Jump to content
Dogomania

asiunia

Members
  • Posts

    3524
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asiunia

  1. Paco wygląda zupełnie jak poczwara:lol: Wyglaskaj od nas Irish,biduleczka:-(
  2. To ja też poproszę o dopisanie do listy:p domek+pies
  3. [quote name='zerduszko']Sugerujesz, ze tamtą sprawę sobie wymyśliłam :razz:[/quote] A gdzie to wyczytałaś? Moim zdaniem jeżeli owa sprawa została tak zakońćzona przesłanki musiałybyć inne niżeli te któe są omawiane w sytuacji gops
  4. [quote name='zerduszko']Nieprawda. W moim otoczeniu byłą już taka syt. i właściciel psa bez kagańca bulił za leczenie, bo ten nie został pogryziony=zaatakowany. W najgorszym razie dostałby mandat za brak smyczy. Poza tym, a jak pogryzie psa, który jej nie atakował??[/quote] Absolutnie się z Tobą nie zgodzę...Prawo stoi po stronie gops ktora WYPEŁNIA OBOWIĄZKI nałożone na nią w ramach UCHWAŁY RADY MIASTA jak również realizujewymogi których nie przestrzeganie grozi :art. 77 KW Kto nie zachowuje [B]zwykłych lub nakazanych środków ostrożności[/B] przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany. Zwykłym i nakazanym jest smycz... Wlasciciel jamnika podlegałby odpowiedzialności zarówno na podstawie uchwały jka i KW
  5. [quote name='Alba1986']http://images41.fotosik.pl/188/d093ec20cef48472med.jpg:D niezła fota. Mokry i do tego w piasku:cool3::eviltong: Czyli Paco-błoto:eviltong: [quote name='anetta']http://images38.fotosik.pl/188/d01c0c7e53f50b0bmed.jpg :turn-l::turn-l: Ale on ma wielkie łapy! on jest cały nieproporcjonalny;)
  6. [quote name='zerduszko']Może z tego powodu wymyślono kagańce ;) [B]Jak ona kiedyś ugryzie psa, albo co gorsza pogryzie, a właściciel postanowi dojść swojego, to tak czy siak za to zapłacisz. W Polsce takie prawo jest a nie inne[/B].[/quote] Wszystko zależy od okoliczności...Jeżeli w przypadku sytuacji z jamnikiem doszłoby do poryzienia to właściciel jamnika jest w owiele gorszej sytuacji niżeli gops...
  7. [quote name='gops']w elblagu pies ma byc albo na smyczy albo w kagancu [B]nic nie pisze o tym ze psy agresywne w tym i tym[/B] tyczy sie to terenu zabudowanego ja specjalnie chodze na polany w miare daleko od ludzi i blokow i tam ja puszczam[/quote] To jest ciekawa kwestia,kto niby i na jakiej podstawie ma oceniać czy pies jest agresywny?
  8. [quote name='Kaidar']popieram wyżej... karma jest odpowiednia dla wieku psiaka, jego wielkości... można się spotkać że są karmy dla danej rasy ale nie we wszystkich sklepach...głównie to jest podział karm wg wieku psa i jego wielkości (składniki, przy suchej karmie to nawet wielkość groszków)[/quote]Podział na rasy to tylko chwyt marketingowy-dzisiaj kupiałam kg royala junior dla owczarków-skład niemalże identyko co zwykly junior,wielkość krokietów też ale za to cena wyzsza o 7 zł od normalnego;) [quote name='Cirilla888']"pies w typie rasy-nic więcej" No właśnie o to mi chodzi, żeby było określenie pośrednie pomiędzy typowy mieszaniec, który do żadnej rasy podobieństwa nie wykazuje, a "pies w typie rasy"...[/quote] jest i od dawna funkcjonuje na dogo
  9. [quote name='zerduszko'] asiunia - w niektórych miastach jest mowa o smyczy lub kagańcu, a w przypadku psów agresywnych. Poza tym mandat można dostać jeszcze na podstawie KW.[/quote] Żeby dostać mandat na podstawie KW trzeba bardzo narazić się panom niebieskim;)Z drugiej strony nawet i smycz i kaganiec nie pomogą,bo okazują się niewystarczajacymi środkami zabezpieczajacym jak się trafi na atypsiarza;)
  10. Gops,jezeli w Elblągu nie ma wymogu wyprowadzania psów na smyczy i w kagańcu(tylko albo/albo lub smycz) to prawo całkowicie stoi po Twojej stronie,jeżeli jest w/w to i tak bardziej stosujesz się do przepisów niż właściciel jamniola więc w najgorszej sytuacji przypuszczam że dostałabyś upomnienie;)
  11. [quote name='Cirilla888']podobny i niemal identyczny i tu jest różnica...[/quote] Nie ma dwóch identycznych osób,podobnie jak nie ma dwóch identycznych psów-można tutaj mówić tylko o podobieńśtwie [quote]A jeśli chodzi o psa, który powiedzmy ma jedno z rodziców z rodowodem, drugie bez, ale wygląda dokładnie według wzorca rasy, to co, już kundel tak?[/quote] pies w typie rasy-nic więcej [quote]Chodzi o stwierdzenie czegoś takiego jak pies nierodowodowy pochodzący od danej rasy... [/quote] na jakiej podstawie twierdzisz że pies pochodzi o psa rasy X? Wystarczy przejrzeć PWP jest tam masa psów przypominających egzemplarze b.rzadkich ras,to znaczy że od nich pochodzą? [quote]I żeby nie było kolejnych komentarzy bez sensu do tego, chodzi bynajmniej nie o nazewnictwo do rozrodu i sprzedaży takich psów, tylko o jakąś klasyfikację...[/quote] klasyfikacja jets prosta-PIES W TYPIE [quote]Albo choćby to, że taki pies ma też potrzeby takie jak rasa od której pochodzi i nie można stwierdzić, że skoro nie ma rodowodu, to już mu nie jest potrzebna karma dopasowana składnikami do rasy z której pochodzi i tak samo wychowanie czy pielęgnacja...[/quote] Każdy pies potrzebuje odpowiedniej karmy,kazdy potrzebuje pielęgnacji i każdy wychowania...Wszystko zależy od indywidualnego osobnika
  12. [quote name='diabelkowa']a gdzie zescie byli ?[/quote] w szosznowczu:p Marta-dokładnie i to szczescie na psim pysku:p
  13. [quote name='Marta_Ares']http://images39.fotosik.pl/188/03db125846a58673med.jpg jaki czyściutki :loveu: :loveu: Paco lubi wyglądać jak bezdomny:loveu:i uwielbia jak ja tez tak wyglądam:loveu:i wszyscy wokoło,jak jedna,wielka,bezdomna rodzina:loveu:
  14. Świetne czworołapki,Idol jest super i ma genialne imię:p
  15. Ale kumpla spacerkowego macie fajnego:p
  16. Malenka czuje sie juz coraz swobodniej:loveu:
  17. [quote name='diabelkowa']a diabel jeszcze w tym tygodniu emigruje do Czarnogory:diabloti:[/quote] Nawet mi nie mów:mad:
  18. Dobrze Dawida wyszkol;iłaś hihihih:p
  19. Heh...co dobre szybko się końćzy niestety:placz:
  20. zdjęcia obłędne-aż nie wiem które zacytować:loveu:
  21. ale kuleczka słodka:loveu:
  22. No właśnie?bo my na nowe fotki czekamy:p
  23. Ktoś tutaj ma dobra ręke do zdjęć:loveu:
×
×
  • Create New...