Jump to content
Dogomania

saJo

Members
  • Posts

    4837
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by saJo

  1. [quote name='alantani']Ooo, troche sie znamy, a poznamy sie jeszcze lepiej:p myśle że wpadniemy z Gabrysiem poprzeszkadzać w niedzielę:diabloti:[/quote] To moze od razu male sladowanie?? :razz: W niedziele zwykle po posluszenstwie jedziemy tropic.
  2. [quote name='BeataG']Tak to jest, jak się polskich znaków nie używa. :eviltong: Marmara - [B]książkowe[/B]. :evil_lol:[/quote] Ojjjj tam, zepsulas cala zabawe :eviltong:
  3. [quote name='marmara_19']hmm czyli jakie?? kiszkowe? mi sei to kojarzy z rozwolnieniem;p [/quote] :roflt: :roflt: :roflt: wymieklam :roflt:
  4. Wiekszosc chorob, gdy "wchodzi" na nowy teren ma zazwyczaj ksizkowe, ostre objawy. Im dluzej choroba wystepuje, tym objawy sa bardziej nietypowe.
  5. [quote name='lizka']Dam rade dzis-koło 20ej jedziemy do weta-upieram sie juz na te badania, nie ma wyjscia! Jestem wściekła i tak strasznie mi smutno...ale nie dam sie spławic byle czym![/quote] Tak trzymac!! Niestety w rejonach, gdzie babeszja wystepuje rzadziej, weci bardzo czesto lekcewarza to zagrozenie, a wlasnie w takich rejonach babeszja przebiega czesto w bardzo ostrej postaci. A psiulowi daj troche miodku, skoro jest taki slaby. Wzmocni go, dodana sily, a nie bedzie obciazac pustych jelit.
  6. lizka Badanie krwii w kierunku babeszjozy i to biegiem. Najlepiej, gdybys jeszcze dzis dala rade zrobic...
  7. [quote name='BeataG']Przed chwilą wypatrzyłam na Wermucie jakieś bydlę i omal na zawał nie zeszłam, zanim się przekonałam, że to biedronka. :cool3:[/quote] :roflt: :roflt: :roflt: Daltonizm nie boli ?? :razz:
  8. alantani czy my sie czasem nie znamy?? :razz:
  9. Moze jakis wywar mieskowy?? :razz: Olej??
  10. Ja roboran mieszam z miodkiem, jajkiem, luzka oleju + co mam pod reka, czasami to jest twarozek, czasami smietanka lub mleko, a w ostatecznosci woda (ale u mnie zadko nie ma mleka, wiec to jest zadkoscia)
  11. Jesli pies nie ma z nimi problemu, to nie ma przeciwwskazan. Pamietac tylko nalerzy, ze jelita 10-cio letniego psa pracuja troche slabiej, wiec nie nalezy przesadzac kosci. Krotko mowiac: z rozsadkiem.
  12. [quote name='lisica']sa-jo mam pytanko, czy pies może reagować rozwolnieniem na stres?[/quote] tak + 10 znakow
  13. Korpusy maja chrzastki itp., najleprze sa takie korpusy, gdzie zostaly odciete tyle lapy, a nie cwiartki, wtedy zostaje wiecej mieska. No i sa tanie :eviltong: Ja najczesciej kupuje dw cale kurczaki, odcinam skrzydelka, udka i piersi (nie przykladajac sie jakos szczegolnie dbrze do tego) i korpusy daje qndlom. Taka dluga kosc najlepiej przeciac na pol, albo nawet na trzy czesci (dwie glowki i trzon) i dawac na raty, np. jedna w tygodniu. Psy bardzo lubia szpik kostny, ktory jest bardzo wartosciowy pod wzgledem odzywczym. Moje qndle maja nadzwyczaj dlugie jezory, jak maja mozliwosc wylizania szpiku :evil_lol:
  14. lizka Biegiem do lecznicy i rozmaz krwii w kierunku babeszjozy!!
