Faro
Members-
Posts
1489 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Faro
-
i (podawany juz przez Formicę) link do obowiązującej aktualnie ustawy [URL]http://www.wetgiw.gov.pl/przepisy_wet/Ochrona%20zwierzat/U.106.1002.htm[/URL]
-
[I]podaje adres www do przygotowanego przez Departament Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii projektu ustawy zmieniającej.[/I] [I]Prośba o zapoznanie się z tym projektem i Wasze opinie .[/I] PROJEKT USTAWY [I]2006-08-08[/I] O ZMIANIE USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄT I USTAWY O OCHRONIE ZDROWIA ZWIERZĄT ORAZ ZWALCZANIU CHORÓB ZAKAŹNYCH ZWIERZĄT [URL="http://www.dogomania.pl/forum/"][B][COLOR=#0000ff]pobierz plik (.pdf 82 KB) [/COLOR][/B][/URL][FONT=Times New Roman][COLOR=#0000ff][URL="http://www.dogomania.pl/forum/"]http://www.minrol.gov.pl/FileRepozytory/FileRepozytoryShowImage.aspx?item_id=18948[/URL][/COLOR][/FONT] [COLOR=#000000]Osoba odpowiedzialna za opracowanie projektu ustawy: Marek Jezierski Departament Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii tel.: 022 623 11 13[/COLOR]
-
Warszawa SGGW-Bokserek Staś-szuka domku-za późno-za TM
Faro replied to oktawia6's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Oktawio - na pw od Ciebie to ja też czekam (to z namiarem na p.doktor od chorych nerek ) -
po niedzieli dam znać czy teraz są o'key
-
Warszawa SGGW-Bokserek Staś-szuka domku-za późno-za TM
Faro replied to oktawia6's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
dzięki - odpisałam:lol: -
Przypominam : [B]nie dyskutujemy nad propozycjami [/B][I](będzie to robił zespół z udziałem prawników) [/I][U]tylko zamieszczamy konkrety (najlepiej z usazadnieniem ,[/U] to bardzo ułatwi potem pracę zespołu nad "materałem roboczym")
-
bokserek - Oscar - przyplątało się kolejne choróbsko:(
Faro replied to konisia's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Konisia - zaloguj się na www.forum.boksery.pl (a może juz tam jesteś ?) skontaktuję Cie tam z osobą,która jest dyplomowanym szkoleniowcem , szkoli w Warszawie ma hodowlę boksiów - zna sie na nich i kocha je. Z pewnościa pomoże i to będą najbardziej fachowe rady. Jak pojawisz sie tam na forum, "to przystąpie do działania" Oskarek poczuł sie "panem domu" i najwyższy czas na jego własciwe wychowanie :lol: Czy Oskarek jest całkowicie głuchy ? -
Warszawa SGGW-Bokserek Staś-szuka domku-za późno-za TM
Faro replied to oktawia6's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
A co to za łóżko ? Pies z problemami kręgosłupa nie może mieć jakiś "wynalazków" , no a Staś szczególnie z uwagi dodatkowo i na wzrok i na utrzymanie higieny posłania najlepszy zwykły materac i powłoka nieprzemakalną/zmywalną i na to koc (do zmiany) -
Kraków: Mix bokserka - znowu w schronisku, potrzebna pomoc!
