Jump to content
Dogomania

asiunia

Members
  • Posts

    3524
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asiunia

  1. [quote name='Szamanka']Mały czy duży - nieważne. Jeśli na terenie danej gminy/miasta obowiązuje przepis, że KAŻDY pies ma być na smyczy, to KAŻDY pies powinien na niej być. Nie trafiają do mnie argumenty w stylu "proszę się nie bać, on nie ugryzie"... 99 % właścicieli małych psów na moim osiedlu wyprowadza psy bez smyczy. Zawsze gadka taka sama. Nie rozumieją, że nie chodzi o to, że ich pies nie zrobi krzywdy. Nie rozumieją, że ta smycz ma być zabezpieczeniem ich psa. Dopiero jak dojdzie do tragedii, to jednak prowadzają kolejnego psa na smyczy. Tylko po co taka ofiara?...[/quote] :klacz::klacz::klacz:Nic dodać,nic ująć... Prawo dla wszystkich jest identyczne!Nie powinno być podziału na lepszych i gorszych,czyli takich co mogą wszystko i co nie mogą nic:shake:
  2. Słodka młoda:loveu:niestety...mój poczwar ma już prawie 4 miesiace ale nadal kąsa jak opetany:shake:
  3. Cudna Heksolinka:loveu::loveu:a podgryzanie nóg znam...niestety z doświadczeń własnych:angryy:
  4. ;)Paco to właśnie taki wybrzydzak niejadek;) Trzeba szukać aż się znajdzie...u nas rewelacyjnie działają parówki jedynki z żółtym serkiem:eviltong:Każdą inna formę jedzenia traktuje w sumie jako karę...a zabawki próbowałaś?
  5. [quote name='mala90210'][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/1666.html"]asiunia[/URL] - mam pytanie , wytresowałaś już w swoim życiu jakiegokolwiek psa ?? jak tak to jakimi metodami ?? :)[/quote] Samodzielnie 2, teraz jestem w trackie współpracy z trzecim-prawie 4 miesiecznym ONkiem... Co do pierwszego,w tej chwili 12 letniego JRT to niestety miał to nieszczęście bycia moim pierwszym psem i zaraz królikiem doświadczalnym:oops:Stosowane miał na sobie i metody Brzezichy i Fishera i Fennell i ogólem wyszła kicha:eviltong:Rocky jest karny,zna komendy,zdał egzamin PT ale więcej w nim moich błędów niż aspektów pozytywnych Pierwsza rottweilerka(w wieku 5 lat wyciagnieta ze schroniska)od nowa uczona była wszystkiego przeze mnie,jednak pod okiem fachowców i hodowców rottweilerów,więc samodzielną pracą tego nie nazwę,nie mniej jednak PT,PT2 i podstawy IPO miała zrobione.Była delikatnym i miękkim psem więc nasza współpraca opierała się tylko na metodach pozytywnych,raz w życiu miała nałożone kolce(oczywiscie stosowane pod okiem tresera) ale więcej narobiły szkód niż pożytku Druga rottweilerka,wyciągnieta również ze schronika,uczona była klikierowo,niestety odeszła ciut ponad miesiąc po tym jak do mnie trafiła więc za dużo razem nie zdążyłyśmy zrobić-można powiedzieć że zrobiłam podstawy PT Co do Paco [url=http://www.youtube.com/watch?v=MzFlbAtrLVo]YouTube - Paco 14 tygodni-owczarek niemiecki[/url]
  6. [quote name='Pestka']Pytam z czystej ciekowości - rottki mniej ruchu potrzebowały?[/quote] Rotta wystarczyło ciut zmęczyć psychicznie-krókie cwiczonka powiedzmy 10 min,kolejne 10 min za piłeczką i spokojnie dalej na spacerek;) Mniej ruchu?Hmm raczej inna intensywność spaceru.Poczwar musi coś ciągle robić,być zajęty i to przeze mnie bo inaczej sam szuka sobie rozrywki i wtedy pańcia jest beee,nudna i trzeba poszukać nowego właściciela:eviltong:Rotteczkom wystarczyło że jestem-ja byłam centrum wszechświata i nie trzeba im było dodatkowych atrakcji;).
