nie powinna toczyć się dysputa, dlatego nie będę tego tematu dalej rozwijać. Mogę jedynie polecić link: [URL="http://www.adwent.pl/pytania/formularz.html"]Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w RP - Dział Pytań Trudnych - Zadaj pytanie [/URL] , gdzie można zadać każde trudne pytanie. Jeśli chodzi o podziały i uprzedzenia wspomniane przez [B]dbsst[/B] mogę jedynie zacytować List św. Pawła do Filipian 2:5 " Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie". [SIZE=1]pewnie za to dostanę baana :razz:[/SIZE][/quote] dziękuję Ci elinko. I myślę, że na tym etapie wymiana zdań między nami dobrze, że się kończy. Jest tak jak uwazam i pewnie Ty również my sie nie dogadamy. Przynajmiej na pewne tematy. Oczywiście linku nawet nie zamierzam odpalać, ale dziękuję. ................................................................................................... i, żeby nie było również patrze na oznaczenie jaj.
-
[quote name='elinka'][SIZE=2] [/SIZE] [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2](....)A ponieważ jestem praktykującą chrześcijanką, bardzo ważne dla mnie są te słowa:[/SIZE][/FONT][SIZE=2] [/SIZE] [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2][URL="http://online.biblia.pl/rozdzial.php?id=92&werset=22#W22"]PISMO ŚWIĘTE - Kpł 11[/URL] i Księga Izajasza 66:17[/SIZE][/FONT][SIZE=2] [/SIZE][/quote] Bardzo Ci dziękuję za nakład pracy jaki włożyłaś w przygotowanie tego postu. Nie zaczyna się od ponieważ ale ja zacznę. Ponieważ Ty wierzysz i praktykujesz ja spodziewam się dziecka z wolnego związku to jest pierwszy znak i sygnał, że MY sie nie dogadamy. żyjemy w zupełnie innych światach! Wg Twojej religii ja mój partner i nasze nienarodzone dziecko nie tworzymy RODZINY! I to jest pierwszy problem nie do przejścia w jakiejkolwiek polemice. Mamy tak różne przekonania, że nigdy nie dojdziemy do kompromisu a temat wieprzowiny zaraz przejdzie na tor wiary! A jak wiemy wiele wojen toczy się z powodu religii. I za kilka chwil zaczną się sypać bany. Jak w jednym z postów powiedziałaś [quote] Napisał [B]elinka[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f38/watek-poradnikowy-dla-kobiet-w-ciazy-swiezo-upieczonych-mam-138202-post13141641/#post13141641"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/styles/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL] [I] W końcu wszystkie tutaj jesteśmy dla naszych brzdąców, prawda? :loveu::loveu: [/I][/quote]nie do końca prawda - ja tu jestem dla zabawy! Dla mojego dziecka spędzam czas z nim....czas z moim psem nie jest czasem na forum ale aktywną zabawą z psem! forum jest dla mnie zabawą w najlepszym tego słowa znaczeniu. a ponieważ moje argumenty w dyskusji "wieprzowej" są dla Ciebie tym co ja uważam o Twoich to zaraz będzie tu dym wszech czasów. drugi problem jaki tu napotkałam to czytanie bez zrozumienia, więc nie dość, że przeciwniczki i zwolenniczki się nie dogadają na prostej linii to jeszcze zaraz będzie obrażanie swoich wartości - wiele z osób niestety jest bardzo wrażliwych i wszystko bierze do siebie zamiast przeczytać ochłonąć i jeszcze raz przeczytać i dopiero odpowiedzieć! Jednak nie była bym sobą jakbym czegoś nie powiedziała: 1. Według Twojej religii homeopatia jest wynalazkiem czy nie wiem czym samego szatana i może prowadzać do opętań.Ja nie dość, że wierzę w homeopatię i ja stosuję u siebie swojego psa to polecam wiele leków moim pacjentom. 