Jump to content
Dogomania

asiunia

Members
  • Posts

    3524
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asiunia

  1. [quote name='LALUNA'][B]NIe chodzi o rase. Ale o osobniki które sa obciażone w liniach[/B]. Innymi słowy osobnik który nie jest obciazony nie bedzie jej miec. Co najwyzej moze miec przez złe żywienie niedobory żywieniowe, krzywice itp. U osobnik który jest obciążony możemy pogłębić dysplazje. Pamiętajmy że dysplazja moze wychodzic jedynie na rtg a pies nie dawac objawów dysplazji. Co nie znaczy ze ja nie ma. Jednak nadmierna eksploatacja, zle żywienie takiego osobnika sprawi ze szybko ujawnia sie objawy zewnętrzne dysplazji[/quote] A czy jedno nie wynika z drugiego?jeżeli rasa jest obciążona predyspozycjami do dysplazji to konkretna linia również;)Nie słyszałam nigdy o dysplazji u np.maltańczyka,a niestety co 4 ONek ma:roll:
  2. [quote name='LALUNA']Raczej to były wczesniejsze badania. Najnowsze dowodzą ze pies musi byc obciązony genetycznie. I dopiero pod wpływem środowiska, żywienia ujawnia sie dysplazja. [URL="http://www.psyimy.pl/weterynaria/Ortopedia/340,Mozliwe_obiektywne_rozwiazanie_problemu_preselekcji_fenotypow_miednicy_psow_obciazonych_genetycznie_dysplazja_stawow_biodrowych/"]Psy, pies, rasy psów, hodowle psów w Polsce - PsyiMy.pl[/URL] [URL="http://www.dysplazja.com/viewtopic.php?t=103"]www.dysplazja.com :: Zobacz temat - Artykul dr Adama Janickiego na temat dysplazji[/URL] Pytanie nr 1 i odpowiedz dr JAnickiego [URL="http://www.dysplazja.com/viewtopic.php?t=11"]www.dysplazja.com :: Zobacz temat - Dr A. M. Janicki o dysplazji. Odpowiedzi na pytania forumow.[/URL][/quote] Na ten temat rozmawiałam z dr hab. Siembiedą nie więcej niż 2 miesiące temu(czyli niedawno)-był zdania o dwoistości powstawania dysplazji,jednak oczywiscie dana rasa musi mieć do tego predyspozycje.
  3. [quote name='nateenanu']A[B] to przepraszam :) nie wiedziałam. Dobrze, że jest ktoś kto sledzi nowinki :multi:[/B] Mimo to, po przeczytaniu dochodzę do wniosku, że co prawda nie przesadzam z profilaktyką, ale jednak spełniam pewne okreslone warunki przytoczone w tym tekście - dbam o odpowiednią dietę, suplementację, zapewnienie odpowiedniej ilości ruchu, nie prowokuję psa do skoków. Zmartwiły mnie tylko te przeciążenia przy aporcie, bo mały uwielbia frisbee i z ogromnym zapałem podchodzi do aportowania - z zapałem o wiele większym niż konieczny do złapania talerzyka turlającego się po ziemi :shake:[/quote] Nie ma za co przepraszać;)a w temacie siedziałam niestety z przymusu-moja rotteczka miała bardzo poważną dysplazję i szukałam wszystkiego na ten temat:roll: Ja jestem za wczesną diagnostyką więc mojego ONka prześwietliłam jak miał ciut ponad dwa miesiące-łapeczki czyściutkie.Genetyczna dysplazja wykluczona,natomiast mimo wszystko bardzo na niego uważam;co jednak nie znaczy że jest ciągle na smyczy i wychodzi na 3 minuty przed blok;)owczarek to jednak owczarek;)Znosze i wnosze go po schodach,zabraniam nadmiernego skakania(jak wyskoczy raz czy dwa za patykiem w górę to tragedii nie ma),chodzi i biega tyle ile on chce a w ramach większej dawki ruchu zabieram go nad wode gdzie potrafi pływac nieraz i godzinami;).Jest przede wszystkim na suchym,dostaje też galaretke z rapek i preparaty na stawy
  4. Jaki misiaczek:loveu:ja już zapomniałam jak mój poczwar był taki maluni:roll: Obecnie dysplazje dzieli się na a)dziedziczną b)środowiskową czyli nabytą Tak czy siak ja bym prześwietliła malucha jak najszybciej-w tej chwili podawane leki(gdyby była tfu tfu tfu)znacznie mogą maluszkowi pomóc na przyszłość