  7. [quote name='mala90210']Właśnie przestudiowałam z tej książki rozdział "niepodejmowanie pokarmu znalezionego lub podanego przez osobę obcą " i nie ma tam nic o łapce na myszy :shake: jedyne metody tam zawarte do wkładanie w dany kąsek ostrego pieprzu co spowoduje że kiedy pies przegryzie taki kąsek ( musi być nieco większy żeby go rozgryzł) pieprz zacznie go drażnić i więcej tego nie ruszy a druga metoda to podłączenie pod kąsek niewielkiej ilości prądu wytwarzanego z małej bateryjki i w momencie kiedy pies weźmie taki kęs do pyska odkręca mi się ten prąd co spowoduje że pies się wystraszy i więcej tego nie zrobi ( to może groźnie brzmieć ale sądzę że w obrożach elektrycznych jest więcej prądu niż w tej metodzie z kąskiem )[/quote] Ja mam wydanie z 2000 roku i jest tam przykład o pułapce na myszy...:roll:
  8. [quote name='mala90210']nooo dokładnie A.Brzezicha i H.Lisecki :roll: a dlaczego zaszkodzi ?? za stara pewnie i przestarzałe metody ??[/quote] Przykładowo...Oduczenie psa pobierania pokarmu od obcej osoby lub z ziemi poprzez umieszczenie mięsa w pułapce na myszy:shake:
  9. [quote name='mala90210']Pies mojego chłopaka to 7 miesięczny szczeniak i to bardzo łagodny więc akurat jego ataku się aż tak bardzo nie obawiałam jedynie ciężaru gdyby chciała trzasnąć łapą tego małego psa w celu zabawy , i nigdy sama z nimi nie idę tylko idzie z nami mój chłopak którego Neron słucha , tutaj chodzi o to że on słucha stanowczych groźnych komend a ja jako osoba o cichym głosie niestety takich potężnych komend wydawać nie potrafię , i zrozumcie mnie że ja zakładam mu kaganiec kiedy idę z nim sama !!!! jedynie na polu puszczam go bez smyczy i bez kagańca a wtedy mam duże pole widzenia i zdąże zauważyć kiedy ktoś idzie z psem lub kiedy zbliża się do nas inny pies bez właściciela , poza tym szkole go w domu , teraz [B]jeszcze dostałam książke "amatorskie szkolenie psów" [/B]co prawda z roku 89 ale mam nadzieję że chociaż troszkę mi w tym pomoże ;)[/quote] Jeżeli Brzezichy to od razu wyrzuć:shake:więcej popsuje jeszcze niż pomoże
  10. [quote name='diabelkowa']czemu? no mam jeszcze kilka motorowych ale dzisiaj wstawiam loganisko ;P jak tylko ogarne ten chaos porzadkowy w okol mnie i takie tam ;)[/quote] Bo ja na ssm widok zdjecia mam ciary :eviltong: Cholera tez się dzisiaj wybierałam do Chorzowa ale w taką pogodę to do dupy:placz: Może jutro bedzie ciut lepiej:-(
  11. [quote name='as_kate']Surowe jajko nadaje połyść i zdrowszy wygląd ;)[/quote] Gdyby gremlin chciał jeszcze jajko jeść:shake: [quote name='Alicja'][FONT=Arial][COLOR=red][B]:evil_lol::evil_lol: no to masz teraz przerąbane [/B][/COLOR][/FONT][/quote] Tragedia...po raz kolejny sobie udawadniam że ON to nie dla mnie...
  12. Ale słodzizna:loveu:
  13. Heloł:hand: Gdzie fotki Lunki?:placz:
  14. Fotki?:mad:
  15. [quote name='sunshine']hehehe:evil_lol: A teraz ciekawostka z dzisiejszego dnia:razz:. [B]Shirce wypadły pierwsze ząbki[/B]:multi::loveu: ...i ich nie znalazłam:(. Będę polowac na następne :diabloti:.[/quote] Ja też wczoraj zauważyłam brak 4 malunich przednich ząbecków;)
  16. [quote name='anetta']Ludzie to pewnie mieli oczy jak 5 zł jak zobaczyli haszczaka na torze :evil_lol::evil_lol:[/quote] i wiele z nich pewnie tam szczęki zostawili:evil_lol:
  17. U nas tez leje:placz:a wybierałam się do Chorzowa na piwowyfestiwal:-(