  15. [quote name='lisica']Dzięki sa-jo, jak mu ciskam piłke albo patyk, przez tę kłodę to wtedy sam skacze, czasami,ale wraca naokoło [/quote] To podejdz do tej klody i jak bedzie wracal, pokaz druga pilke/patyk.
  16. :cool1: + 10 znakow
  17. [quote name='aleb']Jak można szczepić 5-cio składnikową szczepionką w tym wieku? :roll: [/quote] Mozna nawet 7-mio skladnikowa :eviltong: :roll:
  18. [quote name='ender_a']Zdjęcia kiepskie bo z telefonu ale moje dziecię ma w tym roku Komunię więc aparat będziem mieli już niedługo.:-D[/quote] A ja nie mam dziecka to skad mam miec aparat?? :placz:
  19. Korpusy i szyje dawaj na surowo, bez zadnego obierania mieska. Pies ma zeby, to sobie da rade. Skoro sucz zjada kosci, to znaczy ze albo to nie sa kosci wolowe, albo dajesz nieodpowiednie kosci. Dawaj kosci dlugie, te z glowkami, gwarantuje Ci, ze bedzie miala zajecia na pol dnia, a kosc bedzie nie ruszona (tylko chrzastki, sciegna itp. beda obgryzione i to nie w calosci). Nie mow, ze zje taka kosc (no tu sa akurat dwie kosci) [IMG]http://www.dimico.cyberdusk.pl/images/bols/32x.jpg[/IMG] Jedzonko oczywiscie musisz wprowadzac powoli, czyli jesli dietka pomoze, przestawiasz suczke powoli na suche, na poczatku rozmoczone, potem suche suche. Jak bedzie git, to raz na kilka dni daj jej cos, tak, zebys wiedziala po czym bedzie miala biegunke, jesli takowa jej sie przydazy. Jak dasz jednego dnia np. szyje indycza, czekasz dwa dni. Jak nie bedzie rewelacji, trzeciego dnia mozesz sprobowac twarozek. Po trzech dniach np. korpu z kurczaka. Po nastepnym trzech twarozek z jajkiem, itd.
  20. Jedna osoba trzyma psa na smyczy przed orzeszkoda, druga stoi z pilka za przeszkoda. Pierwsza nie dopuszcza do ominiecia preszkody, druga zacheca psa, zeby wzial pilke. Nie ma bata, zeby nie skoczyl.
  21. mi-la Skad ty wlasciwe jestes? Moze na frum ktos polecilby ci dobra lecznice? Sklady karm trzeba sie nauczyc czytac, bo to tylko na pierwszy rzut oka wyglada tak samo. Np. czym innym jest karma z dodatkiem, a czym innym o smaku kurczaka :D Co mozesz dawac....twarozek, jogurt, mleko (lae uwaga! nie kazdy pies trawi mleko!)szyje indycza, korpusy z kurczaka, kosci wolowe, wywar z gotoanych lapek kurczaka, miodek, jajko surowe, podroby wszelkiego rodzaju, owoce, warzywa. Wszystko oczywiscie w umiarkowanych ilosciach. Moje psy codziennie dostaja cos, jednego dnia to jest twarozek z miodem, drugiego wolowa kosc, nastepnego prasowane kosci, kolejny dzien to szyja indycza na deser, a nastepny wedzone ucho lub penis, a ostatni dzien tygdnia korpus z kurczaka. Generalnie najlepiej dawac roznorodne dodatki do jedzenia, wtedy o wiele mniejsze szanse, ze przedobzymy. Do tego uwazaj, zeby nie zrobic z psa francuskiego pudelka, ktory bedzie grymasil przy jedzeniu i domagal sie chudej wolowinki zmielonej dwa razy maszynka, najlepiej jako posilek daj miche suchego, a jak wszystko zje to dodatkowy posilek w postaci czegos ekstra (ta porcja suchego moze byc troszke mniejsza niz normalnie).
  22. Dlatego ja chce rozkrecic wlasny interes :cool1:
  23. Chyba wykapie jutro qndle....zaczynaja goobic resztki zimowego futra.
  24. U zdrowego, w pelni sil psa swierzbowiec zadko sie pojawia....
×
×
  • Create New...