  5. Hodowla vom Schwarzen Panther z Niemiec ale oni chyba nie mają ONków z SV:roll:
  6. Vectra a gdzie nabyłaś te cuda?:crazyeye:wyglądaja zajeb...
  7. [quote name='Kaidar']pamiętam jak miałam kiedyś kundelka (mieszanka bokserki i jakieś innego) to ona strasznie do rzeki wbiegała[/quote] [url=http://www.youtube.com/watch?v=8uybTpVoOis]YouTube - Paco(owczarek niemiecki) i woda[/url] tak?:cool3:
  8. [quote name='nateenanu'], dysplazja nie jest czymś co mozna nabyć, tylko jest dziedziczna, a to oznacza, że mozna jedynie odwlec jej pojawienie się. .[/quote] I tutaj się mylisz...Kiedyś sądzono że dysplazja to tylko i wyłącznie choroba genetyczna i tak jest ale tylko w jakiś 70%...W tej chwili mówi się to tzw.środowiskowej,czyli nabytej wywołanej przez złe odżywanie,zły dobór ruchu,przeciążenia etc. Więcej na w/w: Dr.med.wet.Stefan Jung tłumaczenie:W.Ziemecki konsultacja:dr.hab J.Siembieda "(...)O ile poprzednio uważało się, że HD jest problemem uwarunkowanym genetycznie, to dzisiaj okazało się, że tworzenie się HD jest warunkowane przez co najmniej jeszcze jeden kompleks tematyczny: przez (złe) odżywianie psa! Niezbyt fizjologiczny sposób poruszania się (np. sport ze skakaniem przez przeszkody) wydaje się odgrywać rolę podrzędną. Trwają kontrowersyjne dyskusje w jakim procencie dany kompleks tematyczny wpływa na tworzenie się HD. Autorzy Hazewinkel i Wiegand dają czynnikowi genetycznemu 20 do 50 procent, zatem inne czynniki mogą warunkować 50 do 80 procent." [B]inne:[/B] Dokładny mechanizm powstawania nie został w pełni poznany, ale przyjmuje się, że w 70% decydują geny, a w 30% środowisko Czynniki środowiskowe (zewnętrzne) potęgują predyspozycje genetyczne. Zaliczamy do nich: nieprawidłowe żywienie i za szybki wzrost - karma zbyt bogata w energię i zbyt dużo wapnia doprowadza do opóźnienia rozwoju więzadeł, torebek stawowych i muskulatury w stosunku do szkieletu. U młodych zwierząt więzadła i torebki stawowe są bardzo podatne na rozciąganie. Brak dostatecznego wsparcia ze strony mięśni pogłębia rozluźnienie stawu. Psy z silnie rozwiniętą muskulaturą zadu są mniej podatne na dysplazję. Psy, u których udział tkanki tłuszczowej wynosi 5-10% m.c. (psy krępe, limfatyczne, o słabo wyodrębnionych mięśniach i luźnej skórze) chorują częściej niż psy, u których udział tkanki tłuszczowej wynosi 1-2% m.c. (psy o wyraźnie zarysowanych mięśniach i przylegającej skórze) przetrenowanie psa - intensywne biegi, skoki, a zwłaszcza gwałtowne ruchy przy aportowaniu doprowadzają do znacznych przeciążeń w obrębie stawów urazy biodra.