2. ostatnio do miejsca w którym przyjmuje weszła praktykująca Chrześcijanka i kiedy zobaczyła co w mojej przychodni sie robi (jest tam masaż lomi-lomi nui i ja go wykonywałam do momentu brzucha - masaż, którego NIE WOLNO WYKONYWAĆ ;)) są zabiegi per - rectum, oraz igłoteparia. Zaczeła wyzywać mnie i miejsce mojej pracy od przekletych. Ja sie dowiedziałam, ze jestem opętana. I gości u nas sam szatan! jeśli Ty tak gorliwie wierzysz za chwilę będzie tu ten sam cyrk! Dlatego Ty nie dawaj wieprzowiny ja dawać będę. jednak bardzo zainteresowało mnie to [quote] Napisał [B]elinka[/B] [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2](..)zgodnie z sugestią radzieckiego badacza Speranskiego, czy też jedynie indykatorami (wskaźnikami)[/SIZE][/FONT][/quote]czy to jest ten sam pan dr. Speranowski, którego zespół prowadził badania na temat "lanie jako terapia uzależnień" w czasach radziekiej Rosji? Może podasz coś więcej o nazwisku i latach prowadzonych badań! I mam nadzieję, że to inny radziecki badacz Speranski. Bo nie wiem czy wiesz, że te metody lania cienka witką i innymi takimi weszły do kultury urozmaiconego sexu. Nazwałam to najładniej jak umiałam ;) [quote] Napisał elinka [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]Na przykład psy rasy bokser pod żadnym warunkiem nie mogą otrzymywać wieprzowiny, ponieważ w krótkim czasie powoduje ona zachorowania na parchy (grzybice skóry) i swędzące schorzenia skóry, jak również ewentualne złośliwe cierpienia wewnętrzne. [/SIZE][/FONT][/quote][FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2] bardzo dziekuję za nawiązanie do mojej ukochanej rasy. Niestety bokser jest chyba największym alergikiem świata i nie słuzy mu niet ylko mięso wieprzowe, ale również kurczak. Najlepsza jest ponoć konina i oczywiscie ryby. Koniny nie dostaje a ryby i owszem. [quote] Napisał elinka [/quote][/SIZE][/FONT][quote][FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]Osoby zagrożone zawałem serca również w żadnym wypadku nie powinny spożywać wieprzowiny. Dalszą substancją obciążającą organizm, zawartą w wieprzowinie, stanowią nie dokładnie jeszcze zidentyfikowane w toku badań specyficzne czynniki krwi, określone jako czynniki działające onkogennie - nowotworowo. [/SIZE][/FONT][/quote]Osoby zagrożone zawałem również powinny ograniczyć spożywanie mięs czerwonych, sosów, potraw smażonych. ich dieta powinna być wysokobłonnikowa. Czyli dieta lekkostrawna oraz duża ilosć aktywnosci fizycznej (oczywiscie nie odrazu) tu link pierwszy lepszy [URL="http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/pytania/dieta-po-zawale/29559/1/"]Dieta po zawale - - Porady Ekspertów - poradnikzdrowie.pl[/URL] [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2] a tu tylko link o czynnikach ryzyka chorób wieńcowych [URL="http://www.jak-obnizyc-cholesterol.yoyo.pl/czynniki_ryzyka.php"]Czynniki ryzyka zawału serca w JAK OBNIŻYĆ CHOLESTEROL.yoyo.pl[/URL] a przy okazji nowotworu czy wiesz, że soja również może wpływac na szybszy rozwój choroby nowotworowej a nawet przyczyniać sie do niej?. "(..)[/SIZE][/FONT] Z punktu widzenia zasad zdrowego żywienia spożywanie soi i jej przetworów nie powinno być zalecane – komentuje lekarz nauk medycznych Krzysztof Romanowski, na co dzień zajmujący się problemami zdrowego żywienia i zdrowego odżywiania. - To, że w ostatnich latach obserwujemy nasiloną propagandę na rzecz tej rośliny, to tylko skutek zabiegów silnego i agresywnego lobby przemysłu sojowego. Soja pochodzi ze Wschodu, gdzie od starożytności była uważana za jeden z cennych skarbów ziemi, ale jako roślina nawozowa, podobnie zresztą jak łubin w naszej strefie geograficznej. Jej niska przydatność od celów spożywczych jest spowodowana tym, że soja jest po prostu ciężkostrawna z powodu zawartości tzw. substancji antypokarmowych, jak