Jump to content
Dogomania

saJo

Members
  • Posts

    4837
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by saJo

  1. [quote name='Boidae']To do rzeki musisz rzucić :cool3:[/quote] Sciezka spacerowa jest metr od brzegu rzeki :eviltong: trudno niedorzucic :eviltong: latwiej jest przerzucic :eviltong: Z jeziorem mam podobnie z dorzuceniem :eviltong:
  2. Moze sproboj od niego uciekac gdy zlapie pilke? Na takiej zasadzie, jak nauka przywolywania. Tylko pilka musi miec dosc dlugi sznurek, zebys mogla ja zlapac, gdy pies bedzie blisko ciebie, bo na poczatku na pewno nie bedzie chcial przyjsc az do ciebie, tylko bedie bieal w poblizu.
  3. [quote name='Boidae']Piłki też nie rzucisz ;):eviltong:[/quote] Rzuce :eviltong: Wystarczy ze rzuce ja do wody i bedzie tak daleko jak łowcarek chce :eviltong:
  4. [quote name='anndzia']Porównywaliście kiedyś ACANE z ROYAL CANIN ??? Moj psiak miał przetestowane obydwie i teraz myślimy , która lepsza .[/quote] Jestem zadowolona z obydwu firm.
  5. [quote name='Chefrenek']To jest specjalizacja. Robisz ją po ukończeniu szkoły. Tak samo jest np. z neurologią, kardiologią itd.[/quote] Nie ma specjalizacji ani z kardiologii ani z neurologii.
  6. Cale studia sa ogolne i uczysz sie wszystkiego, nie tylko leczenia psow i kotow, oraz pozostalych zwierzat, zwierzat gospodarskich i drobiu, takze caly nadzor nad produkcja pasz, przetworow pochodzenia zwierzecego (praktyki w rzezni!!), a takze pracy lek wet jako bieglego (kazdy lek w kazdej chwili moze zostac wezwany przed sad jako biegly w sprawie). Po studiach mozesz odbyc studium specjalizacyjne, ale szkolenie specjalizacyjne mozesz rozpoczac dopiero dwa lata po ukonczeniu studiow, a egzamin spacjalizacyjny zdawac po czterech. Natomiast we wlasnym zakresie mozesz poszerzac wlasna wiedze, co jest oczywiscie bardzo wskazane, bo to, co nauczysz sie na studiach to tylko kropla w morzu wiedzy.
  7. [quote name='Boidae'] "Pamietaj nigdy nie rzucisz kija tak daleko jak owczarek chce:razz:"[/quote] Ja nie rzucam mojemu psu kija, wiec wiadomo, ze nie rzuce tak daleko :eviltong:
  8. [quote name='ulvhedinn']Chemioterapia niekoniecznie musi być strasznie przykra... [/quote] Oczywiscie ze nie, ale trzeba brac pod uwage jakie sa szanse skutecznosci tej terapii i zastanowic se czy warto ryzykowac nieprzyemne skutki ubocze chemioterapii. Trzeba pamietac, ze pies nie ma swiadomosci, ze teraz zle sie czuje, ale to po to, zebym pozniej sie dobrze czul. Czy warto ryzykowac, ze skazemy ostatnie chwile psiego zycia na cierpienie? Dog w tym wieku nie jest juz pierwszej mlodosci, co z tego ze po np 2 miesiacach nieprzyjemnej chemioteriapii wyleczymy psa z nowotworu a miesiac pozniej padnie mu serducho? Ja jestem sceptycznie nastawiona do psich wozkow, bo...ja swojego psa nie skazalabym na wozek. Moj pies kocha biegac i wiem, ze nie bylby w ten sposob w pelni szczesliwy. Poza tym, z tym wozkiem trzeba gdzies wyjsc.......a wiemy jakie sa polskie drogi i chodniki, nie kazdy ma ogrodek. Jasne, ze dog nauczy sie chodzic na 3 lapach tylko...wracamy do tego samego punktu, czy warto psa skazywac na kilutygodniowe leczenie i nauke chodzenia bez lapy, zeby pies pozyl sobie miesiac? W tym momecie i serducho i kregoslup takiego psa sa bardzo silnie obciazone i moga o wiele szybciej sie "wypalic" gdy pozbawimy psa lapy.
  9. [quote name='beka']czeskie ocynkowane, ale sątrzy rodzaje . Jakieś rady który wybrać???[/quote] Nie wiem czy dobrze rozumiem o co ci chodzi, ale z tego co pamietam tam sa trzy rozmiary, pies, suka i posredni. Wszystko zalezy, jak duza glowe ma suka. Mozesz jej zmierzyc obwod i dlugosc kufy, a pewnie ktos ci doradzi, ktory bedzie najleprzy.
  10. Kto diagnozowal psa? Niestety nowotwor kosci jest najczesciej zlosliwy i jedynym dajacym szanse leczeniem jest amputacja, a niestety dog ze swoim wzrostem i masa raczej nie kwalifikuje sie do tego zabiegu. Przynajmniej ja nie skazalabym wlasnego psa tej wielkosci na zycie bez lapy. Mozesz jeszcze probowac chemioterapii, chyba w Warszawie jest specjalista od tego typu spraw, ale....moim zdaniem szanse marne, a cierpienie psa czesto przy takim leczeniu duze.