  9. Mnie najbardziej dobijają komentarze i pytania w stylu "A to będzie owczarek?" aż ciśnie mi się wtedy na usta"yhy kiedyś napewno ale w międzyczasie będzie spanielem i dalmatyńczykiem":roll: A już pełne zdziwienie kiedy mówie że to pies w typie długowłosego owczarka niemieckiego "w typie mhm...to znaczy belgijski?":wallbash:
  10. [quote name='PrinceZZ'][B]Ja ostatnio padłam na plecy kiedy jakaś kobita podbiega do mojego psa , łapie go za szelki i do mnie z teksem : Pani złapie psa bo przecież zaraz wejdzie w kałuże i się ubrudzi![/B] [/quote] Przy moim szczurze by padła na zawał:evil_lol:on żadnej kałuży nie przepuści [IMG]http://images42.fotosik.pl/107/773496a9b225001amed.jpg[/IMG] [IMG]http://images43.fotosik.pl/195/10ab7d297d429fadmed.jpg[/IMG]
  11. [quote name='Śnieżynka']a nie lepiej psa za chipowac i zapisać na siebie ??[/quote] To nic nie da.Jeżeli przed zawarciem małżeństwa nie została spisana intercyza,nie jest zrobiona rozdzielność majątkowa bądź ze wspólności ustawowej(czyli tej która następuje po zawarciu małżeństwa i stanowi że wszystkie nabyte w czasie trwania małżeństwa dobra należą do obojga małżonków )nie zostaną "wyjęte"pewne przedmioty,to nie ma znaczenia np. kto jest wpisany do dowodu rejestracyjnego samochodu:roll:
  12. [quote name='deer_1987'][URL]http://images42.fotosik.pl/107/773496a9b225001amed.jpg[/URL] jak to wyglada..[/quote] Jak Papiś-świnka:diabloti: [IMG]http://images43.fotosik.pl/195/10ab7d297d429fadmed.jpg[/IMG]
  13. [quote name='Agniecha93']Oj dawno mnie nie tu nie było. Przychodzę, a tu takie bydle wielkie :evil_lol:[/quote] Rośnie jak na drożdżach...tylko nadal anorektyk:eviltong: [IMG]http://images42.fotosik.pl/107/773496a9b225001amed.jpg[/IMG]
  14. Ale ma uchi kosmiczne:loveu:z niecierpliwością czekam na dalsze fotki:p
  15. [quote name='deer_1987']i juz sie pieknie bez smyczy slucha?[/quote] Nadal gad ucieka,ale poszukam linki 15 metrowej i skończy się rumakowanie:diabloti: [IMG]http://images41.fotosik.pl/191/20e3808f35dd6a81med.jpg[/IMG]
  16. jaki fajny futrzak! patrzac na jego zdjecia w wieku 4 miesiecy pocieszam się że nie tylko Paco wygląda jak pajacyk:eviltong: Co do wagi mój anorektyk waży 17 kg,w wieku 4 miesięcy:oops:
  17. Pociągi są zuuuueee i straszne:placz::placz::placz::evil_lol:Dlatego też jednym z nich wróciliśmy do domu:diabloti:A potem spacerek z aportem of course [IMG]http://images38.fotosik.pl/191/e4623db451e2dd37.jpg[/IMG] [IMG]http://images42.fotosik.pl/107/ed88ca5538370498.jpg[/IMG] [IMG]http://images39.fotosik.pl/191/000bbaa0f7397c46.jpg[/IMG] [IMG]http://images44.fotosik.pl/194/e0f9e937d5ed1579.jpg[/IMG] [IMG]http://images48.fotosik.pl/194/6b6f00152bd7619amed.jpg[/IMG]
  18. [quote name='anetta']No to super!! :multi: Fajne szele ma ten hasky.[/quote] Też mnie to cieszy,bo strasznie się boje dysplazji:shake: [quote name='WeronikaM']śliczny psiak - [B]uwielbiam owczarki niem.[/B] :loveu:[/quote] A ja nie;)witamy w galerii i zapraszamy częściej:p Dzisiaj z poczwarą wybieram się na dworzec PKP pooglądać pociągi...Co by nie było za fajnie zamiast do Sosnowca [IMG]http://idacdonikad2.blox.pl/resource/DwGl2.jpg[/IMG] jedziemy do Katowic:diabloti: [IMG]http://slask.blox.pl/resource/z4141995X.jpg[/IMG]
  19. Padłam:crazyeye:Chociaż w "szczeniaczkowej"fryzurce był słodkościowy:loveu:Teraz wygląda jak prawdziwy Pan Igor;)
  20. [quote name='vamp.']Z Tychy. Tam gdzie mieszkam . :D[/quote] i urodziła się w Tychach? Co do rodzicó to wydaje mi sie ze kogos wyobraznia ponosi:roll:
  21. Fotki,fotki,fotki,fotki...:eviltong:
  22. ;)To na aż tak dużego nie wygląda
  23. [URL]http://img529.imageshack.us/img529/6118/p1040629.jpg[/URL] w pierwszym momencie myslalam ze zamiast Jimmy'ego jest krówka:oops::lol:
  24. To za niedługo 4 miesiace bedziemy swiętować:cool3:
×
×
  • Create New...