Faro replied to Trop's topic in Już w nowym domu
No to zmieńcie jej imię np na Buźka :lol: (to brzmi o wiele sympatyczniej niz "morda":mad: ) -
[B][U]propozycja : [/U][/B][I](dot. edukacji dzieci i młodzieży)[/I] [I]wprowadzenie do podstawy programowej kształcenia na poziomie [/I] [I]- wychowanie przedszkolne[/I] [I]- szkoła podstawowa[/I] [I]- gimnazjum[/I] - [SIZE=1](kolejny poziom do zastanowienia sie przez "zespół")[/SIZE] obowiązkowych treści dotyczących humanitarnego i odpowiedzialnego traktowania zwierząt domowych [I][U]uzasadnienie wprowadzenia zmiany :[/U][/I] Wprowadzona zmiana ma na celu "wyeksponowanie" (podkreslenie) w treściach programowych kształcenia dotyczących ochrony zwierząt zagadnień związanych z humanitarnym traktowaniem zwierzat domowych i odpowiedzialnościa za posiadane zwierzęta. Powszechna i obowiązkowa edukacja dzieci i młodzieży ukierunkowana na problem bezdomości zwierzat i odpowiedzialności człowieka za posiadane zwierzęta domowe wpłynie na podniesienie ogólnej świadomości społecznej w tym zakresie , stworzy fundament do wychowania społeczeństwa wrazliwego na los zwierzat i odpowiedzialnego za posiadane zwierzeta, co wpłynie na zmniejszenie bezdomności zwierzat, zapobiegnie przypadkom znęcania sie nad zwierzętami Obecny zapis art.8.2 Ustawy obligujący [B]uwzględnienie problematyki[/B] [B]ochrony zwierząt[/B] [B]w kształceniu ogólnym[/B] nie gwarantuje obowiązkowej realizacji zagadnień , o których mowa w proponowanej zmianie . Stąd koniecznośc jego uszczególowienia. Proponowana zmiana nie pociąga za soba skutków finansowych. ( [I]Zadania dla prawnika znajacego sie na tworzeniu aktów[/I] [I]prawnych:[/I] [I]1. Rozstrzygnięcie czy zmiana ta powinna byc wprowadzona [/I] [I]w formie zmiany zapisu art.8.2 Ustawy czy może w formie[/I] [I]rozszerzenia zapisu tego atykułu.[/I] [I]2. "przekształcenie" tego na fachowy język prawniczy[/I][I])[/I] Można jeszcze dodać w uzasadnieniu : Zespół nauczycieli - praktyków opracuje i przesle do dnia.......ministrowi własciewmu do spraw oświaty i wychowania propozycje obowiązkowych treści programowych dla poszczególnych etapów kształcenia dotyczących powyższych zagadnień [B]- ale to do zastanowienia sie w zespole , czy jest realne [/B] (ale prawda jest taka, ze jesli chcemy, by te treści spełniły zamierzone oczekiwania, to powinniśmy przygotować ich propozycje [I]- by nie było jak z lista "agresorów")[/I]
-
ale z forów związanych z róznymi rasami to proszę niech propozycje wrzucają na dogomanie do tego wątku - nie mozemy rozdrabniac sie na fora poszczególnych raz bo tego nie opanujemy i "zginiemy" [B]Dzielimy konkretnie gatunkami : psy, koty. ............[/B]
-
No to jeszcze jedna sesja zeby choc ze 3 duuuuuze fotki były:mad:
-
Jeśli dotyczące psów to tak tutaj (ale fretek na Waszym forum , a potem przedstawiciela prosimy z "gotowcem" na spotkanie:lol: ) czy przekazałaś info u siebie na forum ( ja pewnie musiałabym sie rejestrować ) - może skopiuj moj post do Was
-
[B]WAZNE DLA DOGOMANIAKÓW : [/B] prosze wpisywać konkretne propozycje dotyczące psiaków i problemów ogólnych , [B]nie dyskutujemy, nie sprzeczamy sie kto ma racje a kto nie[/B] , TYLKO PROPOZYCJE (taka internetowa burza mózgów) Nasze (dogomaniaków/i inne dot.psów) propozycje gromadzi p.Zofia
-
To nie było jakies konkretne spotkanie - tylko 4 osoby i problem jak dalej działać by nie zaprzepaścic szansy na wprowadzenie zmian . Nie piszę , kto brał w nim udział - ważne , ze powstała płaszczyzna do współpracy ruszaja konkretne działania :lol: Pierwsze konkretne robocze spotkanie zespołu bedzie jak pisałam za tydzień w niedziele
-
[U]mam nadzieję, ze jest to początek konstruktywnej wspólpracy , opartej na dialogu i szukaniu kompromisu, ze przykre słowa , które wczesniej padły w tym watku zostana odsuniete na bok i rozpoczną sie kontretne działania .:lol: :lol: :lol: :lol: [/U] [B]WAŻNE : przedstawicieli proszę o kontakt przez pw bym mogła przekazac dokładne informacje o spotkaniu zespołu oraz ksero materiałów , do przejrzenia . [/B]