  11. [quote name='Chefrenek']W niczym;)[/quote] No wlasnie. Moim zdaniem to jest niespraiedliwe, bo ludziom ze stara mataura praktycznie zamyka sie droge na te studia (pewnie na wiele innych kierunkow tez). Przeliczenie punktacji ze starej matury jest bardzo niekozystne, a egzaminow zdawac nie moga. to ich wna, ze zdawali stara mature?
  12. [quote name='Chefrenek']Źle mnie zrozumiałaś. Osoby, które robiły starą maturę nie są już pierwszej młodości. Jeśli ktoś w wieku 24 lat zdawałby tam egzaminy to kiedy skończyłby tą szkołę? 30 lat to trochę dużo.[/quote] No i?? W czym problem??
  13. [quote name='alantani']Ooo, troche sie znamy, a poznamy sie jeszcze lepiej:p myśle że wpadniemy z Gabrysiem poprzeszkadzać w niedzielę:diabloti:[/quote] Przeszkadzanie bylo bardzo intesywne :evil_lol: Moi kursanci na pewno mnie za to kochaja :evil_lol: A Gabrys slodziaczek, mam nadzieje, ze niedlugo sie spotkamy juz nie tylko w celach towarzyskich :)
  14. Ja podaje roboran z miode, jajkiem i mlekiem najczesciej, zamiennie ze smietana, olejem, jogurtem, twarogem lub w ostatecznosci woda.
  15. mi-la Pisz co z suczyskiem :mad:
  16. Ktos sie pytal o dr Garncarza....we wtorek jade do niego z Brandy, wiec po powrocie dam znac co i jak :)
  17. [quote name='Chefrenek']No tak emerytów nie przyjmują :evil_lol:[/quote] Nono, tylko nie emeryt :mad:
  18. Nie spotkalam sie z zadnej literaturze, zeby kastracja zwiekszala ryzyko nowotworu prostaty.
  19. W tych 8-mio letnich tez jeszcze troche pochodze, ale te drugie to juz tylko na spacerki, treningi odpadaja.
  20. [quote name='AM']Moje jak na swoje lata nieźle się trzymają [/quote] Jedne moje bojowki maja 5 lat, a drugie z 8 :cool1:
  21. sugarr Miesko pod nos i idziemy. Proba skoku, zle, i smakol pod nos. I chodzi po zebrach jak najwiecej.
  22. [quote name='AM']Ja mam koszulkę z łowcarkiem, [/quote] Tez mam koszulke z łowcarkiem, ale tylko ja o tym wiem, bo łowcarek juz z deka sprany i trudno w nim łowcarka wypatrzyc :evil_lol: Obecnie jestem na etapie kompletowania sobie zastawy (kubki i filizanki ze spodeczkami) maliniasto onkowatej.
  23. Aaaaaa, no i bejsbolowka to podstawa :loveu: Jak kiedys przyszlam na trening bez czapeczki to mnie nie poznali :roll:
  24. Ja wlasnie ucze sie do ostatatniej sesji (olsztyn). U nas niestety tez grupy po 20 osob zebranych wokol stolu chirurgicznego ::roll: Na szczescie mialam malo zainteresowana grupe, wiec zawsze staralam sie zalapac do pomocy lub wykonywania zabiegu i moglam stac sobe tuz obok zwierzaka. Co fajne, to u nas od 3 lat sa fakultety, kilkanascie fakultetow, z czego trzeba zrobic 4 (ale mozna wiecej, tyle ze nie bedzie to wpisane do indexu). Sa typowo kliniczne, jak dermatologia, geriatria, neurologia, choroby malych przezuwaczy, neonatologia, choroby zakazne noworodkow, przez bardziej egzotyczne, jak choroby gadow i plazow, choroby ptakow ozdobnych, po fakultety w stylu lekarz weterynarii na rynku pracy. Zajecia praktyczne sa zwykle prowadone wtedy w malych grupach (chociaz nie zawsze one sa, zalezy od fakulteetu) i mozna naprawde dowiedziec sie sporo poza program. Ja bylam bardzo zachwycona neurologia, gdze mielismy jeden dlug wyklad, z mnostwem sladow, filmow itp. potem mielismy cwiczenia w grupach kilkunastoosoowych, a na koniec zostalismy rozdzieleni na 4-ro osobowe grupki i kazda dostala jednego pacjenta neurologicznego do zbadania.
  25. AM Ja jestem ufajdana za nim dotre na trening :roll: Marius zawsze mowi, ze on od swoich 4 koni jest mniej ufajdany po calym dniu (lacznie z czyszczeiem koni i boksow) niz ja po 5 minutach spaceru z moimi psami :roll: Ogolnie to mam straszny sentyment do wiekszosci swoich bojowek. Mam jedne takie z czasow hip-hopowych, z krokiem w kolanach :lol: Nie chodze juz w nich, bo z psami cwiczyc nie wygodnie, a styl ubierania mi sie juz zmienil, ale nie mam sumienia ich wyrzuci :loveu: Czasami pochodze w nich w domu :cool1: Teraz mam dwie pary, w ktorych chodze na treningi, to juz takie ledwo mi sie na tylku trzymaja, jest pewne niebezpieczenstwo, ze kiedys wroce bez spodni :oops: ale ja je tak :loveu: Ale jak bede miala w najblizszym czasie jakas kase, to jade do army shop kupic sobie nowiutkie bojoweczki :loveu:
×
×
  • Create New...