np. inhibitor trypsyny, pogarszających procesy trawienia, a także z powodu dużej koncentracji białka, większej niż w mięsie. Dopiero fermentacja soi unieczynnia substancje antypokarmowe. -Dlatego nie ma przeciwwskazań do używania tamari lub miso jako przypraw, choć pod warunkiem posiadania atestu ekologicznego – komentuje Krzysztof Romanowski. - Sprawa atestu jest ważna, ponieważ soja jest uprawiana w sposób przemysłowy z użyciem rekordowych ilości chemikaliów rolniczych. Wielka koncentracja białka jest korzystna przy stosowaniu soi jako paszy w tuczeniu zwierząt, ale dla człowieka jest to niekorzystne obciążanie organizmu. Dodatkowo, soja obecna na naszym rynku, to roślina poddana wielokrotnym mutacjom genetycznym. Na dziś nie wiadomo, jakie skutki może to wywołać w organizmie konsumenta.(..) [URL="http://www.animal-liberation.pl/index.php?d=347"]"Czy soja jest bezpieczna?" (Mark Messina i Virginia Messina) - Zdrowie animal-liberation.pl[/URL] [URL="http://www.spozywka.net/modules.php?name=News&file=article&sid=643"]FMCG w Polsce - DETAL DZISIAJ: Soja - zdrowie czy dobry biznes?[/URL] i linki jak ktos chce więcej. [SIZE=2] [/SIZE][quote] Napisał elinka [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]Patrząc od strony ekonomiczno-społecznej, całkowity zakaz spożywania wieprzowiny dla każdego jest nie tylko usprawiedliwiony, lecz mając na uwadze napięte fundusze finansowe w resorcie lecznictwa nawet nieodzowny. [/SIZE][/FONT] [/quote]Patrząc od strony ekonomczno - społecznej jesteśmy jednym z większych dostarczycieli mięs między nimi mięsa wieprzowego na rynki UE (..) [FONT="]„Produkcja zwierzęca jest – z ekonomicznego punktu widzenia – najważniejszym działem produkcji rolniczej. W Polsce ze sprzedaży zwierząt i produktów zwierzęcych pochodzi ponad połowa przychodów pieniężnych w gospodarstwach rolnych. Udział produkcji zwierzęcej w towarowej produkcji rolniczej w Polsce w 2003 roku wyniósł 60%, przy czym dla trzody chlewnej ukształtował on się na poziomie 21,5%, a dla bydła i cieląt – 4,6% (1)....”[/FONT] i tu wiecej ekonomiczna produkcja mięs w Polsce 1993-2003 [URL="http://www.ppr.pl/artykul-produkcja-i-spozycie-miesa-w-polsce-i-ue-w-latach-105858.php"]Produkcja i spożycie mięsa w Polsce i UE w latach ť Pierwszy Portal Rolny[/URL] a tu dla ciekawych PRODUKCJA MIĘSA WOŁOWEGO A KLIMAT [URL="http://rolnicy.com/przemysl-miesny/jak-produkcja-miesa-wolowego-przyczynia-sie-do-ocieplenia-klimatu.html"]Rolnicy - Jak produkcja mięsa wołowego przyczynia się do ocieplenia klimatu[/URL] [FONT="]„....W rzeczywistości, każda potrawa którą spożyjemy, wliczając w to warzywa i owoce pociąga za sobą ukryte koszty wpływające na środowisko: transport, mrożenie produktów, paliwo przeznaczone na potrzeby rolnictwa jak również emisja metanu wydzielanego przez zwierzeta oraz rośliny – wszystko to prowadzi do zwiększania atmosferycznych gazów cieplarnianych[/FONT] [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2] [quote] Napisał elinka [/quote][/SIZE][/FONT][quote][FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2][B]Świnia wydala tylko 2% kwasu moczowego z organizmu[/B][/SIZE][/FONT][SIZE=2] [/SIZE] [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]98% tego związku pozostaje w jej tkankach. Nadmiar kwasu moczowego w organizmie człowieka jest przyczyną wielu chorób, na przykład dna moczanowej, kamicy nerek[/SIZE][/FONT][SIZE=2] [B][FONT=Arial, sans-serif]Mięso wieprzowe jest również źródłem zakażenia:[/FONT][/B] [/SIZE] [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]a) włośniem krętym „[/SIZE][/FONT][SIZE=2][I][FONT=Arial, sans-serif]Trichinella