-
1. Będę pisać "po kawałku" , bo mam problemy z wysyłaniem dłuższych wiadomości 2. Będe pisać tłustym drukiem by zwrócić na ten post uwage innych Skoro chcemy coś osiągnąc najwyższa pora skonkretyzować nasze działania. [B]Dziś w Krakowie odbyło się spotkanie grupy ludzi , w celu ustalenie toku działań nad przygotowaniem propozycji do obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej. [/B](Dlaczego w Krakowie ? bo chyba tu będzie najłatwiej stworzyc zespół ludzi, którzy będą pracowac nad przygotowaniem propozycji zmian) [B]Nasze dzisiejsze ustalenia są nastepujące :[/B] [B]Tworzymy zespół ludzi prezentujących srodowiska róznych zwierzaków. Do zespołu tego dołączą prawnicy , mający doswiadczenie w opracowywaniu aktów prawnych [/B]( szukamy takich prawników, którzy zechca sie w to zaangażować. Uwazamy, ze zmiany powinny dotyczyć nie tylko psów , kotów, ale też i innych zwierząt . Łącząc nasze siły, doświadczenie , mamy większe szanse na wprowadzenie proponowanych zmian niż oddzielnie poszczególne środowiska ) [B]Proponujemy następujący tok działań:[/B] [B]Na forach prozwierzęcych zbierane będą propozycje zmian do ustawy związane zarówno z kwestiami ogólnymi jak i specyfika danego gatunku . Osoba wybrana przez srodowisko forumowiczów jako przedstawiciel "danego gatunku zwierzaków" wejdzie w skład zespołu.[/B] [B]WAZNE by osoba ta mogła byc obecna na spotkaniach zepołu, które beda organizowane w Krakowie.[/B] [B]Taki przedstawiciel zbierze w całośc propozycje swojego śodowiska , wydrukuje i przyniesie (dobrze w kilku egzemplarzach) na spotkanie robocze zespołu, które odbedzie sie w Krakowie w niedzielę 24.IX.[/B](dokładne informacje nt. miejsca i godz. spotkania przekazane beda bezpośrednio przedstawicielowi) . [B]Po pierwszym roboczym spotkaniu zostanie przestawiony na forum skład zespołu roboczego, by wiadomo było kto go tworzy .[/B] [B]WAZNE : [U]propozycje zbierane są do soboty 23.IX[/U][/B] [B][U]WAZNE : proszę o kontakt kogoś z forum fretek by pomógł zamieścic tę informacje na Waszym (fretko) forum [/U][/B] [B][U]WAZNE : informacje przekazałam juz telefonicznie miłośnikom kotów - ma sie ukazać na forum w poniedziałek [/U][/B] Na forach zbieramy pomysły, wnioski, spostrzeżena. Zespół przedstawicieli "róznych zwierzaków" wybierze najistotniejsze kwestie - realne do wprowadzenia. Kazdy musi mieć świadomśc, ze nie wszystkie propozycje (choc pewnie też słuszne ) będą mogły byc uwzglednione , lepiej bowiem PRZYGOTOWAĆ I UZYSKAĆ WPROWADZENIE np.3-4 (KILKU) ZMIAN NIZ PRZYGOTOWAC 20 zmian , KTÓRE ZOSTANA W CAŁOŚCI ODRZUCONE !
-
Warszawa SGGW-Bokserek Staś-szuka domku-za późno-za TM
Faro replied to oktawia6's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Dalsze informacje jeszcze będą (te dot.szukania mu domku), ale musimy z Ewka omówić na spokojnie pewne kwestie , a w ciągu dnia , albo Ona zajęta albo ja . Może dziś "uskutecznimy nocne rozmawy Polek" ? Nadal czekam na info od Oktawii dot. namiarów na te Paniadoktor by Ewka mogła z nia osobiście pozrozmawiać ! -
Jeśli chodzi o kwestie edukacyjne propozycja zmian musi dotyczyć wprowadzenia do realizacji obowiazkowych treści programowych w klasach ......... dot. ........... Zapis "wprowadzenie jednej godziny lekcyjnej " ma inne znaczenie w sensie prawnym niz tu potocznie rozumianym. W rozumieniu prawa oświatowego taki zapis to dodatkowa jednostka lekcyjna 45 min. w siatce godzin (a nie realizowanie tej problematyki w ramach godziny wychowawczej/przyrody/biologii - czy jeszcze jakiegoś innego przedmiotu). Z takim zapisem wiążą sie też inne kwestie z niego wynikające ( np. finanse - bo będzie dodatkowa godzina za która trzeba zapłacic nauczycielowi , nawet jeśli jedna - to pomnozona przez ilośc klas i ilość szkół da całkiem pokaźną kwotę)
-
Warszawa SGGW-Bokserek Staś-szuka domku-za późno-za TM