  18. [quote name='mala90210'] ale o dziwo Neron dogonił Qwendii (mastify tybetańskie raczej wolniej biegają od owczarków niemieckich ) zagrodził jej droge , złapał ją za kark i zaczął odciągać od tego psa po czym ładnie przyprtowadził ja do nas :lying: byłam w wielkim szoku ale z tąd wiem że on atakuje tylko wtedy kiedy jest na smyczy i w pobliżu mojej osoby :???:[/quote] On się czuje szefem tego "Stada"i w w jego zakresie obowiązków leży dopilnowanie bezpieczeńśtwa tego stada... Swoja drogą ja mając problemy z utrzymaniem jednego psa przenigdy bym nie wyszła z dwoam jednocześnie:shake:
  19. [quote name='mamanabank']Przemyslcie to, bo cos mnie się wydaje, że nie chcecie tego kagańca, bo pies ładniej wyglada bez kagańca, a bezpieczeństwo innych stoi na dalszym planie.[/quote] To nie jest do końca tak...Pies który odkryje jak można "używać"kagańća jest niekiedy w stanie zrobić większą krzywdę kagańcem aniżeli zębami. Co może zrobić kagańcem?Wystarczy popatrzeć na psy patrolowe w akcji;)Fakt,są do tego odpowiednio szkolone,ale przeciętny Maksio czy Reksio też szybko skaupuje co można w takim kagańcu zrobić. Dla mnie rozwiązanie jest jedno-nie puszczać ze smyczy...Co do jeszcze ewentualnego zastrzeżenie"bo nie utrzymam,albo sobie nie poradzę"...No cóż,wybierajac rase czy psa dla siebie trzeba liczyc sie z pewnymi ograniczeniami,chociaz to tez nie jest element wykluczajcy...Sama waze 56 kg,miałam sukę rottweilera wazacą prawie 67 kg i panowałam nad nią jednym słowem,a zasmiast smyczy na dobra sprawe moglam uzywac sznurowki :roll:
  20. Nie mogę się napatrzeć na jej umaszczenie:loveu:
  21. Diabełkowa...przerazasz mnie:crazyeye:
  22. Ależ maluch fajowy! Widać że drzemie w nim wieeeeelki pies:evil_lol:
  23. Paco szamie od dzisiaj RC hypoallergic(czy jak to się tam pisze:eviltong:).Karma bardzo mu spasowała i mam nadzieję że ciut poprawi wygląd sierści przy okazji;) Na razie zrobiłam mu przerwę od pływanka no i niestety już ponoszę konsekwencje tej decyzji:evil_lol:Poczwar bite non stop przez 40 min aportował...ręka mnie już bolała,on się potykał o własny jęzor ale nie było zmiłuj...Teraz grzecznie sobie śpi a ja mogę na spokojnie poczytać:evil_lol:
  24. [quote name='mala90210']Te wypowiedzi rzeczywiście zachęcają do kupna plastikowego kagańca ale mam obawy że u Nerona wystarczy on na parę dni :/ on niszczy wszystko w ciągu paru minut :angryy: a skórzany to nie działa podobnie ?? myślę że byłby bardziej wytrzymały ;)[/quote] Nie ma co się bawić w półśrodki-najlepszy będzie fizjologiczny.Ma jeszcze wiecej plusów niż plastikowy,a i psy łatwiej go akceptują:roll: ON musi mieć zajęcie i to przede wszystkim psychiczne a dopiero później fizyczne!Praca z owczarkiem to czysta przyjemność jak się już wypracuje odpowiednie relacje i więź z psem. Zmroziło mnie kiedy przeczytałam Twój post o spuszczeniu psa na widok dwóch innych...Dziękuj losowi że tak się stało i że żadnej ze stron nic później nie dolegało...ONki mają to do siebie że lubią "przykozaczyć"niestety większość z nich trafia później na "odpowiedniego"przeciwnika i kończy się rumakowanie:shake:
  25. asiunia

    Frontline

    Czy spotkał się ktoś z reakcją alergiczną u psiaka na Frontline? dzisiaj uświadomiono mi jeden fakt,kiedy doszukiwałam się ewentualnych przyczyn świądu skóry i wypadania sierści u mojego szczeniaka-przede wszystkim "skrobie sie"w miejscach gdzie został psiknięty frontline:shake:
×
×
  • Create New...