Spiralis”. [/FONT][/I][/SIZE][FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]Pasożyt ten występuje tylko u świń i dzików i różni się od innych pasożytów (występujących na przykład. u krów) tym, że larwy włosienia nie niszczy proces gotowania lub smażenia. [/SIZE][/FONT][SIZE=2][I][FONT=Arial, sans-serif]„Trichinella Spirali” [/FONT][/I][/SIZE][FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]powoduje:[/SIZE][/FONT][SIZE=2] [/SIZE] [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]- zapalenie błony śluzowej jelit „wrzodziejące”, - zatrucie pokarmowe, [/SIZE][/FONT] [SIZE=2] [/SIZE] [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]- zaburzenia metaboliczne, [/SIZE][/FONT] [SIZE=2] [/SIZE] [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]- zmiany skórne, [/SIZE][/FONT] [SIZE=2] [/SIZE] [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]- zapalenie naczyń na tle immunologicznym.[/SIZE][/FONT][SIZE=2] [/SIZE] [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]Osoby, u których doszło do osiedlenia się larw włośni w mięśniach (mięśniach pomocniczych w oddychaniu serca) zapadają na duszności i choroby, których nie można już wyleczyć, co w konsekwencji prowadzi do śmierci. Ktoś może powiedzieć, że nowoczesna nauka potrafi izolować i zabić włośnia krętego z mięsa wieprzowego. Odpowiedź jest jedna: tylko u tych świń, które są wyhodowane i gotowane sposobami naukowymi.[/SIZE][/FONT][SIZE=2] [/SIZE] [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]b) [/SIZE][/FONT][SIZE=2][I][FONT=Arial, sans-serif]„Taenia Solum”. [/FONT][/I][/SIZE][FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]Pasożyt powoduje zaburzenia trawienne, biegunkę, zaparcia, bóle głowy, brak apetytu.[/SIZE][/FONT][SIZE=2] [B][FONT=Arial, sans-serif] Mięso wieprzowe jest również powodem wielu chorób, tj.:[/FONT][/B] [/SIZE] [LEFT] [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2] a) [/SIZE][/FONT][SIZE=2][I][FONT=Arial, sans-serif]Human Cysticerusis [/FONT][/I][/SIZE][FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]- atakuje tkankę mózgową, serce i oczy, [/SIZE][/FONT] [/LEFT] [LEFT] [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]b) [/SIZE][/FONT][SIZE=2][I][FONT=Arial, sans-serif]Eryspeloid [/FONT][/I][/SIZE][FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]- powoduje wysoką temperaturę, zapalenie węzłów chłonnych, [/SIZE][/FONT] [/LEFT] [LEFT] [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]wywołuje drgawki, [/SIZE][/FONT] [/LEFT] [LEFT] [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]c) [/SIZE][/FONT][SIZE=2][I][FONT=Arial, sans-serif]Entamebu,[/FONT][/I][/SIZE][/LEFT] [FONT=Arial, sans-serif][SIZE=2]d) [/SIZE][/FONT][SIZE=2][I][FONT=Arial, sans-serif]Balantidum Coli[/FONT][/I][/SIZE][/quote][SIZE=2][I][FONT=Arial, sans-serif] [/FONT][/I][FONT=Arial, sans-serif]To samo znalazłam w zakazie sporzywania wieprzowiny zawartym dla KORANU - re same argumenty - niesamowite :D[/FONT][I][FONT=Arial, sans-serif] [URL="http://www.planetaislam.com/islam/wieprzowina.html"]planetaislam > Zakaz spożywania wieprzowiny[/URL] [/FONT][/I][FONT=Arial, sans-serif]mnie to nie dziwi bo według mnie jest jedna religia tylko róznie się nazywa, ale tak, Bardzo ciekawych rzeczy dowiedziałam się z portlów o kulturze Arabskiej i czasem nie wiedziałam, jaka zakładkę mam otwartą czy Chrześcijańska czy innowierczą no i zlinków, które przytoczyłaś mamy cos o karmieniu kurcząt hormonami - wiem, że są zwolenniczki diety kurczakowej [/FONT][/SIZE] [B](..)Drób jest karmiony hormonami, dlatego powinniśmy go wykluczyć z diety[/B]Nie trzeba bać się hormonów zawartych w drobiu. Są to substancje, które odkładają się przede wszystkim w tkance tłuszczowej. Ponieważ mięso drobiowe jest chude, zawiera ono dużo mniej hormonów niż mięsa o wysokiej zawartości tłuszczu. Pamiętajmy jednak, że w naszym kraju większość wieprzowiny i wołowiny pozyskuje się z nieintensywnej hodowli w małych gospodarstwach, gdzie nie dodaje się hormonów do pasz.