Faro replied to oktawia6's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Oktawia - dlatego prosze o namiary do tej Pani doktor - bo jeśli na wyniku badań mocznik i kreatynina sa w normie to nie ma mowy o chorych nerkach . Jesli pani doktor tak Ci powiedziała to trzeba to wyjasnic dla dobra Stasia -ale to może wyjaśnic tylko bezpośrednia rozmowa osoby odpowiedzialnej za Stasia z ramienia "Anioła" i tej pani doktor. To ważne -
Ty nie wariuj tylko zrób nową sesję i większe zdjęcia :evil_lol: i to szybciutko. (reszta bedzie na pw)
-
Grubas juz po zabiegu ,zeby za - plombowane ;-)
Faro replied to madziara1983's topic in Już w nowym domu
Uważaj na ten mecortolon. (miałam Mecortolon N - krem) Odstawiłam go po trzech smarowaniach brody Piratka , bo by mu całkiem wyłysiała - jak przetarłam mu te brode ściereczką z microfibry to ściereczka była całą w czarnym meszku z Piracikowskiej bródki. Obserwuj więc te łapy. ja brodę Pirata po każdym spacerze (i jedzeniu) przecieram własnie taką wilgotna ściereczka z mikrowłókien , by usunąc alergeny i brud . Wiadomo, ze na spacerze wkłada ten pycholek w trawska i ma bezpośredni (tak jak i łapy) kontakt z allergenem . -
Warszawa SGGW-Bokserek Staś-szuka domku-za późno-za TM
Faro replied to oktawia6's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Co do misek - mysle, ze takie na stojaku ustawione w stałym miejscu byłyby tez dobrym rozwiązaniem - Staś po pewnym czasie nauczy sie gdzie one są - ale na ten temat jeszcze dziś wieczorem pogadam z Ewką. (Ewa nie może sie tu osobiście pojawic, bo ma uszkodzony komputer) Na temat pomocy w szukaniu domku - równiez napisze wieczorkiem , jak wszytko uzgodnie z Ewką. Jedno jest pewne - Staś nie może iść do warunków, gdzie przez dwie/ trzy godziny dziennie bedzie miał swojego człowieka a reszte będzie spędzał w kojcu -to porównywalne warunki do tych które ma teraz , a on potrzebuje "człowieka na stałe" ,ale o tym wszystkim wieczorem. -
Warszawa SGGW-Bokserek Staś-szuka domku-za późno-za TM
Faro replied to oktawia6's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Czego szukamy PILNIE dla Stasia (oprócz domku, bo o tym napisze na samym końcu) : 1. maty /wykładziny antyposlizgowej, zmywalnej , która mozna by rozłożyć w boksie Stasia tak by nożęta nie ślizgały sie mu po płytkach. Obeszłam wczoraj sklepy w Krakowie - znalazłam taką wykładzine jak linoleum , tylko własnie antypoślizgową (ona ma takie wypukłe krążki - im są one gęściej tym lepiej - nie wiem jak to inaczej Wam tu opisać, ale takie wykładziny są też czasami np. w autobusach , busach w przejściu między siedzeniami ). Niestety w krakowskich sklepach z wykładzinami - tego typy wykładziny są tylko na zamówienie, a nikt nie sprowadzi tak małej ilości . Może w Warszawie taka wykładzina jest w ciągłej sprzedaży . Trzeba pochodzić po sklepach tego typu i poszukać. ( W Krakowie został mi jeszcze jeden sklep z wykładzinami przemysłowym - pojadę tam jutro) . Jak ktoś znajdzie taka wykładzine w Warszawie - prosze o informacje !!! 2. Rozmawiałyśmy o posłaniu dla Stasia - Staś juz kilka posłań po prostu posikał i "pokupkał" i trzeba było je wyrzucic. Ale znalazłysmy rozwiązanie. Mam "materiał" (to był taki domek ogrodowy jak mozna kupić w sklepach typu "OBI" ,ale niestaty stelaż juz do niczego) z którego można uszyć cos jak prześcieradło z gumką , to nałozyć na posłanie i na to koc (bo ten "materiał" nieprzyjemnie szeleści. Jak Staś zmoczy koc - to bedzie on do wyrzucenia, a pokrowiec ten na posłaniu nie przemoknie - wystarczy go bedzie przetrzec - mysle, ze jest to dobre rozwiązanie. Ktoś ( Oktawia ??) chciał sprezentowac Stasiowi posłanie - musiałabym więc wczesniej wiedzieć jakie są jego wymiary (posłania - nie Stasia;) ), by uszyc taki pokrowiec. Pokrowiec postaram sie uszyc w przyszłym tygodniu i wysłac do Ewki. ewentualnie mogę zorganizowac dla Stasia taki materac- siennik , na który od razu uszyje pokrowiec i wyśle całość ( mam nadzieje , ze udałoby sie wysłac przesyłką PKP, bo inaczej będe musiała sama jechac z tym pociągiem :cool3: )