(..) [B][FONT="][URL="http://www.medigo.pl/artykul/1194_Mieso___Najwazniejsza_jakosc__nie_ilosc.html"]Mięso - Najważniejsza jakość, nie ilość: Medigo[/URL] [FONT=Arial]A TO OD SIEBIE jednym słowem. Życie zabija i jakichkowliek wyborów nie dokonamy nieuchronnie zbliżamy sie do starości słabosci i grobowej deski. Jako niedoświadczona mama ale doświadczone dziecko chcę tylko podziękować mojej Mamie za to, że nie odebrała mi smaku schanowego z ziemniakami i buraczkami, za to że jadłam pierś kurczaka z frytkami i serem....i wiele innych rZeczy. Jadłam "tłusto i niezdrowo" jadłam "brudno" marchewki z gruntu i jabłka z drzewa wycierane w bluzkę i zyje, nie mam nadwagi, nie choruję i.........KOCHAM SPORT! i tak samo wychowam mojego syna tak jak wychowywała mnie moja Mama dzięki, kórej znam smaki Polskiej Kuchni, dzięki której jestem aktywna ruchowo, dzięki której skończyłam studia wyższe, dzięki której jestem kim jestem i wiodę cudowne życie w jednym z większych miast żyjąc w smogu, i dostarczając organizmowi tego co produkuje szybki rozwój gospodarczy. Mam nadzieję elinko, że nie uraziłam Cie w żadnym słowie i mam nadzieję, że nie tyle argumenty dotyczące mięsa co naszych skrajnych wiar przekonają Cię do bezcelowości tej dyskusji dalej. [/FONT] ps jest tu kilka błędów nie portalów tylko portali, i coś tam jeszcze nie zdąże tego poprawić bo własnie ida goscie sory [/FONT][/B]
-
[quote name='Hanna R.']Nie mogło być inaczej . Ja mam tron w genach.:p Nie można. Kurze pióra są silnymi zewnątrzpochodnymi alergenami . I jako takie mogą wywołać reakcję kontaktową wymagającą intensywnej farmakoterapi . Już lepiej pozostać przy świecy i mandarynce :p Niektóre środowiska naukowe i opiniotwórcze uważają ,że Vectra też jest alergenem. :loveu:[/quote] zastosuje się do Twych rad Królowo :loveu: zostane przy świecy i mandarynce :diabloti: hm to stąd mój kaszelek :roll:
-
drogie panie królowa udaje się na spoczynek :loveu::loveu::loveu::loveu: żegnam do jutra :p a to na miłą noc lub przyjemny poranek [URL]http://www.smog.pl/wideo/29728/kompilacja_wpadek_i_wypadkow_mocne/[/URL] nie nie pójdę spać [URL]http://www.smog.pl/wideo/29693/trening_czyni_mistrza/[/URL] [url]http://www.smog.pl/wideo/29565/top_10_trikow_na_hustawce/[/url]
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
dbsst replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
na narty jedziesz :cool1:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
[quote name='asher']Buahahah, ALu, to Ci widzę nieźle tu życzą, sto lat zachrzaniania z dzieciaczkami... :loveu::lol: Albo wąską specjalizacją :evil_lol: Jesteś wtórna :shake: Życiowe też masz większe? :diabloti:[/quote] hahahahhahha chciałam coś napisać ale się powstrzymam hahahaha Asherko :loveu:
- 78403 replies
-
[quote name='asher']Rany, wy tu jakimiś szyframi operujecie :crazyeye: Czemu jajko, mleko, wieprzowina, wołowina i w ogóle wszystko jest be? To co żrą te, które tego nie jedzą i gdzie to opisują? :-o PS. Debe, czy ty wydzielasz jakieś feromony, które przyciągają tiry? :mad:[/quote] a jest takie miejsce gdzie można się dowiedziec wielu rzeczy :loveu: tak kiedyś to były chłopaki a teraz to inny rodzaj miłości :evil_lol::evil_lol::evil_lol: